Valmieras Ziņas

FOTO: Ar posmu Cēsis – Valmiera startē LVM MTB maratona sezona

Lasīšanas laiks: 4 min

Svētdien ar pašmāju riteņbraukšanas klasiku – posmu Cēsis – Valmiera – startējusi 2020. gada Latvijas Valsts mežu kalnu divriteņu maratona klātienes sezona. “Toyota Hybrid” distancē triumfēja titulētākais pašmāju MTB sportists Mārtiņš Blūms un vairākkārtējā valsts čempione Katrīna Jaunslaviete-Kipure. “Lielbāta” Tautas braucienā tikmēr nepārspēti ātrajā trasē bija – Ģirts Cirvelis un Renāte Rodionova, informē pasākuma rīkotāji.

Ilgi gaidītā Latvijas Valsts mežu kalnu divriteņu maratona sezona ar klātienes posmiem startēja svētdien, 2. augustā. Turpinot tradīcijas, pirmais no kopumā šogad paredzētajiem pieciem posmiem, notika no Cēsīm līdz Valmierai. Šī distance seriālā iekļauta jau 19 gadus. Cēsis – Valmiera posms allaž ir bijis sezonas ātrākais un dinamiskākais posms. Vidējie ātrumi līderiem sniedzās krietni pāri 30 kilometriem stundā. Izņēmums nebija arī šis gads.

Prestižajā “Toyota Hybrid” distancē, dalībniekiem veicot 48 kilometru garu distanci, jau trases sākuma daļā no visiem aizmuka Mārtiņš Blūms. Cēsinieks, kurš šobrīd ir vienīgais pilnībā profesionālais kalnu riteņbraucējs Latvijā, savu pārsvaru ātri palielināja līdz vairāk nekā 1 minūtei. Jautājumi par uzvarētāju neradās līdz pat finišam. Nīderlandes komandu “CST PostNL Bafang” pārstāvošais riteņbraucējs svinēja skaistu uzvaru, trasē pavadot 1 stundu 20 minūtes un 30 sekundes.

Daudz sīvākā spēkošanās izvērtās par otro vietu. Jau pie Valmieras solo izrāviens padevās Andžam Flaksim, kurš spēja aizmukt no konkurentiem un finiša līniju šķērsot otrais. Mārtiņam no Dunalkas nākušais Andžs piekāpās par 1 minūti un 45 sekundēm. Tikai finiša kāpumā izšķīrās trešās vietas liktenis. Sīvā cīņā ar Kasaparu Seģi, vietu uz goda pjedestāla nopelnīja vēl viens cēsinieks Rodžers Petaks (“ZZK”). Labāko sešiniekā ierindojās arī Kaspars Serģis (“Patria – Bottecchia”), Reinis Andrijanovs (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”) un Mārtiņš Daļeckis (“Dako Ziemeļvidzeme”).

Sieviešu konkurencē lieliska sacīkste padevās Katrīnai Jaunslavietei-Kipurei no “ZZK” vienības. Viņa spēja iekrāt vairāku minūšu vadību pār sīvāko konkurenti Leldi Ardavu. Finišā Katrīnai pārliecinoša uzvara. “VW Komerctransports Veloprofs.lv” pārstāvei Leldei Ardavai otrā vieta (+00:05:02), kamēr labāko trijnieku noslēdza TK “Sniegpulkstenīte” pārstāve – daugavpiliete Vija Frīda. TOP 6 ierindojās arī – Anita Antone (“Baldones velokomanda”), Laura Ramane (“Bauskas velokomanda”) un Madara Āboma (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”).

Komandu vērtējumā “Toyota Hybrid” distancē triumfēja “DTG – MySport” vienība, kam sekoja “Patria – Bottecchia” un “Dako Ziemeļvidzeme” vienības.

Tradicionāli viskuplāk pārstāvētajā “Lielbāta” Tautas braucienā riteņbraucēji veica 38 kilometru distanci. Tās laikā no vadošās grupiņas spēja aizmukt Ģirts Cirvelis (“Roadex”) un mājinieks Jānis Rubiks (“Dako Ziemeļvidzeme”). Abus neviens līdz finišam tā arī nepanāca. Noslēdzošajā kalniņā vairāk spēka kājās bija atstājis Cirvelis, kurš arī svinēja uzvaru. Nepilnu sekundi vēlāk finišēja Rubiks. Lieliskā cīņā par trešo vietu labākais izrādījās virtuālā brauciena Cēsis – Valmiera uzvarētājs Oskars Ārgalis no “Velohooligans/ Ķeizari 1” komandas. Viņu no uzvaras šķīra 1 minūte un 32 sekundes.

Dāmām šajā pat distancē pirmā vieta carnikavietei Renātei Rodionovai, kurai sekoja Latvijas junioru čempione MTB XCO krosā Evelīna Ermane Marčenko (“ZZK”) un “VW Komerctransports Veloprofs.lv” braucēja Beate Kovgere. Junioru puišu grupā uzvarēja Rinalds Skopāns (“Velo Express Aerify”). 31 sekundi viņam piekāpās un otro vietu ieguva Ronalds Rītiņš (“VW Komerctransports Veloprofs.lv”), bet labāko trijnieku noslēdza Atis Fjodorovs (“LiVelo/ Zelta zeme”).

Komandu vērtējumā uzvarēja “Dako Ziemeļvidzeme”, kam sekoja “Velohooligans/ Ķeizari 1” un “Valmieras velo vienība”.

Jaunāko grupu zēni un meitenes sacentās “Mammadaba” Veselības brauciena distancē, kuras garums sasniedza 29,7 kilometrus. Lielisks sniegums padevās “Hawaii Express Scott” komandas braucējam Rihardam Lozberam. Viņš, esot vēl V12 grupā, spēja pārspēt arī visus V14 grupas pārstāvjus. Trasē talsinieks pavadīja 1 stundu 3 minūtes un 59 sekundes. Otrais V12 grupā bija Helvijs Kancers, bet trešais Haralds Strādnieks. V14 grupā puišiem pirmais – Bruno Brēde, otrais Markuss Lagzdiņš, bet trešais Rauls Ukins. Meitenēm  W14 grupā triumfēja Paula Patrīcija Tilko, bet W12 grupā pirmā vieta Lindai Elizabetei Briltei.

Ļoti azartiskā gaisotnē Cēsu Vienības laukumā noritēja “Maxima” bērnu braucieni. Tajos piedalījās jaunie pedāļu minēji no 3 – 11 gadu vecumam.

Latvijas Valsts mežu kalnu divriteņu maratona klātienes sezonas otrais posms notiks 15. augustā Siguldā. Plašāka informācija un reģistrācija iespējama mājaslapā velo.lv.

LVM MTB maratona kalendārs:

  1. augusts – Sigulda
  2. septembris – Talsi
  3. oktobris – Ikšķile
  4. oktobris – Ropaži

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagasta teritorijā: • apsekot Pašvaldības autoceļus, veikt neliela apjoma remontdarbus, ceļmalu apkopšanu, pļaušanu, krūmu izciršanu, zāģēšanu, novākšanu; • palīdzēt kopt, formēt un izzāģēt kokus un krūmus, palīdzēt likvidēt vēja vai citādā veidā nodarītos postījumus un novākt bīstamos kokus, kas apdraud ēkas, elektrolīnijas, autoceļus un citus objektus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanā un uzturēšanā; • rūpēties par Pārvaldes atbildībā esošo ēku un telpu tehnisko stāvokli; un ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 2. mēnešalgu grupai no 515 EUR līdz 521 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā dārznieku/-ci Valmieras pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • rūpēties par Valmiermuižas parka un Valmieras pagasta publisko teritoriju apstādījumiem: • veikt apstādījumu ierīkošanu, kopšanu, atjaunošanu; • piedalīties dekoratīvo augu, koku un krūmu stādīšanā, kopšanā, formēšanā; • uzraudzīt teritorijas kopšanas darbu kvalitāti; • sniegt teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība dārzkopībā; • labas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ainavas ierīkošanas arhitektūru, plānošanu, augu stādīšanu; • darba pieredze parka dārznieka, dārzkopības jomā; • prasme organizēt savu darbu; • spēja strādāt komandā, precīzi, ar iniciatīvu un augstu atbildības sajūtu, labām komunikācijas un saskarsmes prasmēm; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 690 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums dārznieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: DĀRZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Kultūras darba ORGANIZATORU Burtnieku kultūras centrā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un veidot kultūras, atpūtas un izglītojošus pasākumus, koncertus, izstādes un citus notikumus; • koordinēt un organizēt kultūras pasākumus Burtnieku apvienībā, izstrādāt un īstenot šo pasākumu radošos konceptus; • izstrādāt ar kultūras jomu saistītus radošos projektus; • vadīt un koordinēt amatiermākslas kolektīvu darbību; • administrēt viesmākslinieku koncertu un pasākumu norisi; un ja Tev ir: • augstākā izglītība (par priekšrocību tiks uzskatīta izglītība kultūras jomā); • iepriekšēja darba pieredze kultūras jomā, projektu vadībā, pasākumu organizēšanā; • zināšanas par kultūras procesiem; • valsts valodas prasme augstākā līmenī, labas svešvalodu zināšanas; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); • kompetences: teicamas organizatoriskās prasmes, radošs skatījums, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; atbildība, iniciatīva, labas komunikācijas un sadarbības prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 850 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespējas īstenot radošo potenciālu un kultūras projektu idejas; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Kultūras darba organizators/-e Burtnieku kultūras centrā” līdz 2022.gada 15.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai 64207148, 27891656, 26119906. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jaunatnes iela 15, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Mūsu partneri