Valmieras Ziņas

Iereibis autovadītājs bēg no policijas

Svētku brīvdienās Madonas novadā kāds 16 gadus vecs jaunietis pie automašīnas stūres bija sēdies ne tikai 2,17 promiļu reibumā un bez autovadītāja apliecības, bet arī bēga no policijas, kad tā aicināja apturēt transportlīdzekli, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse.

17.novembrī, ap plkst.4 no rīta, uz autoceļa “Barkava – Lubāna” ceļu policijas likumīgai prasībai apturēt transportlīdzekli nepakļāvās “Volkswagen Vento” vadītājs un uzsāka bēgšanu. Taču jau pēc īsa brīža policijai transportlīdzekli izdevās apturēt. Pie auto stūres bija sēdies kāds 1998.gadā dzimis jaunietis, kuram drosmi braukt acīmredzot bija devis stiprais alkohola reibums – viņa izelpā konstatētas 2,17 promiles alkohola.

Jaunietim nebija arī autovadītāja apliecības un, visticamāk, lai izvairītos no soda viņš bija pieņēmis lēmumu bēgt no ceļā sastaptās policijas ekipāžas.

Jaunajam autovadītājam nu jārēķinās ar kriminālatbildību, jo par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 26.panta 2.daļas “Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē“, pastāstīja S.Virse. Par šo pārkāpumu likums paredz visai bargu sodu – brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kopumā svētku brīvdienās no 14.novembra līdz 19.novembrim uz Vidzemes ceļiem pieķerti 23 mehānisko transportlīdzekļu vadītāji, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā. No tiem 11 bijuši velosipēdu vadītāji un 12 automašīnu.

Visvairāk iereibušo vadītāju bijis Madonas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – pieķerti 3 šoferi, Cēsu, Limbažu, Alūksnes un Valmieras teritorijā  – 2 un viens Valkas iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Kā norādīja S.Virse,

joprojām nemainīga tendence ir sēšanās pie stūres stiprā alkohola reibumā.

Astoņiem šoferiem konstatētās promiles izelpā pārsniegušas 1,5 (brīvdienu rekordists kāds vadītājs Madonas novadā, kura izelpā konstatētas 3,46 promiles alkohola), 3 vadītājiem – 0,5 līdz 1,0 promilei un vienam vadītajam konstatētās 1,27promiles.

Brīvdienās notikuši arī vairāki ceļu satiksmes negadījumi un, kā jau vēstīts, divos traumas guva četri cilvēki.

Iestājoties tumšajam diennakts laikam un arvien tuvojoties ziemai, palielinās to negadījumu skaits, kuros notikusi transportlīdzekļa sadursme ar meža zvēriem.

Aizvadītajās brīvdienās vien reģistrēti deviņi gadījumi, tādēļ policija aicina ikvienu autovadītāju būt uzmanīgiem un rēķināties, ka uz ceļa braucamās daļas pēkšņi var izskriet kāds meža iemītnieks.

Tāpat vēl joprojām nemainīgi aktuāli ir “tumšie” gājēji jeb tie cilvēki, kas pa ceļa malu pārvietojas bez atstarojošām vestēm, kas ir obligāta prasība no šā gada septembra.

Policija atkārtoti aicina parūpēties par savu redzamību piedaloties ceļu satiksmē un iegādāties vai nu atstarojošo vesti vai apģērbu ar labi redzamiem atstarojošiem elementiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz nenoteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldes METODISKĀ DIENESTA VADĪTĀJU! Ja Tev ir vēlme:   nodrošināt Metodiskā dienesta darbu: konsultēt, informēt un sniegt metodisko atbalstu Valmieras novada izglītības iestāžu pedagogiem, skolu vadības komandām, jomu koordinatoriem, mācīšanās konsultantiem; plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti un tās uzlabošanas iespējām Pašvaldības izglītības iestādēs; · apkopot un publiskot metodiskos materiālus un labās prakses piemērus izglītības procesa kvalitātes pilnveidei, veicināt zināšanu pārnesi; · rosināt metodisko materiālu izstrādi un savstarpējo mācīšanos; · piedalīties ar izglītību saistītu inovāciju un investīciju projektu izstrādāšanā un ieviešanā; · veidot aptaujas par izglītības jautājumiem, analizēt aptauju rezultātus un sniegt priekšlikumus izglītības kvalitātes celšanai;  un ja Tev ir: · otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; · darba pieredze pedagoģijā, metodiskajā darbā vai izglītības vadībā ne mazāk kā 3 gadi; · valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; · zināšanas jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; · labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; · kompetences: labas komunikācijas, prezentācijas un saskarsmes prasmes; prasme analizēt situācijas, atrast piemērotākos risinājumus; spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā; izvirzīt un sasniegt mērķus; mēs piedāvājam: labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1195 EUR līdz 1400 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, kā arī redzējumu par Metodiskā dienesta darbības principiem un attīstības vīziju līdz divām A4 lapām datorrakstā, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Metodiskā centra vadītāja/-as amatam”, līdz 2021.gada 4.oktobrim plkst.12:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 26121155. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-04

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.nr.4418000073), sākot ar 2021./2022. mācību gadu piedāvā darbu IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGAM Darba slodze: 15 stundas nedēļā. Mēnešalga 540,00 EUR. Pretendentiem izvirzītās prasības: Izglītības atbilstība MK noteikumiem Nr.569 ,,Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” Galvenie amata pienākumi: Veikt psiholoģisko izpēti un sniegt atbalstu izglītojamajiem Veikt izglītojamo audzināšanas apstākļu izpēti un piedalīties konfliktsituāciju risināšanā Analizēt ar izglītojamo izglītošanu, attīstību saistītās problēmas, piedāvāt risinājumus Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Pieteikumu un CV uz sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai pieteikties personīgi pie direktora (tālrunis 29293630) līdz 2021.gada 15.oktobrim Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-15 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors). Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri