Valmieras Ziņas

FOTO: Valmierā svin jaunā mācību gada sākumu

Pirmdien, 2.septembrī, šogad Latvijā tiek svinēta pirmā skolas diena. Ziedi, smaidi un atkalsatikšanās prieks valdīja ikvienā mācību iestādē, taču divās no Valmieras skolām ar īpašām sajūtām sagaidīja šo dienu. Valmieras 5.vidusskola šajā mācību gadā atzīmēs 80 gadu jubileju, savukārt Valmieras Pārgaujas ģimnāzija ir ieguvusi valsts ģimnāzijas statusu un turpmāk būs Valmieras Pārgaujas valsts ģimnāzija.

Valmieras 5.vidusskolā svinīgais pasākums norisinājās sporta zālē. Kā ierasts 12. klases audzēkņi ieveda zālē pašus jaunākos skolas audzēkņus – pirmklasniekus. Klātesošos uzrunāja skolas direktore Rudīte Markus, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Korejas Republikas vēstniecības Latvijas Republikā misijas vadītājs Songdžins Hans, Valsts policijas Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Jānis Bagāts, kā arī viesi no Halles pilsēta Vācijā.

Rudīte Markus savā runā īpaši izcēla skolas 80. jubilejas gadu, savukārt Jānis Baiks novēlēja gan skolēniem, gan skolotājiem veiksmīgu jauno mācību gadu. Viņa novēlējumiem pievienojās arī Korejas Republikas vēstnieks, īpaši akcentējot to, kā Valmieras 5.vidusskola ir kļuvusi par pirmo skolu Latvijā, kas realizē tekvondo apmācību kā daļu no vispārizglītojošās mācību programmas. Savukārt Jānis Bagāts izcēla skolas īpašo lomu topošo policistu sagatavošanā. Klase ar policijas novirzienu Valmieras 5.vidusskolā tika atvērta jau 2010.gadā. Muzikālu sveicienu vienaudžiem veltīja Valmieras 5. vidusskolas audzēkņi, skolēni no Halles pilsētas Vācijā, kā arī Leļļu teātra aktieri.

Ļoti īpaša šī diena bija arī Valmieras Pārgaujas valsts ģimnāzijas audzēkņiem, skolotājiem un visiem darbiniekiem. Skolas direktore Agita Zariņa uzsvēra, ka valsts ģimnāzijas statuss prasīs no visiem vairāk darba un lielāku atbildību. Viņa novēlēja ikvienam šajā mācību gadā “atrast sevī talantu un strādāt uz visiem 100 procentiem”.

Sarkanbaltsarkano karogu valsts himnas dziedāšanas laikā uzvilka Eiropas čempions un Pasaules vicečempions BMX riteņbraukšanā, 10.b klases skolēns Edvards Emīls Liberts. Par augstajiem panākumiem viņu īpaši sumināja arī Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene.

Jānis Baiks savā uzrunā norādīja, ka valsts ģimnāzijas statuss ir visa skolas kolektīva smaga darba rezultāts. “Tas uzliek jums jaunus pienākumus, taču jūs kā kārtīgi pārgaujieši ar to visu tiksiet galā,” pauda pārliecību Valmieras mērs.

Jānis Baiks atgādināja, ka pavisam nesen skolas kolektīvam bija jāpārcieš daudzas neērtības, kamēr notika ģimnāzijas ēkas rekonstrukcija, taču ar jauno mācību gadu visi remontdarbi un telpu labiekārtošana ir noslēgusies. Tagad ir laiks baudīt mācību procesu atjaunotajās un modernizētajās klasēs. 

Ar muzikālu priekšnesumu klātesošos priecēja skolēnu grupa “Guinness”.

No pusdienas Valmieras centrā norisinājās dažādas izklaidējošas un izzinošas aktivitātes bērniem. Valmieras muzeja pagalmā notika pasākums “Citādā skola”. Sešās jautrās mācību stundās bija gaidīti bērni un viņu vecāki. Visas stundas vienoja tēma “Uzmanību – ekspedīcija”.

Savukārt laukumā pie Valmieras Kultūras centra Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Yamaha mūzikas skolas, kā arī Valmieras Bērnu sporta skolas pedagogi piedāvāja bērniem dažādus aizraujošus uzdevumus.  Īpaši izveidotā pop-up studijā par skolas dzīvi un brīvā laika pavadīšanas iespējām Valmierā sarunājās jaunieši, skolotāji un jauniešu organizāciju pārstāvji. Pasākumā uzstājās grupas “The Saviors”, “Guinness” un “Veseri”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Roullier Group ir 1959. gadā dibināts ģimenes uzņēmums, kurš mūsdienās ir viens no inovatīvākajiem uzņēmumiem pasaulē kultūraugu mēslojumu, kā arī augsnes uzlabošanas līdzekļu ražošanā un tirdzniecībā. Uzņēmuma pārstāvniecībās 102 valstīs strādā 8000 darbinieku, 2018. gadā sasniedzot 2.6 miljardu eiro apgrozījumu. Lauksaimniecības nozares produkti pasaulē tiek izplatīti ar zīmolu Timac Agro. Timac Agro Latvia ir uzņēmuma pārstāvniecība Latvijā, un uzņēmumam paplašinoties, aicinām pievienoties mūsu kolektīvam AGROTEHNISKOS KONSULTANTUS Tirdzniecības pārstāvis Lauksaimniecības industrijā Galvenie darba pienākumi: Aktīvi apmeklēt lauksaimniekus , izzināt viņu vajadzības, sniegt konsultācijas un pārdot Timac Agro ražotos augu mēslošanas līdzekļus Organizēt un piedalīties uzņēmuma mārketinga pasākumos, semināros un tirdzniecības izstādēs Ikdienā izmantot CRM sistēmu savu aktivitāšu reģistrēšanai un atskaišu iesniegšanai Patstāvīgi organizēt savas ikdienas aktivitātes un plānot prioritātes Prasības kandidātam: Ar lauksaimniecību saistīta izglītība Pieredze agronomijā vai pārdošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Patiesa vēlme un spēja strādāt pārdošanā un ikdienā komunicēt ar lauksaimniekiem Neatlaidība un vēlme mācīties Spēja klausīties, argumentēt un pārliecināt  “B” kategorijas autovadītāja apliecība Teicamas valsts valodas zināšanas Mēs piedāvājam: Iespēju pārstāvēt vienus no pasaulē labākajiem laukaugu mēslošanas līdzekļiem Pieredzējušus un atsaucīgus kolēģus Konkurētspējīgu atalgojumu kurš sastāv no fiksētās darba algas un neierobežotas iespējas nopelnīt komisijas un bonusus Uzņēmuma auto, datoru, telefonu un citus nepieciešamos darba instrumentus teicama rezultāta sasniegšanai Lai pieteiktos, sūtiet savu CV uz e-pastu recruitment@lv.timacagro.com . Timac Agro Latvia, SIA Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu recruitment@lv.timacagro.com Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku aicina darbā sētnieku (1,0 slodzes) Galvenie darba pienākumi: teritoriju kopšana un uzturēšana atbilstoši sezonalitātei, zāles pļaušana, sniega tīrīšana un ietvju kaisīšana, labiekārtošanas darbu veikšana, valsts karoga izkāršana svētku un atceres dienās, un Jums ir: fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu, teicama saskarsmes kultūra, vispārējā vidējā izglītība, mēs piedāvājam: sociālās garantijas, atalgojumu EUR 430,00 mēnesī, pirms nodokļu nomaksas, labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV ar norādi "Sētnieks" lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā līdz 2020. gada 17.jūlijam plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 25505453. Iesniegtos personas datus Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-17 Kontaktpersona: CV ar norādi "Sētnieks" sūtīt uz vs@valmiera.edu.lv, tālr. 25505453.

Mūsu partneri