Valmieras Ziņas

“Ekspotīcija” pa Sietiņieža mežiem kopā ar zemessargiem

17.februārī plkst.11.00 pie Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) pulcējās 26 koši saģērbušies aktīvās atpūtas cienītāji gan no Valmieras, gan no Rīgas, lai kopā ar zemessargiem militārajā transportā dotos uz Sietiņiezi. Jāteic, ka vēl tikpat daudz gribētāju palika aiz svītras, jo dalībnieku skaits bija ierobežots.

Nezin, vai reģistrējoties visi saprata, uz ko bija pieteikušies un parakstījušies, bet šis nebija vienkāršs pārgājiens pa mežu ar sildīšanos pie ugunskura. Kā teiktu Vinnijs Pūks, tā bija nopietna “ekspotīcija” ar nopietniem pārbaudījumiem.

Pārgājiena iniciatīva pieder Valmieras TIC, savukārt „Izdzīvošanas skolas” dibinātājs Mareks Dombrovskis kopā ar Zemessardzes 22.kājnieku bataljona zemessargiem bija domājuši un izveidojuši četrus kontrolpunktus ar dažādiem uzdevumiem. Lai nerastos sastrēgumi un būtu lielāks cīņas spars, no pārgājiena dalībniekiem tika izveidotas četras komandas – oranžā, zilā, sarkanā un zilzaļā.

Vispirms – iesildīšanās aplis, kad visi dalībnieki varēja iepazīties ar uzdevumiem, uzdot jautājumus, izmēģināt spēkus, tad neliela tējas pauze pie ugunskura, un tad jau sekoja īsta sacensība pēc kartes un kontrolpunktiem.

Laikam visvienkāršākais uzdevums bija pie šaušanas. Ja netrīcēja rokas un ar redzi viss kārtībā, komandai punkti summējās ātri. Bija gan īstie mērķi, gan krāsaini baloni, no kuriem beigās palika vien lupatiņas. Daudzi jau pirms tam bija šāvuši ar gaiseni, bet tikai retais rokās bija turējis pistoli.

Katram uzdevumam tika dotas maksimums 25 minūtes un 10 minūtes pārejai uz nākamo kontrolpunktu. Ne visur gāja tik raiti, kā gribētos. Liekas, vissarežģītākā bija pārvietošanās pa virvēm. Šajā posmā ļoti svarīga bija vienota komanda un atbalsts cits citam. Arī pareiza palīdzība cietušajam, ugunskura iekuršana un tējas uzvārīšana no meža un līdzpaņemtajiem materiāliem prasīja laiku un iemaņas.

Ceturtajā uzdevumā dalībniekiem zem ziemas maskēšanās tīkla bija jāveic apvidus novērošana, jānosaka attālums un kartē jāatzīmē redzamie objekti.

Gan pirms, gan pēc uzdevumu veikšanas dalībnieki varēja iepazīties ar vieglākiem un smagākiem šaujamieročiem, kā arī pielaikot zemessargu uzkabi. Interesi par militāro ekipējumu izrādīja ne tikai stiprā dzimuma pārstāvji, to labprāt pielaikoja arī meitenes.

Kad pēcpusdienas krēslā pie ugunskura Mareks pavaicāja – vai ir kādi jautājumi? – no dalībniekiem atskanēja – kad būs nākamais pārgājiens?

Svaigais gaiss, piesnigušais mežs un netradicionālie uzdevumi varbūt kādā brīdī stindzināja rokas un izraisīja nogurumu,  bet jaunas zināšanas, kopīgs cīņas spars cilvēkus ierāva azartā un pārliecināja – es to varu! Un ja to varēja izdarīt pat 9-11 gadus veci bērni, tad pieaugušajiem tās bija vien spēlītes Latvijas ziemā.

Katrs dalībnieks no Mareka rokām saņēma salokāmu plastmasas krūzīti, bet majors Jānis Miķelsons krūzītes ar uzrakstu „Zemessardzes 2.brigāde” pasniedza tikai uzvarētājiem, un tā šoreiz bija  „Sarkanā komanda”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA "Ēdiens.lv" STEIDZAMI aicina darbā VECĀKO PAVĀRU pirmsskolas iestādes „Burtiņš“ ēdnīcā Ozolu ielā 2A, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā. Darba pienākumi: Ēdiena gatavošana atbilstoši uzņēmuma standartiem; Sagatavot pamatprodukciju, kura iekļauta ēdienkartē; Ēdienu kvalitātes sistemātiska kontrole; Ievērot tehnoloģisko procesu atbilstoši noteiktajām receptēm; Ēdiena pasniegšana skolēniem. No Jums sagaidām: Atbilstošu izglītību (pārtikas jomā); Darba pieredzi sabiedriskās ēdināšanas jomā. Vēlama pieredze ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanā līdzīgā iestādē (piemēram, izglītības iestāde, medicīnas iestāde, sociālās aprūpes centrs); Spēja organizēt savu darbu; Augsta atbildības sajūta; Higiēnas un paškontroles normu ievērošana; Latviešu valodas zināšanas. Mēs piedāvājam: Bezmaksas pusdienas; Stabilu atalgojumu; Draudzīgu kolektīvu; Sociālās garantijas. Darba laika veids un režīms: normālais darba laiks, darba dienās no plkst. 7:00 līdz 15:00, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Alga (BRUTO): stundas tarifa likme 2.80 EUR/stundā. Pieteikties, sūtot CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pagastā“ uz e-pastu info.riga@ediene.lv vai zvanot uz tālruni 26406262. Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pag.“ sūtīt uz info.riga@ediene.lv vai zvanīt 26406262.

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā INTERNISTU Terapijas nodaļā Galvenie amata pienākumi: veikt internā profila pacienta saslimšanu diagnostiku, ārstēšanu saskaņā ar profesionālo asociāciju vadlīnijām, Slimnīcas iekšējiem standartiem, instrukcijām; analizēt ārstnieciskā procesa dinamiku un pēctecību, ieviest jauninājumus ārstniecības uzlabošanai; sniegt pacientiem un to tuviniekiem saprotamā veidā informāciju par slimības diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas plānu; aizpildīt medicīnisko dokumentāciju atbilstoši Slimnīcas iekšējiem un ārējiem normatīviem aktiem un lietvedības prasībām. Prasības kandidātiem: augstākā medicīniskā izglītība (internista sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (no 1500 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); iespēja pretendēt uz kompensāciju atbilstoši Veselības Ministrijas Eiropas Savienības fonda projektam; stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli ar norādi "Internists" uz e-pastu darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie ārstnieciskās direktores I.Ozoliņas pa tālr.29337763. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: INTERNISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz uz darbs@vidzemesslimnica.lv, t. 29337763.

Mūsu partneri