Valmieras Ziņas

Godināti nominācijas “Burtnieku novada Lepnums” ieguvēji

Svētdien, 18. novembrī, Valmieras pagasta kultūras namā norisinājās Latvijas valsts simtgades svinības, kuru laikā tika godināti nominācijas “Burtnieku novada Lepnums” ieguvēji. Viņi tika sveikti par nozīmīgu darbu, ieguldījumu un sasniegumiem Burtnieku novadā, tā attīstības un atpazīstamības veicināšanā.

“Burtnieku novada Lepnuma” vārdu šogad godam nesīs: vēstures zinātņu doktore un arheoloģe Ilga Zagorska, Camphill “Rožkalni” saimes vadītāja Ieva Zunda, māksliniece un daudzu grāmatu ilustrāciju autore Anita Jansone – Zirnīte, biedrības “Pāvulēni” vadītāja Inese Karnāte, biedrības “Burtnieku kultūrvide” pārstāve, IK “Man Burtnieks” vadītāja Marika Daļecka.

Pagodinošus un cildinošus pateicības vārdus par savu devumu un veikumu pasākumā saņēma ikviens “Burtnieku novada Lepnuma” pretendents: Aija Kleimane, Biruta Tetere, Anita Grīnšteine, Dace Rulle, Sandra Krūzkope, Inese Birzkope, Māra Zauere, Aigars Ruņģis, Jānis Matisons sen., Žanna Šimoņaka-Rinmane, Inese Bebre, Mārtiņš Roziņš, Rufina Juraša, Burtnieku novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji, Ludmila Spalviņa, Kārlis Sedvalds, Anna Paņina, Irida Jukāme, Anda Jukāme, Līvija Lelle, Jānis Lelle, Dace Kaģe, Arnis Seņkāns.

Nominācijas “Burtnieku novada Lepnums” ieguvēji saņēma īpaši veidotu balvu – stilizētu kokli. Kokles vēstījums ir ietverts Friča Brīvzemnieka dzejolī “Burtnieks un viņa kokles”. Fragments no dzejoļa:

-„Jūs, kokles, tautas īpašums,
Ko glabā pate Līga, –
Lai vergu rokās novārtā
Jel neskan jūsu stīga.
Tik brīvi vīri cienīgi
Jūs skandina un sajūt.
Lai līdz ar stīgām dīvainām
Ar’ jūsu svētums pazūd.

„Pēc grūtiem gadu simteņiem,
Kad tauta miesā, garā
Būs atkal brīva, cienīga,
Nākt vecā godā, svarā;
Tad rašies atkal burtnieki,
Kas vecās kokles stīgos
Un vecās dziesmas latviešiem
Uz cilšu ciltīm līgos.”

“Burtnieku novada Lepnumi” ir līdzcilvēki, ar kuru labajiem darbiem lepojas visā novadā. Pretendentus nominācijas saņemšanai šoruden varēja izvirzīt ikviens novadnieks konkursā “Burtnieku novada Lepnums”. Nomināciju konkursā varēja saņemt ikviens, kas dzīvo mums līdzās un ir sabiedriski aktīvs, ir rīkojies pašaizliedzīgi līdzcilvēku labā, devis ieguldījumu Burtnieku novada attīstībā, izglītībā, kultūrā, īstenojis mazāku vai lielāka mēroga pasākumu vai aktivitāti Burtnieku novadā, kā arī ikdienā cildina ģimeniskās vērtības sabiedrībā. Šāds konkurss Burtnieku novadā tika rīkots pirmo reizi.

Koncertā piedalījās dziedātāja Ineta Rudzīte, Valmieras pagasta kultūras nama jauniešu koris “Konsonanse” un jauniešu deju kolektīvs “Sadancis”. Pasākumu vadīja Ingus Kniploks.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties finanšu direktoru/i. Darba apraksts: Nodrošināt uzņēmuma finanšu politikas un stratēģijas izstrādi ar mērķi uzlabot finanšu vadības un kontroles sistēmu Izstrādāt, standartizēt un organizēt atskaišu sistēmu Vadīt un organizēt budžeta plānošanu, pārskatīšanu, kontrolēt tā izpildi, ienākumu un izdevumu prognožu sastādīšana, gatavot priekšlikumus rīcības plānam budžeta neizpildes gadījumā. Plānot un organizēt finanšu līdzekļu plūsmu, pārraudzīt krājumu atlikumus un pieņemt citus ar finanšu plānošanu saistītus lēmumus Realizēt debitoru norēķinu kontroli Nodrošināt uzņēmuma kredītsaistību kontroli Nodrošināt investīciju programmu izstrādi un izpildi, uzņēmuma rezervju un uzkrājuma fondu plānošanu Plānot finanšu uzskaites un aprites procesus un procedūras Gatavot informāciju un dokumentus vadības sapulcēm Prasības kandidātiem: Augstākā izglītība ekonomikā, grāmatvedībā vai finansēs Vismaz 3 gadu pieredze finanšu nodaļas vadītāja/finanšu direktora amatā Labas grāmatvedības zināšanas un pieredze vadības atskaišu, budžeta un naudas plūsmas sastādīšanā Teicamas latviešu, krievu valodas zināšanas Teicamas MS Excel zināšanas Stratēģiskā un biznesa domāšana Uzņēmums piedāvā: Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Finanšu direktors” uz e-pastu personals@bazalts.lv . Profesija: FINANŠU DIREKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-20 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz personals@bazalts.lv .

Mūsu partneri