Valmieras Ziņas

Ingemārs Vekteris par projektu “Tava klase”: Paldies visiem “savējiem”, kuri nenobijās!

Pēdējās dienās publiski tiek apgalvots, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tālmācības projektu “Tava klase” ir uzticējusi “savējiem”, lai gan to tikpat labi varēja paveikt sabiedriskā televīzija. Esmu viens no projekta realizētājiem, tāpēc vēlos, lai šajā diskusijā tiktu izmantoti fakti, nevis puspatiesības.

Vispirms par “savējiem”. Projektā ir iesaistīti vairāk nekā 100 skolotāji no visas Latvijas, kuri nenobijās no grūtās situācijas, no daudzu kolēģu un “ekspertu” skepses un piekrita uzņemties šo darbu. Skolotājiem nepieredzēti īsā laikā bija jāsagatavo materiāli vairākām mācību stundām un arī jāsaņem drosme stāties visas Latvijas priekšā, sniedzot savu darbu bērnu, viņu vecāku un visas Latvijas sabiedrības vērtēšanai.

Šāds projekts ikdienišķos apstākļos prasītu sagatavošanās un realizācijas periodu, kas noteikti mērāms vismaz viena vai pat vairāku mēnešu garumā. Mums šāda laika nebija. Ideja dažu dienu laikā kļuva par projektu. Komanda izkristalizējās dažu stundu laikā, nekavējoties sāka darbu pie projekta plānošanas. Tobrīd vēl esot bez budžeta. Platformas pilnvērtīga funkcionēšana praktiski bija jānodrošina četru dienu laikā. Mums bija dotas divas dienas, lai komplektētu realizācijas komandas, uzrunātu producentus, režisorus u.c. iesaistītās personas. Izdzirdot par projekta apjomu, termiņiem un atbildībām, trīs potenciālie režisori atteicās. Arī Covid-19 ierobežojumi radīja papildus šķēršļus, jo nebija iespējams pieņemt standarta lēmumus par tehnisko specifikāciju un darbu plānošanu.

Neskatoties uz īso laika sprīdi, pašlaik, kopā ar vairāk nekā 100 skolotājiem, pie šī projektu strādā četras filmēšanas komandas (katrā pa 3–4 darbiniekiem), producentu komanda “Onair studios” (piedalās arī raidījumu X-Faktors, Labestības diena un Es mīlu Tevi, Latvija veidošanā), Ķiģeļu ģimene, Kristaps Krievkalns un vēl vismaz 50 tieši un netieši iesaistīto, rūpējoties par lekciju sagatavošanu, filmēšanu, pārraidīšanu. Jā, viņu vidū ir arī TV profesionālis un aktieris Andris Gross.

Bez šaubīšanās un kautrēšanās, varu teikt, ka šis ir viens no Latvijas mediju vēsturē viscaurspīdīgākajiem projektiem, jo visas projekta tāmes ikvienam interesentam un arī lēmuma pieņēmējiem bija publiski pieejamas jau tajā dienā, kad tika lemts par budžeta piešķiršanu (http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40485740&mode=mk&date=2020-03-31).

Kopumā projekta ietvaros tiks saražotas 1350 videolekcijas (440 stundas), kas tiks pārraidītas gandrīz 40 dienas (aprīlis, maijs) ReTV, Sportacentrs.com TV un internetā. Visas šīs lekcijas ir pieejamas jebkurā laikā ikvienam lietotājam visā pasaulē (www.tavaklase.lv).

Šī projekta mērķi ir dažādot attālināto mācību procesu, atvieglot darbu skolotājiem, lai viņi vairāk laika var veltīt individuālajām konsultācijām un atgriezeniskajai saitei par padarīto darbu. Jaunākā vecumposma bērniem radīt klātbūtnes efektu, palīdzēt vielas apguvē un skaidrošanā, kā arī palīdzēt vecākiem organizēt mācību procesu mājās. Pēdējo nedēļu laikā esmu personīgi saņēmis desmitiem atsauksmju gan no skolotājiem, gan arī vecākiem, kuri pārliecoši apgalvo, ka šis projekts ir ievērojami atvieglojis attālināto mācību procesu.

Kā jau pirmās pārraides dienas pierāda, šo mācību materiālus izmanto skolēni gan Latvijā, gan visā pasaulē. Un ir izdevies radīt vēl vienu būtisku virzienu – stiprināt latviskās vērtības un identitāti, palīdzēt uzturēt tās diasporā. Projekts risina arī integrācijas jautājumu, jo piektdienās pirmo reizi Latvijas vēsturē ir iespējama mācīties ne tikai lībiešu un latgaliešu rakstu valodu kā valsts valodas neatņemamas sastāvdaļas, bet arī iepazīties Latvijas mazākumtautību valodām, apgūstot baltkrievu, poļu, lietuviešu, igauņu un krievu valodas pamatus.

Uzskatu, ka atsevišķu mediju pievēršanās sasniegto auditorijas datu interpretācijai ir nekorekta, apgalvojot, ka projekta “Tava klase” pārraides ir skatījušies vien nedaudz vairāk par 20 000 iedzīvotāju, kas neatbilst pētījumu kompānijas “KANTAR TNS” veiktajiem mērījumiem. Televīzijas reitingu apkopojošā organizācija ir publicējusi datus, ka 2020. gada 6. aprīlī mācību saturu 1. – 4. klašu skolēniem ir vērojuši vairāk nekā 110 000 skatītāju tikai kanālā ReTV, neskaitot Sportacentrs.com TV un mājaslapā tavaklase.lv sasniegto auditoriju. Turklāt šī produkta mērķis izglītot jauno paaudzi. Šis nav šovs, ar ko pelnīt naudu un cīnīties par reitingiem. Pieredze rāda, ka pārraidi skatās tie, kuri to vēlas, un nav nozīme kanālam. Visi raidījumi jau pašlaik ir pieejami arhīvā, un to auditorija augs katru gadu, jo materiāli tiks izmantoti gan skolās, gan individuāli. Iknedēļas dati no www.tavaklase.lv portāla apliecina, ka tas notiek jau tagad.

Uzskatu, ka šis ir unikāls projekts pasaules mērogā. Protams, tas ir pilnveidojams un attīstāms arī ne ārkārtējos apstākļos. No savas puses varu teikt, ka izdarīts ir gandrīz neiespējamais, par ko saku milzīgu paldies savai komandai, iesaistītajiem un arī skatītājiem. Ceru, ka izrāviens mācību procesa modernizēšanā un pielāgošanā bērncentrētajai pieejai ir neatgriezenisks un kļūs par organisku izglītības procesa sastāvdaļu arī klātienes nodarbībās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

„Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.Nr.90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem  Ierēdņa dienesta vieta Valmiera Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv”.   Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-05 Kontaktpersona: Personāla Daļa

Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība”, reģ. Nr. 40008001803, dienests “Samariešu atbalsts mājās” aicina darbā izbraukuma brigādes aprūpētāju darbam Vidzemē (Valmiera, Cēsis, Smiltenes novads u.c.) uz pilnu slodzi Darba pienākumi: Nodrošināt klientu sociālo aprūpi mājās un ar to saistītās darbības (personiskā aprūpe mobilā aprūpes kompleksā, malkas ienešana, produktu piegāde u.c.) Vadīt speciāli aprīkotu aprūpes auto- mobilo aprūpes kompleksu. Piedāvājam: Sociālās garantijas Stabilu atalgojumu (750 eiro pirms nodokļu nomaksas par pilnu slodzi) Atsaucīgu un draudzīgu kolektīvu Apmācības darba pienākumu apguvei Prasības: vismaz vidējā/profesionālā vidējā izglītība un pieredze aprūpes darbā B kategorijas autovadītāja apliecība un labas auto vadīšanas prasmes Labas latviešu un krievu valodas zināšanas Prasme plānot savu darbu un organizēt darba procesu Labas komunikācijas spējas, iejūtība Spēja strādāt komandā Augsta atbildības sajūta CV lūdzam līdz 2021. gada 25.aprīlim sūtīt uz e- pastu:  aprupesdarbi@samariesi.lv ar norādi - Vidzemei. Kontakttālrunis uzziņām: Sandra Kārkliņa (25691392). Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-25 Darba sākšanas datums: 2021-05-05 Kontaktpersona: Sandra Kārkliņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri