Valmieras Ziņas

Foto: aizvadīta Valmieras 740. dzimšanas diena

Lasīšanas laiks: 3 min

Ar daudzveidīgu programmu no 18. līdz 22. jūlijam svinējām Valmieras 740. dzimšanas dienu.

Svētki sākās ceturtdien, 18. jūlijā, ar brīvā mikrofona koncertu Ziloņu ielā. Pēc tam bija publiskā deju nodarbība ar balles deju klubu “Valmiera”.

19. jūlijā Ziloņu ielā bija vinila mūzikas vakars ar DJ Kalvi Amantovu un Dj Kārli Zariņu, kā arī ekskursija/ stāsti par Ziloņu ielu vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas vadībā, savukārt aktīvākie kopīgi devās izaugsmes distancē “740 Valmieras pakāpieni”. Bet tie, kuri dokumentālajās filmās vēlējās redzēt to Valmieru, kuras vairs nav, apmeklēja Valmieras stikla šķiedras rūpnīcas bijušās kinoamatieru studijas “Kristins” dokumentālo filmu vakaru.

20. jūlijā norisinājās darbnīca kopā ar Dainu Domašūti. Tāpat notika erudīcijas spēle “Zini! Mini! Uzzini!”. Bet par lielisku noskaņu Ziloņu ielā parūpējās DJ UGA/ Uģis Raibacis un mūziķis Mikus Frišfelds. Tāpat netālu no SIA “Valmieras ūdens” notekūdeņu attīrīšanas iekārtām bija skatāms uzvedums bērniem “Ūdens sarunas”. Savukārt pie kino “Gaisma” bija skatāma koncertfilma – Andrē Rjē un Johana Štrausa orķestris. Jāpiemin, ka mākslinieks Valmierai bija atsūtījis arī videosveicienu pilsētas dzimšanas dienā, turklāt skatītājus pārsteidza sniegs vasaras vidū. Iestājoties krēslas laikam, Valmieras pilsdrupas pārvērtās par logu uz netveramo – tur trīs vakarus pēc kārtas norisinājās multimediāls uzvedums “Valmieras dārgumi”. Stāstu veidoja igauņu producentu apvienība “Gala Stage OÜ”.

Piektdienas vakarā notika tradicionālais svētku gājiens “Valmiera lepojas!”, pulcējot gan plašu un izdomas bagātu dalībnieku (vairāk nekā 70 kolektīvi), gan skatītāju pulku. Pēc tā vakara koncertā uzstājās Yamaha mūzikas skola, Intars Busulis un Abonementa orķestris, grupa “Citi Zēni”, savukārt balle bija kopā ar grupu “Džentlmeņu špagats”. Uz skatuves “Harmonija brīvdabā” kāpa Keitija Bārbale, grupa “Audiokvartāls”, “Pienvedēja piedzīvojumi”, PRUSAX un DJ anna b.

Sestdiena, 22. jūlijs, sākās ar modināšanu Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestra vadībā, orķestrim ugunsdzēsības transportlīdzeklī izbraucot pilsētas ielās un piestājot māju pagalmos. Tāpat Rīgas ielas posms bija pārvērties par, iespējams, garāko tirgus vietu Latvijā. Sporta un aktīvās atpūtas parkā “Mežs” norisinājās ātruma sacensības “Izbrauc Mežu”. Dzirnavu ezeriņā bija dažādas ūdens aktivitātes. Valmieras vecpilsētā norisinājās mākslinieku plenērs. Dažādās vietās Valmierā uzstājās mūsdienu deju grupa “Baltā”. Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” bija dažādas aktivitātes bērniem. Bet Vecpuišu parkā bija šīberēšana Valmieras Mūzikas skolas, Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestra, ETHNO Estonia nometnes dalībnieku, grupu “Sestā jūdze”, “Ziņģes brāļi” un “Zeļļi” vadībā. Ziloņu ielā norisinājās mūziķes Martas Grigales koncerts. Bet restorāna “Akustika” koncertzālē skanēja koncerts “Valmieras mirdzums mūzikā”. Tāpat piedzīvojām Valmieras novada fonda aizraujošo Labdarības bumbu ralliju. Savukārt vakara koncertā uzstājās grupa “Auļi”, NOËP no Igaunijas un grupa “Līvi”, bet ballīte bija kopā ar DJ all-viss.

Svētdienas rīts aizritēja sportiskā noskaņā – norisinājās Valmieras rogainings, mamanet turnīrs, interesenti varēja doties velobraucienā, klausoties stāstus par industriālo Valmieru. Krāču kakta “Šķūnī” bija dažādas spēles ģimenei. Tikmēr Vecpuišu parkā bija pikniks un koncerts. Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā skanēja kristīgo dziesmu pielūgsmes un slavēšanas norise.

Valmierā bija arī Tartu – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2024 svētku pietura, aicinot iepazīties ar kultūras galvaspilsētas norišu programmu. Bērni Ziloņu ielā varēja piedalīties Rīgas cirka skolas stacijās. Jāpiemin, ka Ziloņu iela bija festivāla iela, vairāku dienu garumā piedāvājot dažādas norises. Plašu interesi tur raisīja iespēja apdrukāt krekliņus ar Valmieras dzimšanas dienas motīviem. Valmieras dzimšanas dienas svētku laikā laukumā pie Hanzas sienas sadarbībā ar Happy Latvia darbojās mazuļu telts, kur bija iespēja parūpēties par pašiem mazākajiem pilsētas dzimšanas dienas apmeklētājiem. Īpaši iekārtotā teltī bija pieejama Happy pārtinamā virsma ar higiēnas lietām, šūpuļkrēsls, kur pabarot mazuļus vai atpūsties no svētku burzmas. Savukārt Swedbank Latvia bija parūpējusies par iespēju svētku apmeklētājiem uzlādēt savus mobilos telefonus īpaši veidotā uzlādes stacijā.

Paldies par skaisto Valmieras 740. dzimšanas dienu! Medaļa Tev par to, ka Valmiera sirdī!

Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AICINA PIEVIENOTIES APDROŠINĀŠANAS KONSULTANTUS VALMIERĀ Ja uzskati sevi par veiksmīgu pārdošanas speciālistu vai vēlies par tādu kļūt un Tevi interesē apdrošināšanas pakalpojumi - pievienojies Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāles komandai! Ko dara apdrošināšanas konsultants? • Piedāvājot klientiem vispiemērotākos dzīvības un veselības apdrošināšanas pakalpojumus, nodrošina mūsu klientiem, viņu ģimenes locekļiem un uzņēmumu darbiniekiem drošību un finansiālo aizsardzību neparedzētās dzīvas situācijās Kas raksturo veiksmīgu konsultantu? • Lielisks sarunu partneris ar interesi ikdienā komunicēt ar dažādiem cilvēkiem • Vēlme mērķtiecīgi strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu • Augsta motivācija un iniciatīva • Rezultatīva pieredze pārdošanā • Vidējā vai augstākā izglītība • Latviešu un krievu valodas zināšanas Ko iegūst apdrošināšanas konsultants? • Mācības darbam un pašizaugsmei • Mentoru, kurš palīdz uzsākt veiksmīgu sadarbību • Draudzīgu un profesionālu vidi • Darba samaksu no 700 līdz 1500+ EUR bruto, kas sastāv no pamatalgas un mainīgās daļas, kura atkarīga no pārdošanas rezultāta Par mums Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas un mūža pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanā fiziskām un juridiskām personām. Compensa Life ir pirmā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā onkoloģisko slimību apdrošināšanu, kas pieejama vietnē oncodrop.lv. Mēs priecāsimies saņemt CV un motivācijas vēstuli līdz 2024. gada 6.martam uz e-pastu: agita.ulmane@compensalife.lv Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Nosūtot pieteikumu un CV konkursam uz izsludināto vakanci, kandidāts/te kā datu subjekts saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības tiesību aktu prasībām piekrīt iesniegto personas datu apstrādei Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiālē (juridiskā adrese: Vienības gatve 87h, Rīga, LV-1004) uz laiku, kas nav ilgāks par trīs mēnešiem no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Datu apstrādes mērķis – datu izmantošana un glabāšana personāla atlases vajadzībām. Savu piekrišanu personas datu apstrādei kandidāts/te var atsaukt rakstveidā.

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sekretāru/-i uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūjienas vidusskola, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras novads.  Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu noformēšanu, veidošanu, kārtošanu, uzglabāšanu atbilstoši nomenklatūrai dokumentu pārvaldības kārtībai; • veikt ierobežotas pieejamības informācijas apstrādi; • nodrošināt inventarizācijas dokumentu pārvaldību; • organizēt un koordinēt skolēnu transporta pieprasījumus un izmaiņas, sadarbojoties ar pārvadātāju; • pārzināt Iestādes struktūru, darbības jomas, pienākumu sadali starp skolas darbiniekiem; un ja Tev ir: ● vidējā, vidējā/ profesionālā vai augstākā izglītība; ● labas latviešu valodas zināšanas; ● zināšanas par likumdošanu personu datu aizsardzībā un prasme orientēties normatīvajos aktos; ● prasme lietot dažādus tehniskos līdzekļus informācijas iegūšanā, atlasē, apkopošanā un nosūtīšanā; ● kompetences: augsta atbildības sajūta; spēja pielāgoties dažādām mainīgām situācijām; prasme strādāt komandā un plānot savu laiku; ● iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • pamatalgu pārbaudes laikā 714 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 751 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 1.martam e-pastā: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv ar norādi “Vakance – sekretārs/-e”. Tālrunis informācijai lietvedībā: 64263605. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-01

Mūsu partneri