Valmieras Ziņas

Foto: aizvadīta Valmieras 740. dzimšanas diena

Lasīšanas laiks: 3 min

Ar daudzveidīgu programmu no 18. līdz 22. jūlijam svinējām Valmieras 740. dzimšanas dienu.

Svētki sākās ceturtdien, 18. jūlijā, ar brīvā mikrofona koncertu Ziloņu ielā. Pēc tam bija publiskā deju nodarbība ar balles deju klubu “Valmiera”.

19. jūlijā Ziloņu ielā bija vinila mūzikas vakars ar DJ Kalvi Amantovu un Dj Kārli Zariņu, kā arī ekskursija/ stāsti par Ziloņu ielu vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas vadībā, savukārt aktīvākie kopīgi devās izaugsmes distancē “740 Valmieras pakāpieni”. Bet tie, kuri dokumentālajās filmās vēlējās redzēt to Valmieru, kuras vairs nav, apmeklēja Valmieras stikla šķiedras rūpnīcas bijušās kinoamatieru studijas “Kristins” dokumentālo filmu vakaru.

20. jūlijā norisinājās darbnīca kopā ar Dainu Domašūti. Tāpat notika erudīcijas spēle “Zini! Mini! Uzzini!”. Bet par lielisku noskaņu Ziloņu ielā parūpējās DJ UGA/ Uģis Raibacis un mūziķis Mikus Frišfelds. Tāpat netālu no SIA “Valmieras ūdens” notekūdeņu attīrīšanas iekārtām bija skatāms uzvedums bērniem “Ūdens sarunas”. Savukārt pie kino “Gaisma” bija skatāma koncertfilma – Andrē Rjē un Johana Štrausa orķestris. Jāpiemin, ka mākslinieks Valmierai bija atsūtījis arī videosveicienu pilsētas dzimšanas dienā, turklāt skatītājus pārsteidza sniegs vasaras vidū. Iestājoties krēslas laikam, Valmieras pilsdrupas pārvērtās par logu uz netveramo – tur trīs vakarus pēc kārtas norisinājās multimediāls uzvedums “Valmieras dārgumi”. Stāstu veidoja igauņu producentu apvienība “Gala Stage OÜ”.

Piektdienas vakarā notika tradicionālais svētku gājiens “Valmiera lepojas!”, pulcējot gan plašu un izdomas bagātu dalībnieku (vairāk nekā 70 kolektīvi), gan skatītāju pulku. Pēc tā vakara koncertā uzstājās Yamaha mūzikas skola, Intars Busulis un Abonementa orķestris, grupa “Citi Zēni”, savukārt balle bija kopā ar grupu “Džentlmeņu špagats”. Uz skatuves “Harmonija brīvdabā” kāpa Keitija Bārbale, grupa “Audiokvartāls”, “Pienvedēja piedzīvojumi”, PRUSAX un DJ anna b.

Sestdiena, 22. jūlijs, sākās ar modināšanu Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestra vadībā, orķestrim ugunsdzēsības transportlīdzeklī izbraucot pilsētas ielās un piestājot māju pagalmos. Tāpat Rīgas ielas posms bija pārvērties par, iespējams, garāko tirgus vietu Latvijā. Sporta un aktīvās atpūtas parkā “Mežs” norisinājās ātruma sacensības “Izbrauc Mežu”. Dzirnavu ezeriņā bija dažādas ūdens aktivitātes. Valmieras vecpilsētā norisinājās mākslinieku plenērs. Dažādās vietās Valmierā uzstājās mūsdienu deju grupa “Baltā”. Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” bija dažādas aktivitātes bērniem. Bet Vecpuišu parkā bija šīberēšana Valmieras Mūzikas skolas, Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestra, ETHNO Estonia nometnes dalībnieku, grupu “Sestā jūdze”, “Ziņģes brāļi” un “Zeļļi” vadībā. Ziloņu ielā norisinājās mūziķes Martas Grigales koncerts. Bet restorāna “Akustika” koncertzālē skanēja koncerts “Valmieras mirdzums mūzikā”. Tāpat piedzīvojām Valmieras novada fonda aizraujošo Labdarības bumbu ralliju. Savukārt vakara koncertā uzstājās grupa “Auļi”, NOËP no Igaunijas un grupa “Līvi”, bet ballīte bija kopā ar DJ all-viss.

Svētdienas rīts aizritēja sportiskā noskaņā – norisinājās Valmieras rogainings, mamanet turnīrs, interesenti varēja doties velobraucienā, klausoties stāstus par industriālo Valmieru. Krāču kakta “Šķūnī” bija dažādas spēles ģimenei. Tikmēr Vecpuišu parkā bija pikniks un koncerts. Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā skanēja kristīgo dziesmu pielūgsmes un slavēšanas norise.

Valmierā bija arī Tartu – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2024 svētku pietura, aicinot iepazīties ar kultūras galvaspilsētas norišu programmu. Bērni Ziloņu ielā varēja piedalīties Rīgas cirka skolas stacijās. Jāpiemin, ka Ziloņu iela bija festivāla iela, vairāku dienu garumā piedāvājot dažādas norises. Plašu interesi tur raisīja iespēja apdrukāt krekliņus ar Valmieras dzimšanas dienas motīviem. Valmieras dzimšanas dienas svētku laikā laukumā pie Hanzas sienas sadarbībā ar Happy Latvia darbojās mazuļu telts, kur bija iespēja parūpēties par pašiem mazākajiem pilsētas dzimšanas dienas apmeklētājiem. Īpaši iekārtotā teltī bija pieejama Happy pārtinamā virsma ar higiēnas lietām, šūpuļkrēsls, kur pabarot mazuļus vai atpūsties no svētku burzmas. Savukārt Swedbank Latvia bija parūpējusies par iespēju svētku apmeklētājiem uzlādēt savus mobilos telefonus īpaši veidotā uzlādes stacijā.

Paldies par skaisto Valmieras 740. dzimšanas dienu! Medaļa Tev par to, ka Valmiera sirdī!

Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri