Valmieras Ziņas

FOTO: Tuvojas noslēgumam Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas pārbūve

Tuvojas noslēgumam Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas galvenās ēkas pārbūve. Portālam “Valmieras Ziņas” bija iespēja apmeklēt pārbūvētās telpas vēl pirms tajās atgriežas skolēni un skolotāji.

Kā informēja ģimnāzijas direktore Agita Zariņa, pašlaik ir noslēgusies celtniecība un telpas tiek sagatavotas mācību atsākšanai. Lai atbrīvotos no būvniecības laikā radītajiem putekļiem, katru telpu nākas uzkopt neskaitāmas reizes, stāsta direktore.

Vairumā telpu saglabāts līdzšinējais plānojums, taču daži kabineti ir apvienoti, lai izveidotu plašas dabaszinātņu klases un laboratorijas. Lielas pārmaiņas piedzīvojusi piekļuve ceturtajam stāvam, kur izbūvētas jaunas atvērtas kāpnes. Ceturtajā stāvā celtnieki pēc pārbūves atjaunojuši pašu skolēnu ar Valmieras novada fonda atbalstu veidoto teātra klases interjeru.

Pamazām tiek piegādātas mēbeles un aprīkojums. Dažās no klasēm jau uzstādītas ergonomiskās mēbeles. Tās iespējams viegli pielāgot skolēnu vajadzībām un pārvietot gan klasiskajā izkārtojumā, gan veidojot apli, gan piemērojot grupu darbam.

Lai rosinātu skolēnus izturēties atbildīgi pret vidi, šķirojot atkritumus, katrā klasē iebūvētajās mēbelēs paredzēta vieta papīra šķirošanas tvertnēm.

Gaiteņos uzstādīti soli un galdiņi, kuriem blakus izvietotas elektrības rozetes telefonu uzlādēšanai. Atpūtas vietas pakāpienu veidā izveidotas arī 1. un 2. stāva vestibilā. Šo koka konstrukciju dizainu veidojis uzņēmums “Graydesign”.

Tuvojoties pārbūves noslēgumam,  Valmieras Pārgaujas ģimnāzija aicināja iesaistīties apzaļumošanas akcijā un uzdāvināt skolai telpaugu. Agita Zariņa atklāja, ka akcija ir noritējusi veiksmīgi. Ir izdevies savākt pietiekamu skaitu telpaugu, lai padarītu telpas mājīgākas.

Direktore norādīja, lai gan šķiet, ka būvniecība ir noslēgusies un lielākais darbs jau ir padarīts, taču telpu sagatavošana prasa daudz laika un pūļu. Viņa cer, ka skola tiks pieņemta ekspluatācijā tuvākajā laikā un no aprīļa skolēni varēs atsākt mācības, kā arī varēs notikt ilgi gaidītais Žetona vakars.

Jau informējām, ka pārbūvējot VPĢ, tika paredzēts uzlabot drošību un telpu izkārtojumu. Skolā tika plānots nomainīt elektroinstalāciju un gaismekļus, sakārtot apkures sistēmu un ūdens apgādi, izbūvēt pieplūdes un nosūces ventilācijas sistēmu ar rekuperāciju, kā arī izbūvēt jaunu ugunsdrošības sistēmu. Mācību kabineti tiks aprīkoti ar mūsdienīgām ergonomiskām mēbelēm un jauniem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumiem. Skolēnu grupu darbiem tiks izveidota atsevišķa tam paredzēta telpa, kas būs aprīkota ar bezvadu internetu un ergonomiskām mēbelēm. Mācību procesa modernizācijai plānots izveidot un aprīkot multimediju telpu un robotikas laboratoriju. Ēkas cokolstāvā no diviem informātikas kabinetiem un laboratorijas tiks izveidots viens informātikas kabinets ar bīdāmu sienu un stacionārajiem datoriem, kā arī paredzēts ierīkot modernus dabaszinību kabinetus.

Būvdarbus saskaņā ar SIA „SKONTO BŪVE” izstrādāto būvprojektu un SIA “Graydesign” izstrādāto interjera projektu veic SIA „R.K.C.F. RENESANSE”.

VPĢ pārbūves darbi notiek projekta „Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Valmieras Viestura vidusskolas mācību vides uzlabošana un Dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūve” ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas plānotas 9 455 347 EUR. Projekta attiecināmās izmaksas ir 5 327 520 EUR, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums no Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena „Izglītība, prasmes un mūžizglītība” 8.1.2. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” – 3 729 264 EUR, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības un valsts finansējums – 1 598 256 EUR. Neattiecināmās izmaksas, ko plānots finansēt no pašvaldības – 4 587 715 EUR.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri