Valmieras Ziņas

Interesentus aicina Kurtuve un mākslas izstāde “Mītiskie stāsti”

Lasīšanas laiks: < 1 min

Nu jau kādu laiku uz ēkas Rīgas ielā 25a ir uzraksts „KURTUVE”. Tie, kas pamana arī mazākā izmēra vārdus, izlasa, ka šeit ir topošā laikmetīgās mākslas telpa. Māksla gan šeit ir arī tagad, bet ar Kurtuves nākotnes izskatu var iepazīties, iegriežoties pa Andreja Upīša ielu Vecpuišu parka virzienā. Tur arī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) laikmetīgās mākslas izstāde “Mītiskie stāsti”, kuru atklāja 2.septembrī.

Par šo izstādi Valmieras ziņas jau rakstīja  https://www.valmieraszinas.lv/valmieras-dizaina-un-makslas-vidusskolas-laikmetigas-makslas-izstade-mitiskie-stasti/  Tagad neliels ieskats, kā VDMV skolnieku darbi izskatās Kurtuves telpās. Noteikti ir vērts ne tikai apskatīt un saklausīt šos radošos darbus, bet arī izlasīt mākslas darbiem pievienotos aprakstus, jo ir tik aizkustinoši lasīt par Līgas dzimtas mājām „Kalnbisītes”, par Alises Esteres veltījumu omei, par Anetes mīļlietiņu – zaķi, Esteres Samantas volejbolu, Sandijas vecmammu un govju čukstiem… Skatoties uz šiem mākslas darbiem, piemēram, Annas „Saturna bērniem”, grūti noticēt, ka tie nav slavenu mākslinieku, bet  tikai 7.klases skolēnu darbi.

Izstāde apskatāma mēnesi – līdz 2.oktobrim, un Kurtuvei ir piemērots darba laiks arī strādājošiem cilvēkiem. Izņemot pirmdienu un otrdienu, izstādi bez maksas var skatīt no plkst. 12.00 līdz pat plkst. 20.00, svētdienās – līdz plkst.16.00.

Mūsu partneri