Valmieras Ziņas

Izbraukumu Donoru dienā Valmierā asinis ziedojuši 53 donori

Lai arī Valmierā asins donori Vidzemes slimnīcā ir gaidīti pirmdienās un trešdienās visu cauru gadu, tomēr ik pa 3-4 mēnešiem, kā arī izvērtējot asins krājumu, uz Valmieru dodas arī Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma busiņš ar savu brigādi un aprīkojumu. Iepriekšējā Donoru diena Valmieras kultūras centrā bija 12.novembrī. Šajā gadā pirmā – šodien, 24. februārī.

Kā vēsta VADC mājaslapa, šobrīd kritiski zemu noslīdējuši 0- un A- asins stabiņi, labāka situācija ir ar B un AB asinsgrupām.

Cītīgi strādājot no 10.00 līdz 13.00, šajā reizē VADC darbinieki asinis saņēma no 53 donoriem, no kuriem 7 cilvēki asinis nodeva pirmo reizi. Šoreiz mazs bija atbirušo skaits, tikai 5 cilvēki dažādu iemeslu dēļ nevarēja nodot asinis. Lai vērtētu kopējās tendences un imunitātes līmeni donoru vidū, no pagājušā gada vasaras valsts radusi iespēju donoriem papildus obligātajiem testiem noteikt arī antivielas pret COVID-19 infekcijas izraisītāju.

 Jāatceras, ka gada laikā sievietes drīkst ziedot asinis ne vairāk kā 4 reizes, vīrieši – ne vairāk kā 6 reizes. Kā atzina viena no VADC darbiniecēm, pārsvarā asinis ziedo vieni un tie paši cilvēki, tāpēc nākamais izbraukums uz Valmieru, visticamāk, būs maijā vai jūnijā. Pastāvīgajiem donoriem tiek sūtītas arī informatīvas īsziņas par Donoru dienas vietu un laiku.

Lai cilvēkiem, nākot uz asins nodošanu, nebūtu jāpiedzīvo vilšanās, svarīgi iepazīties ar informāciju “Vai vari ziedot?” VADC mājaslapā https://www.vadc.gov.lv/lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri