Valmieras Ziņas

Ilgstošā snigšana ielu uzturētājiem Valmierā sagādā daudz darba

Lasīšanas laiks: 4 min

Lai ar Valmierai ir paveicies laikapstākļu ziņā, jo intensīvākā snigšana pēdējo dienu laikā ir Rīgā un tās apkaimē, tomēr arī mūsu pilsētai sniegs nav gājis secen. Sociālajos tīklos, kā jau ierasts, sākusies kurnēšana, ka ielas un trotuāri netiek tīrīti, tādēļ ir grūti pārvietoties gan autobraucējiem, gan gājējiem. Jāatzīst, ka sūdzības ir pamatotas.

SIA “Valmieras Namsaimnieks” vadītājs Ilmārs Skādulis portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja:

“Jau trešo dienu intensīvi strādājam. Prioritāri tiek tīrītas asfaltētās ielas (A un B kategorija), pēc tam arī mazās ieliņas saskaņā ar pašvaldības pasūtījumu. Sniega tīrītājs izbrauc pirmo reizi, lai novāktu sniegu, pēc tam brauc otru reizi, izkaisot smilts un sāls maisījumu. Tā kā snigšana turpinās, kad pabeidzam darbu, viss jau atkal ir aizsnidzis un jāķeras klāt no jauna. Vīri vakar ap plkst. 23 sāka darbu un turpināja strādāt visu nakti līdz plkst. 11 no rīta. Daļa darbinieku turpināja strādāt līdz plkst.14. Tad devās nelielā atpūtā, lai jau plkst.16 atsāktu sniega novākšanu.

Valmierā sniega novākšanu veic 12 SIA “Valmieras Namsaimnieks” darbinieki, izmantojot piecas specializētās smagās tehnikas vienības, piecus traktorus un divus “Bobcat” traktoriņus.

Uzņēmumā šogad ir samazināts darbinieku skaits, jo SIA “Valmieras Namsaimnieks” vairs neveic zaļās zonas apsaimniekošanu Valmierā. Ar šo skaitu pietiek, lai normālos apstākļos veiktu uzņēmumam uzticētos ielu uzturēšanas darbus visā pilsētā, kā arī ietvju uzturēšanu Burkānciemā (pārējā pilsētā ietvju uzturēšanu nodrošina uzņēmums “Clean R”). Taču ārkārtējos apstākļos darbiniekiem nākas strādāt ļoti intensīvi, lai spētu izpildīt līgumā ar pašvaldību paredzētos darbus. Turpinoties intensīvai snigšanai, lūdzām palīdzību vairākiem zemniekiem un uzņēmējiem namu pagalmu tīrīšanā. Taču pilsētas ielu uzturēšanā palīgus nevar iesaistīt, jo šo darbus var veikt tikai īpaši apmācīti un pieredzējuši darbinieki.”

Tā kā lielāko daļu ietvju uzturēšanu pilsētā pašlaik veic uzņēmums “Clean R”, portāls “Valmieras Ziņas” lūdza skaidrot, kādēļ daudzviet ietves nav pienācīgi tīrītas un apstrādātas ar pretslīdes līdzekļiem. 

SIA “Clean R” sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Auziņa informēja:

“Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” ielu un ceļu uzturēšanas dienests šobrīd palielinājis savu ceļu uzturēšanas darbu jaudu līdz maksimumam. Intensīva ietvju tīrīšana Valmierā notiek visu diennakti, taču ņemot vērā stipro snigšanu uzņēmums aicina iedzīvotājus būt saprotošiem.

“Clean R” komanda dara visu iespējamo, lai operatīvi notīrītu ietves, vienlaikus rūpējoties arī par grants izkaisīšanu. Svarīgi arī uzsvērt, ka Valmierā “Clean R” pārraudzībā ir tikai ietvju tīrīšana, ne visu Valmieras ceļu apsaimniekošana. Kopumā Valmierā “Clean R” no sniega atbrīvo ap 230 tūkstošiem m2 lielu teritoriju, tai skaitā laukumu un ietvju.

Valmierā šobrīd iesaistīti pilnīgi visi “Clean R” Valmieras reģiona darbinieku un tehnikas resursi, kā arī piesaistīti papildspēki. Tehnikas un iesaistīto cilvēku apjoms ir dubultots- papildus Valmierā pastāvīgi bāzētajām 4 traktortehnikas vienībām, ir piesaistīti vēl 4. Kopumā Valmieras ielās darbojas 8 traktortehnikas, 4 brigādes, kas tīra Valmieras krustojumus un 15 sētnieki.

Ņemot vērā to, ka atsevišķos Latvijas reģionos izsludināts Sarkanais Brīdinājums, uzņēmums tiek galā ar uzticētajiem pienākumiem atbilstoši ārkārtas situācijai. Paredzamais laiks, kurā no sniega tiks atbrīvotas visas Valmieras ietves ir līgumā paredzētās 12 stundas.

Valmierā, “Clean R” ietvju un teritoriju atbrīvošanu no sniega veic sākot no centrālajām un augstākas prioritātes ielām, pakāpeniski virzoties uz nomalēm. Darbs tiek nepārtraukti turpināts un Valmieras ietves tiek tīrītas vairākkārt.

Tā kā nepieciešamos priekšdarbus pārejai uz ziemas darba režīmu “Clean R” īstenoja jau līdz oktobra vidum, uzņēmums bija gatavs reaģēt uz ziemas iestāšanos, taču ņemot vērā Sarkanā brīdinājuma apstākļus, darbu veikšana šobrīd ir apgrūtināta. Tāpēc  aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un apliecinām, ka strādāsim bez pārtraukuma līdz brīdim, kamēr būs notīrītas visas mūsu pārziņā esošās ietves.”

Saskaņā ar pašvaldības saistošiem noteikumiem Nr.195 “Valmieras pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” ietves ir nepieciešams notīrīt no sasnigušā sniega līdz cietajam segumam un veikt to apstrādi ar pretslīdes materiālu, lai panāktu drošu gājēju ietves lietošanu. Mitros un mainīgos laikapstākļos, gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem jānodrošina vismaz divas reizes dienā katru dienu. Pretslīdes materiāls – smiltis vai smilts-sāls maisījums – ir izvietots publiski pieejamās vietās visā Valmieras pilsētā.

Jāpiebilst zemes gabalu vai ēku īpašnieki (gan fiziskas, gan juridiskas personas) ir atbildīgi par viņu īpašumiem piegulošajās teritorijās esošo ietvju tīrīšanu un apstrādi.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Finanšu un Ekonomikas nodaļas FINANŠU ANALĪTIĶI (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • piedalīties Pašvaldības darbā, veicot Pašvaldības sniegto maksas pakalpojumu cenu aprēķinus un monitoringu; • sekot līdz Eiropas Savienības struktūrfondu un citu politiku instrumentu līdzfinansēto investīciju projektu budžetu izpildei un veikt dažādā monitoringa datu apkopojumus; • koordinēt savstarpējos norēķinus par izglītības iestāžu sniegtiem pakalpojumiem ar citām pašvaldībām; • kontrolēt noteiktu Pašvaldības iestāžu budžeta izpildi; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība ekonomikas, finanšu vai grāmatvedības jomā; • ne mazāk kā 3 gadu iepriekšēja profesionālā darba pieredze finanšu jomā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: augsta atbildība, precizitāte, analītiska domāšana, labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt patstāvīgi, uzņemties atbildību; • teicamas iemaņas darbā ar MS Office programmām (t.sk. Word, Excel), kā arī ar kādu no grāmatvedības uzskaites datorprogrammām. Kā priekšrocība tiks uzskatīta iepriekšēja darba pieredze ar programmām Horizon un/vai MicroStrategy; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1090 EUR līdz 1135 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums Finanšu analītiķa/-ķes amatam” līdz 2022.gada 16.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207130. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: FINANŠU ANALĪTIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU (profesijas klasifikatora kods 2341 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,275 likmes jeb 8,262 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: īstenot izglītības programmu “Datorika” mācību priekšmetā atbilstoši Valsts izglītības standartam; sniegt individuālu un diferencētu atbalstu izglītojamajiem mācību priekšmetā; veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; sekot līdzi jaunākajām tendencēm pedagoģijas nozares attīstībā; izstrādāt piedāvājumu mācību priekšmeta, Iestādes radošai un inovatīvai izaugsmei; sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem; un ja Jums ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30. decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30

Valmieras novada pašvaldības Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU LOGOPĒDU (profesijas klasifikatora kods 2352 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku 0,535 likmes jeb 16,05 stundas nedēļā Galvenie pienākumi: veikt darbu saskaņā ar katra izglītojamā izglītības programmu, valodas attīstības traucējumiem un attīstības īpatnībām; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; konsultēt grupas skolotājus, palīgus un vecākus; kārtot dokumentāciju. Prasības pretendentam: iegūta augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja logopēda kvalifikācija vai augstākā izglītība un logopēda vai audiologopēda kvalifikācija, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569; latviešu valodas augstākā pakāpe; labas saskarsmes spējas, prasme elastīgi reaģēt uz pārmaiņām, prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja plānot un organizēt savu darbu; Mēs piedāvājam: Alga (BRUTO) no 481,50 Alga (BRUTO) līdz 481,50 darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 30. decembrim. e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv, tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30

Mūsu partneri