Valmieras Ziņas

Ekskursijā ar mēru varēja uzzināt daudz jauna par Valmieras attīstības iecerēm (1)

Šā gada 8.februārī domes priekšsēdētājs Jānis Baiks valmieriešiem piedāvāja izzinošu ekskursiju pa dzimto pilsētu, lai pastāstītu par paveiktajiem un gaidāmajiem darbiem. Pagāja septiņi mēneši, un ceturtdien, 20.septembrī, Jānis Baiks jau otro reizi iejutās gida lomā.

Šoreiz bija uzklausīta ekskursantu vēlme skatīt objektus gaišā laikā. Sākuma un beigu pietura bija Rātslaukums, bet vairāk nekā stundu autobuss līču ločiem interesentus vizināja pa pilsētu: Valmieras Drāmas teātris – J.Daliņa stadions – Viestura vidusskola – Valkas iela – G.Apiņa iela – Beātes iela – Mālu iela – Rīgas iela – Ausekļa iela – Vidzemes Olimpiskais centrs – L.Paegles iela, tad aplis pa Pārgauju: Gaides iela – Ūdens iela – Pārgaujas ģimnāzija, bet noslēgumā – kafija, tēja un pīrādziņi domes zālē.

Pirmie jaunumi sākās jau turpat pie domes – aiz ēkas tapis stāvlaukums mašīnām, lai atbrīvotu centrālo laukumu.

ES fondu finansējums piesaistīts Valmieras Drāmas teātrim, notiks ēkas rekonstrukcija un siltināšana, kā arī tiks uzstādīts vides objekts – Krodera ābele. Ziloņu iela projektā paredzēta tikai gājējiem.

Ir ielikti pamati un uzsākta sporta manēžas un tribīņu ēkas būvniecība J.Daliņa stadionā. Tā būs apjomīgākā pašvaldības sporta celtne – vairāk nekā 12 000 m². Vecā ēka bija nosēdusies par 30 cm un avārijas stāvoklī, jaunās tribīnes pēc izskata būs līdzīga vecajai ēkai, bet moderna un atbilstoši sertificēta. Pašlaik vēl tiek izmantots vecais skrejceļš un viesnīcas ēka, jaunā stadiona atklāšana paredzēta 2020.gada vasarā, kad notiks sacensības „Valsts prezidenta balva vieglatlētikā”.

Daliņa stadionam pretējā ielas pusē jau iestādīti jauni ozoliņi,

tiks atjaunots arī Memoriāls, piesaistot gan pašus projekta autorus, gan Krievijas vēstniecību, savukārt Dīvaliņa pļavas pāris reizes gadā tiks atvēlētas koncertiem.

Šī gada „Prāta vētras” koncerts bija apliecinājums tam, ka dzirdamība un redzamība ir lieliska, tā spēj uzņemt 20 000 apmeklētāju (Pauku priedēs – 14 000).

Bez stadiona rekonstrukcijas notiek arī citi ar sporta infrastruktūru saistīti darbi – tiek mainīts Vidzemes Olimpiskā centra futbola laukuma segums, kas kā dāvana tika saņemta no Latvijas Futbola federācijas. Šajās dienās cer sagaidīt pēdējos parakstus, lai 28.septembrī beidzot varētu atklāt jauno peldbaseinu (īpašas atlaides būs abonomentiem un senioriem, uzrādot pilsētas braukšanas karti).

Kā atzina mērs, pēc Zolitūdes traģēdijas bieži vien ar visu birokrātiju, ekspertīzēm un uzraudzību tiek iebraukts otrā grāvī, jo neviens negrib uzņemties atbildību. Ir nevajadzīgi iztērēta liela nauda, lai nomainītu 1500 skrūves jaunajā peldbaseinā, bet izrādījies, ka skrūvēm nav bijusi nekāda vaina!

Blakus teritorijā tiek strādāts pie BMX trases, jo 2019.gada jūlijā Valmierā notiks Eiropas čempionāts ar apmēram 3000 dalībnieku piedalīšanos.

Pašvaldība sākusi risināt vienmēr tik aktuālo grantēto ielu problēmu. Divkārša virsmas apstrāde, kas līdzinās vieglam asfalta segumam, uzklāta Sila, Palejas un citās ielās – kopumā 5,5 km garumā. Kā solīja domes priekšsēdētājs, šādam segumam kalpošanas laiks ir 5-7 gadi.

Lielas pārmaiņas pašlaik piedzīvo gan Valmieras Viestura vidusskola, gan Pārgaujas ģimnāzija. Ja ģimnāzijā skolēni un skolotāji varēšot atgriezties jau 2.pusgadā, tad viesturiešiem visu šo mācību gadu būs jāmitinās 2.vidusskolas paspārnē.

Viesturiešiem būs arī lifts un jauna sporta zāle, savukārt pārgaujiešiem vairs nebūs peldbaseins, bet skvoša zāle. Kad šīs abas skolas būs atgriezušās ierindā, pārmaiņas sāksies Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Tiek domāts arī par satiksmes plānojumu (drīzumā iedzīvotāji varēs piedalīties publiskajā apspriešanā), apgaismojumu, veloceliņu un trotuāru izveidi. Tādi būs Valkas ielā un Mālu ielā gar veikalu „Depo”, bet K.Baumaņa ielā jau ir gan jauni trotuāri, gan izbūvēta lietus kanalizācija. Jauna maģistrālā siltumtrase paredzēta Beātes ielā, bet netālu no jaunajiem īres namiem atradīsies jaunā pilsētas katlu māja, kurā tiks izmantota šķelda un kura varētu sākt darboties 2020.gada apkures sezonā.

Pilsētas mērs Jānis Baiks vairākās vietās ekskursijas laikā norādīja uz jau esošajiem stāvlaukumiem un automašīnu „kabatiņām”, kuras atzinīgi novērtējuši un izmanto valmierieši. Tāda ir G.Apiņa ielas pārbūve, stāvlaukumi pie Pārgaujas ģimnāzijas, bērnudārza „Buratino” un „Vālodzītes”, Vecpuišu parka, top stāvlaukums pie Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas,

paredzēts nojaukt stikla taras iepirkšanas punktu un izveidot autostāvlaukumu arī aiz bankas „Luminor”.

Dzīvojamais fonds visā Latvijā noveco, ir jāattīsta mājokļu būvniecības programma. Šajā un arī dažās citās jomās Valmiera atrodas priekšgalā.

Vairs tikai 15 brīvi dzīvokļi palikuši jaunajos īres namos, tajos mitinās daudz jauno ģimeņu ar bērniem.

Blakus jau esošajiem namiem plānots uzcelt vēl četras dzīvojamās mājas ar 300 dzīvokļiem. Valmierā ir par 7% vairāk automašīnu nekā vidēji Latvijā. Pēc statistikas Valmierā ir tikai 3% bezdarbnieku un Valmiera ir visdrošākā pilsēta.

Daudzas pārmaiņas jau notiek vai notiks tuvāko divu gadu laikā: Ausekļa ielā tiek siltinātas Vidzemes Augstskolas studentu kopmītnes, tiek domāts par skolēnu dienesta viesnīcu 300 jauniešiem, Valmieras Mākslas skolas vecajā ēkā iekārtojusies Vidzemes zemessardzes 2.brigāde, Kauguru ielas remontam piesaistīta ES nauda, rudenī būs pabeigti remontdarbi A.Upīša ielas posmā, bet ilgāks laika posms vajadzīgs, lai ierīkotu jauno maģistrāli, kas savienos L.Paegles ielu ar apvedceļu. Valmieriešiem pastaigai un izziņai jau nodota Ģīmes upītes dabas taka, notiek intensīvi darbi pie sociālās mājas izveides Ūdens ielā 2c, joprojām plānos ir Gaujas krasta promenāde,

2020.gadā rekonstrukciju piedzīvos Valmieras Kultūras centrs,

vecpilsētā tiek domāts par kultūrvides centru ar interaktīvām izstādēm, ir notikusi skiču prezentācija Komjauniešu kalniņa labiekārtošanai, mājai G.Apiņa ielā 12 paredzēts uzcelt 3.stāvu. Šajā ēkā izvietosies Valmieras sociālais dienests, bāriņtiesa un PMLP nodaļa.

Notiek “mačošanās” starp “Rimi” un “Lidl” par jauna veikala būvi.

Lai arī domes priekšsēdētājs Jānis Baiks visu ekskursijas laiku stāstīja par Valmierā notiekošajiem un sagaidāmajiem darbiem, pilsētas iedzīvotājiem jautājumi raisījās vēl arī pie kafijas tases domes ēkā. Pilsētas iedzīvotājiem joprojām sāpīgs jautājums ir Valmieras tirgus, uzmanības lokā nonākusi arī bijušās naftas bāzes teritorija. Šai teritorijai uzlikts paaugstinātais nodoklis, jo tā ir piesārņota teritorija ar lielu mīnusa zīmi. Arī saistībā ar bijušo gaļas kombinātu līdz šim bijuši tikai solījumi, līdz ar to tiks uzsākts piespiedu process. Diemžēl nav atradušies būvētāji “Dzelzīša” atjaunošanai.

Gan valmierieši, gan pilsētas viesi tuvākos 100 gadus var neuztraukties par Stāvajiem krastiem – tā atzinuši speciālisti.

Kā atzina domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, daudz ir izdarīts, bet arī vajadzību joprojām ir daudz, tāpēc reizēm ir jāsadala prioritātes, kas svarīgāks – strūklaka par 200 000 eiro vai kādas ielas sakārtošana.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Stas - 21.01.2019 Atbildēt

    Super!

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Piedāvājam: Darba slodzi 1225 h mācību gadā (kontaktstundas = 1072 h), 4 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 806 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: 29194941. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv līdz 2020.gada 21.augustam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv, t. 29194941.

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri