Valmieras Ziņas

FOTO: Valmierā svin jaunā mācību gada sākumu

Pirmdien, 2.septembrī, šogad Latvijā tiek svinēta pirmā skolas diena. Ziedi, smaidi un atkalsatikšanās prieks valdīja ikvienā mācību iestādē, taču divās no Valmieras skolām ar īpašām sajūtām sagaidīja šo dienu. Valmieras 5.vidusskola šajā mācību gadā atzīmēs 80 gadu jubileju, savukārt Valmieras Pārgaujas ģimnāzija ir ieguvusi valsts ģimnāzijas statusu un turpmāk būs Valmieras Pārgaujas valsts ģimnāzija.

Valmieras 5.vidusskolā svinīgais pasākums norisinājās sporta zālē. Kā ierasts 12. klases audzēkņi ieveda zālē pašus jaunākos skolas audzēkņus – pirmklasniekus. Klātesošos uzrunāja skolas direktore Rudīte Markus, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Korejas Republikas vēstniecības Latvijas Republikā misijas vadītājs Songdžins Hans, Valsts policijas Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Jānis Bagāts, kā arī viesi no Halles pilsēta Vācijā.

Rudīte Markus savā runā īpaši izcēla skolas 80. jubilejas gadu, savukārt Jānis Baiks novēlēja gan skolēniem, gan skolotājiem veiksmīgu jauno mācību gadu. Viņa novēlējumiem pievienojās arī Korejas Republikas vēstnieks, īpaši akcentējot to, kā Valmieras 5.vidusskola ir kļuvusi par pirmo skolu Latvijā, kas realizē tekvondo apmācību kā daļu no vispārizglītojošās mācību programmas. Savukārt Jānis Bagāts izcēla skolas īpašo lomu topošo policistu sagatavošanā. Klase ar policijas novirzienu Valmieras 5.vidusskolā tika atvērta jau 2010.gadā. Muzikālu sveicienu vienaudžiem veltīja Valmieras 5. vidusskolas audzēkņi, skolēni no Halles pilsētas Vācijā, kā arī Leļļu teātra aktieri.

Ļoti īpaša šī diena bija arī Valmieras Pārgaujas valsts ģimnāzijas audzēkņiem, skolotājiem un visiem darbiniekiem. Skolas direktore Agita Zariņa uzsvēra, ka valsts ģimnāzijas statuss prasīs no visiem vairāk darba un lielāku atbildību. Viņa novēlēja ikvienam šajā mācību gadā “atrast sevī talantu un strādāt uz visiem 100 procentiem”.

Sarkanbaltsarkano karogu valsts himnas dziedāšanas laikā uzvilka Eiropas čempions un Pasaules vicečempions BMX riteņbraukšanā, 10.b klases skolēns Edvards Emīls Liberts. Par augstajiem panākumiem viņu īpaši sumināja arī Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene.

Jānis Baiks savā uzrunā norādīja, ka valsts ģimnāzijas statuss ir visa skolas kolektīva smaga darba rezultāts. “Tas uzliek jums jaunus pienākumus, taču jūs kā kārtīgi pārgaujieši ar to visu tiksiet galā,” pauda pārliecību Valmieras mērs.

Jānis Baiks atgādināja, ka pavisam nesen skolas kolektīvam bija jāpārcieš daudzas neērtības, kamēr notika ģimnāzijas ēkas rekonstrukcija, taču ar jauno mācību gadu visi remontdarbi un telpu labiekārtošana ir noslēgusies. Tagad ir laiks baudīt mācību procesu atjaunotajās un modernizētajās klasēs. 

Ar muzikālu priekšnesumu klātesošos priecēja skolēnu grupa “Guinness”.

No pusdienas Valmieras centrā norisinājās dažādas izklaidējošas un izzinošas aktivitātes bērniem. Valmieras muzeja pagalmā notika pasākums “Citādā skola”. Sešās jautrās mācību stundās bija gaidīti bērni un viņu vecāki. Visas stundas vienoja tēma “Uzmanību – ekspedīcija”.

Savukārt laukumā pie Valmieras Kultūras centra Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Yamaha mūzikas skolas, kā arī Valmieras Bērnu sporta skolas pedagogi piedāvāja bērniem dažādus aizraujošus uzdevumus.  Īpaši izveidotā pop-up studijā par skolas dzīvi un brīvā laika pavadīšanas iespējām Valmierā sarunājās jaunieši, skolotāji un jauniešu organizāciju pārstāvji. Pasākumā uzstājās grupas “The Saviors”, “Guinness” un “Veseri”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89”, reģ. Nr. 40003115846 - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valkas ielā 2, Strenčos. Preču piegāde Strenču pilsētā un pilsētas apkārtnē. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top! veikals STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-19

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri