Valmieras Ziņas

Gaujas stāvo krastu Sajūtu parks ver durvis jaunajā sezonā

Lasīšanas laiks: 3 min

Gaujas stāvo krastu Sajūtu parks arī šajā sezonā turpina darbu. Kopš 15. aprīļa brīvdienās ir atvērta Taka kokos. Arī Baskāju taka gaida apmeklētājus. No 2. jūnija Sajūtu parks būs atvērts katru dienu, informē parka administrācija.

Līdz šim laiksapstākļi mūs nav iepriecinājuši, taču sinoptiķu prognozes liecina, ka lietus periods ir noslēdzies un turpmāk gaidāms silts un vasarīgs laiks, kas ļaus pilnā mērā baudīt Sajūtu parka burvību.

Kā ik gadu, arī šajā sezonā Sajūtu parks piedāvā apmeklētājiem jaunumus. Baskāju takā koka laipu posmā ir izveidota vides objektu galerija “Sajūti visus novadus”. Vides objekti – durvis – simbolizē katru no novadiem, satiekoties jaunveidojamā novada centrā Valmierā.

Ikvienai no durvīm ir savs stāsts, kas ir izstāstīts caur krāsām, tekstiem, attēliem un priekšmetiem.

Beverīnas durvis ir atceļojušas no Trikātas pagasta “Vēžnieku” mājām, kur dzimis un audzis ģenerālis Jānis Balodis. Durvis ir krāsotas novadam raksturīgās krāsās – zilā, zaļā un sudraba. Durvis apgleznoja – Dace Lībiete. Pie durvīm izvietota koka skulptūra “Beverīnas sprīdītis”, kuras autors ir Jānis Jākabsons, Beverīnas labirintu saimnieks.

Šovasar Ķūķis staigās Sajūtu parkā Valmierā, stāstot par savas zemes sajušanu un Burtnieku pusi. Kas viņš ir – Ķūķis? Tāds mazliet dīvains radījums ar jūtīgu sirdi un labvēlīgu skatījumu uz pasauli. Pirmoreiz Ķūķis kā bērnu grāmatas tēls pie mazajiem lasītājiem nonāca jau 1983. gadā. Anitas Jansones-Zirnītes gleznojumā attēlots arī fragments no Burtnieku muižas parka Sudraba vārtiem, aicinot ciemoties arī tur. Savukārt durvis ir no mākslinieces lauku mājām Burtniekos.

Kocēnu novada durvis veidojis jaunās Dziesmu svētku estrādes mākslinieciski arhitektoniskās koncepcijas autors, daudzkārtējs Dziesmu svētku galvenais mākslinieks Ivars Mailītis, atspoguļojot novada kultūrvēsturisko mantojumu.

Mazsalacas novada Kultūras centra gleznošanas pulciņa dalībnieces apgleznoja Mazsalacas durvis, uz kurām attēlots Skaņā kalna neļķe, kas aug dabas parkā uz Neļķu klints. Velosipēds ir  ikvienam mazsalacieša labākais transportlīdzeklis, un šeit Gustavs Ērenpreiss aizsāka velosipēdu ražošanu. Vēl šodien tiek ražoti Ērenpreisa velosipēdi. Izvēlētie vārdi ir no Valtera Hirtes atziņām, kas ir koktēlnieks. Viņam par godu arī Mazsalacas muzejā ir koka skulptūru izstāde.

Uz Sajūtu taku aizvestās durvis no Naukšēnu novada ir pašvaldības administratīvās ēkas galvenās ieejas durvis, kuras 2019.gadā tika nomainītas pret jaunām. Durvis pieredzējušas Naukšēnu pagasta, Naukšēnu novada dzīvi, reformas. Ja tik tās mācētu runāt! Durvju priekšējo pusi apgleznoja novadā dzīvojošā tekstilmāksliniece Agnese Vaļiniece, bet attēlos redzami novada apskates objekti, stāstot ar vēsturi un mūsdienām un aicinot braukt ciemos.

Durvis, kuras tika veidotas kā Rūjienas novada simbols, ir apmēram 50-60 gadus vecas. Tās sākotnēji veda no kultūras nama lielās zāles, kur pa lokveida kāpnītēm var nokļūt aktieru istabā. Durvis bija lemtas iznīcībai un novietotas kultūras nama šķūnītī. Taču Sajūtu parka piedāvājums ļāva šim durvīm atdzimt jaunā veidolā, ko mākslinieciski veidoja Rūjienas mākslinieks Jānis Galzons. Rūjienas durvis vienmēr ir atvērtas – saviem cilvēkiem, kaimiņiem un viesiem no tuvienies un tālienes. Tāpat kā rūjieniešu sirdsdurvis.

Durvju gatavošanas process sakrita ar vecās Strenču skolas nojaukšanu, tāpēc Strenču novada durvis tika atrastas tieši tur – vecajā Strenču skolā. Strenču novada Kultūras centra darbinieki lika lietā savas mākslinieciskās prasmes, vides objektā atspoguļojot Gauju kā novada vienojošo elementu un plostnieku tradīcijas.

Ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, Sajūtu parka administrācija aicina apmeklētājus ievērot noteiktos ierobežojumus, kas norādīti uz informatīvajiem paziņojumiem parka teritorijā.

Jau desmito gadu Vidzemes Olimpiskais centrs rūpējas par Sajūtu parka teritorijas sakopšanu un uzturēšanu. Gādājot par savu un līdzcilvēku labsajūtu, apmeklētāji tiek aicināti rūpēties par dabas saudzēšanu un atkritumu savākšanu. Dabā ejot – ko atnesi, to aiznes!

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri