Valmieras Ziņas

Ielu kopšana Valmierā atbilstoši uzturēšanas klasēm

Lasīšanas laiks: 4 min

Ziemā, kad uz ielām veidojas apledojums un sniega kārta, ar apgrūtinātu pārvietošanos saskaras gan gājēji, gan automašīnu vadītāji. Rūpējoties par ielu uzturēšanu, pašvaldība ik gadu organizē ziemas dienestu, kura dežurants uzrauga laikapstākļus un pilsētas ielu stāvokli, kā arī organizē sniega tīrīšanu un pretslīdes apstrādi. Lai arī sniega sega un apledojums visā pilsētā lielākoties veidojas vienlaicīgi, ziemas dienesta tehnikas vienību skaits ir ierobežots. Tādēļ sniega tīrīšana un pretslīdes apstrāde nav iespējama vienlaicīgi visā pilsētā. Risinot šo izaicinājumu, Valmieras pilsētas pašvaldība ielu uzturēšanu organizē atbilstoši pilsētas vajadzībām pielāgotiem Ministru kabineta (MK) 09.03.2010. noteikumiem Nr.224 par autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Atbilstoši šiem noteikumiem Valmieras ielas ir sadalītas klasēs: A, B1, B2, C un D klases ielas. Šāds sadalījums tiek veidots, ņemot vērā ielas segumu, automašīnu satiksmes intensitāti un pilsētas teritorijas plānojumu, proti, kāda zemes izmantošanas veida teritorijā iela atrodas un kāds ir ielas apdzīvotības blīvums, ja iela atrodas dzīvojamo māju rajonā. Saraksts ar pilsētas ielu sadalījumu to uzturēšanas klasēs pieejams Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pilsēta” – “Ielu infrastruktūra”.

  • A klase – maģistrālās ielas ar cieto segumu (asfaltētas un bruģētas), kā arī ielas, pa kurām kursē pilsētas maršruta autobusi. Šo ielu tīrīšana tiek uzsākta 30 minūšu laikā no sniega snigšanas beigām. Kaisīšana ar pretslīdes materiālu tiek uzsākta 30 minūšu laikā no slidenuma konstatēšanas brīža.
  • B1 klase – nozīmīgās ielas ar cieto segumu. B2 klase – nenozīmīgās ielas vai to posmi ar cieto segumu. Gan B1, gan B2 klases ielu tīrīšana no sniega tiek uzsākta divu līdz četru stundu laikā no sniega snigšanas beigām. Kaisīšana ar pretslīdes materiālu tiek uzsākta divu stundu laikā no slidenuma konstatēšanas brīža vai pēc Valmieras pilsētas pašvaldības pieteikuma.
  • C klase – nozīmīgākās grantētās ielas. Šo ielu attīrīšana no sniega tiek uzsākta četru stundu laikā no sniega snigšanas beigām. Kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem vai rievu veidošana sasalušā vai piebrauktā sniegā uz ielas brauktuves veic pēc Valmieras pilsētas pašvaldības pieteikuma.
  • D klase – pārējās grantētās ielas – ielu attīrīšanu no sniega, kaisīšanu un brauktuves rievošanas darbus veic pēc Valmieras pilsētas pašvaldības pieteikuma. Tiek nodrošināts, ka ielas ir izbraucamas.

Atbilstoši ielu uzturēšanas klasēm organizēta ielu ikdienas uzturēšana palīdz nodrošināt pēc iespējas lielāku satiksmes drošību, ņemot vērā, ka vienlaicīgi sniega tīrīšanu un pretslīdes apstrādi visās pilsētas ielās veikt nav iespējams. Būtiski, ka Valmierā ielām tiek nodrošināta augstāka kvalitāte, nekā MK noteikumi to nosaka ārpus pilsētas esošiem autoceļiem.

Ņemot vērā, ka ielām ar izteiktu reljefu ir augstākas drošības prasības, ziemas dienestam tika uzdots ielām ar slīpām nogāzēm veikt biežāku apsekošanu un pretslīdes apstrādi. Šīm ielām tiks uzstādītas arī papildu smilšu kastes, lai arī to iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā varētu paši veikt papildu pretslīdes apstrādi.

Atbilstoši ielu uzturēšanas klasēm tiek organizēta arī to ikdienas uzturēšana vasarā, kā arī plānoti iespējamie remontdarbi un pārbūves. Kopš 2014.gada Valmierā ir veikti būtiski grantēto ielu virsmas seguma uzlabojumi – 2014.-2020.gadā 13,5 km grantēto ielu ir veikta ielu virsmas divkārtu apstrāde ar šķembām un bitumena emulsiju. Šīs ielas ir ieguvušas cieto virsmas segumu, kā rezultātā uz šīm ielām lietus laikā vairs neveidojas dubļi un bedres, sausā laikā – ielas vairs neput. Arī grantēto ielu virsmas divkārtu apstrāde ar šķembām un bitumena emulsiju tiek organizēta atbilstoši ielu uzturēšanas klasēm, un ņemot vērā šādai apstrādei nepieciešamos priekšdarbus. Ne visām grantētajām ielām šīs metodes izmantošana ir iespējama – nereti vienīgais risinājums ielas stāvokļa uzlabošanai ir tās pārbūve.

Ielu uzturēšanas klases ik gadu tiek pārskatītas, tās apstiprina Valmieras pilsētas pašvaldības dome. Ik gadu tajās ir izmaiņas, ņemot vērā no jauna asfaltētās, izbūvētās, kā arī cietu segumu ieguvušās grantētās ielas. Ņemot vērā, ka ar ielu virsmas divkārtu apstrādi ar šķembām un bitumena emulsiju apstrādātajām grantētajām ielām ir mainījies seguma veids, tās no C klases ielas tiek mainītas uz B2 klases ielām. Šīm ielām mainās arī to uzturēšanas vajadzības, taču nemainās to kopšanas prioritārā secība.  

Par situācijām, kur uz Valmieras ielām veidojas bīstamas situācijas – nepieciešama ielas papildu tīrīšana vai iela ir kļuvusi ļoti slidena – arī iedzīvotājiem ir iespējams ziņot pa bezmaksas tālruni 8484. Pašvaldības speciālisti situāciju izvērtēs un organizēs nepieciešamos ielas uzturēšanas pasākumus.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas zemes ierīkotāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ar zemes ierīcību saistīto jautājumu risināšanu Pašvaldības Brenguļu, Kauguru, Trikātas, Plāņu pagastu un Strenču pilsētas administratīvajās teritorijās; - organizēt nekustamā īpašuma formēšanas procesus (sadalīšana, apvienošana, pirmreizēja uzmērīšana, apbūves tiesību zemes plāna pasūtīšana mērniekiem, robežu apsekošana) virzību; - veikt ar adresāciju (zemes vienību, ēku un būvju) un nosaukumu piešķiršanu, maiņu un likvidēšanu saistītos darbus; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība zemes ierīcības jomā vai inženierzinātnēs; - teicamas latviešu valodas zināšanas un labas angļu valodas prasmes; - kompetences: teicama analītiskā domāšana un organizatoriskās spējas; prasme plānot un organizēt savu darbu; - labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums zemes ierīkotāja/-s amatam”, līdz 2022.gada 16.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ZEMES IERĪCĪBAS INŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-16

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Strenčos,Valkas ielā 2. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 650-700 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Strenčos,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas,vai WhatsApp vai zvanot pa mob. tel.nr. +371 29906049. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-19 Kontaktpersona: CV sūtīt: cv@madara89.lv vai WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. 29906049 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: • ikmēneša apsaimniekošanas rēķinu sagatavošana • citu debitoru rēķinu izrakstīšana • debitoru uzskaite un kontrole • nākamo periodu izdevumu uzskaite un kontrole • citu nepieciešamo grāmatvedības uzdevumu izpilde Prasības kandidātiem: • augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitāte • zināšanas grāmatvedību reglamentējošos normatīvajos aktos • pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā • vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā “Horizon”, kas tiks uzskatīta par priekšrocību • labas MS Office zināšanas • labas komunikācijas un sadarbības prasmes • spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus • teicamas latviešu un vēlamas labas krievu valodas zināšanas Piedāvājam: • atbildīgu darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu • pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos • atalgojumu no EUR 1200 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2022.gada 19.oktobrim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Informējam, ka sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201.

Mūsu partneri