Valmieras Ziņas

Ilgstošā snigšana ielu uzturētājiem Valmierā sagādā daudz darba

Lasīšanas laiks: 4 min

Lai ar Valmierai ir paveicies laikapstākļu ziņā, jo intensīvākā snigšana pēdējo dienu laikā ir Rīgā un tās apkaimē, tomēr arī mūsu pilsētai sniegs nav gājis secen. Sociālajos tīklos, kā jau ierasts, sākusies kurnēšana, ka ielas un trotuāri netiek tīrīti, tādēļ ir grūti pārvietoties gan autobraucējiem, gan gājējiem. Jāatzīst, ka sūdzības ir pamatotas.

SIA “Valmieras Namsaimnieks” vadītājs Ilmārs Skādulis portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja:

“Jau trešo dienu intensīvi strādājam. Prioritāri tiek tīrītas asfaltētās ielas (A un B kategorija), pēc tam arī mazās ieliņas saskaņā ar pašvaldības pasūtījumu. Sniega tīrītājs izbrauc pirmo reizi, lai novāktu sniegu, pēc tam brauc otru reizi, izkaisot smilts un sāls maisījumu. Tā kā snigšana turpinās, kad pabeidzam darbu, viss jau atkal ir aizsnidzis un jāķeras klāt no jauna. Vīri vakar ap plkst. 23 sāka darbu un turpināja strādāt visu nakti līdz plkst. 11 no rīta. Daļa darbinieku turpināja strādāt līdz plkst.14. Tad devās nelielā atpūtā, lai jau plkst.16 atsāktu sniega novākšanu.

Valmierā sniega novākšanu veic 12 SIA “Valmieras Namsaimnieks” darbinieki, izmantojot piecas specializētās smagās tehnikas vienības, piecus traktorus un divus “Bobcat” traktoriņus.

Uzņēmumā šogad ir samazināts darbinieku skaits, jo SIA “Valmieras Namsaimnieks” vairs neveic zaļās zonas apsaimniekošanu Valmierā. Ar šo skaitu pietiek, lai normālos apstākļos veiktu uzņēmumam uzticētos ielu uzturēšanas darbus visā pilsētā, kā arī ietvju uzturēšanu Burkānciemā (pārējā pilsētā ietvju uzturēšanu nodrošina uzņēmums “Clean R”). Taču ārkārtējos apstākļos darbiniekiem nākas strādāt ļoti intensīvi, lai spētu izpildīt līgumā ar pašvaldību paredzētos darbus. Turpinoties intensīvai snigšanai, lūdzām palīdzību vairākiem zemniekiem un uzņēmējiem namu pagalmu tīrīšanā. Taču pilsētas ielu uzturēšanā palīgus nevar iesaistīt, jo šo darbus var veikt tikai īpaši apmācīti un pieredzējuši darbinieki.”

Tā kā lielāko daļu ietvju uzturēšanu pilsētā pašlaik veic uzņēmums “Clean R”, portāls “Valmieras Ziņas” lūdza skaidrot, kādēļ daudzviet ietves nav pienācīgi tīrītas un apstrādātas ar pretslīdes līdzekļiem. 

SIA “Clean R” sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Auziņa informēja:

“Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” ielu un ceļu uzturēšanas dienests šobrīd palielinājis savu ceļu uzturēšanas darbu jaudu līdz maksimumam. Intensīva ietvju tīrīšana Valmierā notiek visu diennakti, taču ņemot vērā stipro snigšanu uzņēmums aicina iedzīvotājus būt saprotošiem.

“Clean R” komanda dara visu iespējamo, lai operatīvi notīrītu ietves, vienlaikus rūpējoties arī par grants izkaisīšanu. Svarīgi arī uzsvērt, ka Valmierā “Clean R” pārraudzībā ir tikai ietvju tīrīšana, ne visu Valmieras ceļu apsaimniekošana. Kopumā Valmierā “Clean R” no sniega atbrīvo ap 230 tūkstošiem m2 lielu teritoriju, tai skaitā laukumu un ietvju.

Valmierā šobrīd iesaistīti pilnīgi visi “Clean R” Valmieras reģiona darbinieku un tehnikas resursi, kā arī piesaistīti papildspēki. Tehnikas un iesaistīto cilvēku apjoms ir dubultots- papildus Valmierā pastāvīgi bāzētajām 4 traktortehnikas vienībām, ir piesaistīti vēl 4. Kopumā Valmieras ielās darbojas 8 traktortehnikas, 4 brigādes, kas tīra Valmieras krustojumus un 15 sētnieki.

Ņemot vērā to, ka atsevišķos Latvijas reģionos izsludināts Sarkanais Brīdinājums, uzņēmums tiek galā ar uzticētajiem pienākumiem atbilstoši ārkārtas situācijai. Paredzamais laiks, kurā no sniega tiks atbrīvotas visas Valmieras ietves ir līgumā paredzētās 12 stundas.

Valmierā, “Clean R” ietvju un teritoriju atbrīvošanu no sniega veic sākot no centrālajām un augstākas prioritātes ielām, pakāpeniski virzoties uz nomalēm. Darbs tiek nepārtraukti turpināts un Valmieras ietves tiek tīrītas vairākkārt.

Tā kā nepieciešamos priekšdarbus pārejai uz ziemas darba režīmu “Clean R” īstenoja jau līdz oktobra vidum, uzņēmums bija gatavs reaģēt uz ziemas iestāšanos, taču ņemot vērā Sarkanā brīdinājuma apstākļus, darbu veikšana šobrīd ir apgrūtināta. Tāpēc  aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un apliecinām, ka strādāsim bez pārtraukuma līdz brīdim, kamēr būs notīrītas visas mūsu pārziņā esošās ietves.”

Saskaņā ar pašvaldības saistošiem noteikumiem Nr.195 “Valmieras pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” ietves ir nepieciešams notīrīt no sasnigušā sniega līdz cietajam segumam un veikt to apstrādi ar pretslīdes materiālu, lai panāktu drošu gājēju ietves lietošanu. Mitros un mainīgos laikapstākļos, gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem jānodrošina vismaz divas reizes dienā katru dienu. Pretslīdes materiāls – smiltis vai smilts-sāls maisījums – ir izvietots publiski pieejamās vietās visā Valmieras pilsētā.

Jāpiebilst zemes gabalu vai ēku īpašnieki (gan fiziskas, gan juridiskas personas) ir atbildīgi par viņu īpašumiem piegulošajās teritorijās esošo ietvju tīrīšanu un apstrādi.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri