Valmieras Ziņas

EP vēlēšanās pirmajā diena Valmierā nobalsojuši 2,71%; daudzi vēlas mainīt iecirkni

Lasīšanas laiks: 3 min

Trešdien, 22.maijā, sākās iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Valmierā pirmajā balsošanas dienā savu izvēli izdarījuši 506 jeb 2,71% vēlētāju. Iepriekšējā balsošana šodien notiks no plkst.9 līdz plkst.12, bet piektdien no plkst.10 līdz plkst.16.

Portāls “Valmieras Ziņas” apmeklēja vairākus vēlēšanu iecirkņus Valmierā. Pēc novērojumiem, pārsvarā iepriekšējā balsošanā piedalās vecāka gadagājuma cilvēki. Diezgan daudz ir arī tādu, kuri grib nodot savu balsi ne savā vēlēšanu iecirknī. 910. iecirknī Valmieras Kultūras centrā tādu bijis gandrīz trešā daļa no balsotājiem. Arī Valmieras 5.vidusskolā, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā un Valmieras Pārgaujas sākumskolā bija līdzīga situācija.

Trešdien, kad Centrālās vēlēšanu komisijas datorsistēma darbojusies, vēlēšanu iecirkņa maiņa prasījusi apmēram 5 līdz 10 minūtes, taču ceturtdien visā Latvijā sistēma nedarbojās. Valmieras Kultūras centrā vairāki cilvēki no iecirkņa atvēršanas gaidīja stundu, lai varētu nobalsot. Tāpat arī citos apmeklētajos iecirkņos vēlētāji gaidīja iespēju nobalsot, taču daudzi, uzzinot, ka nav iespējams nobalsot, devās projām, paužot neapmierinātību. Lielākā daļa to darīja visai atturīgi, taču Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā bijām liecinieki, kad kāda vēlētāja skaļi pauda neapmierinātību gan par to, ka nevar nobalsot, gan par to, ka viņa nav iekļauta vēlētāju sarakstā mājai tuvākajā iecirknī un pie visa vainoja pašvaldību un vēlēšanu iecirkņa darbiniekus. Kā noskaidrojās, viņas iecirknis atrodas turpat blakus Valmieras Pārgaujas sākumskolā, bet viņa tur nevarot aiziet veselības stāvokļa dēļ. Viņa arī atteicās no iespējas nobalsot savā dzīvesvietā.

Vēlēšanu iecirkņu darbinieku atzīst, ka lielākā daļa, kuri vēlas mainīt vēlēšanu iecirkni, ir deklarēti Valmierā. Taču viņi izvēlas to iecirkni, kas ir pa ceļam vai arī to, kur viņi ieraduši balsot. Taču bijuši arī vairāki vēlētāji, kuri mainījuši iecirkni no Alūksnes, Rēzeknes, Rīgas, kā arī apkārtējiem novadiem. Kā atzina viena vēlētāja, kuras iecirknis atrodas Rīgā, viņai ir ērtāk nobalsot Valmierā, jo viņa šeit dzīvo. Nesagaidījusi iespēju nobalsot šodien, viņa bija apņēmības pilna nobalsot rīt un atzina, ka vēlēšanās piedalīties ir svarīgi. Taču vairāki vēlētāji norādīja, ka šādas tehniskas ķibeles liek papildu šķēršļus un neveicina cilvēki vēlmi piedalīties vēlēšanās. 

Jāpiebilst, ka Valmierā darbojas septiņi vēlēšanu iecirkņi. Iepriekš vēlētāji varēs balsot savā vai citā vēlēšanu iecirknī, ja starp šo iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs balsos būs iespējama tiešsaistes datu apmaiņa. Balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks – vidēji piecas līdz 20 minūtes -, kas jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu komisija pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar vēlētāja iecirkni un veiks iecirkņa maiņu.

EP vēlēšanās vēlētāju uzskaitei Latvijā un Eiropā izmanto vēlētāju sarakstus, un pamatbalsošanas veids ir balsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā vai iepriekšējās balsošanas dienās.

Noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni, ja nav saņemta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sūtītā vēstule, var e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”, kas pieejams “https://ej.uz/kurbalsot” vai pa tālruni 67049999, kas strādās 23.maijā no plkst.8 līdz 20, 24.maijā no plkst.7 līdz 24 un 25.maijā no plkst.7 līdz 20.

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID).

Ja vēlētājs grib atbalstīt kādu konkrētu pretendentu, izvēlētā saraksta kandidāta uzvārdam pretī esošajā rombā ir jāievelk plusiņš. Savukārt negatīvo attieksmi pret kandidātu var paust, nosvītrojot viņa vārdu un uzvārdu.

Līdz vēlēšanu dienai vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā.

Lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds un personas kods. Tāpat jānorāda adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai, ēkas ārdurvju kods, ja tāds ir, un kontakttālrunis. Iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts, vai ja vēlētājs neatrodas sava iecirkņa teritorijā iepriekšējās balsošanas dienās – vēlētāja dzīvesvietai tuvākajā iecirknī.

EP vēlēšanu pamatdiena būs 25.maijā.

 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri