Valmieras Ziņas

Foto: Miķeļdienas svinības un tirdziņš “Gardu muti” Valmiermuižā

Sestdien, 22. septembrī, pie Valmiermuižas alus darītavas norisinājās Miķeļdienas svinības un tirdziņš „Gardu muti”, pulcējot tirgotājus no malu malām, kas bija līdzi atveduši dārzeņus, sierus, gaļu, zivis un citus gardumus, ar ko mieloties un papildināt rūpīgi gatavotos ziemas krājumus. Savukārt amatnieki bija parūpējušies par māla traukiem, kalumiem, koka darinājumiem, pinumiem un krāšņumlietām. 

Miķeļdienas svinībās un tirdziņā, izzinot Latvijas pļavās un mežos rodamās veltes, īpaši tika akcentēta zālīšu tēma – kā tās pareizi ievākt un uzglabāt, kādas ir to vērtīgās īpašības. Valmieras muzeja Garšaugu dārza saimnieces ierādīja, kā dažādi izmantot zālītes – gatavos maizes grauzdiņus ar garšaugiem, stāstīja un cienāja ar zāļu tēju, rādīja, kā vārīt sīrupus ar dažādām zālītēm. Savukārt z/s „Ozoliņi” saimnieces Evitas Lūkinas vadībā varēja gatavot augu mandalas tējai.

Kopā ar Jērcēnu folkloras kopu „Mežābele” Artas Šomases vadībā varēja izzināt tradīcijas, iet rotaļās un sadziedāties. Savukārt Valmiermuižas staļļa saime tirdziņa apmeklētājus priecēja ar zirgu izjādēm.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri