Valmieras Ziņas

“Food Union” turpinās attīstīt ilgtermiņa sadarbību ar vietējiem zemniekiem

Piena pārstrādes koncerns “Food Union” turpinās attīstīt sadarbību ar vietējiem zemniekiem pēc ilgtermiņa līguma nosacījumiem, aģentūrai LETA sacīja “Food Union” grupas uzņēmuma “Rīgas piena kombināts” padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke.

Viņš atgādināja, ka “Rīgas piena kombināta”, “Rīgas piensaimnieka” un “Valmieras piena” ražotnes strādā ar aptuveni 200 vietējām piensaimniecības fermām un 70% grupas iepirktā piena ražo saimniecības, kuras sadarbojas ar “Food Union” pēc ilgtermiņa līguma nosacījumiem.

“Mēs ļoti atzinīgi novērtējam zemnieku centienus uzlabot piena kvalitāti un saimniekošanas efektivitāti, kā arī vēlmi apgūt jaunas zināšanas un ieviest tās darbā. Mūsu pieredze rāda, ka, veidojot sadarbību ar zemniekiem, balstoties uz ilgtermiņa līguma nosacījumiem, varam nodrošināt viņiem augstāku cenu nekā vidēji tirgū. Tāpēc gribam šādu sadarbības modeli pilnveidot un īstenot arī turpmāk,” sacīja Panke.

Viņš uzsvēra, ka “Food Union” mērķis ir saviem partneriem, piena ražotājiem nodrošināt stabilu, bez būtiskām svārstībām, ilgtermiņā garantētu un savlaicīgu samaksu par kvalitatīvu pienu, kas balstās uz grupas pārstrādes iespējām un ilgtermiņa tirgus saistībām Latvijā un pasaulē.

Pēc Pankes teiktā, ir mehānismi, kurus Latvija var pārņemt no veiksmīgās somu pieredzes nolūkā stabilizēt piena iepirkuma cenu, piemēram, rūpēties par lielāku piena pašpatēriņu, kas uz vienu iedzīvotāju Latvijā ir zemākais Baltijā. Tāpat jāstiprina dalībnieku ķēde – ražotājs, pārstrādātājs, tirgotājs un patērētājs, mazinot nozarē īslaicīgi darbojošos starpnieku līdzdarbību, kuru uzturēšanai un peļņai tiek novirzīta krietna daļa naudas, kurai būtu jānonāk piena ražotāju un patērētāju rīcībā. Latvijā joprojām ir lielākais reģistrēto piena iepircēju un palīgmateriālu pārdevēju skaits uz vienu saražoto piena vienību Baltijā.

Panke uzsvēra, ka īpaši svarīgi pārstrādātājiem ir sasniegt un attīstīt stabilu piena produktu plūsmu uz ārējiem tirgiem un kopā ar sabiedrību, kā arī valdību panākt iespējami maksimālu vietējā patērētāja lojalitāti un tirgus aizsardzību. Neviens no šiem pasākumiem nav ātrs un viegli paveicams, bet tie kopā ar nozares dalībnieku efektivitātes pasākumiem rezultētos ar stabilu piena iepirkuma cenu ilgtermiņā,” sprieda “Food Union” pārstāvis.

Prognozējot piena iepirkuma cenu tuvākajos mēnešos, viņš norādīja – ja nekas nemainās, tad daļēji turpināsies tā saucamās “spota” cenas, kas raksturojas ar lielu cenu svārstību amplitūdu, biežu partneru maiņu, jaunu izejvielas pārpircēju rašanos un bijušo pazušanu, kā arī sarežģītām savstarpējām attiecībām starp ražotājiem un pārstrādātājiem, kuru risināšanā nereti jāiejaucas algotiem juristiem un tiesai.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijā “Food Union”, kas apvieno uzņēmumus “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens” un “Rīgas piensaimnieks”, apgrozījums 2017.gadā bija 115,9 miljoni eiro, kas ir iepriekšējā gada līmenī. Tostarp “Rīgas piena kombināta” un tās meitasuzņēmuma “Valmieras piens” apgrozījums bija 82,4 miljoni eiro, bet “Rīgas piensaimnieka” apgrozījums bija 33,5 miljoni eiro.

“Food Union” ietilpst “Rīgas piensaimnieks”, kā arī “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens”, saldējuma ražotāji “Premia” Igaunijā un Lietuvā, uzņēmumi “Premier Is” un “Hjem Is” Dānijā, “Isbj?rn Is” Norvēģijā, “Alpin57Lux” Rumānijā, “Ingman Ice Cream” Baltkrievijā, “Hladokombinat No.1” Krievijā, kā arī divas piena ražošanas rūpnīcas Ķīnā. Koncerna lielākais akcionārs ir Krievijas uzņēmējs Andrejs Beshmeļņickis.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-14 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri