Valmieras Ziņas

Gjensidige Latvija dāvina dūmu detektorus maznodrošinātām ģimenēm

Gjensidige Latvija iniciatīvas – kampaņas Mājokļa Drošības Mēnesis 2018 ietvaros tika noskaidrots, ka trešdaļa (32%) aptaujāto savu mājokli uzskata par nedrošu pret ugunsnelaimēm, taču dūmu detektori mājoklī ir uzstādīti vien mazāk nekā 19% iedzīvotāju. Iesaistoties problēmas risināšanā, Gjensidige Latvija dāvina dūmu detektorus maznodrošinātām ģimenēm Valmierā un atgādina, ka dūmu detektoru esamība samazina ugunsgrēkos bojāgājušo skaitu par 75%.

Gjensidige Latvija pasniegusi 50 dūmu detektoru dāvinājumu Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldei, kas nogādās tos Valmieras maznodrošinātajām ģimenēm. Dāvinājumu saņēma Valmieras pašvaldības domes Sociālo un veselības lietu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Skrastiņš un Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece, informēja Valmieras pilsētas pašvaldība.

“Iedzīvotājiem aizvien trūkst izpratnes par ugunsdrošības jautājumiem mājoklī. Tas tika noskaidrots arī Gjensidige Latvija veiktajā pētījumā, tāpēc mūsu mērķis ir panākt, lai iedzīvotāji pilnvērtīgi veiktu preventīvās darbības ar mērķi nodrošināties pret ugunsnelaimju gadījumiem. Saprotams, ka, izvērtējot prioritāri iegādājamās preces, dūmu detektors visticamāk nebūs starp tām, taču ārkārtas situācijā tas var glābt pat cilvēku dzīvību. Galvenā riska grupa ir tieši iedzīvotāji ar zemiem un ļoti zemiem ienākumiem. Šī viennozīmīgi ir būtiska sabiedrības daļa un mēs arī turpmāk centīsimies izglītot iedzīvotājus par ugunsdrošības jautājumiem, mazinot ugunsnelaimju risku Latvijā,” stāsta Gjensidige Latvija Valmieras pārstāvniecības vadītājs Guntars Ozols.

Kā zināms, sākot ar 2020. gada 1. janvāri visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Dūmu detektors var pasargāt mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņas ārkārtas situācijas un ugunsgrēka briesmām. Negaidot ugunsdrošības likumdošanas izmaiņas, Gjensidige Latvija aicina laikus parūpēties par ugunsdrošību savos mājokļos.

Lai izglītotu iedzīvotājus par rīcību ugunsgrēka situācijās, Gjensidige Latvija sadarbībā ar Latvijas Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Latvijas Ugunsdzēsības asociāciju un uzņēmumu FN serviss sagatavoja arī informatīvu materiālu daudzdzīvokļu ēkām un privātmājām, kas ir pieejams interneta vietnē: www.majokladrosiba.lv.

2018. gadā Mājokļa Drošības Mēnesis aktualizē ugunsdrošības jautājumus, vēršot iedzīvotāju uzmanību ugunsdrošības riskiem un rīcībai ugunsnelaimes situācijā dzīvojamās ēkās, īpaši uzsverot situāciju daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kur svinēsiet Latvijas simtgadi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri