Valmieras Ziņas

Helvijs Babris: Būt pacietīgam un neatlaidīgi tiekties uz saviem mērķiem!

Lasīšanas laiks: 5 min

Valmieras Bērnu sporta skolā kopš 2015.gada 1.septembra darbojas Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs (AKSSC). Centrā iekļauti trīs sporta veidi un šobrīd tā paspārnē trenējas 14 sportisti. Turpmākā rakstu sērijā iepazīstināsim ar Valmieras AKSSC sportistiem.

Foto: Raivo Sarelainens

Helvijs Babris – puisis no Taurenes, maza ciemata Vecpiebalgas novadā, kurš šogad kļuvis par Latvijas čempionu Elites grupā un nu Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra paspārnē cīnās par iespēju startēt Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Taurenes pagalmos ar draugiem bieži organizējis “ričuku” sacensības. Vecāku modrās acs pamanīts, aizvests izmēģināt spēkus arī īstā BMX trasē – tā sportista gaitas uzsācis BMX klubā “Cēsis”. Kopš tā laika nu jau 16 gadus viņš nodarbojas ar BMX riteņbraukšanu.

Kā viens no primārajiem sporta veidiem Valmieras AKSSC tika iekļauts BMX riteņbraukšana. Jau kopš centra pirmsākumiem sportistu sastāvā iekļauts arī Helvijs Babris. Kā pats sportists atzīst, AKSSC sastāvā nokļuvis, jo “teorētiski tiku uzskatīts par vienu no kandidātiem, kas varētu kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm 2020.gadā. Iepriekš vairākkārt biju izcīnījis Latvijas čempiona titulus, kā arī izcīnīju augstus sasniegumus Eiropas un Pasaules čempionātos jauniešu grupās. 2006.gadā kļuvu par Eiropas vicečempionu, 2007. un 2013.gadā izcīnīju 3.vietu Eiropas Čempionātā, kā arī 2012. un 2013.gadā izcīnīju 7.vietu Pasaules Čempionātā”.

Par AKSSC jau iepriekš publiski izskanējis, ka iespēja tiek dota spēcīgākajiem un motivētākajiem sportistiem. Nenoliedzami Helvija sasniegumi uz to arī norāda. Esot centra sastāvā, sportists izcīnījis augsto 9.vietu un 14.vietu Pasaules Kausa posmos. Eiropas čempionātā Valmierā izcīnījis 13.vietu. Šogad pirmo reizi karjerā izcīnījis Latvijas čempiona titulu Elites klasē.

“Mērķtiecība visticamāk ir galvenais iemesls, kāpēc profesionāli sportoju. Tik tālu esmu nonācis, jo ļoti lielu atbalstu ir devuši vecāki, treneri, treniņu partneri, visi atbalstītāji, kā arī rezultāti, kas ir rosinājuši turpināt tiekties uz priekšu. Profesionālajā sportā esmu, jo cenšos sasniegt savus mērķus. Nospraustie mērķi rada motivāciju. Tos izvirzu gan sacensībās, gan treniņu procesā. Ja neizdodas sasniegt, tad, protams, ir vilšanās sajūta, bet nekad plinti krūmos nemetu, turpinu trenēties un ticu, ka ar neatlaidīgu darbu, ar maziem solīšiem, sasniegšu savus mērķus,” saka Helvijs.

AKSSC tika izveidots ar Latvijas Nacionālā sporta padomes, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu. Pašvaldības un valsts finansējums tiek tērēts nodrošinot nepieciešamo gan treniņprocesā, gan došanos uz sacensībām, kā arī sniegts atbalsts izglītībā, ikdienas izdzīvošanā u.c.

“Man būt Valmieras AKSSC sastāvā ir ļoti nozīmīgi. Tas man ir atbalsts gan ikdienā, gan treniņu procesā, gan sacensībās. Treniņu apstākļi Valmierā ir ļoti labi. Valmierā ir divas BMX trases. Jaunajā Māra Štromberga BMX trasē ir izveidota arī trenažieru zāle, kurā mēs ļoti bieži darbojamies. AKSSC nodrošina arī inventāru, ēdināšanu, kā arī visu nepieciešamo, lai sportists pilnvērtīgi varētu trenēties un piedalīties sacensībās. Par to es varu teikt lielu paldies!” piebilst sportists.

Pastāsti par savu sportista ikdienu!

“Trenējos kopā ar treneri Miku Puķīti. Treniņos parasti esam 3-4 cilvēki, līdz ar to neesam daudz, bet tāpat, ar to pietiek, lai būtu savstarpēja konkurence un viens otru “dzītu” uz priekšu. Treniņu skaits atšķiras no sezonas. Kad nav sezona, tie ir 6-8 treniņi, bet sagatavošanās un sacensību periodā tie ir vismaz 10-12 treniņi nedēļā.

Ir ļoti liels prieks, ka Valmierā tiek domāts par attīstību, sporta infrastruktūra pilsētā arvien uzlabojas. Man kā BMX sportistam visvērtīgākais pienesums ir 2019.gadā uzceltā Māra Štromberga BMX trase. Šī trase ļauj pilnvērtīgi sagatavoties visām augstākā līmeņa sacensībām. Varu noteikti teikt, ka pašlaik treniņu apstākļi un nodrošinājums no AKSSC, lai sagatavotos sacensībām, ir visaugstākajā līmenī.

Šī gada plānos lielas korekcijas ieviesa COVID-19 pandēmija. Tika atceltas visas plānotās sacensības ārzemēs, taču labi, ka vismaz sacensības Latvijā notika un varēja šo sacensību garšu izjust. Joprojām nav zināms nākamā gada kalendārs, taču jau tagad esam uzsākuši gatavošanos nākamajai sezonai, lai jebkurā brīdi būtu gatavi atkal startēt pasaules līmeņa sacensībās. 

Paralēli sportam arī studēju, jo zinu, ka izglītība būs ļoti svarīga pēc tam, kad vairs nenodarbošos profesionāli ar sportu. Apvienot studijas ar sportu nav viegli, taču ja grib, tad visu var izdarīt. Galvenais jābūt ir apņēmīgam, jāuztur labs kontakts ar pasniedzējiem un pa brīvajiem brīžiem, kad nav treniņi, jāpievēršas mācībām.”

Jāatzīmē, ka Valmierā tiek nodrošinātas kvalitatīvas izglītības iespējas. Sadarbība pastāv arī starp Valmieras Bērnu sporta skolu un Vidzemes Augstskolu, kur centra sportistiem tiek nodrošināts atbalsts. Studējot atbildīgi un uzrādot labas sekmes, ir iespējams saņemt mācību maksas atlaidi 100% apmērā, kā arī pasniedzēji ir pretimnākoši un pastāv iespēja mācīties pēc individuālā plāna.

Kā kopumā vērtē AKSSC projektu un būtību?

Uzskatu, ka AKSSC projekts ir ļoti nozīmīgs ikvienam sportistam. AKSSC man ir bijis kā ļoti svarīgs atbalsts, lai es spētu sasniegt visus tos rezultātus, ko es esmu līdz šim sasniedzis. Ar šāda veida atbalstu jebkurš sportists ilgtermiņā var sasniegt savus visaugstākos rezultātus. Tas noteikti ir pienesums sporta nozarei, un ja šādi centri būtu vairāki un ja tajos tiktu iekļauti vairāki sportisti, varbūt profesionālais sports Latvijā atkal atdzimtu spožākā līmenī.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri