Valmieras Ziņas

Juris Dimiters “Mana laika zīmes”

jūnijs, 2020

30JŪN-2020

Juris Dimiters "Mana laika zīmes"

10:00 - 17:00  Valmieras Muzejs

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 30. maija līdz 18. jūlijam apskatāma Jura Dimitera plakātu un gleznu izstāde “Mana laika zīmes”. Ekspozīcija aicina skatītāju izsekot līdzi leģendārā mākslinieka interešu lokam un viņa daudzpusīgajai radošajai darbībai. Māksliniekam ir ne ar ko nesajaucams, savs un ļoti oriģināls rokraksts Latvijas mākslā.
J. Dimiteru var uzskatīt par vienu no oriģinālākajiem sirreālisma stilistikā strādājošiem autoriem ar savdabīgu tēlu loku un glezniecības tehniku. Skatītāja iztēles atbrīvošanai Jurim Dimiteram ļoti svarīgs ir negaidītības, pārsteiguma moments, tādēļ viņš plaši izmanto tādus izteiksmes līdzekļus kā paradokss, asprātība, humors, ironija, metafora.
Vislabāk mākslinieku pazīst kā plakātistu, bet viņš arī glezno dažādās tehnikās, veido skulptūras, fotografē. Interesants, daudzslāņains mākslinieks, un sevišķi piesaista J. Dimitera asais prāts, kas ir jūtams katrā darbā. Pats mākslinieks saka: “Esmu absolūts skeptiķis, par visu šaubos. Esmu skolots materiālists. Māksla man, pirmkārt, ir amats un, otrkārt, pašizpausmes veids, kā valoda – pasniedzu savu frāzi, taču ne vārdos, bet kā attēlu, un tāpēc man vajag, lai ir skatītāji, auditorija, publika izteiktu savas domas un vērtējumu. Lai ir rezonanse, jo es negleznoju sev. Reizēm speciāli provocēju. Ja uzskatām, ka māksla ir valoda, saruna ar skatītāju, tad plakāts ļauj saņemt daudz ātrāku atbildi, īpaši šajā sociālo tīklu laikmetā. Reakcija ir momentāna, bet tas ir ideālā variantā.”
Juris Dimiters dzimis 1947. gadā Rīgā, gleznotājas Džemmas Skulmes un aktiera Artūra Dimitera ģimenē. Viņš ir slavenās Skulmju dzimtas pārstāvis trešajā paaudzē. Mākslinieka vecvecāki ir gleznotājs Oto Skulme (1889-1967) un tēlniece Marta Liepiņa-Skulme (1890-1962). Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļu (1973). J. Dimiters vienlīdz aktīvi strādājis glezniecībā, scenogrāfijā, grafikā, plakātā, fotogrāfijā. Piedalījies vairāk kā 200 grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, kur lielāko atzinību ieguvuši Jura Dimitera plakāti. Sarīkojis pāri par 20 personālizstādes. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1975. gada. Darbi atrodas Latvijas un ārzemju muzejos un privātkolekcijās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Ausekļa ielā 29, Valmierā. Uz atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Ausekļa ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 29, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-21 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv

Mūsu partneri