Valmieras Ziņas

Foto: Notikusi akcija “Pavasara vaibsti Kocēnu novadā”

Kocēnu novada uzņēmēji un pašvaldība 30. aprīlī un 1. maijā piedāvāja ikvienam izbaudīt pavasara un aktīvās sezonas iesākšanos ar akciju “Pavasara vaibsti Kocēnu novadā”. Akcijas veidotāji piedāvāja ceļotājiem dažādas interesantas aktivitātes un iesaistīja tos nelielā spēle, un pēc tam apbalvoja veiksmīgākos ceļotājus.

30. aprīlī un 1. maijā ikviens bija aicināts izmantot iespēju un piedalīties akcijā “Pavasara vaibsti Kocēnu novadā” , kurā bija iespēja apmeklēt tādus objektus kā – Mucu muzejs, kur bija iespēja izbaudīt ekskursiju par mucu izgatavošanu un uzspēlēt “mucingu”, saimniecībā “Medus kāre” bija iespēja doties ekskursijā un uzzināt, kā top medus, Krēslu kolekcijas un keramikas darbnīcā “Lejas brežģi”  bija iespēja doties ekskursijā un uzzināt apkaimes krēslu darinātāju meistaru darbu un tradīcijas, ražotne “Vaidavas keramika” piedāvāja doties ekskursijā un uzzināt, kā tiek ražoti māla trauki, savukārt  Krodziņš “Mazais Ansis” – ikvienam, kurš nosauca īpašos vārdus “pavasara vaibsti” deva iespēju saņemt atlaidi 10% apmērā maltītei. Akcijā tika iesaistīti dabas objekti, tādi kā – “Sietiņiezis”, Svētvieta “Zilaiskalns” un Dikļu dabas koncertzāle. Tāpat tika piedāvātas ekskursijas Kokmuižā un Pārgājiens “Pavasara vaibsti”  no Kocēnu sporta nama līdz Rubenei, pa ceļam iegriežoties vīna darītavā “Matilde” un “Caurumkrogā”.

Apmeklējot iepriekš minētos tūrisma uzņēmumus un objektus bija iespēja reģistrēties loterijai. Katrā objektā bija uzstādīta kastīte ar QR kodu, kuru noskenējot varēja reģistrēties. Ja nebija iespēja šādā veidā reģistrēties, tad varēja atzīmēties blociņā. Kopumā reģistrēto skaits sasniedza 164, bet kā rādīja akcijas organizatoru pieredze, bija vairāki ceļotāji, kas izmantoja akcijas iespēju, bet nereģistrējās, jo tas nebija pats svarīgākais.

Visi, kuri bija reģistrējušies trīs akcijas objektos, piedalījās lielajā loterijā, kur tika pie balvām no “Vaidavas keramikas rūpnīcas”, “Mucu muzeja”, Krodziņa “Mazais Ansis”, vīna darītavas “Matilde”, saimniecības “Medus Kāre”. Savukārt tie kas bija reģistrējušies mazāk kā trīs objektos, piedalījās Kocēnu novada suvenīru izlozē. Kopsummā bija 16 laimīgās lozes.  

Izvērtējot akcijas norisi, Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālists Toms Treimanis saka, ka: “Akcija noteikti vērtējama, kā izdevusies, jo tika iekustināti tūrisma uzņēmēji pēc salīdzinoši garās ziemas sezonas, tika veicināta ceļotāju aktivitāte novadā un pats galvenais, ka tika iepriecināti cilvēki,  jo viņi varēja aizvadīt divas aizraujošas dienas pie mums – Kocēnu novadā”. Pēc cilvēku atsauksmēm arī var spriest, ka akcija ir bijusi patīkama un tieši tas kas vajadzīgs, lai izietu ārpus mājām.  Apkopojot akcijas rezultātus, populārākais objekts ir bijis dabas objekts Sietiņiezis un uzreiz aiz tā ierindojas ražotne “Vaidavas keramika”, bet trešais populārākais objekts bijis svētvieta “Zilaiskalns”.

Akcijas organizators Toms Treimanis priecājas par sekmīgi aizvadīto akciju un plāno noteikti to atkārtot jau nākamajā gadā, bet šobrīd tiek plānoti jau tuvākie pasākumi – kā “Kino pedālis 2018” Kocēnos, Muzeju nakts Caurumkrogā un pārgājiens Zilākalna pusē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri