Valmieras Ziņas

Ilga Šuplinska vizītē Valmierā akcentē pedagogu lomu izglītības sistēmā

Piektdien,15. februārī, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska reģionālajā darba vizītē apmeklē Vidzemi, lai iepazītos ar skolām Valmierā un Raunā un piedalītos sarunā “Līderis skolā”.

Dienas pirmajā pusē ministre apmeklēja Valmieras Valsts ģimnāziju, kuras darbības rezultāti ir apliecinājums augstas izglītības kvalitātes nodrošināšanā. Patlaban vairākām Latvijas ģimnāzijām ir aktuāla valsts ģimnāzijas statusa saglabāšana, jo valsts ģimnāzijām izvirzītas augstākas prasības par īstenojamo izglītības programmu skaitu, skolēnu skaitu un mācību sasniegumu vidējo procentuālo novērtējumu centralizētajos eksāmenos. Valmieras Valsts ģimnāzija ir arī viena no simts projekta „Skola2030” pilotskolām, kas aprobē jauno vispārējās izglītības mācību saturu, kas balstīts kompetenču pieejā.

Reģionālo vizīšu ietvaros nesen darbu sākusī ministre iepazīstas ar skolām visā Latvijā un uzklausa gan pedagogu, gan skolēnu viedokli par dažādiem aktuāliem jautājumiem. Ministre tikās ar Valmieras Valsts ģimnāzijas direktoru Artūru Skrastiņu, skolas pedagogiem un skolēniem. Vispirms viņa apmeklēja deju stundu ģimnāzijas zālē un uzklausīja 12. klases skolēnu viedokli. Ilgu Šuplinsku interesēja, vai viņi jau ir izdarījuši izvēli par tālāko izglītību un kādās jomās skolēni iecerējuši studēt. Ministri interesēja, vai kāds no skolēniem vēlas apgūt pedagoga profesiju, taču nevienam šī joma nešķiet saistoša. Kā norādīja I.Šuplinska, jaunu pedagogu ienākšana skolā ir viena no viņas prioritātēm, tādēļ viņa mudināja jauniešus apgūt šo profesiju. Vēl ministre vēlējās uzzināt arī skolēnu viedokli par centralizētajiem eksāmeniem. Jaunieši pastāstīja, ka šie eksāmeni vairāk pārbauda skolēnu uzmanību un atmiņu, nevis reālās zināšanas.

Tiekoties ar ģimnāzijas pedagogiem, starp apspriestajiem jautājumiem bija gan ģimnāziju vieta izglītības sistēmā, gan pedagogu algu jautājums, gan centralizētie eksāmeni, gan jaunais vispārējās vidējās izglītības standarts un citi jautājumi. Ministre rosināja pedagogus paust savas idejas, lai varētu ieviest uzlabojumus, jo diskusija par pilnveidotā mācību satura ieviešanu skolās vēl turpinās. Ministre plāno aicināt uz tikšanos arī skolēnus no visas Latvijas, lai uzklausītu arī viņu viedokli par šo jautājumu. Sarunas noslēgumā tika secināts, ka būtiskākais elements izglītības sistēmā ir un būs pedagogi, tādēļ ministre pievērsīs īpašu uzmanību gan skolotāju atalgojuma jautājumam, gan jaunās paaudzes pedagogu piesaistīšanai skolām.

Pēc tam ministre devās uz Valmieras 2. vidusskolu, kurā veiksmīgi tiek īstenota pāreja uz mācībām valsts valodā. Plānots, ka pāreja uz mācībām valsts valodā sāksies 2019.gada 1.septembrī un noslēgsies 2021.gada 1.septembrī. Paredzēts, ka vidusskolā (10-12.klase) visi vispārizglītojošie priekšmeti tiek pasniegti latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus). Savukārt pamatizglītības posmā skolas varēs izvēlēties kādu no trīs modeļiem, kas nodrošinās mācību procesu – latviešu valodā, mazākumtautības valodās un bilingvāli.

Savukārt pēcpusdienā ministre piedalīsies sarunu cikla “Līderis skolā” otrajā pasākumā, kas norisināsies Raunas vidusskolā. Tajā runās par pieredzi izglītībā, akcentējot reģionālo kontekstu, kā arī par to, kā sasniegt vairāk tajā, ko dari. Iniciatīvas autors ir skolas direktors Edgars Plētiens, kurš ir izglītības programmas “Iespējamā misija” absolvents. “Līderis skolā” rīkošanā iesaistīts Raunas Jauniešu centrs un Raunas vidusskolas pašpārvalde.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā Transportlīdzekļu tīrītāju (uz noteiktu laiku, līdz 30.09.2019) DARBA PIENĀKUMI: ·Transportlīdzekļu salonu un to elementu mazgāšana un tīrīšana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: ·vidējā vai vidējā profesionālā izglītība ·vēlama iepriekšēja darba pieredze transportlīdzekļu mazgāšanā ·vēlamas iemaņas darbā ar sadzīves tehniku un mazgāšanas iekārtām ·labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 430-570 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Transportlīdzekļu tīrītājs” līdz 2019.gada 31.martam iesniegt: ·sūtot elektroniski uz personals@vtu-valmiera.lv ·sūtot pa pastu „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 (ja dokumentus nosūta pa pastu, uzņēmumam tie ir jāsaņem norādītajā adresē līdz noteiktā dokumentu iesniegšanas termiņa beigām) ·personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, divu nedēļu laikā pēc CV un pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Informācija 64250675 Profesija: TRANSPORTLĪDZEKĻU TĪRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-31 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt: personals@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri