Valmieras Ziņas
Lasīšanas laiks: 4 min

Gada lielākais notikums Strenčos jau daudzu gadu garumā ir Gaujas plostnieku svētki. Šogad tie norisināsies 27. reizi ar skaistu nosaukumu “Šūpo, Gauja, pāri krācēm straujām…”.

Svētki iesāksies 17. maijā ar aktivitāti “Valmieras novada ielu stāsti”, kad interesentiem gida pavadībā būs iespēja izbraukt pa ievērojamākajām Strenču ielām ar elektromobili “Līvens” un ieklausīties ielu stāstos. Tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, aicinām pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu tic@valmierasnovads.lv vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1). Dalība pasākumā ir 5 EUR (pirmsskolas vecuma bērniem dalība bez maksas).

17. maija vakarā plkst. 19.00 Strenču brīvdabas estrādē būs iespējams noskatīties laikmetīgā teātra “Volatus” jaunāko izrādi – Laras Mercas dramatisko komēdiju “Rūgts” par savstarpējo attiecību sarežģījumiem.

Dienas izskaņā plkst. 21.00 pie laivu piestātnes aicinām baudīt vakara mūziku kopā ar Didzi Sosti un Nauri Rolavu jeb duetu “Jauda un bauda”.

Galvenā svētku diena, 18. maijs, plkst. 12.00 iesāksies ar tradicionālo Plostnieku svētku amatnieku un mājražotāju tirdziņu, kas norisināsies brīvdabas estrādes teritorijā. Tirgotāju pieteikšanās dalībai tirdziņā līdz 30. aprīlim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu Valmieras novada pašvaldības tīmekļvietnē www.valmierasnovds.lv.

Plkst. 13.00 pie estrādes sāksies Plostnieku sporta spēles, kurās ikviens varēs pārbaudīt savu fizisko sagatavotību un izturību, bet plkst. 15.00 visus aicinām pulcēties pie laivu piestātnes, lai sagaidītu plostu, kas veiks savu noslēdzošā posma ceļojumu un tiks “noarts” Strenčos. Kā allaž, plosta siešana sāksies 15. maijā atpūtas vietā pie Spicu tilta un 16., 17. maijā tas mēros plosta ceļu ekspedīcijā lejup pa Gaujas līkumiem.

Plkst. 15.30 pludmalē pie Gaujas notiks plostnieku sumināšana, bet no plkst. 15.40 turpat Plostnieku teltī ikviens varēs iegādāties īpašo aploksni ar Gaujas plostniekiem veltīto pastmarku, ko teju laidis apgrozībā Latvijas Pasts, un apzīmogot to ar īpašo svētku zīmogu.

Plkst. 16.00 ar Gaujas krastu lakstīgalām sacentīsies Vidzemes novada pūtēju orķestri koncertā “Re, kur muzikanti spēlē”, kas izskanēs pludmalē pie Gaujas. Pūtēju orķestriem savu balsi pievienos Māris Grigalis, kas būs arī Plostnieku svētku vadītājs.

Reizē ar vareno saspēlēšanos un sadziedāšanos plkst. 16.00 turpat lielajā pludmalē biedrība “Šūpolēs” organizēs akciju “Kūku Kūka 2024”. Akcijā aicinātas piedalīties visas darbīgās saimnieces – kūku cepējas, piedāvājot savus gardumus svētku apmeklētājiem, kuri, atvēlot nelielu ziedojumu kūku degustācijai, atbalstīs bērnu deju kolektīva “Tīnīte” tērpu izgatavošanu.

Plkst. 17.00 notiks brīvdabas pirmizrāde dokumentālajai filmai “Plostam jāiet plosta ceļš”. Filma ir 57 minūtes gara un tās galvenie varoņi ir Gauja un Gaujas plostnieki – gan tie vīri, kuri līdz 20. gadsimta 70. gadiem strādājuši uz Gaujas kā koku pludinātāji, gan tie, kuri šo tradīciju ir atjaunojuši un uztur mūsdienās. 

Dokumentālo filmu veidojuši režisori Rolands Polītis un Anna Šteinberga. Mūziku sacerējis komponists Arturs Maskats. Filmas producenti – Rolands Polītis un Ieva Vītola.

Plkst. 18.30 varēs izdzīvot līdzi mūzikla “Plostnieka dēls” notikumiem, kuri norisināsies pludmalē uz lielās skatuves. Mūzikls ir jaunrades darbs, kas top speciāli Gaujas plostnieku svētkiem. Stāsts būs par mīlestību un beigsies laimīgi. Mūzikas autors ir Ēriks Upenieks, teksta autors Mārtiņš Kanters, horeogrāfija Ginta Upeniece. Mūzikla tēlos kopā ar dziedātājiem Mārtiņu Kanteru, Inetu Rudzīti iejutīsies jaunās šova “X Faktors” zvaigznes – Luka (Elizabete Lukaševiča) un Patrīcija Spale, kā arī Valmieras novada jaunie talanti Regnārs Nerips, Niks Judenkovs, Aleksandrs Aleksis Tuņķelis. Mūziklā piedalīsies sieviešu vokālais ansamblis “Melo`dia”, deju grupa “Melody”, vijolniece Rūta Ulmane un flautiste Linda Vēvere.

Plkst. 20.00 pie laivu piestātnes azartiskākie svētku apmeklētāji savu laimīgo roku varēs izmēģināt “Gaujas bingo” spēlē, kas notiks sadarbībā ar Valmieras novada fondu, bet brīvdabas estrādē svētkus iekrāsos tautas deju kolektīvi koncertā “Gaujas lokus izdejot”.

Pludmalē uz lielās skatuves plkst. 21.00 izskanēs Ivo Fomina koncertprogramma “Mans ceļš”, kurā mākslinieks atskatīsies uz savu radošo daiļradi vairāk nekā 30 gadu garumā.

Kad vakars noklās pār Strenčiem savu krēslas plīvuru, iedegsies gaismas parks, radot romantisku noskaņu un aicinot izstaigāt Gaujas krastu takas, bet svētki izskanēs ar balli Strenču brīvdabas estrādē grupas “Zelta kniede” pavadībā. Ieeja uz balli 7 EUR.

Visas svētku dienas garumā pie estrādes notiks koka skulptūru veidošanas konkurss “Plostnieku kopiena”, kuru vērot aicināts ikviens interesents. Konkursa dalībnieku veidotās skulptūras papildinās iepriekšējo skulptūru plejādi, bet labāko skulptūru autori saņems naudas balvas.

Pludmalē būs aplūkojama Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona militārā transporta, ieroču un ekipējuma izstāde, kā arī būs informatīvas un izglītojošas aktivitātes visā svētku laikā.

Plānojot kultūras pasākumu apmeklēšanu drīzumā, svētku laikā par īpašu cenu 7 EUR tiks piedāvāts iegādāties biļetes uz muzikālo izrādi R. Blaumanis “Īsa pamācība mīlēšanā”, kas notiks 22. jūnijā Strenču brīvdabas estrādē. Aicinām izmantot iespēju ietaupīt, jo vēlāk biļetes maksās 10 EUR.

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri