Valmieras Ziņas

Divu mēnešu laikā taromātos labdarībai novirzīti vairāk nekā 46 tūkstoši eiro

Lasīšanas laiks: 4 min

Ziedošanas iniciatīvas “Ziedo savu depozītu” ietvaros Latvijas iedzīvotāji laika periodā no 08.12.2022. līdz 31.01.2023. labdarībai novirzījuši depozīta maksu par 463 170 depozīta iepakojumiem jeb 46 317 eiro, no kuriem 20 023 eiro tie ziedojuši Ukrainas bēgļu bērniem, 17 051 eiro dzīvnieku patversmēs mītošajiem ķepaiņiem un 9 243 eiro trūcīgiem senioriem. Pateicoties sadarbībai ar labdarības organizāciju Ziedot.lv, pirmie saziedotie līdzekļi jau ir novirzīti praktiskas palīdzības sniegšanai visos trīs labdarības virzienos, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “Depozīta Iepakojuma Operators” mediju koordinatore Dārta Katrīne Salna.

“Esam no sirds pateicīgi ikkatram Latvijas ziedotājam par atsaucību un vēlmi palīdzēt grūtībās nonākušajiem – kaut gan ziedošanas funkcija taromātos ieviesta vien decembra sākumā, mums visiem kopā jau izdevies savākt ievērojamu naudas summu, kas ar uzticamā sadarbības partnera Ziedot.lv starpniecību tiks novirzīta dažādu vajadzību nodrošināšanai. Turklāt ieguvēja ir arī daba – pateicoties ziedotāju aktivitātei, dzērienu iepakojumi ieguvuši pavisam jaunu pievienoto vērtību, tāpēc aicinu būt tikpat aktīviem arī turpmāk, ziedojot kādam no trim labdarības virzieniem,” aicina SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Aktīvākie ziedotāji – joprojām Vidzemes reģionā un Rīgā

Dati par ziedošanas aktivitāti janvārī liecina, ka Rīgas iedzīvotāji taromātos labdarībai ziedojuši 38 % no kopējā Latvijā noziedoto iepakojumu skaita, proti,  91 061 iepakojumu jeb 9 106,1 eiro. Jāizceļ arī Vidzemes reģiona iedzīvotāji, kuri izmantojuši taromātu sniegto ziedošanas funkciju, labdarībai novirzot 4 979,5 eiro. Starp aktīvākajiem ziedotājiem ierindojas arī Pierīga un Kurzeme, attiecīgi labdarības iniciatīvām taromātos ziedojot 3 691,8 eiro un 3 066,4 eiro. Visos iepriekš minētajos reģionos dzīvojošie vislielāko naudas summu ziedojuši Ukrainas bērnu atbalstam. Līdzšinējie ziedošanas aprēķini rāda, ka dienā taromātos tiek ziedoti vidēji 960,18 eiro.

Ziedojumi palīdz atļauties ikdienā nepieciešamo grūtībās nonākušajiem

Kā norāda organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, liela daļa senioru savu mūža nogali pavada dziļā vientulībā un pieticībā. Daudzi pat neuzdrīkstas apgrūtināt citus ar savām problēmām, taču nereti niecīgās pensijas bieži vien noved viņus neapskaužamā situācijā, kad tomēr nākas lūgt līdzcilvēku palīdzību. “Par divu mēnešu laikā saziedotajiem līdzekļiem palīdzība sniegta 15 trūcīgiem sirmgalvjiem, sešiem no viņiem apmaksājot nepieciešamos medikamentus, vienam iegādājoties vajadzīgo tehnisko palīglīdzekli, diviem trūcīgiem sirmgalvjiem nodrošinot sociālo palīdzību ar malkas iegādi un iedzīves pārvešanu uz citu dzīvesvietu, kā arī sešiem smagi un nedziedināmi slimiem sirmgalvjiem iegādājoties nepieciešamās aprūpes preces un apmaksājot uzturēšanos paliatīvās aprūpes nodaļā un pansionātā,” stāsta Rūta Dimanta.

Pirmie ziedojumi novirzīti arī 72 Ukrainas bēgļu ģimenēm ar bērniem, kuru mājas un dzīvi sagrāvusi Krievijas armija. Tagad pagaidu mājokli, darbu, skolu un draugus viņiem ir jāmeklē Latvijā. “Taromātos novirzītie ziedojumi ļāvuši 42 ģimenēm ar bērniem sniegt sociālo palīdzību, proti, iegādāties pārtiku, apģērbu, apavus un medikamentus, pieciem bērniem nodrošināt ārstniecību – 10 attīstošās ABA jeb Applied Behavior Analysis nodarbības bērniem ar autismu, deviņas logopēda nodarbības, zobārstniecības pakalpojumus, kā arī ārstniecību smagi slimam bērnam, – savukārt 25 bērniem nodrošināt datorus mācībām,” skaidro Ziedot.lv vadītāja.

Ziedotāju atsaucība arīdzan nodrošinājusi 144 pamestiem dzīvniekiem iespēju dzīvot siltumā un sagaidīt jaunos saimniekus – 72 bez saimnieka palikušiem dzīvniekiem divus mēnešus pēc kārtas apmaksāta uzturēšanās dzīvnieku patversmē, kura rūpējas par dzīvnieka labturību un palīdz atrast jaunus saimniekus un atkal kļūt par cilvēka labāko draugu.

Ziedošanas mērķi taromātos var atšķirties

Ziedošanas iespēja ir pieejama visos Latvijas taromātos, taču mazumtirgotājs “Lidl” izvēlējies citu labdarības mērķi – “Lidl” taromātos lietotāji depozīta maksu var ziedot nevis kādam no trim iepriekš minētajiem labdarības virzieniem, bet vientuļo senioru atbalsta projektam “Vecums nav vientulība”.

Mazumtirgotājs “Lidl” bija pirmais, kas, izmantojot savu veikalu taromātu tīklu, pērn Latvijā uzsāka ziedošanas iniciatīvu, aicinot ziedot atgriezto depozīta naudu aptuveni 3000 vientuļo senioru atbalstam, par kuriem ikdienā rūpējas Latvijas Samariešu apvienība. Neskatoties uz augsto inflāciju un augošajiem rēķiniem, nepilnu četru mēnešu laikā šim mērķim un projektam “Lai vecums nav vientulība” “Lidl” veikalu taromātos tika ziedoti gandrīz pieci tūkstoši eiro. Šī summa ir līdzvērtīga depozīta maksai par 48 tūkstošiem taras vienību. Pateicībā par savu klientu atsaucību “Lidl” ziedoto summu dubultoja un palielināja kopīgo ziedojuma apjomu līdz 10 tūkstošiem eiro.

“Mēs sakām milzīgu paldies visiem ziedotājiem, jo katri 10 centi šajā projektā ir nauda, ar kuru, saliekot kopā, mēs varam palīdzēt uzlabot vientuļo un aprūpējamo senioru sadzīves apstākļus. Par saziedoto Samarieši jau iegādājušies senioriem ikdienā nepieciešamās lietas. Pateicībā par ziedotāju atsaucību “Lidl” nevarēja palikt malā, un mēs dubultojām ziedoto, pievienojot vēl 5000 eiro, kas tiks izmantoti nozīmīgām vajadzībām senioru aprūpē – mobilās aprūpes automašīnu labiekārtošanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei, lai veiktu aprūpi mājās,” stāsta Dana Hasana, “Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja.

Plašāka informācija par ziedošanas iniciatīvu “Ziedo savu depozītu” pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri