Valmieras Ziņas

Guna Ķibere: Svarīgi, lai katra vieta Valmieras novadā saglabātu savu identitāti

Lasīšanas laiks: 5 min

Jau trīs mēnešus darbojas jaunievēlētā Valmieras novada dome. Tajā ievēlēti bijušajos novados zināmi ļaudis, taču ne visi jaunā lielnovada iedzīvotāji viņus pazīst. Tādēļ šoreiz “Valmieras Ziņas” aicināja uz sarunu deputāti GUNU ĶIBERI no Rūjienas puses.

Guna Ķibere ievēlēta Valmieras novada domē no saraksta “Valmierai un Vidzemei”. Viņa arī strādā par uzņēmējdarbības atbalsta speciālisti Valmieras novada pašvaldībā.

Pirms reformas Guna Ķibere bija Rūjienas novada kultūras un tūrisma centra vadītāja, kā arī Rūjienas novada domes priekšsēdētāja vietniece. Kopš 2012.gada viņa ir bijusi Rūjienas amatnieku biedrības „Rūzele” valdes priekšsēdētāja.

“Pēc augstskolas beigšanas astoņus gadus nostrādāju Jeru pamatskolā – biju ģeogrāfijas un mājturības skolotāja. Jutos priecīga, ka man piedāvāja darbu skolā, kurā pati reiz biju mācījusies. Sākās projektu rakstīšanas laiks, mūsu dzīvē ienāca datori un internets, pavērās jaunas iespējas,” stāsta Guna. “Tas šķita tik saistoši! Esmu tāds cilvēks, kam vienmēr gribas pieredzēt kaut ko jaunu, apgūt un saprast, jo tas vairo enerģiju un aizrauj. Kad esmu ar kaut ko aizrāvusies, spēju paraut līdzi citus, jo vēlos, lai interesanta dzīve būtu ne vien man, bet arī līdzcilvēkiem.

Rūjienas pašvaldībā strādāju kopš 2001.gada. No 2013.gada līdz reformai biju Rūjienas Kultūras un tūrisma centra vadītāja. Manā pārraudzībā bija kultūras nams, tautskola, tūrisma centrs un izstāžu zāle, starptautiskās sadarbības organizēšana ar sadraudzības pilsētām, novada suvenīru izveide.

Kopš 2021.gada 1.septembra esmu uzņēmējdarbības speciāliste Valmieras novada pašvaldībā. Mana darbības sfēra ir mazie uzņēmēji – mājražotāji, amatnieki – visi, kuri piedalās tirdziņos. Strādāju pie tā, lai visā novadā tiktu izveidoti vienoti noteikumi, nolikumi un pieteikumi tirdziņu organizēšanas jomā. Pamazām iepazīstos ar visa lielā novada teritoriju – dodos uz apvienībām, tiekos ar apvienību vadītājiem un uzņēmējiem. Darbojos dažādās darba grupās, kur pasākumu laikā tiek organizēti tirdziņi. Veidoju dažādus projektus, kur iesaistīti mazie uzņēmēji. Piemēram, ir apkopotas ēdienu un dzērienu receptes, kuru nosaukumos minēti Valmieras novada vietvārdi, piemēram, Rūjienas romštoks, Rūjas veltnis, torte “Salaca”, Matīšu mednieciņi, Burtnieku zandarts, Gaujas sacepums, kokteilis “Valmiera” utt. Tad nu meklēju un uzrunāju saimnieces un kafejnīcas, kas būtu ar mieru tos gatavot. Sadarbībā ar kanālu ReTV veidosim televīzijas raidījumu, receptes un fotogrāfijas būs pieejamas novada jaunajā mājaslapā. Ikviens interesents receptes varēs ieviest savā virtuvē un pārsteigt gan savu ģimeni, gan viesus, lepoties ar vietējiem ēdieniem.”

Guna atklāj, ka tuvākā nākotnē paredzēts izveidot preču zīmi “Ražots Valmieras novadā”. “Ir daudz citu ideju, ko varētu realizēt, kopā ar Valmieras novada sadraudzības pilsētu partneriem ārvalstīs, projektu naudu piesaisti mājražotāju un amatnieku apmācībai, pieredzes braucienu organizēšanai un amatu māju izveidei Valmierā un Rūjienā.”

Kādas būs jūsu galvenās prioritātes deputātes amatā?

Būtiski ir attīstīt pierobežas reģionu, lai tā nekļūtu par nomali, bet novada aktīvu vietu. Būtu vairāk jāizmanto tās priekšrocības, ko dod pierobeža, jāveicina starptautiskā sadarbība.

Būtiski ir veicināt kultūrvides daudzveidību un to pieejamību ikvienam cilvēkam. Iestāšos un atbalstīšu aktīvus un radošus cilvēkus, kuri vēlēsies darboties un uzlabot dzīves kvalitāti savā pagastā un pilsētā. Svarīgi, lai labās iesāktās prakses un piemēri tiktu turpināti, lai katra novada vieta saglabātu savu identitāti. 

Nepieciešams izveidot Ziemeļvidzemes amatu centru, lai mēs saglabātu savus tradicionālos arodus un nodotu tos nākamām paaudzēm. 

Arī izglītības iestāžu attīstības jautājumi, skolu tīkla sakārtošana, izglītības pieejamība un pedagogu darba novērtējums noteikti ir mana prioritāte jaunajā novadā.

Tāpat aktuāla ir moderno tehnoloģiju straujāka ieviešana visās pašvaldību iestādēs, tajā skaitā arī kultūrā un pasākumu nodrošinājumā.

Kā vērtējat kultūras nozares lomu Valmieras novada attīstībā?

Izveidojot Valmieras novadu, mēs esam ieguvuši teritoriju ar ļoti bagātu kultūrvēsturi, skaistiem un unikāliem dabas objektiem, brīnišķīgām lauku sētām, kas izceļas ar ko īpašu, uzņēmumiem, kuru saražotie produkti nes mūsu vārdu Latvijā un pasaulē, cilvēkiem, kuri ir radoši un uzņēmīgi.

Valmieras novads var lepoties ar zināmiem un pieprasītiem kultūras un atpūtas pasākumiem, piemēram, Valmieras pilsētas svētki, Valmieras Vasaras teātra festivāls, Rūjienas saldējuma svētki, rokfestivāls “Vērte”, Plostnieku svētki, Kokmuižas svētki, etno festivāls “Sviests”, Ērenpreisa svētki, festivāls “Kino pedālis” u.c.

Valmieras novadā ir blīvs kultūras iestāžu tīkls – Valmieras Drāmas teātris, kultūras centri, tautas nami, muzeji, bibliotēkas, amatniecības centri, estrādes. Ne tikai pilsētās, bet katrā pagasta centrā ir pat vairākas kultūras iestādes. Arvien vairāk tās tiek uzlabotas un modernizētas.

Katru gadu sniegts finansiāls atbalsts visa novada teritorijā esošajiem amatiermākslas kolektīviem, pilnveidota kolektīvu materiāli tehniskās bāze, organizēts mēģinājumu process, atbalstīta starptautiskā sadarbība, dalība Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

Domāju, ka Valmieras novadam jākļūst par vienotu, mūsdienīgu, attīstībā esošu kultūrtelpu Latvijā un Eiropā. Kultūra veido katra pagasta vai pilsētas atšķirīgo, unikālo identitāti, kas ļauj izcelties citu teritoriju vidū. Mums visiem spēkiem jāveicina, lai saglabātos, pilnveidotos un attīstītos jaunā novada katras vietas identitāte, kas padarītu šo vietu atšķirīgu no citām. Mums jādod iespēja vietējai sabiedrībai piedalīties sabiedriskajā dzīvē – amatiermākslas kolektīvos, festivālos, pasākumos, meistardarbnīcās un citās aktivitātēs. Lai visus šos svarīgākos balstus – vietējo identitāti, cilvēkus un kultūras resursus pilnvērtīgi izmantotu, ir jāveido jaunā novada kultūras stratēģija, kas būtu ļoti nozīmīga pašvaldības attīstībā.

Valmieras novads ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu  –  kā saredzat iedzīvotāju iesaisti kultūras procesos, kultūras piedāvājuma veidošanā?

Lai nodrošinātu visa gada garumā simtiem augstākā līmeņa kultūras pasākumus, būs jāiesaistās ne tikai profesionāliem kolektīviem, bet arī amatierkolektīviem, vietējiem amatniekiem, kopienām, pašvaldības iestādēm un biedrībām. Būs jāveic liels organizatoriskais darbs, lai apkopotu un izvērtētu mūsu iespējamos piedāvājumus, to ietērptu skaistā stāstā un pasniegšanas veidā. Domāju, ka ceļš uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu būs radošs, grūts un izaicinošs. Jebkurā gadījumā tas kopumā nesīs pozitīvus rezultātus kultūrvides veidošanā Valmieras novadā.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagasta teritorijā: • apsekot Pašvaldības autoceļus, veikt neliela apjoma remontdarbus, ceļmalu apkopšanu, pļaušanu, krūmu izciršanu, zāģēšanu, novākšanu; • palīdzēt kopt, formēt un izzāģēt kokus un krūmus, palīdzēt likvidēt vēja vai citādā veidā nodarītos postījumus un novākt bīstamos kokus, kas apdraud ēkas, elektrolīnijas, autoceļus un citus objektus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanā un uzturēšanā; • rūpēties par Pārvaldes atbildībā esošo ēku un telpu tehnisko stāvokli; un ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 2. mēnešalgu grupai no 515 EUR līdz 521 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā dārznieku/-ci Valmieras pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • rūpēties par Valmiermuižas parka un Valmieras pagasta publisko teritoriju apstādījumiem: • veikt apstādījumu ierīkošanu, kopšanu, atjaunošanu; • piedalīties dekoratīvo augu, koku un krūmu stādīšanā, kopšanā, formēšanā; • uzraudzīt teritorijas kopšanas darbu kvalitāti; • sniegt teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība dārzkopībā; • labas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ainavas ierīkošanas arhitektūru, plānošanu, augu stādīšanu; • darba pieredze parka dārznieka, dārzkopības jomā; • prasme organizēt savu darbu; • spēja strādāt komandā, precīzi, ar iniciatīvu un augstu atbildības sajūtu, labām komunikācijas un saskarsmes prasmēm; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 690 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums dārznieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: DĀRZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Kultūras darba ORGANIZATORU Burtnieku kultūras centrā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un veidot kultūras, atpūtas un izglītojošus pasākumus, koncertus, izstādes un citus notikumus; • koordinēt un organizēt kultūras pasākumus Burtnieku apvienībā, izstrādāt un īstenot šo pasākumu radošos konceptus; • izstrādāt ar kultūras jomu saistītus radošos projektus; • vadīt un koordinēt amatiermākslas kolektīvu darbību; • administrēt viesmākslinieku koncertu un pasākumu norisi; un ja Tev ir: • augstākā izglītība (par priekšrocību tiks uzskatīta izglītība kultūras jomā); • iepriekšēja darba pieredze kultūras jomā, projektu vadībā, pasākumu organizēšanā; • zināšanas par kultūras procesiem; • valsts valodas prasme augstākā līmenī, labas svešvalodu zināšanas; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); • kompetences: teicamas organizatoriskās prasmes, radošs skatījums, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; atbildība, iniciatīva, labas komunikācijas un sadarbības prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 850 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespējas īstenot radošo potenciālu un kultūras projektu idejas; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Kultūras darba organizators/-e Burtnieku kultūras centrā” līdz 2022.gada 15.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai 64207148, 27891656, 26119906. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jaunatnes iela 15, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Mūsu partneri