Valmieras Ziņas

Ekskursijā ar mēru varēja uzzināt daudz jauna par Valmieras attīstības iecerēm (1)

Lasīšanas laiks: 5 min

Šā gada 8.februārī domes priekšsēdētājs Jānis Baiks valmieriešiem piedāvāja izzinošu ekskursiju pa dzimto pilsētu, lai pastāstītu par paveiktajiem un gaidāmajiem darbiem. Pagāja septiņi mēneši, un ceturtdien, 20.septembrī, Jānis Baiks jau otro reizi iejutās gida lomā.

Šoreiz bija uzklausīta ekskursantu vēlme skatīt objektus gaišā laikā. Sākuma un beigu pietura bija Rātslaukums, bet vairāk nekā stundu autobuss līču ločiem interesentus vizināja pa pilsētu: Valmieras Drāmas teātris – J.Daliņa stadions – Viestura vidusskola – Valkas iela – G.Apiņa iela – Beātes iela – Mālu iela – Rīgas iela – Ausekļa iela – Vidzemes Olimpiskais centrs – L.Paegles iela, tad aplis pa Pārgauju: Gaides iela – Ūdens iela – Pārgaujas ģimnāzija, bet noslēgumā – kafija, tēja un pīrādziņi domes zālē.

Pirmie jaunumi sākās jau turpat pie domes – aiz ēkas tapis stāvlaukums mašīnām, lai atbrīvotu centrālo laukumu.

ES fondu finansējums piesaistīts Valmieras Drāmas teātrim, notiks ēkas rekonstrukcija un siltināšana, kā arī tiks uzstādīts vides objekts – Krodera ābele. Ziloņu iela projektā paredzēta tikai gājējiem.

Ir ielikti pamati un uzsākta sporta manēžas un tribīņu ēkas būvniecība J.Daliņa stadionā. Tā būs apjomīgākā pašvaldības sporta celtne – vairāk nekā 12 000 m². Vecā ēka bija nosēdusies par 30 cm un avārijas stāvoklī, jaunās tribīnes pēc izskata būs līdzīga vecajai ēkai, bet moderna un atbilstoši sertificēta. Pašlaik vēl tiek izmantots vecais skrejceļš un viesnīcas ēka, jaunā stadiona atklāšana paredzēta 2020.gada vasarā, kad notiks sacensības „Valsts prezidenta balva vieglatlētikā”.

Daliņa stadionam pretējā ielas pusē jau iestādīti jauni ozoliņi,

tiks atjaunots arī Memoriāls, piesaistot gan pašus projekta autorus, gan Krievijas vēstniecību, savukārt Dīvaliņa pļavas pāris reizes gadā tiks atvēlētas koncertiem.

Šī gada „Prāta vētras” koncerts bija apliecinājums tam, ka dzirdamība un redzamība ir lieliska, tā spēj uzņemt 20 000 apmeklētāju (Pauku priedēs – 14 000).

Bez stadiona rekonstrukcijas notiek arī citi ar sporta infrastruktūru saistīti darbi – tiek mainīts Vidzemes Olimpiskā centra futbola laukuma segums, kas kā dāvana tika saņemta no Latvijas Futbola federācijas. Šajās dienās cer sagaidīt pēdējos parakstus, lai 28.septembrī beidzot varētu atklāt jauno peldbaseinu (īpašas atlaides būs abonomentiem un senioriem, uzrādot pilsētas braukšanas karti).

Kā atzina mērs, pēc Zolitūdes traģēdijas bieži vien ar visu birokrātiju, ekspertīzēm un uzraudzību tiek iebraukts otrā grāvī, jo neviens negrib uzņemties atbildību. Ir nevajadzīgi iztērēta liela nauda, lai nomainītu 1500 skrūves jaunajā peldbaseinā, bet izrādījies, ka skrūvēm nav bijusi nekāda vaina!

Blakus teritorijā tiek strādāts pie BMX trases, jo 2019.gada jūlijā Valmierā notiks Eiropas čempionāts ar apmēram 3000 dalībnieku piedalīšanos.

Pašvaldība sākusi risināt vienmēr tik aktuālo grantēto ielu problēmu. Divkārša virsmas apstrāde, kas līdzinās vieglam asfalta segumam, uzklāta Sila, Palejas un citās ielās – kopumā 5,5 km garumā. Kā solīja domes priekšsēdētājs, šādam segumam kalpošanas laiks ir 5-7 gadi.

Lielas pārmaiņas pašlaik piedzīvo gan Valmieras Viestura vidusskola, gan Pārgaujas ģimnāzija. Ja ģimnāzijā skolēni un skolotāji varēšot atgriezties jau 2.pusgadā, tad viesturiešiem visu šo mācību gadu būs jāmitinās 2.vidusskolas paspārnē.

Viesturiešiem būs arī lifts un jauna sporta zāle, savukārt pārgaujiešiem vairs nebūs peldbaseins, bet skvoša zāle. Kad šīs abas skolas būs atgriezušās ierindā, pārmaiņas sāksies Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Tiek domāts arī par satiksmes plānojumu (drīzumā iedzīvotāji varēs piedalīties publiskajā apspriešanā), apgaismojumu, veloceliņu un trotuāru izveidi. Tādi būs Valkas ielā un Mālu ielā gar veikalu „Depo”, bet K.Baumaņa ielā jau ir gan jauni trotuāri, gan izbūvēta lietus kanalizācija. Jauna maģistrālā siltumtrase paredzēta Beātes ielā, bet netālu no jaunajiem īres namiem atradīsies jaunā pilsētas katlu māja, kurā tiks izmantota šķelda un kura varētu sākt darboties 2020.gada apkures sezonā.

Pilsētas mērs Jānis Baiks vairākās vietās ekskursijas laikā norādīja uz jau esošajiem stāvlaukumiem un automašīnu „kabatiņām”, kuras atzinīgi novērtējuši un izmanto valmierieši. Tāda ir G.Apiņa ielas pārbūve, stāvlaukumi pie Pārgaujas ģimnāzijas, bērnudārza „Buratino” un „Vālodzītes”, Vecpuišu parka, top stāvlaukums pie Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas,

paredzēts nojaukt stikla taras iepirkšanas punktu un izveidot autostāvlaukumu arī aiz bankas „Luminor”.

Dzīvojamais fonds visā Latvijā noveco, ir jāattīsta mājokļu būvniecības programma. Šajā un arī dažās citās jomās Valmiera atrodas priekšgalā.

Vairs tikai 15 brīvi dzīvokļi palikuši jaunajos īres namos, tajos mitinās daudz jauno ģimeņu ar bērniem.

Blakus jau esošajiem namiem plānots uzcelt vēl četras dzīvojamās mājas ar 300 dzīvokļiem. Valmierā ir par 7% vairāk automašīnu nekā vidēji Latvijā. Pēc statistikas Valmierā ir tikai 3% bezdarbnieku un Valmiera ir visdrošākā pilsēta.

Daudzas pārmaiņas jau notiek vai notiks tuvāko divu gadu laikā: Ausekļa ielā tiek siltinātas Vidzemes Augstskolas studentu kopmītnes, tiek domāts par skolēnu dienesta viesnīcu 300 jauniešiem, Valmieras Mākslas skolas vecajā ēkā iekārtojusies Vidzemes zemessardzes 2.brigāde, Kauguru ielas remontam piesaistīta ES nauda, rudenī būs pabeigti remontdarbi A.Upīša ielas posmā, bet ilgāks laika posms vajadzīgs, lai ierīkotu jauno maģistrāli, kas savienos L.Paegles ielu ar apvedceļu. Valmieriešiem pastaigai un izziņai jau nodota Ģīmes upītes dabas taka, notiek intensīvi darbi pie sociālās mājas izveides Ūdens ielā 2c, joprojām plānos ir Gaujas krasta promenāde,

2020.gadā rekonstrukciju piedzīvos Valmieras Kultūras centrs,

vecpilsētā tiek domāts par kultūrvides centru ar interaktīvām izstādēm, ir notikusi skiču prezentācija Komjauniešu kalniņa labiekārtošanai, mājai G.Apiņa ielā 12 paredzēts uzcelt 3.stāvu. Šajā ēkā izvietosies Valmieras sociālais dienests, bāriņtiesa un PMLP nodaļa.

Notiek “mačošanās” starp “Rimi” un “Lidl” par jauna veikala būvi.

Lai arī domes priekšsēdētājs Jānis Baiks visu ekskursijas laiku stāstīja par Valmierā notiekošajiem un sagaidāmajiem darbiem, pilsētas iedzīvotājiem jautājumi raisījās vēl arī pie kafijas tases domes ēkā. Pilsētas iedzīvotājiem joprojām sāpīgs jautājums ir Valmieras tirgus, uzmanības lokā nonākusi arī bijušās naftas bāzes teritorija. Šai teritorijai uzlikts paaugstinātais nodoklis, jo tā ir piesārņota teritorija ar lielu mīnusa zīmi. Arī saistībā ar bijušo gaļas kombinātu līdz šim bijuši tikai solījumi, līdz ar to tiks uzsākts piespiedu process. Diemžēl nav atradušies būvētāji “Dzelzīša” atjaunošanai.

Gan valmierieši, gan pilsētas viesi tuvākos 100 gadus var neuztraukties par Stāvajiem krastiem – tā atzinuši speciālisti.

Kā atzina domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, daudz ir izdarīts, bet arī vajadzību joprojām ir daudz, tāpēc reizēm ir jāsadala prioritātes, kas svarīgāks – strūklaka par 200 000 eiro vai kādas ielas sakārtošana.

    Stas - 21.01.2019

    Super!

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

LAU Infra Grupa AS  reģ. nr. 40003356530 aicina komandā TRAKTORA VADĪTĀJU DARBA VIETA: VIDZEMES REĢIONA Rūjienas IECIRKNIS, Rīgas iela 51, Rūjiena, Valmieras novads, LV-4240 VAI Torņa iela 5, Mazsalaca, Valmieras novads, LV-4215 No jums sagaidām: traktortehnikas TR2 kategorijas (visi traktori, komunālā pašgājēja traktortehnika; buldozeri un universālās pašgājējmašīnas, ekskavatori, iekrāvēji); praktiskas iemaņas tehnikas uzturēšanā un remontā; valsts valodas prasmi saskaņā ar LR normatīvajos aktos noteiktām prasībām; pozitīvu attieksmi pret darbu, kārtīgumu, precizitāti un augstu atbildības sajūtu. Jums uzticēsim: dažādus autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus vasaras un ziemas sezonā: transportēšanas darbi; mehanizēta krūmu un zāles pļaušana; mehanizēts nomaļu remonts; autoceļu, laukumu, autobusa pieturu attīrīšanu no sniega u.tml. Mēs piedāvājam: interesantu, atbildīgu un dinamisku darbu vienā no lielākajiem autoceļu uzturēšanas uzņēmumiem; iespēju iegūt pieredzi un attīstīt savu profesionālo kompetenci; darba vietu Rūjienā vai Mazsalacā; zinošu un atsaucīgu kolēģu komandu; veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu; sociālās garantijas; stabilu atalgojumu, kas sastāv no darba algas pastāvīgās un mainīgās daļas par individuālo ieguldījumu, kopējo bruto darba algu mēnesī no 1050 EUR līdz 1800 EUR. Piedāvājumu jāiesniedz: Līdz 2026.gada 31.augustam (ieskaitot). Piesakies sūtot CV LAU Infra Grupa AS karjeras lapā. Tālrunis papildus informācijai: 26428886 “Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un padomes regulas (ES) 201/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (turpmāk “Vispārīgās personas datu aizsardzības regula”), 13.pantu, informējam, ka: 1) pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu personāla atlases norisi; 2) minētās personas datu apstrādes pārzinis ir LAU Infra Grupa AS, adrese: Krustpils iela 4, Rīga, LV-1073; 3) piesakoties personāla atlasei, Pretendents piekrīt savu personas datu izmantošanai citos Sabiedrības personāla atlases konkursos. Gadījumā, ja Pretendents nevēlas sniegt savu piekrišanu Sabiedrības turpmākai savu personas datu apstrādei šādam mērķim, lūdzam norādīt to pieteikumā. Lai iepazītos ar informāciju par personas datu apstrādi LAU Infra Grupa AS, aicinām apmeklēt mājaslapu www.lau.lv. Profesija: TRAKTORA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 51, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-31 Kontaktpersona: 29492141 vakances@lau.lv

Ēdināšanas uzņēmums SIA "FRISTAR" meklē bufetnieku/-ci Valmieras Viestura vidusskolā ēdināšanas blokā, Viestura aleja 3, Valmierā. Darbs tikai darba dienās no 7.00 līdz 16.00. Vakari, nedēļas nogales un svētki vienmēr brīvi atpūtai. Atalgojums no 5,80 EUR/h pirms nodokļu nomaksas. Pienākumi: ēdiena porcionēšana; darbs ar kases aparātu un ar to saistītā dokumentācija tīrības un kārtības uzturēšana sadales zonā; vienkāršu darbu veikšana virtuvē (piedevu salātu gatavošana, desertu dzērienu porcionēšana vitrīnā u. tml.). Piedāvājam: stabilu darba vietu; sociālās garantijas; algas likmi no 5, 80 EUR/h (bruto); veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; izaugsmes iespējas; komandas saliedēšanas un atpūtas pasākumus kopā ar kolēģiem; bezmaksas ēdināšanu darba vietā. Pieteikties, sūtot CV uz e- pastu: katrina.sakalauska@fristar.lv. Tālrunis informācijai: 2002060. Profesija: ĒDINĀŠANAS UZŅĒMUMA KASIERIS-PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-28 Darba sākšanas datums: 2026-09-01 Kontaktpersona: Katrīna Sakalauska Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri