Valmieras Ziņas

“Gandrīz vecpuisis” ar komandu ierodas Valmierā

Lasīšanas laiks: 3 min

Jaunā nedēļa daudziem kinoskatītājiem iesākusies ar smaidu un smiekliem, jo Valmieras kinoteātrī “Gaisma” 3D Cinema pirmdien, 19.februārī, tika demonstrēta jaunā latviešu komēdija “Gandrīz vecpuisis”, uz kuru bija ieradies gan pats režisors, gan četri jaunie aktieri, bet skatītājus pie ieejas kinoteātrī sagaidīja koši baloni.

 “Gandrīz vecpuisis” ir režisora Riharda Romuša debija. Runājot par šo filmu, jāatzīmē vairāki fakti: šī pilnmetrāžas spēlfilma tapusi bez valsts finansējuma, tikai par pašu un studijas “Kino Parks” līdzekļiem; šķiet, ka Rihards Romušs ir jaunākais režisors, viņam ir tikai 25 gadi, bet sapnis par savu spēlfilmu viņam radies jau 15 gadu vecumā, uz kuru mērķtiecīgi viņš virzījies visus šos 10 gadus; gan galvenajās lomās, gan aizkadrā strādājuši jauni un entuziastiski kino veidotāji un aktieri, izņemot, protams, Jāni Jarānu, kurš skatītājus ar savu talantu šogad jau aizkustināja filmā “Pastkarte no Romas”, bet šajā filmā viņš pilda policista pienākumus.

Vēl jāatzīmē, ka Rihards Romušs ir ne tikai filmas režisors, bet vienā peronā apvieno trīs darbiniekus, jo viņš ir arī filmas scenārists un montāžists. Nav tā, ka Rihards izdomāja, ka grib filmu un hops – filma gatava! Rihards daudz lasījis, mācījies pie dažādiem kino meistariem, bet daudz ko apguvis arī pašmācības ceļā. Līdz šim viņš kopā ar radošo apvienību “Kino Parks” veidojis īsfilmas, mūzikas videoklipus grupām Sudden Lights un Kreisais Krasts, kā arī reklāmas dažādiem zīmoliem.

Filmā galveno lomu spēlē Dante Pecolli. Viņa atveidotais Mareks ir iemīlējies Ilzē (Krista Hotuļeva) un gatavojas kāzām. Viņš ir visai pareizs jaunietis, bet problemātiskās situācijās kļūst diezgan histērisks. Savukārt viņa draugs Koļa (Rūdolfs Kozlovskis) Mareku ievelk gan dažādos negadījumos un pārpratumos, gan palīdz tikt no ķibelēm ārā. Vēl filmā darbojas Tīna (Monta Kārkliņa), kuras dēļ tad arī draud izjukt Mareka un Ilzes attiecības. Bez jauniešiem filmā ir arī nopietna gadagājuma aktieri: Mareka opi Vladimiru atveido Jānis Veikšāns, bet Inese Aivazova pārliecinoši tēlo kaimiņieni Zinaīdu, kura visu redz, visu dzird un par nekārtībām attiecīgi ziņo policijai. Radio “Tev” ētera vadītāju Lauri Zalānu nevienam nav jātēlo, tas ir pats Lauris.

Mīlestība, greizsirdība, komunikācija, uzticība un neuzticēšanās, pārpratumi un piedzīvojumi – tas viss vērojams filmā “Gandrīz vecpuisis”. Lai arī filmas radošā komanda lielākoties ir gados jauni un viņu vārdi vēl nav plaši pazīstami, skatītājiem tāpēc nevajadzētu nobīties, bet droši doties uz kinoteātri un ļauties izklaidei. Ja ir patikušas tādas kinokomēdijas kā “Mamma vēl smaida”, “Saule spīd 24 stundas”, “Jaungada taksometrs” un citas, tad arī šī dinamiskā Riharda Romuša debijas spēlfilma būs piemērota atpūta pēc ikdienas darbiem.

Režisoram plauktiņā jau ir nākamās filmas, ir arī doma par turpinājumu “Gandrīz vecpuisim”, taču Rihards Romušs vēl nesteidzas, ir nogaidošs, jo nezina, kā skatītāji un kritiķi novērtēs šo komēdiju, kādi būs filmas reitingi, tāpēc skatītāji tiek laipni aicināti apmeklēt kinoteātrus un rakstīt savas atsauksmes Facebookā un citos sociālajos tīklos.

Uz tikšanos ar skatītājiem radošā komanda kinoteātrī ieradās ļoti netradicionāli – atveidojot mazu fragmentu no filmas, kad Koļa uz rokām ienes pārdzērušos un bezfilmā esošo Tīnu. Par filmu nekas daudz netika stāstīts, ļaujot skatītājiem pašiem iejusties filmas situācijās. Filmu noskatījās arī visa komanda, režisora mamma un vecvecāki, bet pēc filmas īpašajā fotostūrītī tika iemūžināti šī pasākuma mirkļi.

Tiem, kas interesējas par latviešu kino, ir vērts jauno režisoru iepazīt tuvāk. Ceļš uz šo spēlfilmu nebūt nav rozēm kaisīts, Riharda bērnība un pusaudža gadi ir visai smagi, bet viņam ir bijis stingrs mugurkauls un motivācija, lai piepildītu savus sapņus. Rihards ar savu dzīvesstāstu dalās raidījumā “Dzīvei nav melnraksta”, plaša intervija ar režisoru ir Laumai Ozolai www.nra.lv.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: debitoru rēķinu sagatavošana un izrakstīšana debitoru uzskaites veikšana un parādu kontrole/uzraudzība bankas darījumu uzskaite un grāmatošana grāmatvedības procesu digitalizācijas un automatizācijas pilnveidošana darba samaksas aprēķinu veikšana darbinieku aizvietošanas gadījumos citu ar grāmatvedību saistītu uzdevumu izpilde atbilstoši uzņēmuma vajadzībām Prasības kandidātiem: augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitātē zināšanas grāmatvedību relamentējošos normatīvajos aktos pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā "Horizon", kas tiks uzskatīta par priekšrocību labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus teicamas latviešu valodas zināšanas Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojumu no EUR 1420 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2026.gada 03.jūlijam, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: GRĀMATVEDIS (KONSULTANTS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-07-03 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

SIA “VENDOR” aicina pievienoties komandai –  Klientu konsultantu/-i! SIA “VENDOR” ir ERGO apdrošināšanas oficiālais partneris klientu piesaistē, un šobrīd mēs paplašinām savu komandu. Ja vēlies strādāt attālināti, plānot savu darba dienu pats un attīstīt jaunas prasmes dinamiskā vidē – šī iespēja ir domāta tieši Tev!  ✅Tavi galvenie darba pienākumi: Konsultēt klientus par ERGO apdrošināšanas produktiem Piesaistīt jaunus klientus un sniegt tiem nepieciešamo informāciju Veidot individuālu komunikāciju ar potenciālajiem klientiem (telefoniski, tiešsaistē vai klātienē) Darbs ar uzņēmuma iekšējo sistēmu ✅Ko mēs piedāvājam: Elastīgu, brīvi plānojamu darba grafiku Iespēju strādāt attālināti visā Latvijā  Atbalstošu un uz sadarbību vērstu komandu Uz sasniegumiem balstītu atalgojuma sistēmu Iespēju attīstīt profesionālās prasmes un veidot karjeru ✅ Ko mēs sagaidām no Tevis: Gatavību mācīties un apgūt jaunas prasmes Proaktīvu pieeju un atbildību ikdienas darbā Ieinteresētību personīgajā un profesionālajā izaugsmē Pieredze apdrošināšanas jomā tiks uzskatīta par priekšrocību (bet nav obligāta) 📩 Sūti savu CV: vakances@vendorlatvija.lv Piesakies un kļūsti par daļu no mūsu komandas! Kopā mēs varam sasniegt vairāk!  Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2026-07-12 Kontaktpersona: Jānis Vanags Tālrunis: 28769949 E-pasts: vakances@vendorlatvija.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Tiešās pārdošanas konsultants/-e sadarbībā ar “TET” Mēs Baltic Sales Solutions, oficiālais Tet sadarbības partneris, aicinām komandā enerģiskus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas kopā attīstīties, augt un sasniegt savus un uzņēmuma mērķus. Tavs darbs būs: 🏠 Klientu apmeklēšana viņu dzīvesvietās pēc iepriekš sagatavota darba uzdevuma– gan jauni, gan esoši Tet klienti 💬 Tet produktu un pakalpojumu prezentēšana un konsultēšana klātienē (internets, TV, elektrība, viedie risinājumi) 🔍 Individuāli piemērotāko risinājumu atrašana katram klientam Ko mēs meklējam: Tu labprāt komunicē un nebaidies uzsākt sarunu Esi pozitīvs, enerģisks un gatavs mācīties Vēlies strādāt dinamiskā vidē un redzēt savu darba rezultātu augam Ko mēs piedāvājam: 🏆 Darbu ar atpazīstamu un uzticamu zīmolu — Tet  👥 Iespēju būt līderim un veidot savu komandu 🗺 Darba iespējas visā Latvijā – strādā savā pilsētā vai tās tuvumā 💸Stabilus, taču neierobežotus ienākumus: fiksēta mēnešalga 780 (bruto) + bonusi no pārdotā. Sūti savu pieteikumu ar norādi "Valmiera" uz: darbs@balticsalessolutions.lv Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-05 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz darbs@balticsalessolutions.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri