Valmieras Ziņas

Godināti mācību olimpiāžu laureāti (2)

14.maijā Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās Valmieras pilsētas 2017./2018.mācību gada olimpiāžu un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu lasījumu laureātu un viņu pedagogu apbalvošana. Šogad tie ir 119 skolēni un 59 pedagogi, kuri guvuši augstus rezultātus Vidzemes reģiona, atklātajās, valsts un starptautiska līmeņa olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu lasījumos.

Teicamus rezultātus šajā mācību gadā uzrādījusi Rūta Ozoliņa no Valmieras Valsts ģimnāzijas 12.klases. R.Ozoliņa no 9. līdz 15.aprīlim Florencē (Itālija) piedalījās Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē EGMO un saņēma atzinību. Šīs olimpiādes mērķis ir mazināt nevienlīdzību, kāda veidojas starp zēnu un meiteņu rezultātiem starptautiskajās matemātikas olimpiādēs, kā arī piesaistīt matemātikai kā zinātnei un matemātikas mācīšanai augstākajā līmenī vairāk jaunu un talantīgu sieviešu. Izcilu rezultātu skolniece sasniegusi arī matemātikas olimpiādē, iegūstot otro vietu (skolotāja Ligita Pickaine). Rūta uzaicināta arī Latvijas izlasē, lai dotos uz starptautisko matemātikas olimpiādi, kas notiks no 3. līdz 14.jūlijam Rumānijā. Tāpat skolniece ieguvusi atzinību Latvijas 43.atklātajā fizikas olimpiādē (skolotāja Inese Purmale), kā arī saņēmusi pirmo vietu Vidzemes reģiona ķīmijas olimpiādē.

Īpaši jāizceļ valsts olimpiāžu laureāti. Dalībnieku skaits valsts olimpiādēs ir ierobežots. Pārskatot pilsētu/novadu olimpiāžu laureātu rezultātus, valsts žūrija uzaicina labākos, kas jau vērtējams kā augstvērtīgs sasniegums.

Vācu valodas olimpiādē 11.klases skolnieks Roberts Kārkliņš no Valmieras Valsts ģimnāzijas ieguva otro vietu (skolotāja Anita Lutere).

Valmieras Viestura vidusskolas 12.klases skolniece Sindija Puriņa ieguvusi otro vietu vēstures olimpiādē (skolotāja Anna Gammeršmidte).

Ieva Bērziņa no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 12.klases ieguvusi otro vietu latviešu valodas un literatūras olimpiādē (skolotāja Aija Ignate).

Valmieras Valsts ģimnāzijas 10.klases skolnieks Gvido Vintergollers ieguvis atzinību ķīmijas olimpiādē (skolotāja Anda Deksne), bet Mairis Bērziņš no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10.klasē ķīmijas olimpiādē ieguvis otro vietu (skolotāja Eva Pētersone). M.Bērziņš piedalījās arī Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādē un tika atzīts par otrās kārtas laureātu (skolotāja Eva Pētersone).

Angļu valodas olimpiādē atzinību saņēma 11.klases skolnieks Imants Kreičmanis no Valmieras Valsts ģimnāzijas (skolotāja Rita Skara-Mincāne). Savukārt trešo vietu ieguvis Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 12.klases skolnieks Uldis Rihards Radziņš (skolotāja Ilze Dukure).

Atzinību filozofijas olimpiādē ieguvusi Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11.klases skolniece Sendija Ieva Kurzemniece, bet pirmo vietu – Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11.klases skolniece Kitija Pekaine. Skolotāja abām filozofijas olimpiādes laureātēm ir Evija Kārkliņa.

Atzinību bioloģijas olimpiādē ieguva Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 12.klases skolniece Sindija Kezika (Guna Taube).

Krievu valodas olimpiādē (svešvaloda B grupa) atzinību ieguvis Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10.klases skolnieks Aleksandrs Alans Kalniņš (skolotāja Agita Ziņģīte).

Valmieras Valsts ģimnāzijas 10. klases skolniece Annija Karitone (skolotāja Ligita Pickaine) un 12.klases skolniece Diāna Zariņa (skolotāja Zinta Skrastiņa) saņēmušas atzinību matemātikas olimpiādē.

Informātikas (programmēšanas) olimpiādē Valmieras sākumskolas 6.klases skolnieks Raivis Atteka (skolotājs Ivars Atteka) un 11.klases skolnieks Adrians Netlis (skolotāja Inta Grabe) ieguvuši atzinību.

Tāpat Valmieras skolēni ir bijuši aktīvi, izrādījuši iniciatīvu un pārbaudījuši savas zināšanas, piedaloties valsts atklātajās olimpiādēs, kā arī Vidzemes reģiona olimpiādēs, turklāt tajās uzrādījuši arī labus rezultātus.

Skolēni un viņu pedagogi, kuri ieguvuši godalgotas vietas vai atzinības Baltijas, Latvijas vai Vidzemes reģiona mēroga mācību priekšmetu olimpiādēs vai skolēnu zinātniski pētniecisko darbu lasījumos, kā arī kuri piedalījušies pasaules mēroga mācību priekšmetu olimpiādēs, atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības nolikuma “Par Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumiem” pašvaldības 26.04.2018. domes lēmumam Nr.170 “Par apbalvojuma noteikšanu izglītojamajiem par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu lasījumos” un lēmumam Nr.174 “Par apbalvojuma noteikšanu pedagoģiskajiem darbiniekiem, kuru izglītojamajiem ir sasniegumi mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu lasījumos” saņēma arī naudas balvas.

Pirms skolēnu un pedagogu svinīgās apbalvošanas laureātiem bija iespēja noskatīties Valmieras Viestura vidusskolas teātra klases izrādi “Bille”. Apbalvošanas pasākumu vadīja Valmieras 5.vidusskolas skolnieki Gustavs Māziņš un Edgars Bērziņš.  Pasākumu kuplināja Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņu Tīnas Enias Gobas un Aleksandra Alekša Tuņķeļa muzikālie priekšnesumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Anna - 16.05.2018 Atbildēt

    Varbūt cienījamā raksta autore varētu tomēr pareizi uzrakstīt skolēnu vārdus, pie tam interesanti- kā var filozofiju mācīt fizikas skolotāja? Evija Kārkliņa nav fizikas skolotāja, bet gan filozofijas.

    Jolanta - 04.06.2018 Atbildēt

    Kur var dabūt bildes no pasākuma?

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA Lat Met pamatā ir metāla apstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (vārti, sētas, margas, tirdzniecības stendi, nestandarta metāla izstrādājumi, kuru vienas detaļas svars nepārsniedz 0,5t, garums- 12m). Uzņēmums nodarbojas arī ar sekciju veida garāžu vārtu tirdzniecību, montāžu un servisa nodrošināšanu, vizuālās reklāmas izgatavošanu, skārda izstrādājumu izgatavošanu, vārtu automātikas tirdzniecību un apkalpošanu. Daļa no produkcijas tiek eksportēta. Sakarā ar pasūtījumu apjoma pieaugumu Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs „Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Amata pienākumi: Atbilstoši rasējumiem un metāldarbnīcu vadītāja norādījumiem izgatavot nestandarta metāla izstrādājumus t. sk. sagatavot detaļas, veikt sagatvoto detaļu metināšanu. Nepieciešamības gadījumā veikt arī izstrādājumu montāžu objektā. Lat Met nodrošina: Pilnībā rekonstruētas ražošanas telpas; Mūsdienīgus darba apstākļus; Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu; Iepazīstināšanu ar amata pienākumiem un ražošanas procesa nodrošināšanas kārtību. Prasības pretendentiem: Spēja pastāvīgi, precīzi un savlaicīgi paveikt uzticētos pienākumus; Precizitāte un augsta atbildības sajūta Par priekšrocību tiks uzskatīta: Autovadītāja apliecība; Papildus zināšanas citās jomās Pieteikties uz brīvajām metinātāja vietām iespējams sazinoties pa tālruni 2942 99 56 vai sūtot CV un motivacijas vestuli uz info@latmet.com Vispārēju informāciju par Lat Met darbību iespējams iegūt apmeklējot mūsu mājas lapu www.latmet.com Profesija: ROKAS LOKMETINĀTĀJS (MMA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu: info@latmet.com

Mūsu partneri