Valmieras Ziņas

Gaujas stāvo krastu Sajūtu parks ver durvis jaunajā sezonā

Lasīšanas laiks: 3 min

Gaujas stāvo krastu Sajūtu parks arī šajā sezonā turpina darbu. Kopš 15. aprīļa brīvdienās ir atvērta Taka kokos. Arī Baskāju taka gaida apmeklētājus. No 2. jūnija Sajūtu parks būs atvērts katru dienu, informē parka administrācija.

Līdz šim laiksapstākļi mūs nav iepriecinājuši, taču sinoptiķu prognozes liecina, ka lietus periods ir noslēdzies un turpmāk gaidāms silts un vasarīgs laiks, kas ļaus pilnā mērā baudīt Sajūtu parka burvību.

Kā ik gadu, arī šajā sezonā Sajūtu parks piedāvā apmeklētājiem jaunumus. Baskāju takā koka laipu posmā ir izveidota vides objektu galerija “Sajūti visus novadus”. Vides objekti – durvis – simbolizē katru no novadiem, satiekoties jaunveidojamā novada centrā Valmierā.

Ikvienai no durvīm ir savs stāsts, kas ir izstāstīts caur krāsām, tekstiem, attēliem un priekšmetiem.

Beverīnas durvis ir atceļojušas no Trikātas pagasta “Vēžnieku” mājām, kur dzimis un audzis ģenerālis Jānis Balodis. Durvis ir krāsotas novadam raksturīgās krāsās – zilā, zaļā un sudraba. Durvis apgleznoja – Dace Lībiete. Pie durvīm izvietota koka skulptūra “Beverīnas sprīdītis”, kuras autors ir Jānis Jākabsons, Beverīnas labirintu saimnieks.

Šovasar Ķūķis staigās Sajūtu parkā Valmierā, stāstot par savas zemes sajušanu un Burtnieku pusi. Kas viņš ir – Ķūķis? Tāds mazliet dīvains radījums ar jūtīgu sirdi un labvēlīgu skatījumu uz pasauli. Pirmoreiz Ķūķis kā bērnu grāmatas tēls pie mazajiem lasītājiem nonāca jau 1983. gadā. Anitas Jansones-Zirnītes gleznojumā attēlots arī fragments no Burtnieku muižas parka Sudraba vārtiem, aicinot ciemoties arī tur. Savukārt durvis ir no mākslinieces lauku mājām Burtniekos.

Kocēnu novada durvis veidojis jaunās Dziesmu svētku estrādes mākslinieciski arhitektoniskās koncepcijas autors, daudzkārtējs Dziesmu svētku galvenais mākslinieks Ivars Mailītis, atspoguļojot novada kultūrvēsturisko mantojumu.

Mazsalacas novada Kultūras centra gleznošanas pulciņa dalībnieces apgleznoja Mazsalacas durvis, uz kurām attēlots Skaņā kalna neļķe, kas aug dabas parkā uz Neļķu klints. Velosipēds ir  ikvienam mazsalacieša labākais transportlīdzeklis, un šeit Gustavs Ērenpreiss aizsāka velosipēdu ražošanu. Vēl šodien tiek ražoti Ērenpreisa velosipēdi. Izvēlētie vārdi ir no Valtera Hirtes atziņām, kas ir koktēlnieks. Viņam par godu arī Mazsalacas muzejā ir koka skulptūru izstāde.

Uz Sajūtu taku aizvestās durvis no Naukšēnu novada ir pašvaldības administratīvās ēkas galvenās ieejas durvis, kuras 2019.gadā tika nomainītas pret jaunām. Durvis pieredzējušas Naukšēnu pagasta, Naukšēnu novada dzīvi, reformas. Ja tik tās mācētu runāt! Durvju priekšējo pusi apgleznoja novadā dzīvojošā tekstilmāksliniece Agnese Vaļiniece, bet attēlos redzami novada apskates objekti, stāstot ar vēsturi un mūsdienām un aicinot braukt ciemos.

Durvis, kuras tika veidotas kā Rūjienas novada simbols, ir apmēram 50-60 gadus vecas. Tās sākotnēji veda no kultūras nama lielās zāles, kur pa lokveida kāpnītēm var nokļūt aktieru istabā. Durvis bija lemtas iznīcībai un novietotas kultūras nama šķūnītī. Taču Sajūtu parka piedāvājums ļāva šim durvīm atdzimt jaunā veidolā, ko mākslinieciski veidoja Rūjienas mākslinieks Jānis Galzons. Rūjienas durvis vienmēr ir atvērtas – saviem cilvēkiem, kaimiņiem un viesiem no tuvienies un tālienes. Tāpat kā rūjieniešu sirdsdurvis.

Durvju gatavošanas process sakrita ar vecās Strenču skolas nojaukšanu, tāpēc Strenču novada durvis tika atrastas tieši tur – vecajā Strenču skolā. Strenču novada Kultūras centra darbinieki lika lietā savas mākslinieciskās prasmes, vides objektā atspoguļojot Gauju kā novada vienojošo elementu un plostnieku tradīcijas.

Ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, Sajūtu parka administrācija aicina apmeklētājus ievērot noteiktos ierobežojumus, kas norādīti uz informatīvajiem paziņojumiem parka teritorijā.

Jau desmito gadu Vidzemes Olimpiskais centrs rūpējas par Sajūtu parka teritorijas sakopšanu un uzturēšanu. Gādājot par savu un līdzcilvēku labsajūtu, apmeklētāji tiek aicināti rūpēties par dabas saudzēšanu un atkritumu savākšanu. Dabā ejot – ko atnesi, to aiznes!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri