Valmieras Ziņas

Izstāde “P̶r̶o̶m̶ no acīm, P̶r̶o̶m̶ no prāta”

februāris, 2020

14FEB-2020

Izstāde "P̶r̶o̶m̶ no acīm, P̶r̶o̶m̶ no prāta"

08:00 - 17:00  URDA

LV / ENG / EE

LV
Izstāde “P̶R̶O̶M̶ no acīm, P̶R̶O̶M̶ no prāta”

Vides risinājumu institūts un projekts WasteArt ielūdz uz ceļojošo izstādi “P̶R̶O̶M̶ no acīm, P̶R̶O̶M̶ no prāta”. 14 mākslas darbi, kurus darinājuši mākslinieki no 9 valstīm aicina uz atkritumiem paskatīties no citas perspektīvas – kā uz materiālu, resursu un iespēju nākotnei!

Viens no izstādes kuratoriem Indreks Grigors atkritumu katastrofu, ar ko cilvēce šodien saskaras, raksturo, kā rezultātu tam, ka par šīm tēmām runāt šķiet nepieklājīgi. Atkritumi ir daļa no mūsu ikdienas, bet mēs izliekamies, ka tie nepastāv un atkritumu tvertni uztveram kā melno caurumu, kas tajā tiek izmests šķietami izzūd ne tikai no mūsu mājām, bet arī no atbildības. Sarežģītām problēmām, nav vienkāršu risinājumu. Mūsdienu cilvēkam nav iespējams izvairīties no patērētāja kultūras, jo tajā ir balstīta mūsu ekonomika, tāpēc situācija var šķist bezcerīga. Pēc Grigora domām viens no risinājumiem, ko piedāvā izstāde ir būt savtīgam, kad runa ir par atkritumiem. “Patērē mazāk un izmanto atkārtoti, bet dari to, lai finansiāli ietaupītu, nevis, lai izglābtu planētu. Tas ir kā atmest smēķēšanu – tu izglāb sevi un viss pārējais ir kā bonuss,” uzskata Grigors.

Piedalās šādi mākslinieki:
Varvara un Mars (EE);
Jākobs Kirkegārds (DK);
Marta Murats (EE);
Kiva (EE);
Ansis Starks (LV);
Andrē Avelas (NL/PT);
Elēna Redaellī (NO/IT);
Johanna Lorengele (DE) & Gatis Kreicbergs (LV);
Ieva Krūmiņa (LV);
Džeraldīne Huarez (SE/MX);
DžastinsTailers Teits (CA);
“Mikroklimatu laboratorija” Annehīne Meijera un Gerts Jans Gerlačs (NL);
Vilems Boels (BE);
Timo Tots (EE)

Bez ieejas maksas.

Izstāde tapusi projekta “Otrreizēja atkritumu izmantošana, pielietojot mākslu un amatniecību” (WasteArt) Nr. Est-Lat 65 ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas Interreg V-A ietvaros un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).
Projektu WasteArt īsteno Vides risinājumu institūts sadarbībā ar MoKS rezidenču centru, Ruckas mākslas rezidenču centru, Vidzemes plānošanas reģionu, Tipu Vides skolu, SIA “ZAAO”, Võru un Põlva pašvaldībām.

Šis teksts atspoguļo autora uzskatus. Interreg V-A Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas vadošā iestāde nav atbildīga par to, kā šī informācija var tikt izmantota.

ENG
Exhibition “NOT out of sight, NOT out of mind”

Through 14 artworks made by artists from 9 countries, the WasteArt project and Institute for Environmental Solutions invites you to travelling exhibition “NOT out of sight, NOT out of mind”. It will help you to look at the waste differently – as a material, resource and opportunities for the future!

The co-curator of the project Indrek Grigor describes the garbage catastrophe that the human kind is facing as a result of waste being something that is not talked about in polite companies. It is part of our daily lives, but yet we try to pretend as if it’s not there. “The majority of us perceive our garbage bin as a black hole, whatever is thrown into it has not only vanished from our households, it is believed to have left the realm of human liability”. There are no easy solutions for complex problems. As an individual facing corporate economy driven consumer culture and industrial waste production, one can feel lost and the situation may seem hopeless. One of the solutions the exhibition in this situation suggests, according to Grigor, is to be selfish about waste. You should consume less and reuse more, “But do it to save money, not the planet. It’s like quitting smoking. You save yourself and everything else is collateral “damage””, summarizes Grigor.

Participating artists:
Varvara & Mar Canet (EE)
Jacob Kirkegaard (DK)
Marta Moorats (EE)
Kiwa (EE)
Ansis Starks (LV)
André Avelãs (NL/PT)
“The Laboratory of Microclimates”
Annechien Meier & Gert-Jan Gerlach (NL)
Johanna Lohrengel (DE) & Gatis Kreicbergs (LV)
Ieva Krūmiņa (LV)
Geraldine Juárez (SE/MX)
Justin Tyler Tate (CA)
Willem Boel (BE)
Timo Toots (EE)
Elena Redaelli (NO)

No entrance fee.

This exhibition is a part of the project “Reuse of Waste through Arts and Crafts” (WasteArt) No. Est-Lat 65 that is funded by the European Regional Development Fund, Interreg V-A Estonia – Latvia Cross-Border Programme and co-funded by the Ministry of Environmental Protection and Regional Development of the Republic of Latvia and project partners. The project is implemented by the Institute for Environmental Solutions in cooperation with MoKS Artist Residency, Rucka Artist Residency, Võru municipality, Vidzeme Planning Region, SIA ZAAO, Põlva municipality and Tipu Nature School.

This text reflects the views of the author. The managing authority of the Interreg V-A Estonia – Latvia programme is not liable for how this information may be used.

EE
Rändnäitus “M̶I̶T̶T̶E̶ silmist, M̶I̶T̶T̶E̶ meelest”

Prügi ei kao planeedilt, see akumuleerub päev-päevalt. Näitus “M̶I̶T̶T̶E̶ silmist, M̶I̶T̶T̶E̶ meeles”, kus on 14 teost 17 kunstnikult 9 riigist, on ellukutsutud, et heita valgust vastuolulisele suhtele mis inimestel jäätmetega on, pakkudes sealjuures loomingulisi lähenemisviise prügile kui kasvavale ja üha keerulisemale probleemile

„Prügi on osa meie argipäevast, aga sellegipoolest teeme näo justkui seda poleks olemas. Prügi on miski, millest viisakas seltskonnas ei räägita,” kirjeldab inimkonda ootamatult tabanud prügikatastroofi põhjuseid näituse kaaskuraator Indrek Grigor. “Enamus meist käsitleb prügikasti musta auguna, mis on sinna sattunud, ei ole kadunud mitte ainult majapidamisest, vaid on sealtmaalt alates väljaspool inimtegevuse käeulatust ja vastutust. Keerulistele küsimustele ei ole lihtsaid vastuseid, ning seistes üksikisikuna silmitsi rahvusvaheliste suurfirmade köetud tarbimiskultuuri ja tööstusliku saastega, võivad meie jõupingutused olukorra muutmiseks tunduda lootusetud. Kuid üks võimalus, mille näitus Grigori sõnul olukorraga toimetulekuks välja pakub, on isekus. „Tarbige vähem ja taaskasutage, aga tehke seda selleks, et säästa oma raha, mitte selleks et planeeti päästa. Keskonnateadlik käitumine ei erine kuigivõrd tervislikest eluviisidest. Lõpetades suitsetamise säästate ennekõike iseennast, kõik kaasnev on kaudne “kahju””.

Osalevad kunstnikud:
Varvara & Mar Canet (EE)
Jacob Kirkegaard (DK)
Marta Moorats (EE)
Kiwa (EE)
Ansis Starks (LV)
André Avelãs (NL/PT)
“The Laboratory of Microclimates”
Annechien Meier & Gert-Jan Gerlach (NL)
Johanna Lohrengel (DE) & Gatis Kreicbergs (LV)
Ieva Krūmiņa (LV)
Geraldine Juárez (SE/MX)
Justin Tyler Tate (CA)
Willem Boel (BE)
Timo Toots (EE)
Elena Redaelli (NO/IT)

See näitus on osa projektist „Reuse of Waste through Arts and Crafts“ (WasteArt) No. Est-Lat 65, mida rahastab ERDF, INTERREG V-A Estonia-Latvia Cross-Border Programme ning mida kaasfinantseerivad projekti partnerid.
Projekti viib ellu Keskkonnalahenduste Instituut koostöös MoKSi ja Rucka kunstiresidentuuridega, Võru valla, Vidzeme planeerimisregiooni, SIA ZAAO, Põlva valla ja Tipu Looduskooliga.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Darbavieta un kontaktinformācija: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Adrese: Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219, kontaktinformācija –tālr. 64123905; 67290148, ievp@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv , valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amatam nepieciešama vismaz vidējā izglītība un izglītība civilās un militārās aizsardzības izglītības tematiskajā jomā; latviešu valodas zināšanas vismaz B līmeņa 1.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta. labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības amata pienākumu veikšanai; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 13.pantu, Ieslodzījuma vietu pārvalde informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi; 2) datu pārzinis ir Ieslodzījuma vietu pārvalde, kontaktinformācija: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009. Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2020-09-30 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz ievp@ievp.gov.lv, t. 64123905, 67290148. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri