Valmieras Ziņas

Iedzīvotāji joprojām sūdzas par smaku uzņēmuma “Valmieras piens” apkārtnē

Valmieras pašvaldības mobilās lietotnes sadaļā “Ierosinājumi” tiek saņemtas arī dažādas sūdzības no iedzīvotājiem. Vienā no tām kāds valmierietis norādījis, ka joprojām uzņēmuma “Valmieras piens” darbības rezultātā radusies smaka izplatās Ausekļa ielas kvartālā, traucējot apkārtnes iedzīvotājiem.

“Cik ilgi “Food Union” turpinās smirdēt Valmieras Olimpiskā centra rajonā? Jau vismaz 4 gadus “Valmieras Piens” “plāno” ierīkot papildus filtrus, bet Valmiera kā smirdēja tā turpina smirdēt pēc notekūdeņiem!”

pauž sūdzības autors.

Uzņēmums “Valmieras piens” Valmieras pilsētas pašvaldībai skaidrojis: “Šī gada maijā nav konstatēti uzņēmuma ražošanas notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtu bojājumi. Uzņēmuma ražošanas notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtām tiek veikta pastāvīga ikdienas apkalpošana un tās darbojas paredzētajā režīmā.

2020.-2021. gadā veikti sekojoši pasākumi gaisa kvalitātes uzlabošanai:

1) Uzņēmuma atbildīgie darbinieki katru dienu veic gaisa apstrādes iekārtas uzraudzību un smaku monitoringu Baložu ielas un Ausekļa ielas apkārtnē, ko atzīmē speciāli iekārtotā žurnālā.

2) Regulāri tiek pārbaudītas un atjaunotas gaisa apstrādes iekārtas blīvējuma vietas. 2020. gada septembrī papildus iegādāts un uzstādīts ozonators.

3) Regulāri tiek veiktas gaisa kvalitātes analīzes akreditētā laboratorijā, visas analīzes ir normatīvu robežās. Tuvākajā laikā analīzes tiks veiktas atkārtoti.”

Lai arī lietotnē šis ierosinājums ir atzīmēts kā izpildīts, taču problēma saglabājas. To portālam “Valmieras Ziņas” apliecināja vairāki citi apkaimes iedzīvotāji. Neskatoties uz uzņēmuma veiktajiem pasākumiem, joprojām nepatīkamās smakas rada diskomfortu. Tā kā šajā kvartālā atrodas ne vien dzīvojamās mājas, bet arī Valmieras Olimpiskais centrs (agrāk Vidzemes Olimpiskais centrs) ar peldbaseinu kompleksu un viesnīcu, kurā pēc pandēmijas beigām atsāksies tūristu plūsma, nepatīkamo smaku novēršanai ir būtiska nozīme arī pilsētas tēla uzlabošanā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri