Valmieras Ziņas

Iedzīvotāji aicināti pieteikties oficiālajai e-adresei portālā “Latvija.lv”

Latvijas iedzīvotāji, kā arī juridiskās personas aicinātas pieteikties oficiālajai e-adresei valsts pārvaldes pakalpojumu portālā “Latvija.lv”, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Vita Krieviņa.

Viņa norādīja, ka, aktivizējot e-adresi, lietotājs saņems visas tās ziņas no valsts un pašvaldību iestādēm, kuras iepriekš tika sūtītas pa pastu uz deklarēto adresi. Elektroniskā adrese jeb e-adrese ir drošs saziņas veids ar valsti, kā arī vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm.

Krieviņa atzīmēja, ka e-adreses risinājumu var pielīdzināt ierastajai internetbankai – slēgtā vidē, vienotajā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā “Latvija.lv”, ikvienam e-adreses lietotājam ir pieejams personalizēts un drošs konts, kas nodrošinās oficiālo ziņojumu sūtīšanu, saņemšanu un glabāšanu.

Viņa minēja, ka e-adrese risinās būtiskus jautājumus, piemēram, to, ka vairāk nekā 70 000 Latvijas iedzīvotāju nav fizisku pastkastīšu, cilvēkiem bieži atšķiras deklarētā un reālā dzīvesvieta, kā arī liels skaits Latvijas valstspiederīgo ilgstoši uzturas ārvalstīs. Vienlaikus e-adrese neaizstās e-pastu un informāciju par ziņojuma ienākšanu e-adresē varēs saņemt uz norādīto e-pasta adresi.

Tāpat Krieviņa piebilda, ka iedzīvotājiem e-adreses lietošana ir brīvprātīga, to var izveidot jebkurā laikā portālā “Latvija.lv”. Savukārt juridiskās personas, tostarp Uzņēmumu reģistrā reģistrēti komersanti, biedrības, nodibinājumi, arodbiedrības, politiskās partijas, reliģiskās organizācijas u.c. šobrīd e-adresi var lietot brīvprātīgi, bet no 2020.gada sākuma tā būs obligāta. Rezerves karavīriem e-adrese būs obligāta no šā gada 1.februāra.

Pēc viņas vēstītā, patlaban e-adresei pieslēgušās 2500 valsts iestādes, kā arī teju 800 fiziskās un juridiskās personas. Kopumā e-adreses sistēmā nosūti vairāk nekā 130 tūkstoši ziņojumu.

Krieviņa skaidroja, ka izveidot e-adresi var portālā “Latvija.lv”, izmantojot identifikācijas rīkus personas apliecību (eID), drošu elektronisko parakstu un mobilo lietotni “eParaksts mobile”. Būtiskākos jautājumus par e-adresi var noskaidrot vietnes “Mana.latvija.lv” sadaļā “E-adrese”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nosaukums: Lietvedis Darba stundas nedēļā : 40 Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Darba apraksts: *Darba pienākumi*: Nodrošināt dokumentu apriti; Izstrādāt un noformēt dokumentus, izmantojot lietišķās rakstības stilu; Depozītu summu uzskaites kārtošana; Citu darbu veikšana zvērināta tiesu izpildītāja funkciju izpildē. *Prasības kandidātiem:* Profesionālā vidējā izglītība vai arodizglītība; Izcilas latviešu valodas zināšanas; Labas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, precizitāte, stresa noturība, spēja plānot veicamos darbus. *Mēs piedāvājam*: Dinamisku un atbildīgu darbu; Profesionālās izaugsmes iespējas; Darbu mājīgā birojā. Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz sludinājumā norādīto elektronisko pasta adresi līdz 01.07.2019. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kas tiks uzaicināti uz darba interviju. Bruto alga: 430 EUR (pārbaudes laikā), 600 EUR (pēc pārbaudes laika) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Slodzes tips: viena vesela slodze Atrašanās vieta: Valmiera Kontaktinformācija: Uzņēmums: Zvērināts tiesu izpildītājs Māris Vanags Reģistrēts nodokļu maksātāju reģistrā ar kodu: 25108012056 Pieteikšanās veids (e-pasts): maris.vanags@lzti.lv Tālr. 27631776 Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-01 Kontaktpersona: Māris Vanags

Mūsu partneri