Valmieras Ziņas

Ģimenes ārstiem nav īsti skaidrības, kā rīkoties gadījumos, kad paliek pāri vakcīnas pret Covid-19

Ģimenes ārstiem nav īsti skaidrības, kā rīkoties gadījumos, ja kādā no ārstu praksēm paliek pāri vakcīnas pret Covid-19, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Pauls Princis.

Princis ir pārliecināts, ka šādu gadījumu būs retums, bet viņam arvien nav atbildes uz jautājumu, kā rīkoties šādos gadījumos, kad vakcīnas netiek izmantotas. “Nedrīkstētu pieļaut, ka vakcīnas ietu zudībā, tādēļ būtu jārīkojas operatīvi, piemēram, ar atlikušajām vakcīnām varētu vakcinēt citu grupu pārstāvjus, bet, ko darīt, ja ātri neatrod šādu vakcinējamu personu no citas grupas,” jautāja ģimenes ārsts.

Tomēr Princis atzina, ka ģimenes ārstu praksēs pirmajās dienās par iespēju vakcinētie pret Covid-19 ir liela atsaucība – daudzi pacienti zvana un piesakās vakcinēties.

“Tāpat pamazām pieaug ģimenes ārstu prakšu skaits, kas veiks vakcinācijas procesu, es domāju, ka lielākā daļa būs gatava to darīt, jo mēs lēnām iešūpojamies. Piemēram, man ir vairāk nekā 400 pacientu un tikai viena māsa, līdz ar to es nespēšu daudzus savakcinēt, nedēļā tie varētu būt kādi 20 pacienti,” stāstīja Princis.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šorīt TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka ir lūgts mediķiem censties vakcinācijas rindu plānot tā, lai tajā pierakstīto cilvēku skaits atbilst vakcīnas flakona devu skaitam. Tomēr, ja gadījumā kaut kas paliek pāri, tad uz vakcināciju vajadzētu pasaukt, piemēram, cilvēku no grupas “60 plus ar hroniskām slimībām”.

Tikmēr analizējot Covid-19 izplatības datus Latvijā, Princis sacīja, ka tie ir cerīgi, jo slimnīcas vairs nav tik ļoti pārslogotas un teikt, ka no drošības pasākumiem nav efekta, nebūtu pareizi. “Signāli par situācijas uzlabošanos ir redzami. Tāpat riski par Dienvidāfrikas un Lielbritānijas paveidiem ir reālistiski,” sacīja Princis.

Viņš neizslēdza iespēju, ka lielākais šo gadījumu skaits varētu izraisīt jaunu vilni, bet tie dati, kas šobrīd ir pieejami vēl neliecina, ka minētās bažas var piepildīties.

Jau ziņots, ka šonedēļ senioru vakcināciju pret Covid-19 sāka ģimenes ārsti, kuri par to noslēguši līgumus ar Nacionālo veselības dienestu (NVD).

Otrdien pret Covid-19 vienā diennaktī potēto personu skaits pirmo reizi pārsniedzis 2100. Turpinot pieaugt vakcinācijas tempam, aizvadītajā diennaktī pret koronavīrusu vakcinētas kopumā 2116 personas.

Otrdien vakcinēto cilvēku skaits NVD statistikā gan vēl varētu pieaugt, jo ne visi mediķi datus “E-veselības” sistēmā ievada tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts. Piemēram, šodien aktualizētajā statistikā pirmdien vakcinēto personu skaits ir pieaudzis par 127 cilvēkiem – no 1534 kā tika ziņots vakar, līdz 1661.

Kopumā pēdējās septiņās dienās vakcīnas pirmo vai otro devu kopumā saņēma 10 204 personas, kas ir vidēji 1458 cilvēki dienā, kas atbilst veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) iepriekš publiski nospraustajam mērķim, proti, ik dienu vakcinēt vismaz 1000 cilvēku, gan pagaidām nesasniedzot mērķi diennaktī vakcinēt vidēji 2000 cilvēku. Šo mērķi izdevās izpildīt pirmo reizi vien vakar.

Vairums jeb 2085 otrdien vakcinētie saņēmuši vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu. Savukārt 31 cilvēks noslēdzis vakcināciju pret Covid-19, saņemot vakcīnas otro devu.

Starp otrdien poti pret Covid-19 saņēmušajiem bijuši 274 sociālo aprūpes centru (SAC) klienti, 96 cilvēki no citas paaugstināta riska grupas, 1124 personas vecumā virs 60 gadiem, 192 ārstniecības personas, 146 ārstniecības iestāžu darbinieki, 177 SAC darbinieki.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri