Valmieras Ziņas

Godināti mācību olimpiāžu laureāti (2)

14.maijā Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās Valmieras pilsētas 2017./2018.mācību gada olimpiāžu un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu lasījumu laureātu un viņu pedagogu apbalvošana. Šogad tie ir 119 skolēni un 59 pedagogi, kuri guvuši augstus rezultātus Vidzemes reģiona, atklātajās, valsts un starptautiska līmeņa olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu lasījumos.

Teicamus rezultātus šajā mācību gadā uzrādījusi Rūta Ozoliņa no Valmieras Valsts ģimnāzijas 12.klases. R.Ozoliņa no 9. līdz 15.aprīlim Florencē (Itālija) piedalījās Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē EGMO un saņēma atzinību. Šīs olimpiādes mērķis ir mazināt nevienlīdzību, kāda veidojas starp zēnu un meiteņu rezultātiem starptautiskajās matemātikas olimpiādēs, kā arī piesaistīt matemātikai kā zinātnei un matemātikas mācīšanai augstākajā līmenī vairāk jaunu un talantīgu sieviešu. Izcilu rezultātu skolniece sasniegusi arī matemātikas olimpiādē, iegūstot otro vietu (skolotāja Ligita Pickaine). Rūta uzaicināta arī Latvijas izlasē, lai dotos uz starptautisko matemātikas olimpiādi, kas notiks no 3. līdz 14.jūlijam Rumānijā. Tāpat skolniece ieguvusi atzinību Latvijas 43.atklātajā fizikas olimpiādē (skolotāja Inese Purmale), kā arī saņēmusi pirmo vietu Vidzemes reģiona ķīmijas olimpiādē.

Īpaši jāizceļ valsts olimpiāžu laureāti. Dalībnieku skaits valsts olimpiādēs ir ierobežots. Pārskatot pilsētu/novadu olimpiāžu laureātu rezultātus, valsts žūrija uzaicina labākos, kas jau vērtējams kā augstvērtīgs sasniegums.

Vācu valodas olimpiādē 11.klases skolnieks Roberts Kārkliņš no Valmieras Valsts ģimnāzijas ieguva otro vietu (skolotāja Anita Lutere).

Valmieras Viestura vidusskolas 12.klases skolniece Sindija Puriņa ieguvusi otro vietu vēstures olimpiādē (skolotāja Anna Gammeršmidte).

Ieva Bērziņa no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 12.klases ieguvusi otro vietu latviešu valodas un literatūras olimpiādē (skolotāja Aija Ignate).

Valmieras Valsts ģimnāzijas 10.klases skolnieks Gvido Vintergollers ieguvis atzinību ķīmijas olimpiādē (skolotāja Anda Deksne), bet Mairis Bērziņš no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10.klasē ķīmijas olimpiādē ieguvis otro vietu (skolotāja Eva Pētersone). M.Bērziņš piedalījās arī Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādē un tika atzīts par otrās kārtas laureātu (skolotāja Eva Pētersone).

Angļu valodas olimpiādē atzinību saņēma 11.klases skolnieks Imants Kreičmanis no Valmieras Valsts ģimnāzijas (skolotāja Rita Skara-Mincāne). Savukārt trešo vietu ieguvis Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 12.klases skolnieks Uldis Rihards Radziņš (skolotāja Ilze Dukure).

Atzinību filozofijas olimpiādē ieguvusi Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11.klases skolniece Sendija Ieva Kurzemniece, bet pirmo vietu – Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11.klases skolniece Kitija Pekaine. Skolotāja abām filozofijas olimpiādes laureātēm ir Evija Kārkliņa.

Atzinību bioloģijas olimpiādē ieguva Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 12.klases skolniece Sindija Kezika (Guna Taube).

Krievu valodas olimpiādē (svešvaloda B grupa) atzinību ieguvis Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10.klases skolnieks Aleksandrs Alans Kalniņš (skolotāja Agita Ziņģīte).

Valmieras Valsts ģimnāzijas 10. klases skolniece Annija Karitone (skolotāja Ligita Pickaine) un 12.klases skolniece Diāna Zariņa (skolotāja Zinta Skrastiņa) saņēmušas atzinību matemātikas olimpiādē.

Informātikas (programmēšanas) olimpiādē Valmieras sākumskolas 6.klases skolnieks Raivis Atteka (skolotājs Ivars Atteka) un 11.klases skolnieks Adrians Netlis (skolotāja Inta Grabe) ieguvuši atzinību.

Tāpat Valmieras skolēni ir bijuši aktīvi, izrādījuši iniciatīvu un pārbaudījuši savas zināšanas, piedaloties valsts atklātajās olimpiādēs, kā arī Vidzemes reģiona olimpiādēs, turklāt tajās uzrādījuši arī labus rezultātus.

Skolēni un viņu pedagogi, kuri ieguvuši godalgotas vietas vai atzinības Baltijas, Latvijas vai Vidzemes reģiona mēroga mācību priekšmetu olimpiādēs vai skolēnu zinātniski pētniecisko darbu lasījumos, kā arī kuri piedalījušies pasaules mēroga mācību priekšmetu olimpiādēs, atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības nolikuma “Par Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumiem” pašvaldības 26.04.2018. domes lēmumam Nr.170 “Par apbalvojuma noteikšanu izglītojamajiem par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu lasījumos” un lēmumam Nr.174 “Par apbalvojuma noteikšanu pedagoģiskajiem darbiniekiem, kuru izglītojamajiem ir sasniegumi mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu lasījumos” saņēma arī naudas balvas.

Pirms skolēnu un pedagogu svinīgās apbalvošanas laureātiem bija iespēja noskatīties Valmieras Viestura vidusskolas teātra klases izrādi “Bille”. Apbalvošanas pasākumu vadīja Valmieras 5.vidusskolas skolnieki Gustavs Māziņš un Edgars Bērziņš.  Pasākumu kuplināja Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņu Tīnas Enias Gobas un Aleksandra Alekša Tuņķeļa muzikālie priekšnesumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Anna - 16.05.2018 Atbildēt

    Varbūt cienījamā raksta autore varētu tomēr pareizi uzrakstīt skolēnu vārdus, pie tam interesanti- kā var filozofiju mācīt fizikas skolotāja? Evija Kārkliņa nav fizikas skolotāja, bet gan filozofijas.

    Jolanta - 04.06.2018 Atbildēt

    Kur var dabūt bildes no pasākuma?

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai CEHA STRĀDNIEKUS/(-CES) ražošanas cehā.  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. DARBA LAIKA VEIDS UN REŽĪMS: summētais darba laiks pēc grafika maiņās. Jāstrādā 4-5 darba dienas nedēļā, arī sestdienās un svētdienās, ja sanāk pēc grafika. Iespējamie maiņu darba laiki 6:30-18:00, 8:00-20:00, 10:00-22:oo un maiņas mainīsies pēc grafika, visu laiku nebūs darbs tikai vienā maiņā. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV ar norādi "Ceha strādnieks" sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Tālrunis informācijai: 27883303. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-19 Kontaktpersona: CV ar norādi “Ceha strādnieks” sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv, t. 27883303. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri