Valmieras Ziņas

Investējot vairāk nekā miljonu eiro, Kocēnu novadā pārbūvē grantēto ceļu posmus

Šīs nedēļas sākumā tika pieņemts ekspluatācijā pirmais no trīs pārbūvētajiem Kocēnu novada pašvaldības grantētā ceļa posmiem – Vaidavas pagastā esošais ceļš Vaidava–Strīķi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Iedzīvotājiem un uzņēmējiem būtisko un ikdienā intensīvi izmantoto ceļa posmu, kas savieno Vaidavu un Cēsis, izbūvēja pilnsabiedrība “VT KUUM”, projektēšanu veica IK “RK Ceļu Projekts”, būvspeciālists Kaspars Kubuliņš, autoruzraudzību SIA “RK Projekti”, būvspeciālists Kaspars Kubuliņš, būvuzraudzību – SIA “CK”, būvspeciālists Jānis Markevics.

Vaidava-Strīķi ceļa pārbūves projekta kopējās izmaksas ir 283 911 eiro, no kuriem Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA) finansē 250 423 eiro un Kocēnu novada pašvaldība līdzfinansē 33 488 eiro.

Jāatzīmē, ka saskaņā ar noslēgto līgumu būvuzņēmējs garantē izpildīto būvdarbu un to rezultāta pienācīgu kvalitāti visā garantijas laikā – trīs gadus.

Kā iepriekš vēstīts, nolūkā veicināt publisko ceļu infrastruktūras kvalitātes uzlabošanu lauku teritorijā, attīstīt uzņēmējdarbību un saglabāt apdzīvotību lauku apvidū, Kocēnu novada dome Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros veic trīs pašvaldības īpašumā esošo grantēto ceļu pārbūvi.

Lai pašvaldība saņemtu ES atbalstu ceļu stāvokļa uzlabošanai, bija jāizpilda vairāki nosacījumi – tika organizētas publiskas iedzīvotāju sapulces, pēc kurām Kocēnu novada domes sēdē tika apstiprināti pašvaldības grants ceļu izvērtēšanas noteikumi. Atbilstoši tiem tika iegūti dati, pēc kuriem tika izvērtēts katrs ceļa posms, kā rezultātā tika izveidota prioritāra secība, kādā ceļus pārbūvēt. Tuvākajā laikā plānots ekspluatācijā nodot vēl divus ceļa posmus: Zilūžu pienotava–pagrieziens uz Ērgotiem un Jaunmakuļi–Zilaiskalns.

Iepriekšminēto trīs ceļa posmu pārbūves kopējās izmaksas ir vairāk nekā miljons eiro (1 068 460 eiro), no kuriem publiskais finansējums (ELFLA) ir 790 000 eiro un Kocēnu novada pašvaldības finansējums ir 278 460 eiro.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri