Valmieras Ziņas

Iedzīvotāju viedoklis sadzirdēts – tiek pārbūvētas neērtās lietus ūdens renes pilsētas centrā

Portāls “Valmieras Ziņas” vairākkārt ir ziņojis par iedzīvotāju neapmierinātību ar atklātā tipa lietus ūdens renēm Rīgas ielā pie 7, 9, 11 un 13 nama, kas traucē pārvietoties cilvēkiem ratiņkrēslos, vecākiem ar bērnu ratiņiem un riteņbraucējiem, kā rezultātā jau vairākus gadus blakus ietvei esošais zāliens tiek regulāri izbraukāts. Beidzot pašvaldība ir sadzirdējusi iedzīvotāju sūdzības un sākusi lietus ūdens reņu pārbūvi.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa pastāstīja: “Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumiem par to, ka nepieciešami uzlabojumi, jo ietve gar Rīgas ielas nepāra numuru ēkām pilsētas centrā ir grūti izbraucama ar velosipēdiem, bērnu un invalīdu ratiņiem, tika pieņemts lēmums šogad veikt ietves remontu.

Izvērtējot uz ietves esošās lietus renes, secināts, ka, ēkas atjaunojot, daļa no renēm bija zaudējušas savu funkcionālo nozīmi. Šīs renes jau maija sākumā tika likvidētas, iepriekšējo akmens bruģi aizstājot ar līdzenu ietves bruģējumu.

Lietus renes, kas pilda ūdens novadīšanas funkciju, tika saglabātas un šovasar tiks pārbūvētas. Tās paredzēts izlīdzināt vienā līmenī ar pārējo ietves virsmu, renes iedobi aizstājot ar dziļā tipa lietus ūdens drenāžas kanālu, kam virspusē būs līdzenas metāla restītes. 6.jūnijā tika uzsākta arī šo lietus reņu pārbūve.

Valmieras pilsētas pašvaldība šogad ir plānojusi ietvju izbūvi un pārbūvi vairākos ietvju posmos pilsētā.

Daudzviet šogad tiek veiktas arī ielu pārbūves un jaunu ielu būvniecība. Visās šajās vietās paredzēts izbūvēt līdzenas ietvju nobrauktuves, lai arī cilvēkiem ratiņkrēslos un ar bērnu ratiņiem būtu ērti pārvietoties un šķērsot ielu.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri