Valmieras Ziņas

Gunārs Geduševs: “Tad uznācām mēs un, kā sākām “gāzt”, visi pamodās!” (1)

Sestdien, 2.decembrī, ar koncertu „Kā Dieva ausī” bigbends „Valmieras puikas” svinēja 25 gadu jubileju. Koncertā klausītājiem bija iespēja aizmirsties džeza melodiskumā un kopā pakavēties skaistākajās atmiņās par grupas muzikālo ceļojumu, kas aizsākās 1992.gada 11.oktobrī Gunāra Geduševa vadībā, kurš vēl joprojām ar enerģiju, pozitīvismu un mīlestību pret mūziku darbojas tā sastāvā.

Bigbendam „Valmieras puikas” 25 gadu jubileja! Atskatoties uz paveikto, kādas ir sajūtas, skaistākās atmiņas, varbūt kāds spilgts notikums, kas īpaši palicis atmiņā šo 25 gadu laikā?

Kā vienu no spilgtiem momentiem noteikti atceros mūsu pirmo koncertu. Spēlējām Valmieras 5. vidusskolas zālē, šķiet “Ziemas mūzikas festivāla” ietvaros. Toreiz tie koncerti bija daudz un ļoti gari, visi jau šķita saguruši. Mēs uzstājāmies vienā no pēdējiem koncertiem, kas notika vakarpusē. Bērni spēlē, klusināta mūzika… Tad uznācām mēs un, kā sākām gāzt…(smejas), visi pamodās!

Vai bez Jums, kā grupas dibinātāja ir dalībnieki, kuri vēljoprojām spēlē bigbendā no pašiem tā pirmsākumiem?

Jā, mēs kopā esam trīs – es, trombonists Māris Žugs un saksofonists Jānis Jansons. Kopā spēlējam jau no pirmās grupas dibināšanas dienas līdz šim brīdim. Koncerta otrajā daļā arī pavisam netīšām sanāca, ka skaņdarba sākumu, pirmo tēmu spēlēja tikai veterāni, tikai! Mēs trīs pūtēji un vēl bundzinieks Leonards Zavackis un tagadējais Viestura vidusskolas direktors Uldis Jansons.

Cik dalībnieku šobrīd kopumā spēlē bigbendā?

Ui, nemācēšu pateikt, bet aptuveni divdesmit. Koncertos tas atkarīgs no tā, vai visi var izbrīvēt laiku, it īpaši studenti, kuri mācās ārpus Valmieras. Mēs bigbendā esam vairākas paaudzes.

Kādi bija grupas pirmsākumi? Kā radās ideja par tās izveidi?

Taisnību teikt? Mūsdienās, iespējams, to būtu grūtāk saprast. Tie bija padomju laiki, kad mācījos skolā un džezs skaitījās buržuāziska mūzika, neiederējās komunisma garā. Man noteikti neviens tad nebūtu ļāvis tādu bigbendu izveidot, taču tajā pašā laikā mums Rīgā bija brīnišķīgs televīzijas un radio bigbends, arī Ļeņingradā, tagadējā Pēterburgā, bija izcili pasaules līmeņa bigbendi, neskatoties uz to, ka valsts politika to nepieļāva. Bija pat plakāti ar saukli, kas vēstīja: “Cаксофон – это плохо! Cегодня он играет джаз, а завтра Родину продаст.” (“Saksofons – tas ir slikti! Šodien viņš spēlē džezu, bet rīt pārdos Dzimteni.”). Tāpēc saksofonu reti kurš mācījās. Valmierā atceros divus vai trīs saksofonistus, kuri mācījās Mūzikas vidusskolā, bet arī tas viss tā nenopietni bija.

Kāpēc tieši džezs, un kā Jūs raksturotu šo sarežģīto un daudzveidīgo mūzikas stilu?

Es nevaru pateikt, kāpēc man patīk tieši džezs, bet, radio izdzirdot kādu skaņdarbu, es uzreiz spēju saklausīt un atpazīt džezu. Viņš skan pilnībā citādāk. Tas ir dzīvi – dzīva mūzika, dzīvs cilvēks, nav nozīmes dziedi vai spēlē. Džezs ir dzīvs!

Jaunībā esmu pamēģinājis spēlēt cita žanra mūziku. Teikšu godīgi, ja es skolas laikā spēlēju popmūziku un man patika, tad šobrīd man tā ļoti neiet pie sirds. Nevienu radiostaciju, kurā skan popmūzika, neklausos, nespēju klausīties un nevaru pat izskaidrot kāpēc. Iespējams, vecumposms to ietekmē… Noteikti ietekmē!

Vai ir vēl kāds mūzikas žanrs, kurš Jūs īpaši uzrunā?

Klasika! Bet, ja man kāds pirms 40 gadiem to būtu teicis, ka es klausīšos klasisko mūziku, es to noteikti neuztvertu nopietni. Lai gan pretenzijas pret klasisko mūziku man nekad nav bijušas. Skolas laikā pats spēlēju klasiskās mūzikas skaņdarbus, bija jāspēlē un man patika. Mocartu labprāt klausos, arī Bēthovenu un Bahu. Protams ne visus skaņdarbus, taču skaistu klasiku es klausos ar lielāko prieku!

No cik gadu vecuma Jūs uzsākāt mūzikas gaitas un kad Jūs sapratāt, ka vēlaties ar to saistīt savu nākotni?

Sāku es 10 gadu vecumā. Mācījos Valmieras Mūzikas skolā pie pasniedzēja Juliāna Greidāna. Atceros, ja kaut ko nenospēlēju, tad lika pa ausi (smejas). Dzirksteles gar acīm šķīda! Esmu karājies arī aiz ausīm gaisā, ka kājas vien žvingājās, bet es to viņam nepārmetu nevienu brīdi! Varbūt vienīgi, ka neiemācīja visu to, ko vajadzēja iemācīt (smejas). Kad man bija 12 gadi, sāku spēlēt toreizējā Valmieras gaļas kombināta pūtēju orķestrī “Signāls”. Tajā brīdī es sapratu, ka es gribu spēlēt. Tā esmu palicis mūzikā līdz šai dienai.

Jūs bijāt arī “Signālā” vadītājs…

Tas bija sen.

Līdz Bigbenda laikiem?

 Patiesībā bigbenda pirmajā sastāvā bija gandrīz visi jaunie puiši, kas tolaik spēlēja

“Signālā”. Mēs toreiz visi bijām vēl jauni puikas.  Es pats visus sarunāju un veidoju grupu. 25 gadi! Atskatoties šobrīd, šķiet, tiešām ilgs laiks – tas laikam ir nopietni, jo ”Signālā” es sāku spēlēt, kad man bija 12 gadi, mēnesi vai divus pirms “Signāla” 10 gadu jubilejas koncerta.

Ko Jums nozīmē mūzika, vai ikdienā netrūkst miera un klusuma?

Es varu pastāstīt par to, kāds ir mans lielākais sapnis, (smejas). Pašiem sava māju laukos, kur ir pilnīgs miers, strautiņš čalo, putni dzied, bites vasarā san. Tas man ir sapnis!  Atceros kādu sestdienas rītu, kad abi ar sievu strādājām dārzā, apstājos toreiz zem ābeles un palūkojos augšup. Balta, balta, smaržojoša un kā san… Tā skaņa, neaprakstāma – pavasaris! Pulkstenis rādīja aptuveni desmit, blakus mūsu mājai daudzzīvokļu ēkā kāds pamodās un pilnā skaļumā ieslēdza mūziku, un tā no rīta līdz vakaram! Ak! Ārā tāds pavasaris, bet mūzika no loga nepārstāj bļaut līdz vakaram, nesaprotu…

Vai ar bigbendu “Valmieras puikas” arī eksperimentējat, komponējat skaņdarbus?

Nē, lai gan sākumā nedaudz rakstīju instrumentācijas. Uzskatu, ka jebkurš izglītots mūziķis var komponēt, mēs visi varam komponēt, bet jautājums, kam tas ir vajadzīgs un kurš to klausīsies. Tāpat ar instrumentācijām, mēs visi varam tās rakstīt. Tehniski zinu visu, kas ir jādara un kā tas ir jādara, tikai pasaulē ir daudz profesionāļu, kas uz to ir tendēti un kuriem tas arī jādara, nevis man. Atmiņā nāk prātā mūziķis Gunārs Rozenbergs, kurš spēlēja trompeti, komponēja, aranžēja. Viņš burvīgi rakstīja notis. Viņa skaņdarbs “Nakts blūzs”, uz klavierēm spēlējot akordu, skan briesmīgi, nevarēja saprast, kā var ko tādu uzrakstīt, taču kā tas skan, kad visu saliek kopā… (nopūšas). Kaut kas netverams, to nevar tā izstāstīt! Teorijā to nevar iemācīties. Tāpat tajā laikā sabiedrībā pazīstams bija arī tāds komponists Vitālijs Dolgovs, kuru apbrīnoja, jo viņš spēja izveidot neiedomājami sarežģītas un skaistas kompozīcijas. Kad viņam tika jautāts, kā viņš tā spēj rakstīt, viņa atbilde bija: “Es tā dzirdu”. Tas slēpjas kaut kur cilvēkā, to grūti izskaidrot – talants.

Kādi ir nākotnes plāni bigbendam „Valmieras puikas”?

Šobrīd ir ļoti labs līmenis. Gribētos kaut kur kopā aizbraukt, bet tas patiesībā nemaz nav tik vienkārši. Lai gan esam kuplā skaitā, tomēr idejiski bigbendā ir viens cilvēks uz vienu balsi. Mums ir ļoti svarīgi, lai būtu visi, bet tam nobriest ir sarežģīti, jo katrs esam savos ikdienas darbos. Turpināsim spēlēt, un tad jau redzēs, ko dzīve piespēlēs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Anete Geduševa - 04.12.2017 Atbildēt

    Atļaušos precizēt – viens no bigbenda dalībniekiem, kurš spēlē no pirmsākumiem, ir trombonists Māris Žugs!

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: cnc metālapstrādes darbgaldu iestatītāju- operatoru Galvenie pienākumi: Apstrādes procesa programmu sastādīšana, detaļu izgatavošana (frēzēšanas, izvirpošanas, urbšanas u.c. darbi) uz vertikālās frēzēšanas apstrādes centra DOOSAN DNM 400 ar Fanuc vadības sistēmu; Darbgalda iestatīšana un regulēšana, izvēloties detaļu izgatavošanai piemērotus griezējinstrumentus un palīgierīces; Detaļu parametru kontrolēšana, izstrādājumu kvalitātes atbilstības nodrošināšana. Prasības: Pieredze darbā ar ciparu programmas vadības darbgaldiem; Izpratne un zināšanas par detaļu mehānisko apstrādi; Rasējumu lasītprasme; Vēlama atbilstoša izglītība vai atbilstošas programmas pēdējo kursu students; Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas un prasmes; Uzņēmība, atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā; Regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un prasmēm atbilstošu ikmēneša atalgojumu no 900 Eur; Sociālās garantijas, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, citus papildu labumus; Apmācības iespējas; Sakārtotu darba vidi; Palīdzību dzīvesvietas atrašanā. Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē.  Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: FRĒZĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-19 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera, pilna darba likme (40 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; rūpēties par materiālo bāzi; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021.gada 27.janvārim  e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29151878 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-01-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz buratino@valmiera.edu.lv, 29151878. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU Rūjienas autoostā DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas Īsu profesionālās dzīves aprakstu (CV) - ar norādi „Autobusa vadītājs Rūjienas autoostā” iesniegt: ·sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv ·personīgi Rūjienas autoostas kasē Brīvības ielā 12,Rūjienā,Rūjienas novadā,LV-4240 vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informācija: 26481361 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brīvības iela 12, Rūjiena, Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-18 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri