Valmieras Ziņas

Gjensidige Latvija dāvina dūmu detektorus maznodrošinātām ģimenēm

Gjensidige Latvija iniciatīvas – kampaņas Mājokļa Drošības Mēnesis 2018 ietvaros tika noskaidrots, ka trešdaļa (32%) aptaujāto savu mājokli uzskata par nedrošu pret ugunsnelaimēm, taču dūmu detektori mājoklī ir uzstādīti vien mazāk nekā 19% iedzīvotāju. Iesaistoties problēmas risināšanā, Gjensidige Latvija dāvina dūmu detektorus maznodrošinātām ģimenēm Valmierā un atgādina, ka dūmu detektoru esamība samazina ugunsgrēkos bojāgājušo skaitu par 75%.

Gjensidige Latvija pasniegusi 50 dūmu detektoru dāvinājumu Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldei, kas nogādās tos Valmieras maznodrošinātajām ģimenēm. Dāvinājumu saņēma Valmieras pašvaldības domes Sociālo un veselības lietu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Skrastiņš un Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece, informēja Valmieras pilsētas pašvaldība.

“Iedzīvotājiem aizvien trūkst izpratnes par ugunsdrošības jautājumiem mājoklī. Tas tika noskaidrots arī Gjensidige Latvija veiktajā pētījumā, tāpēc mūsu mērķis ir panākt, lai iedzīvotāji pilnvērtīgi veiktu preventīvās darbības ar mērķi nodrošināties pret ugunsnelaimju gadījumiem. Saprotams, ka, izvērtējot prioritāri iegādājamās preces, dūmu detektors visticamāk nebūs starp tām, taču ārkārtas situācijā tas var glābt pat cilvēku dzīvību. Galvenā riska grupa ir tieši iedzīvotāji ar zemiem un ļoti zemiem ienākumiem. Šī viennozīmīgi ir būtiska sabiedrības daļa un mēs arī turpmāk centīsimies izglītot iedzīvotājus par ugunsdrošības jautājumiem, mazinot ugunsnelaimju risku Latvijā,” stāsta Gjensidige Latvija Valmieras pārstāvniecības vadītājs Guntars Ozols.

Kā zināms, sākot ar 2020. gada 1. janvāri visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Dūmu detektors var pasargāt mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņas ārkārtas situācijas un ugunsgrēka briesmām. Negaidot ugunsdrošības likumdošanas izmaiņas, Gjensidige Latvija aicina laikus parūpēties par ugunsdrošību savos mājokļos.

Lai izglītotu iedzīvotājus par rīcību ugunsgrēka situācijās, Gjensidige Latvija sadarbībā ar Latvijas Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Latvijas Ugunsdzēsības asociāciju un uzņēmumu FN serviss sagatavoja arī informatīvu materiālu daudzdzīvokļu ēkām un privātmājām, kas ir pieejams interneta vietnē: www.majokladrosiba.lv.

2018. gadā Mājokļa Drošības Mēnesis aktualizē ugunsdrošības jautājumus, vēršot iedzīvotāju uzmanību ugunsdrošības riskiem un rīcībai ugunsnelaimes situācijā dzīvojamās ēkās, īpaši uzsverot situāciju daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri