Valmieras Ziņas

Godināts Valmieras novada Dimanta pāris – Uldis un Inta Vanagi

Lasīšanas laiks: 5 min

Sniegotā 23. novembra dienā sirsnīgā gaisotnē, klātesot meitai Daigai, godināts Valmieras novada Dimanta pāris – Uldis un Inta Vanagi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Uldim un Intai kopā nostaigāti gari kopdzīves gadi. Viņi izbriduši cauri Jāņu nakts zelta rasai, atrodot teiksmaino papardes ziedu. Viens bez otra nevar, ja vajadzēja, pratuši piedot, dalīt prieku un raizes, savām rokām izveidojot stipru ģimeni.

Uldis un Inta ir kara laika bērni – Uldis nāca pasaulē 1944. gada janvārī Kurzemē, Dundagā kā vidējais bērns trīs bērnu ģimenē. Bet Inta, jaunākais bērns piecu bērnu ģimenē, piedzima jūnija beigās Vidzemē, toreizējā Valmieras rajona Jaunburtnieku pagastā (tagad Bērzaines pagasts), kur vēl šodien ir viņas tēva mājas “Priežkalni”.

Skolas gaitas abi uzsāka katrs savā dzimtajā pusē. 1958. gadā Ulda vecāki pārcēlās uz Jaunburtnieku pagasta “Baļļas dzirnavām”, tur viņa tēvs uzsāka darbu dzirnavās, kur apkārtnes iedzīvotāji varēja gan graudus samalt, gan vilnu savērpt. Dzirnavas bija pie upes, no turienes viņam arī visa mūža vaļasprieks – makšķerēšana. 

Otrā pagasta malā lauksaimnieka ģimenē, trīs vecāko brāļu un māsas pieskatīta, auga Inta, palīdzēja vecākiem visos lauku darbos, iemācījās zemi kopt un mīlēt, jau toreiz viņa saprata, ka bez sava zemes pleķīša, bez burkānu un diļļu rindām un puķu dobēm pagalmā viņas dzīve nav iespējama. 

Viņi satikās Jaunburtnieku pamatskolā, sākot mācīties 6. klasē. Daudziem pāriem ir sava dziesma, kas iet līdzi visu mūžu. Tāda ir arī viņiem – “Silavas valsis”. 

Draudzība, kas pārvērtās mīlestībā vienam pret otru, bija neparasti skaista un slēpta no pārējiem klases biedriem, skolotājiem un vecākiem. Pabeidzot 7. klasi, viņi pašķīrās, jo Uldis aizbrauca mācīties uz Cēsīm arodskolā par atslēdznieku, bet Inta devās uz Mazsalacu, kur strādāja tekstilfabrikā un mācījās Mazsalacas vakara vidusskolā. Neskatoties uz attālumu, kas tos šķīra, viņi satikās arvien biežāk, jo mīlestība šķēršļus nepazīst. Kad Uldis pabeidza arodskolu, viņš pārcēlās dzīvot pie Intas Mazsalacā un uzsāka darba gaitas Ziemeļu elektriskajos tīklos (ZET), kas ir viņa pirmā un vienīgā darbavieta.

Kāzas viņi svinēja 1963. gada 23. novembrī, vedēji bija Intas vidējais brālis Imants ar sievu Viju, tagad viņi uz Uldi un Intu noskatās no mākoņa maliņas. 

Kāzas bija skaistas un neaizmirstamas, arī pirmais bērniņš jau bija pieteicis sevi, taču dzīve viņus izšķīra uz trim gadiem, jo Uldi iesauca dienestā Padomju Savienības armijā. 1964. gada maijā ģimenē ienāca meitiņa Inga, un viņas abas gaidīja vīru un tēti pārnākam. Daudz palīdzēja Intas mamma un tētis, jo Inta turpināja strādāt, bet meitu pieskatīja vectēvs un vecmāmiņa. 

Uldis pārnāca rudenī, kartupeļu rakšanas laikā. Nu jau visi trīs kopā viņi atgriezās Mazsalacā, arī Uldis atsāka savas darba gaitas. 1969. gada Jāņu naktī nāca pasaulē jaunākā meitiņa Daiga. Ģimene bija kopā gan ikdienā, gan izklaidēs, meitas vienmēr tika ņemtas līdzi ekskursijās.

1974. gada pavasarī ģimene pārcēlās dzīvot un strādāt uz Valmieru. Uldis turpināja darbu ZET un Inta iekārtojās darbā Komunālo uzņēmumu kombinātā par dispečeri. Sākumā dzīvoja radu privātmājā, bet pēc četriem gadiem viņiem piešķīra pašiem savu divistabu dzīvokli. 

Meitas pabeidza mācības, apprecējās, un 1986. gadā Inta ar Uldi sagaidīja pirmo mazdēliņu Mikusu. Vecmāmiņa mainīja darbu – iekārtojās par sētnieci, lai varētu palīdzēt meitai pieskatīt mazo Mikiņu, kamēr viņa darbā. 1988. gadā piedzima otrs mazdēliņš Mārtiņš, pēc diviem gadiem – Madars un vēl pēc dažiem gadiem – Emīls. Vecmāmiņa ar vectētiņu ļoti mīl visus četrus savus mazdēlus un visus ir palīdzējuši izauklēt un pieskatīt. 

Kad mazdēli paaugās, Inta sāka strādāt Vidzemes slimnīcas Dzemdību nodaļā par sanitāri, kur redzēja, kā nāk pasaulē simtiem bērniņu, un palīdzēja jaunajām māmiņām bērniņu pirmajās dzīves dienās. Tur viņa sagaidīja savus pensijas gadus.

Dzīvē bijuši gan ļoti skaisti, gan arī ļoti skumji brīži – arī Uldi un Intu slimības nesaudzēja. Bet pēc grūtībām un šķēršļiem pienāk saules dienas. Par tādām viņu dzīvē kļuva mazmazbērnu – Sandijas, Markusa, Stefānijas, Sofijas un Marka – piedzimšana. Mazulīši ienesa ģimenē daudz prieka un jaunas rūpes, kas liek aizmirst vecumu un slimības, un nav Intai ar Uldi lielākas laimes, kā sagaidīt viņus ciemos savās mājās, klausīties viņu čalošanā un samīļot.

Vienpadsmit gadus Uldis ar Intu saimniekoja savā mājiņā Cēsu novada Liepas pusē, iekopa teritoriju, Inta visapkārt sastādīja neskaitāmas puķes, kokus un krūmus, tur no agra pavasara līdz vēlam rudenim ziedēja, savu mīlestību uz puķēm viņa nodevusi arī vecākajai meitai. Kad spēki sāka mazināties, viņi pārcēlās uz Valmieru pie meitas Daigas, kur dzīvoja savā atsevišķā namiņā, un atkal jau Intai visapkārt bija pašas stādītas puķes.

Taču dzīve ieviesa savas korekcijas. Vecmāmiņas puķes aizceļoja pie meitas Ingas uz Liepas pusi un vectēvs savus makšķerkātus atdāvināja mazdēliem. Tagad viņu mājas ir Dauguļos kopā ar meitu Daigu, kura nesavtīgi un ar visu savu sirds siltumu un mīlestību rūpējas par mammu un tēti.

Un vienmēr ciemos gaidīta ir meita Inga ar vīru Valdi, Juris, mazdēls Mārtiņš ar sievu un mazmazbērniņiem Sofiju un Marku, mazdēli Mikus, Madars un Emīls ar draudzenēm un visvairāk mazmazbērniņi, kurus vecvecāki ir pieskatījuši un lolojuši – Sandija, Markus, Stefānija, kā arī viņu māmiņa Sinda, kurus liktenis pirms četriem gadiem aizveda uz tālo Ziemeļīriju un šobrīd satikšanās vairāk notiek ar interneta starpniecību.

“Mīlestībai ir tūkstoš paveidu, un katram no tiem ir sava gaisma, savas skumjas, savas laimes izjūta un sava smarža. Tāpēc mīlestība jāmācās visu mūžu, jo tā ir pasaules brīnums,” tā Uldis un Inta Vanagi saka par savu ilgo kopdzīvi. No sirds sveicam!

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienībā “Sociālā darba nodaļa” aicina darbā sociālo mentoru (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: sniegt atbalstu pilngadīgām personām, pilngadību sasniegušajiem jauniešiem pēc ārpusģimenes aprūpes beigām, mājokļa, veselības, izglītības, nodarbinātības, atkarību, un citu problēmu risināšanā; sniegt konsultatīvu, praktisku, izglītojošu, asistējošu un emocionālu atbalstu personas dzīvesvietā un sociālajā vidē; kā pavadošai personai sniegt atbalstu klientu nokļūšanai uz ārstniecības u.c. iestādēm; sagatavot atskaites par darba pienākumu izpildi; un ja Tev ir: profesionālā vidējā vai 1.līmeņa izglītība sociālajā, izglītības vai veselības aprūpes jomā, vai esi students augstākās izglītības iestādes sociālā darba, pedagoģijas, veselības vai psiholoģijas jomā; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; kompetences: empātija un prasme motivēt, laba stresa noturība, labas komunikācijas spējas, spēja strādāt komandā kā arī patstāvīgi, savas amata kompetences ietvaros, precizitāte un atbildība, laipnība un iejūtība; B kategorijas autovadītāja tiesības; mēs piedāvājam: dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; pamatalgu pārbaudes laikā 763 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 803 EUR pirms nodokļu nomaksas; iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, LV-4201, ar norādi „Sociālā mentora amatam” līdz 2024.gada ­­­­­15. martam. Tālrunis papildu informācijai: 27891673, 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Sociālais MENTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Sociālo lietu pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) struktūrvienības “Sociālā darba nodaļa” psihologu/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt psihologa konsultācijas Pārvaldes klientiem gan klātienē, gan attālināti; • veikt klientu psiholoģisko konsultēšanu ar mērķi risināt identificētās problēmas un sniegt psiholoģisko atbalstu, atbilstoši klientu vajadzībām un izvirzītajiem mērķiem; • savas kompetences ietvaros piedalīties klientu sociālās situācijas un vajadzību izvērtējumos, sadarbības plānu veidošanā un īstenošanā; • sadarboties ar klientu tuviniekiem un/vai uzticības personām, klienta psiholoģiskā stāvokļa uzlabošanā; • sagatavot psihologa atzinumus; • vadīt dažāda veida grupas Pārvaldes mērķa grupām - atbalsta, izglītojošas, motivējošas un citas; un ja Tev ir: • atbilstoši “Psihologu likums” noteiktā izglītība un esi reģistrēts Psihologu reģistrā; • zināšanas un izpratne sociālās jomas un psihologa darbību reglamentējošo tiesību aktu pielietošanā; • prasme veikt psiholoģisko izpēti, izmantojot dažādas izpētes metodes, analizēt un interpretēt izpētes rezultātus; • prasme veikt psiholoģisko konsultēšanu; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas; precizitāte; augsta atbildības sajūta; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; spēja argumentēt savu viedokli; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 974 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1025 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Psihologa/-ģes amatam” līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148 vai 27891673. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Sociālo lietu pārvaldes juriskonsultu/-i uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • izstrādāt dažāda veida dokumentus, tajā skaitā, administratīvos aktus, līgumus, saistošo noteikumu projektus par sociālajiem pakalpojumiem un sociālo palīdzību/materiālo atbalstu; • konsultēt darbiniekus juridiskajos jautājumos sociālajā jomā; • sekojot izmaiņām normatīvajos aktos, savlaicīgi aktualizēt esošos vai izstrādāt jaunus normatīvos aktus, kas regulē sociālo jomu Valmieras pilsētās pašvaldībā/Sociālo lietu pārvaldē; • sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība tiesību zinātnēs (priekšroka pretendentiem vismaz ar bakalaura grādu); • darba pieredze līdzīgā amatā sociālajā jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • zināšanas un iemaņas dokumentu un administratīvo aktu sagatavošanā; • sociālās jomas regulējošo normatīvo aktu pārzināšana un izpratne to pielietošanā; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1399 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1483 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Juriskonsulta/-es amatam” līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JURISKONSULTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-15

Mūsu partneri