Valmieras Ziņas

Inovatīvas biznesa idejas un risinājumi uzņēmumu izaicinājumiem – 29.jūnijā prezentēs VIPs pirmos rezultātus

Lasīšanas laiks: 2 min

Vidzemes reģionā tiek īstenota unikāla atbalsta programma studentiem, ko izveidojusi Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru un Ventspils Augstskolu. Biznesa izmēģinājumu un Inovāciju laboratorijās, sadarbībā ar zinošiem komandu vadītājiem un ekspertiem, radītas 10 inovatīvas biznesa idejas vai risinājumi  uzņēmumu dotajiem izaicinājumiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VIPs komunikācijas speciāliste Līga Vilcāne.

29.jūnijā koncertzālē “Valmiera” norisināsies DEMO diena jeb projekta VIPs 1.posma noslēguma pasākums, kur tiks prezentēti dalībnieku darba rezultāti.

Dalībnieki individuāli vai komandās risināja Vidzemes un Latvijas uzņēmumu un institūciju izaicinājumus vai attīstīja savas inovatīvās biznesa idejas. Dalībnieki ir strādājuši pie SIA Valpro,  AS Valmieras stikla šķiedra, CSDD, SIA Taino5 (atpūtas komplekss “Lācītes”), Valmieras novada Tūrisma pārvaldes un citu uzņēmumu un organizāciju dotajiem izaicinājumiem.

Pasākuma gaitā būs iespēja uzzināt vairāk par programmu, komandas un individuālie pētnieki prezentēs savus sasniegtos rezultātus Vērtēšanas komisijai un uzņēmumiem. Pasākuma noslēgumā uzzināsim vērtēšanas rezultātus, tiks apbalvoti veiksmīgākie projekti, kas saņems naudas balvas turpmākai idejas attīstīšanai. Pasākumu klātienē aicinām apmeklēt ikvienu interesentu, īpaši uzņēmējus, izglītības sektora profesionāļus, skolēnus un studentus, lai atbalstītu dalībniekus, uzzināt vairāk informācijas par VIPs nākamo posmu norisi un iespēju iesaistīties programmā.

Lūgums līdz 22. jūnijam reģistrēt savu dalību šeit: https://ej.uz/vipsdemodiena1cikls

VIPs ir atbalsta programma, kas darbojas Vidzemes Augstskolas paspārnē. Līdz šim programmā iesaistījušies kopumā 35 dalībnieki no Vidzemes Augstskolas, Liepājas Universitātes, Ventspils Augstskolas, Rīgas Tehniskās koledžas,  Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Valmieras tehnikuma un citām Latvijas izglītības iestādēm, kuri individuāli vai komandās, veic darbu pie inovatīvu biznesa ideju attīstīšanas vai risina Vidzemes un Latvijas uzņēmumu un organizāciju izaicinājumus.

Programmas ietvaros dalībnieki saņem atbalstu no Vidzemes Augstskolas akadēmiskā personāla, nozares ekspertu, mentoru un uzņēmumu pārstāvju puses. VIPs dalībnieki, darbojoties programmā, saņem arī stipendijas un grantus idejas attīstībai.

VIPs projekta mērķis ir izveidot un īstenot ilgtspējīgu atbalsta sistēmu, kas studiju vai izglītības procesa ietvaros stiprinās jo īpaši Vidzemes jauniešu, inovāciju pratību un uzņēmējspēju, veicinās Vidzemes augstskolas un studējošo sadarbību ar industriju un uzņēmējiem  un  ļaus  izstrādāt praktiski pielietojamus risinājumus sabiedrības un komersantu piedāvātajiem izaicinājumiem. 

Kontaktinformācija: VIPs projekta vadītāja Līga Landrāte-Krūmiņa, vips@va.lv, t.: 28309733 .

Projekta partneri: Vidzemes Augstskola, Valmieras Attīstības aģentūra, Ventspils Augstskola. ERAF līdzfinansēts projekts “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPS”  Nr. 1.1.1.3/21/A/009  

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri