Valmieras Ziņas

Gaujas stāvo krastu Sajūtu parks ver durvis jaunajā sezonā

Gaujas stāvo krastu Sajūtu parks arī šajā sezonā turpina darbu. Kopš 15. aprīļa brīvdienās ir atvērta Taka kokos. Arī Baskāju taka gaida apmeklētājus. No 2. jūnija Sajūtu parks būs atvērts katru dienu, informē parka administrācija.

Līdz šim laiksapstākļi mūs nav iepriecinājuši, taču sinoptiķu prognozes liecina, ka lietus periods ir noslēdzies un turpmāk gaidāms silts un vasarīgs laiks, kas ļaus pilnā mērā baudīt Sajūtu parka burvību.

Kā ik gadu, arī šajā sezonā Sajūtu parks piedāvā apmeklētājiem jaunumus. Baskāju takā koka laipu posmā ir izveidota vides objektu galerija “Sajūti visus novadus”. Vides objekti – durvis – simbolizē katru no novadiem, satiekoties jaunveidojamā novada centrā Valmierā.

Ikvienai no durvīm ir savs stāsts, kas ir izstāstīts caur krāsām, tekstiem, attēliem un priekšmetiem.

Beverīnas durvis ir atceļojušas no Trikātas pagasta “Vēžnieku” mājām, kur dzimis un audzis ģenerālis Jānis Balodis. Durvis ir krāsotas novadam raksturīgās krāsās – zilā, zaļā un sudraba. Durvis apgleznoja – Dace Lībiete. Pie durvīm izvietota koka skulptūra “Beverīnas sprīdītis”, kuras autors ir Jānis Jākabsons, Beverīnas labirintu saimnieks.

Šovasar Ķūķis staigās Sajūtu parkā Valmierā, stāstot par savas zemes sajušanu un Burtnieku pusi. Kas viņš ir – Ķūķis? Tāds mazliet dīvains radījums ar jūtīgu sirdi un labvēlīgu skatījumu uz pasauli. Pirmoreiz Ķūķis kā bērnu grāmatas tēls pie mazajiem lasītājiem nonāca jau 1983. gadā. Anitas Jansones-Zirnītes gleznojumā attēlots arī fragments no Burtnieku muižas parka Sudraba vārtiem, aicinot ciemoties arī tur. Savukārt durvis ir no mākslinieces lauku mājām Burtniekos.

Kocēnu novada durvis veidojis jaunās Dziesmu svētku estrādes mākslinieciski arhitektoniskās koncepcijas autors, daudzkārtējs Dziesmu svētku galvenais mākslinieks Ivars Mailītis, atspoguļojot novada kultūrvēsturisko mantojumu.

Mazsalacas novada Kultūras centra gleznošanas pulciņa dalībnieces apgleznoja Mazsalacas durvis, uz kurām attēlots Skaņā kalna neļķe, kas aug dabas parkā uz Neļķu klints. Velosipēds ir  ikvienam mazsalacieša labākais transportlīdzeklis, un šeit Gustavs Ērenpreiss aizsāka velosipēdu ražošanu. Vēl šodien tiek ražoti Ērenpreisa velosipēdi. Izvēlētie vārdi ir no Valtera Hirtes atziņām, kas ir koktēlnieks. Viņam par godu arī Mazsalacas muzejā ir koka skulptūru izstāde.

Uz Sajūtu taku aizvestās durvis no Naukšēnu novada ir pašvaldības administratīvās ēkas galvenās ieejas durvis, kuras 2019.gadā tika nomainītas pret jaunām. Durvis pieredzējušas Naukšēnu pagasta, Naukšēnu novada dzīvi, reformas. Ja tik tās mācētu runāt! Durvju priekšējo pusi apgleznoja novadā dzīvojošā tekstilmāksliniece Agnese Vaļiniece, bet attēlos redzami novada apskates objekti, stāstot ar vēsturi un mūsdienām un aicinot braukt ciemos.

Durvis, kuras tika veidotas kā Rūjienas novada simbols, ir apmēram 50-60 gadus vecas. Tās sākotnēji veda no kultūras nama lielās zāles, kur pa lokveida kāpnītēm var nokļūt aktieru istabā. Durvis bija lemtas iznīcībai un novietotas kultūras nama šķūnītī. Taču Sajūtu parka piedāvājums ļāva šim durvīm atdzimt jaunā veidolā, ko mākslinieciski veidoja Rūjienas mākslinieks Jānis Galzons. Rūjienas durvis vienmēr ir atvērtas – saviem cilvēkiem, kaimiņiem un viesiem no tuvienies un tālienes. Tāpat kā rūjieniešu sirdsdurvis.

Durvju gatavošanas process sakrita ar vecās Strenču skolas nojaukšanu, tāpēc Strenču novada durvis tika atrastas tieši tur – vecajā Strenču skolā. Strenču novada Kultūras centra darbinieki lika lietā savas mākslinieciskās prasmes, vides objektā atspoguļojot Gauju kā novada vienojošo elementu un plostnieku tradīcijas.

Ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, Sajūtu parka administrācija aicina apmeklētājus ievērot noteiktos ierobežojumus, kas norādīti uz informatīvajiem paziņojumiem parka teritorijā.

Jau desmito gadu Vidzemes Olimpiskais centrs rūpējas par Sajūtu parka teritorijas sakopšanu un uzturēšanu. Gādājot par savu un līdzcilvēku labsajūtu, apmeklētāji tiek aicināti rūpēties par dabas saudzēšanu un atkritumu savākšanu. Dabā ejot – ko atnesi, to aiznes!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Jāņa Daliņa stadions aicina komandā uzkopšanas dienesta darbinieku/-ci CV gaidīsim e-pastā: vakances@voc.lv līdz 08.10.2021. Tavi pienākumi: Nodrošināt tīrību un kārtību stadiona viesnīcas numuros, manēžā un koplietošanas telpās; Sagatavot stadiona viesnīcas numurus viesu uzņemšanai un uzkopt telpas pēc viesu aizbraukšanas; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu. Mēs sagaidām: Vidējo izglītību; Labas latviešu valodas zināšanas; Krievu un angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Izpratni par tīru un sakoptu apkārtējo vidi, darba kultūru, kā arī sportisku un veselīgu dzīvesveidu; Teicamu saskarsmes kultūru un pozitīvu attieksmi pret veicamajiem darba pienākumiem. Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR pirms nodokļu nomaksas (pārbaudes laikā 3,75 EUR), summēto darba laiku, maiņu darbu; Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; Zinošu un atsaucīgu darba kolēģu komandu; Dinamisku darba vidi; Dažāda veida bonusus pēc pārbaudes laika. Pievienojies iespēju vietai, kur savas uzvaras piedzīvot atkal un atkal! Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, Čempionu iela 2, Valmiera, LV-4201 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-08 Kontaktpersona: Sūtīt CV uz e-pasta adresi: vakances@voc.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA "Valmieras Olimpiskais centrs", Čempionu iela 2, LV-4201, Valmiera, Valmieras novads Valmieras peldbaseins piedāvā darbu apkopējām. Prasības: veikt telpu tīrīšanu un uzkopšanu saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu; sagatavot un uzturēt kārtībā nepieciešamo inventāru; pieteikt nepieciešamo uzkopšanas līdzekļu un inventāra pasūtīšanu; augsta atbildības sajūta un akurātums; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem; vēlamā izglītība – ne zemāka par vidējo; latviešu valodas zināšanas; Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR stundā (3,75 EUR - pārbaudes laikā) bruto, summēto darba laiku, maiņu darbu (arī nakts stundās, ar Darba likumā paredzēto piemaksu); Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; sociālās garantijas  darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; Dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; Darba vieta: Valmieras Olimpiskais centrs, Peldbaseinu kompleksā, Čempionu iela 2 Pieteikšanās līdz 31.10.2021 : Inga Amerika, inga.amerika@voc.lv, +371 28640939. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu inga.amerika@voc.lv

Mūsu partneri