Valmieras Ziņas

“EKO ZVANS” – piesaki elektrotehnikas izvešanu un laimē!

Lasīšanas laiks: 4 min

No 4. līdz 29. septembrim SIA “ZAAO” darbības reģionā dzīvojošie aicināti piedalīties akcijā “EKO ZVANS!”, kuras laikā telefoniski pieteikto, neizjaukto elektrisko un elektronisko iekārtu izvešana no adreses tiks veikta bez maksas. Akcijas dalībnieki piedalīsies arī vērtīgu balvu izlozē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Kovala Sēne.

Lai veicinātu elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu (EEIA) nodošanu atkritumu apsaimniekotājam, kas nodrošinās to nenonākšanu dabā un nodošanu pārstrādei, kā arī, lai vērstu uzmanību uz bojātu EEIA lietošanas bīstamību, kā arī ilgtspējīgu iekārtu iegādes nozīmīgumu, SIA “ZAAO” sadarbībā ar AS “Sadales tīkls” un SIA “Karcher” no 2023. gada 4. septembra līdz 29. septembrim organizē EEIA nodošanas akciju “EKO ZVANS!”, kurā var piedalīties ikviena SIA “ZAAO” darbības reģionā dzīvojoša fiziska vai juridiska persona.  

Lai piedalītos akcijā: 

  1. Pārskati, vai mājsaimniecībā ir nolietota, neizjaukta EEIA iekārta/-as, kas darbināma ar elektrību vai baterijām, ar kopējo izmēru vismaz 60X40X40 cm.
  2. No 4. līdz 29. septembrim darba dienās no plkst. 8.00 līdz 17.00  zvani uz tālruņa numuru 26132288.
  3. Piesaki izvešanu, precizējot nododamo elektroierīču skaitu, veidu un adresi.
  4. Ja vēlies piedalīties akcijas balvu izlozē, veicot pieteikumu, sniedz atļauju un nepieciešamo informāciju reģistrācijai akcijā.
  5. Vienojoties ar SIA “ZAAO” speciālistu par izvešanas laiku, nodrošini elektrotehnikas novietošanu brīvi pieejamā vietā, ārpus telpām – pie kāpņu telpas ārdurvīm, biroja ārdurvīm, iebraucamā ceļa malā, konteineru laukumā u.tml., lai SIA “ZAAO” darbinieki var nodrošināt elektrotehnikas savākšanu (klienta klātesamība savākšanas brīdī nav nepieciešama). 

Starp visiem akcijas pieteikumiem oktobra sākumā tiks veikta šādu balvu izloze:

  • CIETO GRĪDU TĪRĪTĀJS, Karcher.
  • AKUMULATORA PUTEKĻSŪCĒJS, Karcher.
  • STUMJAMA SLAUCĪŠANAS MAŠĪNA S 4 TWIN, Karcher.
  • AS “Sadales tīkls” sadzīvē noderīgas balvas.

Vēršam uzmanību, ka ikviens klients akcijā piedalās tikai vienu reizi, līdz ar to visas nododamās EEIA jāpiesaka vienā reizē! Tāpat lūdzam jau pieteikuma brīdī informēt SIA “ZAAO” speciālistu par nepieciešamību sagatavot un nosūtīt aktu kā apliecinājumu par EEIA savākšanu un nodošanu pārstrādei.

Elektriskās un elektroniskās iekārtas, kuras izmantojam mājsaimniecībās, birojos, ir izgatavotas no dažādiem materiāliem, elementiem, kuru sastāvā ir arī kaitīgas vielas, tādēļ ir būtiski tās neuzkrāt, nodot atkritumu apsaimniekotājam. SIA “ZAAO” Vides ilgtspējas pakalpojumu daļas vadītāja A.Smalkā Boriseviča norāda: “Katra mājsaimniecībā vai birojā sastopamā elektroiekārta var saturēt dažādas vielas, kā, piemēram, freonu, dzīvsudrabu, svinu, hromu, tāpēc tās nedrīkst nonākt vidē, mājsaimniecības bēniņos vai tikt ievietotas sadzīves atkritumos. Nododot EEIA pārstrādei, ir iespēja taupīt dabas resursus, jo pārstrādē nonākušās EEIA tiek izmantotas jaunu iekārtu ražošanā.”

Ne tikai nolietotas elektriskās un elektroniskās iekārtas var būt bīstamas. AS “Sadales tīkls” Mācību centra elektrozinību mācību vadītājs Artūrs Šmats uzsver: “Arī bojātu elektrotehniku nevajadzētu lietot. Pat, ja bojājums šķiet maznozīmīgs, tās turpmāka izmantošana var apdraudēt ikvienu mājsaimniecībā dzīvojošo. Arī neliels elektroierīces defekts var izraisīt spēcīgu strāvas triecienu, un tas var kļūt dzīvībai bīstams strāvas iedarbību pastiprinošos apstākļos, piemēram, netīšām aizskarot defektu ar mitrām rokām. Diemžēl katru gadu cilvēki gūst smagas traumas, lietojot bojātu sadzīves tehniku. Šogad dažādos apstākļos Latvijā jau 17 cilvēki guvuši elektrotraumas, to vidū 7 bērni. Iespēja nodot pārstrādei savu laiku nokalpojušu elektrotehniku ļaus ne vien rīkoties atbildīgi pret vidi, bet padarīt mājokli elektrodrošāku!”

Akcijas organizatori aicina ikvienu būt atbildīgam gan elektroiekārtu lietošanā, gan nolietotu elektrisko un elektronisko iekārtu utilizēšanā, gan arī jaunu iegādē, izvēloties kvalitatīvas ierīces, kas ilgtermiņā palīdzēs ietaupīt izmaksas par remontu, utilizēšanu, jaunu preču ražošanu, taupot dabas resursus un sperot soli ilgtspējīgas vides veidošanā.

SIA “Karcher” servisa vadītājs Lauris Baltgalvis atzīst: “SIA “Karcher” ilgtermiņa mērķis ir ne tikai rūpēties par tīru, sakārtotu un sakoptu vidi, bet arī par tās ilgtspējīgu saglabāšanu. Jau šobrīd aktīvi strādājam pie klimata ziņā neitrālas ražošanas, pārstrādes procesu ieviešanas un plastmasas iepakojumu samazināšanas. Lai saudzētu dabu un nodrošinātu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, SIA “Karcher” stingri iestājas par pareizu nolietotās elektrotehnikas, rezerves daļu, akumulatoru un citu materiālu pārstrādi un to nenonākšanu dabā.

Esam ļoti gandarīti par “EKO ZVANS” akciju un aicinām piedalīties ikvienu!”

2022. gada akcijas “EKO ZVANS” laikā tika saņemti 870 pieteikumi, no klientu adresēm savācot ap 100 t EEIA. Šajā pavasarī akcijā “Vislatvijas elektro talka” SIA “ZAAO” EKO laukumos tika savāktas 128,78 t EEIA, apliecinot, ka šāda veida atkritumi ik gadu ir bieži sastopami mājsaimniecībās. 

Atgādinām, ka nolietotas EEIA ikdienā bez maksas var nodot kādā no SIA “ZAAO” EKO laukumiem, (iedzīvotāji nepiedalās akcijā “EKO ZVANS!”) vai pieteikt to izvešanu no adreses, samaksājot 4,60 EUR transporta maksu, kas akcijas periodā netiek piemērota.  

Akcijas nolikums www.zaao.lv  

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri