Valmieras Ziņas

Invalīdu biedrība izgatavo atstarotājus

Trešdien, 25.aprīlī, Valmieras invalīdu biedrības “Atspēriens” valdes priekšsēdētāja Ilga Mauriņa pasniedza SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājam Oskaram Spurdziņam biedrības biedru veidotus atstarotājus. Tas ir veiksmīgas sadarbības un jaunas draudzības starp biedrību un uzņēmumu sākums.

SIA “VTU Valmiera” jau vairākus gadus rīko dažādas aktivitātes, lai veicinātu drošību uz ceļa. Bijuši gan zīmējumu konkursi, gan atstarotājus veidojuši skolas vecuma bērni, gan notikusi atstarojošo vestu apgleznošanu, procesā iesaistoties arī Valmieras Drāmas teātra aktieriem.

Ideja par sadarbību ar invalīdu biedrību radās pērnā gada nogalē, kad Ilga Mauriņa saņēma apbalvojumu “Goda valmieriete 2018” un pieteikuma video pastāstīja, cik aktīvi biedrības biedri strādā radošajās darbnīcās. Katrs atstarotājs ir rūpīgi gatavots, paturot prātā, ka tas, iespējams, glābs kāda gājēja veselību vai pat dzīvību. Tāpat, kā norādīja Ilga Mauriņa, sadarbība bija jauna iespēja uzsvērt jautājumu par vides pieejamību cilvēkam ar invaliditāti. Jo vairāk gan autobusa vadītājs, gan pasažieri apzinās un izprot, kāda veida palīdzība nepieciešama pasažierim ar invaliditāti, jo biežāk tiek novērsti dažādi pārpratumi vai neērtas situācijas.

SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš pateicās par rūpīgo darbu un skaisto iznākumu, norādot, ka atstarotāji nonāks pie “neredzamajiem gājējiem”. Lai arī vakari paliek arvien gaišāki, gājējiem ir jāņem vērā, ka tumšajā diennakts laikā, esot uz ceļa braucamās daļas, bez atstarojoša elementa viņi transportlīdzekļa vadītājam nav redzami. Turklāt jāņem vērā, ka autobusa bremzēšanas ceļš ir garāks nekā automašīnai.

Pateicībā par noderīgo dāvinājumu uzņēmums invalīdu biedrībai nodrošināja autobusu pilsētas ekskursijai. Valmieras muzeja galvenās pētnieces Lienes Rokpelnes vadībā ekskursanti atklāja Valmieru no jauna, uzzinot, kādi notikumi dažādo laikos risinājušies mūsdienās tik ierastās vietās. Piemēram, ekskursanti uzzināja, ka bijušajā Valmieras Mūzikas skolas ēkā pretī Dzirnavu ezeriņam bijis dzemdību nams. Interesants stāsts bija par Valmieras salātu rašanos. Atklāti arī vairāki smieklīgi stāsti par notikumiem vietā, kur tagad ir Valmieras Mūzikas skola, bet agrāk bija atskurbtuve un pirts.

SIA “VTU Valmiera” autobusa vadītāji ir aculiecinieki, ka joprojām daudz gājēju, pārvietojoties ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā, izvēlas būt “neredzami”, tādējādi apdraudot ne tikai savu veselību un dzīvību, bet arī transportlīdzekļa vadītāja un pasažieru, tiem cenšoties izvairīties no sadursmes.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Savukārt cita veida atstarotāji noderēs papildu drošībai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā; Valsts valodas zināšanas, vēlams krievu un angļu valodas zināšanas sarunu valodas līmenī. Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Darba alga no EUR 750-850 (bruto) Sīkāka informācija pa telefonu 26167218. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi – BISTRO PAKALPOJUMA DARBINIEKS VALMIERĀ. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas, pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu Remontstrādnieks ar atrašanās vietu Valmierā. Galvenie darba pienākumi: veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: inženierkomunikāciju apsaimniekošana; ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; tttelpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimeri; citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības kandidātiem: pieredze saimniecisko darbu veikšanā; zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; spēja strādāt patstāvīgi un komandā. “B” kategorijas autovadītāja apliecība; precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: interesantu darbu stabilā uzņēmumā; mūsdienīgu darba vidi; darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga pārbaude laikā (3 mēn.) 5,50 EUR/h (bruto). Pēc pārbaudes laika 6,00EUR/h (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi – REMONTSRĀDNIEKS Valmierā. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri