Valmieras Ziņas

Ilgstošā snigšana ielu uzturētājiem Valmierā sagādā daudz darba

Lasīšanas laiks: 4 min

Lai ar Valmierai ir paveicies laikapstākļu ziņā, jo intensīvākā snigšana pēdējo dienu laikā ir Rīgā un tās apkaimē, tomēr arī mūsu pilsētai sniegs nav gājis secen. Sociālajos tīklos, kā jau ierasts, sākusies kurnēšana, ka ielas un trotuāri netiek tīrīti, tādēļ ir grūti pārvietoties gan autobraucējiem, gan gājējiem. Jāatzīst, ka sūdzības ir pamatotas.

SIA “Valmieras Namsaimnieks” vadītājs Ilmārs Skādulis portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja:

“Jau trešo dienu intensīvi strādājam. Prioritāri tiek tīrītas asfaltētās ielas (A un B kategorija), pēc tam arī mazās ieliņas saskaņā ar pašvaldības pasūtījumu. Sniega tīrītājs izbrauc pirmo reizi, lai novāktu sniegu, pēc tam brauc otru reizi, izkaisot smilts un sāls maisījumu. Tā kā snigšana turpinās, kad pabeidzam darbu, viss jau atkal ir aizsnidzis un jāķeras klāt no jauna. Vīri vakar ap plkst. 23 sāka darbu un turpināja strādāt visu nakti līdz plkst. 11 no rīta. Daļa darbinieku turpināja strādāt līdz plkst.14. Tad devās nelielā atpūtā, lai jau plkst.16 atsāktu sniega novākšanu.

Valmierā sniega novākšanu veic 12 SIA “Valmieras Namsaimnieks” darbinieki, izmantojot piecas specializētās smagās tehnikas vienības, piecus traktorus un divus “Bobcat” traktoriņus.

Uzņēmumā šogad ir samazināts darbinieku skaits, jo SIA “Valmieras Namsaimnieks” vairs neveic zaļās zonas apsaimniekošanu Valmierā. Ar šo skaitu pietiek, lai normālos apstākļos veiktu uzņēmumam uzticētos ielu uzturēšanas darbus visā pilsētā, kā arī ietvju uzturēšanu Burkānciemā (pārējā pilsētā ietvju uzturēšanu nodrošina uzņēmums “Clean R”). Taču ārkārtējos apstākļos darbiniekiem nākas strādāt ļoti intensīvi, lai spētu izpildīt līgumā ar pašvaldību paredzētos darbus. Turpinoties intensīvai snigšanai, lūdzām palīdzību vairākiem zemniekiem un uzņēmējiem namu pagalmu tīrīšanā. Taču pilsētas ielu uzturēšanā palīgus nevar iesaistīt, jo šo darbus var veikt tikai īpaši apmācīti un pieredzējuši darbinieki.”

Tā kā lielāko daļu ietvju uzturēšanu pilsētā pašlaik veic uzņēmums “Clean R”, portāls “Valmieras Ziņas” lūdza skaidrot, kādēļ daudzviet ietves nav pienācīgi tīrītas un apstrādātas ar pretslīdes līdzekļiem. 

SIA “Clean R” sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Auziņa informēja:

“Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” ielu un ceļu uzturēšanas dienests šobrīd palielinājis savu ceļu uzturēšanas darbu jaudu līdz maksimumam. Intensīva ietvju tīrīšana Valmierā notiek visu diennakti, taču ņemot vērā stipro snigšanu uzņēmums aicina iedzīvotājus būt saprotošiem.

“Clean R” komanda dara visu iespējamo, lai operatīvi notīrītu ietves, vienlaikus rūpējoties arī par grants izkaisīšanu. Svarīgi arī uzsvērt, ka Valmierā “Clean R” pārraudzībā ir tikai ietvju tīrīšana, ne visu Valmieras ceļu apsaimniekošana. Kopumā Valmierā “Clean R” no sniega atbrīvo ap 230 tūkstošiem m2 lielu teritoriju, tai skaitā laukumu un ietvju.

Valmierā šobrīd iesaistīti pilnīgi visi “Clean R” Valmieras reģiona darbinieku un tehnikas resursi, kā arī piesaistīti papildspēki. Tehnikas un iesaistīto cilvēku apjoms ir dubultots- papildus Valmierā pastāvīgi bāzētajām 4 traktortehnikas vienībām, ir piesaistīti vēl 4. Kopumā Valmieras ielās darbojas 8 traktortehnikas, 4 brigādes, kas tīra Valmieras krustojumus un 15 sētnieki.

Ņemot vērā to, ka atsevišķos Latvijas reģionos izsludināts Sarkanais Brīdinājums, uzņēmums tiek galā ar uzticētajiem pienākumiem atbilstoši ārkārtas situācijai. Paredzamais laiks, kurā no sniega tiks atbrīvotas visas Valmieras ietves ir līgumā paredzētās 12 stundas.

Valmierā, “Clean R” ietvju un teritoriju atbrīvošanu no sniega veic sākot no centrālajām un augstākas prioritātes ielām, pakāpeniski virzoties uz nomalēm. Darbs tiek nepārtraukti turpināts un Valmieras ietves tiek tīrītas vairākkārt.

Tā kā nepieciešamos priekšdarbus pārejai uz ziemas darba režīmu “Clean R” īstenoja jau līdz oktobra vidum, uzņēmums bija gatavs reaģēt uz ziemas iestāšanos, taču ņemot vērā Sarkanā brīdinājuma apstākļus, darbu veikšana šobrīd ir apgrūtināta. Tāpēc  aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un apliecinām, ka strādāsim bez pārtraukuma līdz brīdim, kamēr būs notīrītas visas mūsu pārziņā esošās ietves.”

Saskaņā ar pašvaldības saistošiem noteikumiem Nr.195 “Valmieras pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” ietves ir nepieciešams notīrīt no sasnigušā sniega līdz cietajam segumam un veikt to apstrādi ar pretslīdes materiālu, lai panāktu drošu gājēju ietves lietošanu. Mitros un mainīgos laikapstākļos, gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem jānodrošina vismaz divas reizes dienā katru dienu. Pretslīdes materiāls – smiltis vai smilts-sāls maisījums – ir izvietots publiski pieejamās vietās visā Valmieras pilsētā.

Jāpiebilst zemes gabalu vai ēku īpašnieki (gan fiziskas, gan juridiskas personas) ir atbildīgi par viņu īpašumiem piegulošajās teritorijās esošo ietvju tīrīšanu un apstrādi.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā referenta amatu Valmieras mežniecībā. Prasības pretendentiem: nozarei atbilstoša akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība (jebkura līmeņa izglītība mežsaimniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), vēlama pieredze ilgāka par gadu attiecīgajā profesijā vai specialitātē, atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, precizitāte un augsta atbildības sajūta, labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, stājoties amatā, nepieciešams uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Galvenie amata pienākumi: konsultēt klientus par VMD sniegtajiem pakalpojumiem, operatīvi apkalpot klientus (pieņemt privātpersonu iesniegumus un citus dokumentus atļauju saņemšanai, koordinēt saņemto dokumentu izskatīšanu, atbildes vēstuļu sagatavošanu, izsniegt attiecīgās atļaujas), nodrošināt dokumentu sagatavošanu, apriti un glabāšanu atbilstoši noteiktajai kārtībai, pārzināt un izmantot darba pienākumu veikšanai VMD informācijas sistēmas. Piedāvājam: mēnešalgu no 835.00 - 950.00 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@vmd.gov.lv (tālrunis uzziņām 26384474). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13. janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: VECĀKAIS REFERENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri