Valmieras Ziņas

Foto: aizvadīta Valmieras 740. dzimšanas diena

Lasīšanas laiks: 3 min

Ar daudzveidīgu programmu no 18. līdz 22. jūlijam svinējām Valmieras 740. dzimšanas dienu.

Svētki sākās ceturtdien, 18. jūlijā, ar brīvā mikrofona koncertu Ziloņu ielā. Pēc tam bija publiskā deju nodarbība ar balles deju klubu “Valmiera”.

19. jūlijā Ziloņu ielā bija vinila mūzikas vakars ar DJ Kalvi Amantovu un Dj Kārli Zariņu, kā arī ekskursija/ stāsti par Ziloņu ielu vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas vadībā, savukārt aktīvākie kopīgi devās izaugsmes distancē “740 Valmieras pakāpieni”. Bet tie, kuri dokumentālajās filmās vēlējās redzēt to Valmieru, kuras vairs nav, apmeklēja Valmieras stikla šķiedras rūpnīcas bijušās kinoamatieru studijas “Kristins” dokumentālo filmu vakaru.

20. jūlijā norisinājās darbnīca kopā ar Dainu Domašūti. Tāpat notika erudīcijas spēle “Zini! Mini! Uzzini!”. Bet par lielisku noskaņu Ziloņu ielā parūpējās DJ UGA/ Uģis Raibacis un mūziķis Mikus Frišfelds. Tāpat netālu no SIA “Valmieras ūdens” notekūdeņu attīrīšanas iekārtām bija skatāms uzvedums bērniem “Ūdens sarunas”. Savukārt pie kino “Gaisma” bija skatāma koncertfilma – Andrē Rjē un Johana Štrausa orķestris. Jāpiemin, ka mākslinieks Valmierai bija atsūtījis arī videosveicienu pilsētas dzimšanas dienā, turklāt skatītājus pārsteidza sniegs vasaras vidū. Iestājoties krēslas laikam, Valmieras pilsdrupas pārvērtās par logu uz netveramo – tur trīs vakarus pēc kārtas norisinājās multimediāls uzvedums “Valmieras dārgumi”. Stāstu veidoja igauņu producentu apvienība “Gala Stage OÜ”.

Piektdienas vakarā notika tradicionālais svētku gājiens “Valmiera lepojas!”, pulcējot gan plašu un izdomas bagātu dalībnieku (vairāk nekā 70 kolektīvi), gan skatītāju pulku. Pēc tā vakara koncertā uzstājās Yamaha mūzikas skola, Intars Busulis un Abonementa orķestris, grupa “Citi Zēni”, savukārt balle bija kopā ar grupu “Džentlmeņu špagats”. Uz skatuves “Harmonija brīvdabā” kāpa Keitija Bārbale, grupa “Audiokvartāls”, “Pienvedēja piedzīvojumi”, PRUSAX un DJ anna b.

Sestdiena, 22. jūlijs, sākās ar modināšanu Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestra vadībā, orķestrim ugunsdzēsības transportlīdzeklī izbraucot pilsētas ielās un piestājot māju pagalmos. Tāpat Rīgas ielas posms bija pārvērties par, iespējams, garāko tirgus vietu Latvijā. Sporta un aktīvās atpūtas parkā “Mežs” norisinājās ātruma sacensības “Izbrauc Mežu”. Dzirnavu ezeriņā bija dažādas ūdens aktivitātes. Valmieras vecpilsētā norisinājās mākslinieku plenērs. Dažādās vietās Valmierā uzstājās mūsdienu deju grupa “Baltā”. Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” bija dažādas aktivitātes bērniem. Bet Vecpuišu parkā bija šīberēšana Valmieras Mūzikas skolas, Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestra, ETHNO Estonia nometnes dalībnieku, grupu “Sestā jūdze”, “Ziņģes brāļi” un “Zeļļi” vadībā. Ziloņu ielā norisinājās mūziķes Martas Grigales koncerts. Bet restorāna “Akustika” koncertzālē skanēja koncerts “Valmieras mirdzums mūzikā”. Tāpat piedzīvojām Valmieras novada fonda aizraujošo Labdarības bumbu ralliju. Savukārt vakara koncertā uzstājās grupa “Auļi”, NOËP no Igaunijas un grupa “Līvi”, bet ballīte bija kopā ar DJ all-viss.

Svētdienas rīts aizritēja sportiskā noskaņā – norisinājās Valmieras rogainings, mamanet turnīrs, interesenti varēja doties velobraucienā, klausoties stāstus par industriālo Valmieru. Krāču kakta “Šķūnī” bija dažādas spēles ģimenei. Tikmēr Vecpuišu parkā bija pikniks un koncerts. Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā skanēja kristīgo dziesmu pielūgsmes un slavēšanas norise.

Valmierā bija arī Tartu – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2024 svētku pietura, aicinot iepazīties ar kultūras galvaspilsētas norišu programmu. Bērni Ziloņu ielā varēja piedalīties Rīgas cirka skolas stacijās. Jāpiemin, ka Ziloņu iela bija festivāla iela, vairāku dienu garumā piedāvājot dažādas norises. Plašu interesi tur raisīja iespēja apdrukāt krekliņus ar Valmieras dzimšanas dienas motīviem. Valmieras dzimšanas dienas svētku laikā laukumā pie Hanzas sienas sadarbībā ar Happy Latvia darbojās mazuļu telts, kur bija iespēja parūpēties par pašiem mazākajiem pilsētas dzimšanas dienas apmeklētājiem. Īpaši iekārtotā teltī bija pieejama Happy pārtinamā virsma ar higiēnas lietām, šūpuļkrēsls, kur pabarot mazuļus vai atpūsties no svētku burzmas. Savukārt Swedbank Latvia bija parūpējusies par iespēju svētku apmeklētājiem uzlādēt savus mobilos telefonus īpaši veidotā uzlādes stacijā.

Paldies par skaisto Valmieras 740. dzimšanas dienu! Medaļa Tev par to, ka Valmiera sirdī!

Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri