Valmieras Ziņas

Finansējuma nepieejamības dēļ Valmieras pašvaldība atliek Kultūras centra pārbūvi

Finansējuma nepieejamības dēļ Valmieras pašvaldība atliks Kultūras centra pārbūvi, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Augusta beigās, jaunajā sezonā pirmo reizi tiekoties ar Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu vadītājiem, centra direktors Toms Upners uzsvēris, ka prioritāte numur viens ir Valmieras Kultūras centra pārbūves projekta turpmāka virzība.

“Diemžēl esam ļoti iestrēguši pārbūves būvprojekta izstrādes procesā, darbs no projektētāju puses bijis gauss un ārpus līgumā noteiktajiem termiņiem, tomēr ceram, ka līdz 2019.gada beigām saņemsim būvprojektu pilnā apjomā. Tas būtu pusceļš pretī mērķim radīt mūsdienīgu daudzfunkcionālu kultūras infrastruktūru, kas vienlīdz piemērota gan mākslinieciskās pašdarbības, gan profesionālās mākslas vajadzībām, kā arī atbilstu konferenču, semināru un cita veida pasākumu rīkošanai,”

sacīja Upners.

Tikšanās reizē centra direktors piebilda, ka pašlaik, kad pašvaldībām ir ļoti limitētas iespējas pieprasīt un saņemt aizņēmumus Valsts kasē dažādu projektu īstenošanai, Valmieras pašvaldība meklē risinājumus un strādā ar atbildīgajām valsts institūcijām, lai piesaistītu finansējumu projekta īstenošanai. “Līdz ar to pagaidām grūti prognozēt, kad reāli varētu uzsākties ēkas pārbūves darbi,” pirms pāris nedēļām pauda Upners.

Valmieras Kultūras centra pārbūves būvprojektu izstrādāja pilnsabiedrība “Vizart”. Par projektēšanas darba izstrādi, projektēšanas darbu un autoruzraudzības veikšanu līgumā noteiktā samaksa ir 281 930 eiro, tajā skaitā arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Bulmeistare stāstīja, ka projektētājs kā galvenos kavēšanās iemeslus minējis izmaiņas, kas tika veiktas projektēšanas laikā, jaunos risinājumus vēršot uz kultūras centra ģenerālplāna, ēkas plānojuma un fasāžu struktūras uzlabošanu un racionalizēšanu. Komplicēta esošā situācija prasīja papildu laiku inženiertīklu un būvkonstrukciju sadaļas savstarpējai savietošanai, kā arī projekta arhitektūras un interjera risinājumu izstrādei 3D vidē.

Ar pilnsabiedrību “Vizart” noslēgtajā līgumā ir paredzēts līgumsods, ja projektētājs kavē līgumā noteikto projektēšanas darba izstrādes un nodošanas termiņu.

“Valmieras Kultūras centra pārbūvi bija plānots daļēji finansēt no Eiropas Savienības (ES) specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus”, sniedzot pieteikumu trešajai projektu atlases kārtai “Ieguldījumi kultūras un dabas mantojuma attīstībai nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībā”, trūkstošo finansējumu aizņēmuma veidā ņemot Valsts kasē,” stāstīja Bulmeistare.

Viņa atzina, ka pēc tam, kad saprasts, ka projektu nav iespējams pilnībā finansēt no ES fonda līdzekļiem, un situācijā, kad ir ļoti limitētas iespējas pieprasīt un saņemt aizņēmumus Valsts kasē, Valmieras pilsētas pašvaldībai pašlaik jāatliek Valmieras Kultūras centra pārbūves ieceres īstenošana.

“Ceram, ka projektam būs iespējams piesaistīt finansējumu nākamajā ES fondu plānošanas periodā,” pauda Bulmeistare.

Valmieras Kultūras centrs (tolaik Kultūras nams) apmeklētājiem durvis vēra 1966.gada 4.februārī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri