Valmieras Ziņas

Helvijs Babris: Būt pacietīgam un neatlaidīgi tiekties uz saviem mērķiem!

Lasīšanas laiks: 5 min

Valmieras Bērnu sporta skolā kopš 2015.gada 1.septembra darbojas Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs (AKSSC). Centrā iekļauti trīs sporta veidi un šobrīd tā paspārnē trenējas 14 sportisti. Turpmākā rakstu sērijā iepazīstināsim ar Valmieras AKSSC sportistiem.

Foto: Raivo Sarelainens

Helvijs Babris – puisis no Taurenes, maza ciemata Vecpiebalgas novadā, kurš šogad kļuvis par Latvijas čempionu Elites grupā un nu Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra paspārnē cīnās par iespēju startēt Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Taurenes pagalmos ar draugiem bieži organizējis “ričuku” sacensības. Vecāku modrās acs pamanīts, aizvests izmēģināt spēkus arī īstā BMX trasē – tā sportista gaitas uzsācis BMX klubā “Cēsis”. Kopš tā laika nu jau 16 gadus viņš nodarbojas ar BMX riteņbraukšanu.

Kā viens no primārajiem sporta veidiem Valmieras AKSSC tika iekļauts BMX riteņbraukšana. Jau kopš centra pirmsākumiem sportistu sastāvā iekļauts arī Helvijs Babris. Kā pats sportists atzīst, AKSSC sastāvā nokļuvis, jo “teorētiski tiku uzskatīts par vienu no kandidātiem, kas varētu kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm 2020.gadā. Iepriekš vairākkārt biju izcīnījis Latvijas čempiona titulus, kā arī izcīnīju augstus sasniegumus Eiropas un Pasaules čempionātos jauniešu grupās. 2006.gadā kļuvu par Eiropas vicečempionu, 2007. un 2013.gadā izcīnīju 3.vietu Eiropas Čempionātā, kā arī 2012. un 2013.gadā izcīnīju 7.vietu Pasaules Čempionātā”.

Par AKSSC jau iepriekš publiski izskanējis, ka iespēja tiek dota spēcīgākajiem un motivētākajiem sportistiem. Nenoliedzami Helvija sasniegumi uz to arī norāda. Esot centra sastāvā, sportists izcīnījis augsto 9.vietu un 14.vietu Pasaules Kausa posmos. Eiropas čempionātā Valmierā izcīnījis 13.vietu. Šogad pirmo reizi karjerā izcīnījis Latvijas čempiona titulu Elites klasē.

“Mērķtiecība visticamāk ir galvenais iemesls, kāpēc profesionāli sportoju. Tik tālu esmu nonācis, jo ļoti lielu atbalstu ir devuši vecāki, treneri, treniņu partneri, visi atbalstītāji, kā arī rezultāti, kas ir rosinājuši turpināt tiekties uz priekšu. Profesionālajā sportā esmu, jo cenšos sasniegt savus mērķus. Nospraustie mērķi rada motivāciju. Tos izvirzu gan sacensībās, gan treniņu procesā. Ja neizdodas sasniegt, tad, protams, ir vilšanās sajūta, bet nekad plinti krūmos nemetu, turpinu trenēties un ticu, ka ar neatlaidīgu darbu, ar maziem solīšiem, sasniegšu savus mērķus,” saka Helvijs.

AKSSC tika izveidots ar Latvijas Nacionālā sporta padomes, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu. Pašvaldības un valsts finansējums tiek tērēts nodrošinot nepieciešamo gan treniņprocesā, gan došanos uz sacensībām, kā arī sniegts atbalsts izglītībā, ikdienas izdzīvošanā u.c.

“Man būt Valmieras AKSSC sastāvā ir ļoti nozīmīgi. Tas man ir atbalsts gan ikdienā, gan treniņu procesā, gan sacensībās. Treniņu apstākļi Valmierā ir ļoti labi. Valmierā ir divas BMX trases. Jaunajā Māra Štromberga BMX trasē ir izveidota arī trenažieru zāle, kurā mēs ļoti bieži darbojamies. AKSSC nodrošina arī inventāru, ēdināšanu, kā arī visu nepieciešamo, lai sportists pilnvērtīgi varētu trenēties un piedalīties sacensībās. Par to es varu teikt lielu paldies!” piebilst sportists.

Pastāsti par savu sportista ikdienu!

“Trenējos kopā ar treneri Miku Puķīti. Treniņos parasti esam 3-4 cilvēki, līdz ar to neesam daudz, bet tāpat, ar to pietiek, lai būtu savstarpēja konkurence un viens otru “dzītu” uz priekšu. Treniņu skaits atšķiras no sezonas. Kad nav sezona, tie ir 6-8 treniņi, bet sagatavošanās un sacensību periodā tie ir vismaz 10-12 treniņi nedēļā.

Ir ļoti liels prieks, ka Valmierā tiek domāts par attīstību, sporta infrastruktūra pilsētā arvien uzlabojas. Man kā BMX sportistam visvērtīgākais pienesums ir 2019.gadā uzceltā Māra Štromberga BMX trase. Šī trase ļauj pilnvērtīgi sagatavoties visām augstākā līmeņa sacensībām. Varu noteikti teikt, ka pašlaik treniņu apstākļi un nodrošinājums no AKSSC, lai sagatavotos sacensībām, ir visaugstākajā līmenī.

Šī gada plānos lielas korekcijas ieviesa COVID-19 pandēmija. Tika atceltas visas plānotās sacensības ārzemēs, taču labi, ka vismaz sacensības Latvijā notika un varēja šo sacensību garšu izjust. Joprojām nav zināms nākamā gada kalendārs, taču jau tagad esam uzsākuši gatavošanos nākamajai sezonai, lai jebkurā brīdi būtu gatavi atkal startēt pasaules līmeņa sacensībās. 

Paralēli sportam arī studēju, jo zinu, ka izglītība būs ļoti svarīga pēc tam, kad vairs nenodarbošos profesionāli ar sportu. Apvienot studijas ar sportu nav viegli, taču ja grib, tad visu var izdarīt. Galvenais jābūt ir apņēmīgam, jāuztur labs kontakts ar pasniedzējiem un pa brīvajiem brīžiem, kad nav treniņi, jāpievēršas mācībām.”

Jāatzīmē, ka Valmierā tiek nodrošinātas kvalitatīvas izglītības iespējas. Sadarbība pastāv arī starp Valmieras Bērnu sporta skolu un Vidzemes Augstskolu, kur centra sportistiem tiek nodrošināts atbalsts. Studējot atbildīgi un uzrādot labas sekmes, ir iespējams saņemt mācību maksas atlaidi 100% apmērā, kā arī pasniedzēji ir pretimnākoši un pastāv iespēja mācīties pēc individuālā plāna.

Kā kopumā vērtē AKSSC projektu un būtību?

Uzskatu, ka AKSSC projekts ir ļoti nozīmīgs ikvienam sportistam. AKSSC man ir bijis kā ļoti svarīgs atbalsts, lai es spētu sasniegt visus tos rezultātus, ko es esmu līdz šim sasniedzis. Ar šāda veida atbalstu jebkurš sportists ilgtermiņā var sasniegt savus visaugstākos rezultātus. Tas noteikti ir pienesums sporta nozarei, un ja šādi centri būtu vairāki un ja tajos tiktu iekļauti vairāki sportisti, varbūt profesionālais sports Latvijā atkal atdzimtu spožākā līmenī.

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu vecākam bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: veselības apdrošināšana; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; apmaksātus kursus, meistarklases profesionālajai izaugsmei; apmaksātas pusdienas; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; darba alga no EUR 1080-1130 (bruto)/ no 6.50 EUR/h. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – Vecākais bistro pakalpojuma darbinieks Valmierā, vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26 167 218. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-06

“Rūjienas saldējums” komanda aicina pievienoties saldējuma masas vārītāju! Darba pienākumi: Saldējuma masas sagatavošana un vārīšana; Izejvielu sagatavošana atbilstoši receptūrām; Iekārtu, līniju mazgāšana, dezinfekcija; Iekārtu uzturēšana labā darba kārtībā; Telpu un iekārtu uzturēšana atbilstoši sanitārajām prasībām. No Tevis sagaidām: Spēju uzņemties atbildību un veikt darba pienākumus ar precizitāti; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 7.5 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas un piemaksu par savārīto saldējuma masas apjomu; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) līdz 23. augustam uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: VĀRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri