Valmieras Ziņas

Elīna Leimane: Valmierā cilvēkiem ir daudz radošu un oriģinālu ideju

“Mani joprojām pārsteidz tas, cik daudz radošu un oriģinālu ideju ir cilvēkiem,” teic Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora (VBII) vadītāja Elīna Leimane. Tā kā 16.maijā un 17.maijā Valmierā notiek Vidzemē lielākā izstāde “Vidzemes Uzņēmēju dienas 2014”, Valmieras pilsētas pašvaldība uz sarunu par uzņēmējdarbības vidi Valmierā aicināja VBII vadītāju E.Leimani.

Valmiera – uzņēmēju pilsēta

“Valmiera ir uzņēmēju pilsēta – tas ir likumsakarīgs rezultāts, ņemot vērā pašvaldības sniegto atbalstu, lai radītu piemērotu vidi jaunu uzņēmumu ienākšanai pilsētā, turklāt var just, ka arī pašiem iedzīvotājiem piemīt “uzņēmēju gēns”,” stāsta E.Leimane. Kopš 2007.gada, kad darbu uzsāka Valmieras Biznesa un inovāciju inkubators, tā pakalpojumus saņēmuši vairāk nekā 100 uzņēmumi, no kuriem vairākiem izdevies iekarot ne tikai Latvijas, bet arī pasaules tirgu.

Patlaban inkubatorā darbu turpina 42 uzņēmumi, 17 no tiem ir valmieriešu veidoti, bet pārējie – no citām pašvaldībām. Skaidrojot, kāpēc tik daudz cilvēku izvēlas savu uzņēmumu veidot tieši Valmierā, E.Leimane norāda, ka lielu lomu spēlē gan tas, ka šeit ir pieejams biznesa inkubatora pakalpojums, gan arī koncentrējas augsti kvalificēts darbaspēks. 

“Lai uzņēmums sekmīgi darbotos un virzītos uz izaugsmi, nepieciešama spēcīga komanda,

tādēļ uzņēmēji meklē vietu, kur būtu gan labi attīstīta infrastruktūra un pakalpojumi, gan arī pieejams atbilstošas kvalifikācijas darbaspēks.

Šeit būtisku atbalstu sniedz gan Vidzemes Augstskola, gan arī Valmieras Profesionālā vidusskola.”

Inkubatora vadītāja skaidro, ka interese par uzņēmējdarbības sākšanu ir saglabājusies stabila, pieprasījumu skaitam pārsniedzot reālās iespējas inkubatorā uzņemt uzņēmumus, kas tādējādi veicina veselīgu konkurenci.

“Lielāku interesi varēja novērot krīzes gados, kad daudzi cilvēki zaudēja darbu un sava uzņēmuma dibināšanu uzskatīja kā labu alternatīvu.

Tomēr jāatzīst, ka tā daļa, kas atnāk uz konsultācijām, uzraksta pieteikumu un kopumā nolemj spert šo soli, veidojot savu uzņēmumu, kopš 2007.gada saglabājusies stabila,” stāsta E.Leimane.

Viņa skaidro, ka pamatā interese ir par iespējām izveidot savu uzņēmumu informāciju tehnoloģiju, radošo industriju vai tūrisma nozarē, kas ir noteiktas kā prioritāri attīstāmās, taču ir liela interese arī par ražojošo uzņēmumu izveidi, kas gan prasa lielākas sākotnējās investīcijas.

Biznesa inkubatori uzņēmējdarbības veicināšanai

“Esmu pārliecināta, ka nav labu vai sliktu ideju – visu izšķir cilvēks. Ja savs uzņēmums nav tikai īslaicīga iegriba un izlolotā ideja ir tā, kas aizrauj, turklāt, ja līdzās ir arī spēcīga komanda, tad pat sākotnēji mazāk perspektīvas idejas var pilnveidot un padarīt ļoti veiksmīgas.

Būtiski ir saglabāt entuziasmu, pašaizliedzīgi darboties un “nezaudēt dūšu”, ja kādreiz kaut kas neiet, kā plānots.

Tādēļ ir inkubatora pakalpojums, kur mēs varam palīdzēt uzņēmējam atrast labāko iespējamo risinājumu.” Tajā pašā laikā E.Leimane uzsver, ka

iniciatīvai pilnveidoties jānāk no paša uzņēmēja puses, jo bez uzņēmības pat lieliska ideja var ciest neveiksmi.

Diskutējot par biznesa inkubatoru turpmāko nākotni Latvijā, E.Leimane ir pārliecināta, ka, ņemot vērā sasniegtos rezultātus, arī turpmāk valstiskā līmenī būtu jāatbalsta inkubatoru darbība:

“Matemātiski rēķinot, finansējums, kas tika novirzīts atbalsta pasākumu realizēšanai, jau šobrīd ar uzviju ir atpelnīts samaksāto nodokļu veidā.

Turklāt, kā jau minēju, interese par biznesa inkubatora pakalpojumiem pārsniedz mūsu iespējas sniegt atbalstu. Šie fakti apliecina, ka biznesa inkubatoru izveide Latvijas reģionos ir bijusi nepieciešama.”

Viņa norāda, ka inkubatoru vajadzību apzinās arī ministriju līmenī, kur šobrīd turpinās diskusijas ne vairs par to, vai inkubatoriem būt, bet gan par biznesa inkubatoru programmu turpmāko saturu. Tajā pašā laikā viņa secina, ka ieilgušo diskusiju dēļ būs pārrāvums starp esošo un nākamo programmu. Neraugoties uz to, Valmieras Biznesa un inovāciju inkubators turpinās pildīt savas funkcijas.

Tiem valmieriešiem, kuriem padomā ir sava biznesa ideja, bet ir bail spert pirmo soli, E.Leimane novēl noticēt sev un savai idejai un mēģināt:

“Lai sāktu, nav uzreiz jāveic milzu investīcijas vai jāpamet viss cits – tik vien kā jāatnāk uz sarunu ar mums.

Turklāt es aicinātu cilvēkus nekautrēties par savu ideju un nebaidīties, ka viņu ideju kāds varētu nozagt. Vēlos atkārtoti uzsvērt, ka nav sliktu ideju! Sarunas laikā mēs varam mēģināt identificēt, vai biznesa idejai ir izaugsmes potenciāls, un sniegt padomu, kā rīkoties tālāk. Nevajag baidīties, ir jāsāk darīt!”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri