Valmieras Ziņas

Guna Ķibere: Svarīgi, lai katra vieta Valmieras novadā saglabātu savu identitāti

Lasīšanas laiks: 5 min

Jau trīs mēnešus darbojas jaunievēlētā Valmieras novada dome. Tajā ievēlēti bijušajos novados zināmi ļaudis, taču ne visi jaunā lielnovada iedzīvotāji viņus pazīst. Tādēļ šoreiz “Valmieras Ziņas” aicināja uz sarunu deputāti GUNU ĶIBERI no Rūjienas puses.

Guna Ķibere ievēlēta Valmieras novada domē no saraksta “Valmierai un Vidzemei”. Viņa arī strādā par uzņēmējdarbības atbalsta speciālisti Valmieras novada pašvaldībā.

Pirms reformas Guna Ķibere bija Rūjienas novada kultūras un tūrisma centra vadītāja, kā arī Rūjienas novada domes priekšsēdētāja vietniece. Kopš 2012.gada viņa ir bijusi Rūjienas amatnieku biedrības „Rūzele” valdes priekšsēdētāja.

“Pēc augstskolas beigšanas astoņus gadus nostrādāju Jeru pamatskolā – biju ģeogrāfijas un mājturības skolotāja. Jutos priecīga, ka man piedāvāja darbu skolā, kurā pati reiz biju mācījusies. Sākās projektu rakstīšanas laiks, mūsu dzīvē ienāca datori un internets, pavērās jaunas iespējas,” stāsta Guna. “Tas šķita tik saistoši! Esmu tāds cilvēks, kam vienmēr gribas pieredzēt kaut ko jaunu, apgūt un saprast, jo tas vairo enerģiju un aizrauj. Kad esmu ar kaut ko aizrāvusies, spēju paraut līdzi citus, jo vēlos, lai interesanta dzīve būtu ne vien man, bet arī līdzcilvēkiem.

Rūjienas pašvaldībā strādāju kopš 2001.gada. No 2013.gada līdz reformai biju Rūjienas Kultūras un tūrisma centra vadītāja. Manā pārraudzībā bija kultūras nams, tautskola, tūrisma centrs un izstāžu zāle, starptautiskās sadarbības organizēšana ar sadraudzības pilsētām, novada suvenīru izveide.

Kopš 2021.gada 1.septembra esmu uzņēmējdarbības speciāliste Valmieras novada pašvaldībā. Mana darbības sfēra ir mazie uzņēmēji – mājražotāji, amatnieki – visi, kuri piedalās tirdziņos. Strādāju pie tā, lai visā novadā tiktu izveidoti vienoti noteikumi, nolikumi un pieteikumi tirdziņu organizēšanas jomā. Pamazām iepazīstos ar visa lielā novada teritoriju – dodos uz apvienībām, tiekos ar apvienību vadītājiem un uzņēmējiem. Darbojos dažādās darba grupās, kur pasākumu laikā tiek organizēti tirdziņi. Veidoju dažādus projektus, kur iesaistīti mazie uzņēmēji. Piemēram, ir apkopotas ēdienu un dzērienu receptes, kuru nosaukumos minēti Valmieras novada vietvārdi, piemēram, Rūjienas romštoks, Rūjas veltnis, torte “Salaca”, Matīšu mednieciņi, Burtnieku zandarts, Gaujas sacepums, kokteilis “Valmiera” utt. Tad nu meklēju un uzrunāju saimnieces un kafejnīcas, kas būtu ar mieru tos gatavot. Sadarbībā ar kanālu ReTV veidosim televīzijas raidījumu, receptes un fotogrāfijas būs pieejamas novada jaunajā mājaslapā. Ikviens interesents receptes varēs ieviest savā virtuvē un pārsteigt gan savu ģimeni, gan viesus, lepoties ar vietējiem ēdieniem.”

Guna atklāj, ka tuvākā nākotnē paredzēts izveidot preču zīmi “Ražots Valmieras novadā”. “Ir daudz citu ideju, ko varētu realizēt, kopā ar Valmieras novada sadraudzības pilsētu partneriem ārvalstīs, projektu naudu piesaisti mājražotāju un amatnieku apmācībai, pieredzes braucienu organizēšanai un amatu māju izveidei Valmierā un Rūjienā.”

Kādas būs jūsu galvenās prioritātes deputātes amatā?

Būtiski ir attīstīt pierobežas reģionu, lai tā nekļūtu par nomali, bet novada aktīvu vietu. Būtu vairāk jāizmanto tās priekšrocības, ko dod pierobeža, jāveicina starptautiskā sadarbība.

Būtiski ir veicināt kultūrvides daudzveidību un to pieejamību ikvienam cilvēkam. Iestāšos un atbalstīšu aktīvus un radošus cilvēkus, kuri vēlēsies darboties un uzlabot dzīves kvalitāti savā pagastā un pilsētā. Svarīgi, lai labās iesāktās prakses un piemēri tiktu turpināti, lai katra novada vieta saglabātu savu identitāti. 

Nepieciešams izveidot Ziemeļvidzemes amatu centru, lai mēs saglabātu savus tradicionālos arodus un nodotu tos nākamām paaudzēm. 

Arī izglītības iestāžu attīstības jautājumi, skolu tīkla sakārtošana, izglītības pieejamība un pedagogu darba novērtējums noteikti ir mana prioritāte jaunajā novadā.

Tāpat aktuāla ir moderno tehnoloģiju straujāka ieviešana visās pašvaldību iestādēs, tajā skaitā arī kultūrā un pasākumu nodrošinājumā.

Kā vērtējat kultūras nozares lomu Valmieras novada attīstībā?

Izveidojot Valmieras novadu, mēs esam ieguvuši teritoriju ar ļoti bagātu kultūrvēsturi, skaistiem un unikāliem dabas objektiem, brīnišķīgām lauku sētām, kas izceļas ar ko īpašu, uzņēmumiem, kuru saražotie produkti nes mūsu vārdu Latvijā un pasaulē, cilvēkiem, kuri ir radoši un uzņēmīgi.

Valmieras novads var lepoties ar zināmiem un pieprasītiem kultūras un atpūtas pasākumiem, piemēram, Valmieras pilsētas svētki, Valmieras Vasaras teātra festivāls, Rūjienas saldējuma svētki, rokfestivāls “Vērte”, Plostnieku svētki, Kokmuižas svētki, etno festivāls “Sviests”, Ērenpreisa svētki, festivāls “Kino pedālis” u.c.

Valmieras novadā ir blīvs kultūras iestāžu tīkls – Valmieras Drāmas teātris, kultūras centri, tautas nami, muzeji, bibliotēkas, amatniecības centri, estrādes. Ne tikai pilsētās, bet katrā pagasta centrā ir pat vairākas kultūras iestādes. Arvien vairāk tās tiek uzlabotas un modernizētas.

Katru gadu sniegts finansiāls atbalsts visa novada teritorijā esošajiem amatiermākslas kolektīviem, pilnveidota kolektīvu materiāli tehniskās bāze, organizēts mēģinājumu process, atbalstīta starptautiskā sadarbība, dalība Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

Domāju, ka Valmieras novadam jākļūst par vienotu, mūsdienīgu, attīstībā esošu kultūrtelpu Latvijā un Eiropā. Kultūra veido katra pagasta vai pilsētas atšķirīgo, unikālo identitāti, kas ļauj izcelties citu teritoriju vidū. Mums visiem spēkiem jāveicina, lai saglabātos, pilnveidotos un attīstītos jaunā novada katras vietas identitāte, kas padarītu šo vietu atšķirīgu no citām. Mums jādod iespēja vietējai sabiedrībai piedalīties sabiedriskajā dzīvē – amatiermākslas kolektīvos, festivālos, pasākumos, meistardarbnīcās un citās aktivitātēs. Lai visus šos svarīgākos balstus – vietējo identitāti, cilvēkus un kultūras resursus pilnvērtīgi izmantotu, ir jāveido jaunā novada kultūras stratēģija, kas būtu ļoti nozīmīga pašvaldības attīstībā.

Valmieras novads ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu  –  kā saredzat iedzīvotāju iesaisti kultūras procesos, kultūras piedāvājuma veidošanā?

Lai nodrošinātu visa gada garumā simtiem augstākā līmeņa kultūras pasākumus, būs jāiesaistās ne tikai profesionāliem kolektīviem, bet arī amatierkolektīviem, vietējiem amatniekiem, kopienām, pašvaldības iestādēm un biedrībām. Būs jāveic liels organizatoriskais darbs, lai apkopotu un izvērtētu mūsu iespējamos piedāvājumus, to ietērptu skaistā stāstā un pasniegšanas veidā. Domāju, ka ceļš uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu būs radošs, grūts un izaicinošs. Jebkurā gadījumā tas kopumā nesīs pozitīvus rezultātus kultūrvides veidošanā Valmieras novadā.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kafejnīca “Panda Sushi” Valmierā aicina pievienoties komandai kārtīgu, strādīgu un atbildīgu VIRTUVES PALĪGSTRĀDNIEKU - TRAUKU MAZGĀTĀJU Darba vieta: Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras novads. Darbs laika veids un režīms: 3-4 dienas nedēļā – piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst.11:30-12:00 līdz plkst. 21:00-22:00 un pēc vajadzības ceturtdienās no plkst. 16:00 līdz plkst. 21:00-22:00. Darba samaksa: stundas tarifa likme 4.00 EUR/h (bruto). PIENĀKUMI: veikt trauku mazgāšanu (darbs ar trauku mazgājamo mašīnu) un savas darba vietas uzkopšanu atbilstoši sanitārajām un higiēnas prasībāM. PRASĪBAS: Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Iespēja uzsākt darbu nekavējoties. CV ar norādi “Virtuves palīgstrādnieks Valmierā” sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv Kontakttālrunis uzziņām 26070811. Priecāsimies savā komandā redzēt studentus un pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-24 Kontaktpersona: CV ar vakances norādi sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv, tālr.uzziņām 26070811.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PSIHOLOGU uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme un Tu spēj: • sniegt psiholoģisku palīdzību izglītojamiem (individuāli un grupā); • veikt izglītojamo psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • aktīvi iesaistīties Iestādes Atbalsta komandas darbā; • konsultēt un izglītot par psiholoģijas jautājumiem Iestādes darbiniekus un izglītojamo vecākus; • kā arī veikt citus pienākumus psihologa amata ietvaros; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu 1032,70 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantija, darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli, izglītības dokumenta un citu dokumentu, kas apliecina tiesības veikt psihologa profesionālo darbību, kopijas lūdzam līdz 2022.gada 4.februārim iesniegt e-pastā: vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 28388112. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras novads) aicina darbā ANGĻU VALODAS skolotāju 7.-9.klašu skolēniem uz nenoteiktu laiku 7 stundas nedēļā. Ja Tev ir vēlme: īstenot izglītības programmas apguvi skolēniem ar speciālajām vajadzībām (izglītības programmas kods 21015811) atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: atalgojumu 219 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentiem profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 4.februārim e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis uzziņai: 26564092. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Mūsu partneri