Valmieras Ziņas

Filma „1906” un tikšanās ar radošo komandu Valmieras kinoteātrī „Gaisma”

No 15.marta Latvijas kinoteātros un arī Valmierā skatāma latviešu spēlfilma „1906”, kas noslēdz Nacionālā Kino centra programmu „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.

Trešdien, 20.martā, pēc seansa kinoteātrī „Gaisma” notika tikšanās ar filmas radošo komandu: režisoru, producentu un scenārija autoru Gati Šmitu, tērpu mākslinieci Keitu un galvenās sieviešu lomas atveidotāju Inesi Pudžu.

Kā atzina Gatis Šmits, par 1905.gada notikumiem mūsdienās liecina tikai pieminekļi daudzās Latvijas pilsētās, bet vēsturiski šis laika posms pētīts ļoti maz. Cilvēkiem priekšstats par šo periodu vairāk veidojies padomju ideoloģijas ietekmē. Pats režisors gan šai vēstures lappusei pievērsies jau 2009.gadā, kad Nacionālajā teātrī režisors veidoja iestudējumu “1906. Trakāk vēl kā piektā gadā”.

Arī Valmieras skatītājiem Gata pirmais jautājums bija, vai mūsu pilsētā ir piemineklis 1905.gada cīnītājiem. Valmierā ir 11 komjauniešu kalniņš un piemineklis Kauguru nemierniekiem, bet par 1905.gadu redzamu vēstures liecību nav.

Kā atzina režisors, filmā grūti nodalīt, kuri ir labie, kuri – sliktie. Plīv sarkanie karogi, skan patosa pilnas runas, dzirdama gan latviešu, gan krievu un vācu valoda, bet filmas galvenā līnija tomēr vērsta uz cilvēka iekšējo būtību, emocijām un rīcību.

Slepenas operācijas plānošana, uzbrukums rūpnīcas kasei, konspiratīvi dzīvokļi un bordeļi, segvārdi (Pelēkais, Džentlmenis, Barons, Orators u.c.), pārgalvība, nejaušība, nodevība, nāve – tajā dominē vīriešu tēli, un filma nosaukta par krimināldrāmu, tomēr tajā liela loma ir arī romantikai. Sievišķīga, skaista un cēla ir dzejnieces Violetas lomas atveidotāja Inese Pudža, kurai veidojas romantiskas attiecības ar Pelēko (Liepājas teātra aktieri Mārtiņu Kalitu) un kura arī pakāpeniski iesaistās bīstamā cīņā.

Inese Pudža atzinās, ka viņas kino pieredze nav liela, viņai nepatīk staigāt pa kastingiem, jo tajos jūtas neadekvāti, streso, taču Gatim viņa pilnībā uzticējusies, jo viņš mācējis atslēgt aktierus no spriedzes, nav izrādījis savas varas pozīciju, tāpēc Inese novēl, lai Latvijas kino pasaulē ir vairāk tādu režisoru kā Gatis.

Tērpu māksliniece Keita uzskata, ka šī filma ir viņas lielākais un iespaidīgākais pārbaudījums sev. Filmā ir apmēram 800 masu skatu dalībnieku, tāpēc apšūti tikai galveno lomu tēlotāji, bet masu skatiem cilvēki pieteikušies brīvprātīgi, nesot līdzi arī atbilstošus apģērbus un apavus. Tas bijis kā labs komandas darbs ģimenes ateljē, jo četrās stundās apģērbti 50 cilvēki.

Filmas darbība notiek Rīgā, taču galvaspilsētā bijis grūti atrast filmas vēsturiskajiem notikumiem atbilstošu vidi, traucējusi padomju laika arhitektūra un mūsdienu renovētie nami, tāpēc filmēšana notikusi Durbē, Tukumā, bet galvenokārt Baseina ielā Liepājā.

Gatis Šmits uzskata, ka latviešu filmu kļūst vairāk, bet tas varbūt ir arī simtgades māns, jo par turpmākajiem nodomiem viņš klusē.

Tikšanās noslēgumā filmas veidotāji labprāt uzkavējās, lai sniegtu autogrāfus un atbildētu uz individuāliem jautājumiem, bet skatītāji dāvanā saņēma afišu un savdabīgas sērkociņu kastītes ar filmas reklāmu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā PĀRDOŠANAS ASISTENTU Mēs sagaidām, ka Tev ir: vismaz divu gadu pieredze pārdošanā, vēlams starptautiskā vidē; augstākā izglītība vai esi ceļā uz to; latviešu, angļu un vācu valodas zināšanas; organizēta, komunikabla un uz klienta vajadzībām orientēta personība; stresa noturība, jo darbs būs intensīvs un ātri būs jāaptver daudz jaunas informācijas. Tavi darba pienākumi: veikt klientu pasūtījumu apstrādi un apstiprinājumu sagatavošanu; ievadīt un atjaunot klientu un produktu informāciju ERP sistēmā, kontrolēt pasūtījumu piegādes daudzumus un termiņus; strādāt cieši kopā ar uzņēmuma pārdošanas, iepirkšanas un ražošanas nodaļām; asistēt pārdošanā iesaistītajiem ikdienas darbā, tai skaitā, pārskatu sagatavošanā. Mēs piedāvājam: iespēju profesionāli pilnveidoties un strādāt ar starptautiskiem klientiem; pilna laika darbu ar darba samaksu sākot no 1400 EUR/bruto, kā arī piemaksas atkarībā no mērķu sasniegšanas; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA "Padtex Insulation" komandas, tad gaidīsim Tavu CV un pieteikuma vēstuli, minot, kāpēc tieši Tu esi mūsu meklētais cilvēks, uz e-pastu: alise@padtex.lv Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka personīgi sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases procesa nākamajai kārtai. Piesakoties izsludinātajai vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot informāciju uz e-pastu alise@padtex.lv Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Darba sākšanas datums: 2021-02-01 Kontaktpersona: Alise Zvirbule Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: cnc metālapstrādes darbgaldu iestatītāju- operatoru Galvenie pienākumi: Apstrādes procesa programmu sastādīšana, detaļu izgatavošana (frēzēšanas, izvirpošanas, urbšanas u.c. darbi) uz vertikālās frēzēšanas apstrādes centra DOOSAN DNM 400 ar Fanuc vadības sistēmu; Darbgalda iestatīšana un regulēšana, izvēloties detaļu izgatavošanai piemērotus griezējinstrumentus un palīgierīces; Detaļu parametru kontrolēšana, izstrādājumu kvalitātes atbilstības nodrošināšana. Prasības: Pieredze darbā ar ciparu programmas vadības darbgaldiem; Izpratne un zināšanas par detaļu mehānisko apstrādi; Rasējumu lasītprasme; Vēlama atbilstoša izglītība vai atbilstošas programmas pēdējo kursu students; Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas un prasmes; Uzņēmība, atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā; Regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un prasmēm atbilstošu ikmēneša atalgojumu no 900 Eur; Sociālās garantijas, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, citus papildu labumus; Apmācības iespējas; Sakārtotu darba vidi; Palīdzību dzīvesvietas atrašanā. Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē.  Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: FRĒZĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-19 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera, pilna darba likme (40 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; rūpēties par materiālo bāzi; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021.gada 27.janvārim  e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29151878 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-01-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz buratino@valmiera.edu.lv, 29151878. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri