Valmieras Ziņas

Foto: Noslēdzies projekts „Te un tagad”

No 30. novembra līdz 1.decembrim Valmieras 2.vidusskolā norisinājās projekta – foruma “Te un tagad” 2.tikšanās reize, kurā iesaistījās skolēni no Valmieras 2. vidusskolas, Liepājas A.Puškina 2. vidusskolas, Daugavpils 10. vidusskolas, Rīgas privātās vidusskolas Klasika un Rīgas Ukraiņu vidusskolas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras 2.vidusskolas direktora vietnieks izglītības jomā Vjačeslavs Piskunovs.

Pirmās dienas iesākumā notika iepazīšanās spēles, kuras vadīja skolu vēstneši, jo šoreiz pasākumā piedalījās vairāk nekā 40 dalībnieki no sadarbības skolām. Turpinājumā viesi devās ekskursijā pa Valmieru un iepazina Valmieras pilsētas skaistākās un nozīmīgākās vietas. Apmeklējot izstādi „Mana tautastērpa ceļš” Valmieras muzejā, jaunieši guva priekšstatu par dažādiem Latvijas novadu tautastērpiem. Šeit bija iespēja redzēt gan Vairas Vīķes Freibergas (Latvijas Valsts prezidente no 1999.-2007.gadam),gan viņas dzīvesbiedra Imanta Freiberga, kultūras ministres Daces Melbārdes, Jāņa Ērgļa, Baibas Sipenieces Gavares, dziedātājas Ances Krauzes, Renāra Kaupera, horeogrāfa Agra Daņiļēviča tērpus un vēl daudzus citus. Ikkatrs no viņiem ar mīlestību pret savu zemi un tautu, ar īpašu piederības sajūtu Latvijai bija darinājuši, pasūtījuši, pirkuši un vēl joprojām valkā savu tērpu, to uzticot Valmieras muzejam, kas mums, izstādes apmeklētājiem, savukārt ļāva tos apskatīt. Ekskursiju vadīja Valmieras 2. vidusskolas vēstures skolotāja Jeļena Morozova un projekta vēstneši Viktorija Perevalova, Anna Koziņeca un Alans Podnieks.

Dienas otrajā pusē skolēni iesaistījās Folkloras kopas “Mežābele” radošajās grupās un interaktīvajās spēlēs un rotaļās, kurās bija iespējams atklāt un iepazīt Latvijas kultūras tradīciju mantojumu. Lai ikvienam no mums dzīve būtu laimīga, ir jāmācās saskatīt skaisto apkārt ― Latvijas mežos, taciņās, mākoņos, zvirbuļu čiepstēšanā.

Tāpat jauniešiem bija iespēja prezentēt un degustēt Latvijas reģionu tortes.  Toršu receptes bija jāatrod savā dzimtajā pilsētā un kopā jāizcep, un jānogādā līdz Valmierai. Tortes tiešam bija garšīgas!

Nākošās projekta dienas sākumā notika jauniešu forums „Te un tagad”! Forums sākās ar dalībnieku pilsētu iepazīstināšanu, jo mājas darbs bija izveidot animētu filmu par savu pilsētu.  

Foruma uzdevums bija piedāvāt vairākas interaktīvas un kreatīvas idejas, kā sagaidīt LATVIJAS 100 gadi savā skolā. Flashmob  jeb dambretes turnīrs?! Idejas raisījās un kļuva noderīgas ikvienai skolai. Foruma turpinājumā Rīgas privātās vidusskolas KLASIKA skolotājas un starptautiskās vasaras nometnes KLASIKA direktores Irīnas Mjagkovas vadībā skolēni apguva aktiermākslas zināšanas, kas ir būtiski noderīgas līderiem un pasākumu vadītājiem, gatavojot un sagaidot „Latvijas 100”, Valmieras TDA “Gauja” vidējās paaudzes deju kolektīva vadītāja Arta Mellupa vadībā piedalījās Latvju dejas meistarklasē, apgūstot dejas pamatelementus un iemācoties vienas dejas uzvedumu, savukārt Valmieras 2.vidusskolas skolotāji vadīja radošo darbnīcu, kurā tika veidoti Laimes pakavi ar Latvijas tradicionāliem ornamentiem.

Projekta un foruma laikā jaunieši dziļāk iepazina latviešu kultūras mantojumu, tradīcijas, latvju deju, dziesmas, rotaļas, kā arī pilnveidoja savas zināšanas un iemaņas līderības mākslā un meistarklasēs apguva Latvju tautas tradīcijas un Latvju dejas. Šī foruma nozīmīgākais ieguvums, ka pēc projekta jaunieši spēs vadīt nodarbības vai meistarklases savas skolas audzēkņiem, spēs plānot, organizēt un vadīt pasākumu ciklu LATVIJAI 100, kā arī sagaidīt LATVIJAS 100. gadadienu  ar kreatīviem un radošiem pasākumiem. Projekta ietvaros notika arī diennakts nometne Rīgā, kuras laikā tika apmācīti skolu vēstneši, kuri nodevas un nodos gūtas zināšanas un prasmes saviem vienaudžiem.

Pasākums norisinājās projekta „Te un tagad” ietvaros, kuru organizēja Nevalstiskā organizācija „SVS atbalsta fonds” sadarbībā ar iesaistītajām skolām.  Projekta mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu un dažādu kultūru izpratni Valmierā un Vidzemē, informējot jauniešus par mazākumtautību un latviešu kultūrām un kultūras mantojumu, sekmējot latviešu valodas un kultūras popularizēšanu mazākumtautību skolēnu vidū, mazinot stereotipus un sekmējot latviešu un mazākumtautību mijiedarbību.

Projektu finansiāli atbalsta Valmieras novada fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri