Valmieras Ziņas

Ilgtspējīgai būvniecībai, arhitektūrai un dizainam veltītā konkursā atzinīgi novērtēta atjaunotā Kokmuižas pils

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvija pagaidām ir vienīgā no Baltijas valstīm, kur tiek organizēts ilgtspējīgai būvniecībai, arhitektūrai un dizainam veltīts konkurss, kas norisinās jau devīto gadu, turklāt nākamajā gadā konkurss aptvers arī kaimiņvalstis – Igauniju un Lietuvu. Arī šogad tika pieteikti nozīmīgi objekti, projekti un dizaina idejas, kuras vērtēja starptautiska žūrija.

Konkursa “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021” laureātu paziņošana norisinājās 2. septembrī Ogrē, pie jaunās bibliotēkas ēkas, kurā Valmieras novada pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Jānis Olmanis un Valmieras novada pašvaldības izpilddirektores vietniece, Attīstības pārvaldes vadītāja Evija Nagle.

Nominācijā “Ilgtspējīgākā ēka 2021 Latvijā” atzinību saņēma atjaunotā Kokmuižas pils, kur ikdienā darbojas Kocēnu pamatskola. Pils fasādes atjaunošana norisinājās 2012. gadā pēc Kocēnu novada pašvaldības pasūtījuma, atbilstoši arhitekta Ilmāra Dirveika veiktajai ēkas vēsturiskajai izpētei. Fasādes atjaunošanas projektu izstrādāja SIA “ARCHE”, būvfizikas aprēķinus veica Andris Vulāns. Atjaunošanas darbus izpildīja būvfirma “Ekers”.

Konkursa organizatori norāda, ka Kokmuižas pils fasāde ir viens no piemēriem, kā pareizi sakopt seno muižu ēkas, kā, izvēloties pareizus un ilgtspējīgus materiālus, kvalitatīvais vizuālais efekts saglabājas daudzu gadu garumā un kā ar kopīgiem spēkiem panākt tieši to gala rezultātu, kas iecerēts. Muižas fasāde rūpīgā darbā ir atjaunota 2012. gadā, un joprojām ir tikpat cēla un pievilcīga, kāda tā bija tūlīt pēc atjaunošanas.

“Kokmuižas ēkas nokļūšanai Latvijas Būvniecības konkursa “Ilgtspējība, arhitektūrā, būvniecībā dizainā” nominantu sarakstā ir konkursiem neraksturīgs stāsts. Šis ir unikāls gadījums – nekas nenotika kā ierasts, proti, ēku konkursam nepieteica pasūtītājs vai būvuzņēmējs, bet gan konkursa organizētāji atrada mūs, novērtēja un uzaicināja. Biedrības “Building Design and Construction Council” vadītāja Gunita Jansone atzina: “Iebraucot Kocēnos, ieraugot cēlo Kokmuižu un uzzinot fasādes atjaunošanas gadu, sapratu, ka šai ēkai jāpiedalās ilgtspējības konkursā.” Apbrīnas emocijas ir saprotamas, jo ēkas fasāde arī šodien izskatās kā tikko pabeigta. Un tieši šis faktors vistiešākajā mērā atbilst konkursa galvenajai idejai “ilgtspējība” – būvēt ilgtspējīgi, novērtēt darbu kvalitāti un attieksmi ilgtermiņā,” stāsta Evija Nagle.

Nominācijā “Ilgtspējīgākā ēka 2021 Latvijā” iekļauti pieteikumi par būvēm, kas jau kādu laiku nokalpojušas un praksē apliecinājušas ilgtspējas pazīmes.

Konkursa mērķis ir popularizēt esošus un nākotnes objektus un idejas, kuru sākotnējā vērtība ilgtermiņā nemazinās, kuru funkcionalitāte un struktūra ir vērsta uz nevainojamu kalpošanu sabiedrības labā desmitiem gadu vai arī ir veikta pārdomāta esošu objektu atjaunošana. Ilgtspējības principu ievērošana rada nozīmīgu ekonomisko izdevīgumu, ko atzinušas valsts institūcijas un vērienīgu objektu pasūtītāji visā pasaulē.

Konkursu “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021” organizē biedrība “Building Design and Construction Council”, patroni Ekonomikas ministrija un Būvniecības valsts kontroles birojs. Atbalstītāji: Schneider Electric, LuxControl. Firma L4, Rheinzink.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.nr. 90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņu amatu Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem   Ierēdņa dienesta vieta Valmiera, Mūrmuižas iela 18 Mēnešalga 835 līdz 1090 eiro. Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 18, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-25 Kontaktpersona: Personāla Daļa Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: Operatīvi un kvalitatīvi cirst/griezt šķiedru; Sagatavot kvalitatīvu šķiedru nākamajam ražošanas procesam; Kontrolēt saražotās produkcijas kvalitāti; Regulāri pārbaudīt iekārtu darbību un parametrus; Precīzi uzskaitīt un reģistrēt saražoto produkciju; Veikt iekārtu apkopi un remontdarbus (savas kompetences ietvaros); Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; Augsta atbildības sajūta; Labas komunikācijas prasmes; Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; Pozitīva attieksme pret darbu; Prasmes remontdarbu veikšanā; Datorprasmes pamatzināšanu līmenī (datu ievadīšana tabulās); Labu atmiņu un spēju labi iegaumēt detalizētu informāciju un maršrutus. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - 06:00-18:00); Atalgojumu sākot no 1000-1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: IZEJVIELU SAGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri