Valmieras Ziņas

Divu mēnešu laikā taromātos labdarībai novirzīti vairāk nekā 46 tūkstoši eiro

Lasīšanas laiks: 4 min

Ziedošanas iniciatīvas “Ziedo savu depozītu” ietvaros Latvijas iedzīvotāji laika periodā no 08.12.2022. līdz 31.01.2023. labdarībai novirzījuši depozīta maksu par 463 170 depozīta iepakojumiem jeb 46 317 eiro, no kuriem 20 023 eiro tie ziedojuši Ukrainas bēgļu bērniem, 17 051 eiro dzīvnieku patversmēs mītošajiem ķepaiņiem un 9 243 eiro trūcīgiem senioriem. Pateicoties sadarbībai ar labdarības organizāciju Ziedot.lv, pirmie saziedotie līdzekļi jau ir novirzīti praktiskas palīdzības sniegšanai visos trīs labdarības virzienos, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “Depozīta Iepakojuma Operators” mediju koordinatore Dārta Katrīne Salna.

“Esam no sirds pateicīgi ikkatram Latvijas ziedotājam par atsaucību un vēlmi palīdzēt grūtībās nonākušajiem – kaut gan ziedošanas funkcija taromātos ieviesta vien decembra sākumā, mums visiem kopā jau izdevies savākt ievērojamu naudas summu, kas ar uzticamā sadarbības partnera Ziedot.lv starpniecību tiks novirzīta dažādu vajadzību nodrošināšanai. Turklāt ieguvēja ir arī daba – pateicoties ziedotāju aktivitātei, dzērienu iepakojumi ieguvuši pavisam jaunu pievienoto vērtību, tāpēc aicinu būt tikpat aktīviem arī turpmāk, ziedojot kādam no trim labdarības virzieniem,” aicina SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Aktīvākie ziedotāji – joprojām Vidzemes reģionā un Rīgā

Dati par ziedošanas aktivitāti janvārī liecina, ka Rīgas iedzīvotāji taromātos labdarībai ziedojuši 38 % no kopējā Latvijā noziedoto iepakojumu skaita, proti,  91 061 iepakojumu jeb 9 106,1 eiro. Jāizceļ arī Vidzemes reģiona iedzīvotāji, kuri izmantojuši taromātu sniegto ziedošanas funkciju, labdarībai novirzot 4 979,5 eiro. Starp aktīvākajiem ziedotājiem ierindojas arī Pierīga un Kurzeme, attiecīgi labdarības iniciatīvām taromātos ziedojot 3 691,8 eiro un 3 066,4 eiro. Visos iepriekš minētajos reģionos dzīvojošie vislielāko naudas summu ziedojuši Ukrainas bērnu atbalstam. Līdzšinējie ziedošanas aprēķini rāda, ka dienā taromātos tiek ziedoti vidēji 960,18 eiro.

Ziedojumi palīdz atļauties ikdienā nepieciešamo grūtībās nonākušajiem

Kā norāda organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, liela daļa senioru savu mūža nogali pavada dziļā vientulībā un pieticībā. Daudzi pat neuzdrīkstas apgrūtināt citus ar savām problēmām, taču nereti niecīgās pensijas bieži vien noved viņus neapskaužamā situācijā, kad tomēr nākas lūgt līdzcilvēku palīdzību. “Par divu mēnešu laikā saziedotajiem līdzekļiem palīdzība sniegta 15 trūcīgiem sirmgalvjiem, sešiem no viņiem apmaksājot nepieciešamos medikamentus, vienam iegādājoties vajadzīgo tehnisko palīglīdzekli, diviem trūcīgiem sirmgalvjiem nodrošinot sociālo palīdzību ar malkas iegādi un iedzīves pārvešanu uz citu dzīvesvietu, kā arī sešiem smagi un nedziedināmi slimiem sirmgalvjiem iegādājoties nepieciešamās aprūpes preces un apmaksājot uzturēšanos paliatīvās aprūpes nodaļā un pansionātā,” stāsta Rūta Dimanta.

Pirmie ziedojumi novirzīti arī 72 Ukrainas bēgļu ģimenēm ar bērniem, kuru mājas un dzīvi sagrāvusi Krievijas armija. Tagad pagaidu mājokli, darbu, skolu un draugus viņiem ir jāmeklē Latvijā. “Taromātos novirzītie ziedojumi ļāvuši 42 ģimenēm ar bērniem sniegt sociālo palīdzību, proti, iegādāties pārtiku, apģērbu, apavus un medikamentus, pieciem bērniem nodrošināt ārstniecību – 10 attīstošās ABA jeb Applied Behavior Analysis nodarbības bērniem ar autismu, deviņas logopēda nodarbības, zobārstniecības pakalpojumus, kā arī ārstniecību smagi slimam bērnam, – savukārt 25 bērniem nodrošināt datorus mācībām,” skaidro Ziedot.lv vadītāja.

Ziedotāju atsaucība arīdzan nodrošinājusi 144 pamestiem dzīvniekiem iespēju dzīvot siltumā un sagaidīt jaunos saimniekus – 72 bez saimnieka palikušiem dzīvniekiem divus mēnešus pēc kārtas apmaksāta uzturēšanās dzīvnieku patversmē, kura rūpējas par dzīvnieka labturību un palīdz atrast jaunus saimniekus un atkal kļūt par cilvēka labāko draugu.

Ziedošanas mērķi taromātos var atšķirties

Ziedošanas iespēja ir pieejama visos Latvijas taromātos, taču mazumtirgotājs “Lidl” izvēlējies citu labdarības mērķi – “Lidl” taromātos lietotāji depozīta maksu var ziedot nevis kādam no trim iepriekš minētajiem labdarības virzieniem, bet vientuļo senioru atbalsta projektam “Vecums nav vientulība”.

Mazumtirgotājs “Lidl” bija pirmais, kas, izmantojot savu veikalu taromātu tīklu, pērn Latvijā uzsāka ziedošanas iniciatīvu, aicinot ziedot atgriezto depozīta naudu aptuveni 3000 vientuļo senioru atbalstam, par kuriem ikdienā rūpējas Latvijas Samariešu apvienība. Neskatoties uz augsto inflāciju un augošajiem rēķiniem, nepilnu četru mēnešu laikā šim mērķim un projektam “Lai vecums nav vientulība” “Lidl” veikalu taromātos tika ziedoti gandrīz pieci tūkstoši eiro. Šī summa ir līdzvērtīga depozīta maksai par 48 tūkstošiem taras vienību. Pateicībā par savu klientu atsaucību “Lidl” ziedoto summu dubultoja un palielināja kopīgo ziedojuma apjomu līdz 10 tūkstošiem eiro.

“Mēs sakām milzīgu paldies visiem ziedotājiem, jo katri 10 centi šajā projektā ir nauda, ar kuru, saliekot kopā, mēs varam palīdzēt uzlabot vientuļo un aprūpējamo senioru sadzīves apstākļus. Par saziedoto Samarieši jau iegādājušies senioriem ikdienā nepieciešamās lietas. Pateicībā par ziedotāju atsaucību “Lidl” nevarēja palikt malā, un mēs dubultojām ziedoto, pievienojot vēl 5000 eiro, kas tiks izmantoti nozīmīgām vajadzībām senioru aprūpē – mobilās aprūpes automašīnu labiekārtošanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei, lai veiktu aprūpi mājās,” stāsta Dana Hasana, “Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja.

Plašāka informācija par ziedošanas iniciatīvu “Ziedo savu depozītu” pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VAIDAVA CERAMICS ir strauji augošs ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980.gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Apvienojot vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilgtspējīgu dizainu, ražojam produktus eksportam un vietējam tirgum. Lai sasniegtu izvirzītos mērķus un stiprinātu ražošanas komandu aicinām darbā: TRAUKU APSTRĀDĀTĀJU / KRĀSNS KRĀMĒTĀJU darbs uz nenoteiktu laiku, Ezera ielā 2, Vaidavā Piedāvājam: - Nepieciešamo amata apmācību (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama) - Darbu nelielā un saliedētā komandā - Iespēju profesionāli augt kopā ar uzņēmumu - Iespēju radīt skaistus traukus no Latvijas sarkanā māla - Dinamisku un interesantu darba ritmu - Transporta kompensāciju līdz darbavietai - Summētu darba laiku (08:00-17:00), kalendārās brīvdienas un regulārus atvaļinājumus - Atalgojumu sākot no 800 EUR mēnesī, pirms nodokļu nomaksas - Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem. Sagaidām: - Vidējo izglītību - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu - Vēlmi apgūt jaunas prasmes un zināšanas - Spēju strādāt komandā un patstāvīgi pieņemt lēmumus Galvenie pienākumi: - Keramikas pusfabrikāta apstrāde un dekorēšana saskaņā ar ražošanas uzdevumu - Pusfabrikātu krāmēšana keramikas krāsnī saskaņā ar ražošanas uzdevumu - Trauku kvalitātes kontrole Sūti CV ar norādi “Trauku apstrādātājs / glazētājs” uz darbs@vaidava.lv. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un www.vaidava.lv. SIA “VAIDAVA CERAMICS”, Reģ.Nr. 44103003533. Sīkāka informācija pa telefonu +371 27895460. Profesija: KERAMIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ezera iela 2, Vaidava, Vaidavas pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-29 Darba sākšanas datums: 2023-09-29 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vaidava.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valmieras tehnikums aicina darbā Pieaugušo izglītības resursu centra vadītāju (profesiju klasifikatora kods 1345 22)  uz nenoteiktu laiku Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu pārbaudes laikā 1400 EUR mēnesī (pirms nodokļu nomaksas), pēc pārbaudes laika 1746 EUR mēnesī (pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Atbalstu no kompetentiem kolēģiem Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Tavā pārziņā būs: Plānot, vadīt un organizēt centra darbu, izstrādāt darba plānu Sadarbībā ar galveno speciālistu – metodiķi izstrādāt tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas un ar to īstenošanu saistītās aktivitātes atbilstoši centra attīstības vadlīnijām un darba tirgus pieprasījumam Izstrādāt tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu un neformālā ceļā iegūtās izglītības atzīšanas pasākumu finanšu tāmes, finanšu piedāvājumus Organizēt tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu apguves grupu komplektēšanu Sadarboties ar valsts un pašvaldības institūcijām, sociālajiem partneriem, nozaru ekspertu padomēm, darba devēju organizācijām, uzņēmumu vadītājiem, sociālajiem partneriem, latviešu diasporu biedrībām un citām nevalstiskajām organizācijām ārvalstīs Piesaistīt programmu īstenošanai nozaru speciālistus un ekspertus Nodrošināt centra darba pārskatu, analītisko dokumentu, atskaišu un citu dokumentu sagatavošanu Tev nepieciešams : Augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs, pedagoģijā) Valsts valodas prasmes augstākajā līmenī Angļu valodas zināšanas tiks uzskatīta par priekšrocību Vēlama pieredze vadošā amatā Pieredze pieaugušo izglītības jomā, tiks uzskatīta par priekšrocību Labas prasmes lietvedības un administratīvajā darbā Prasmes darbā ar datoru (MS Office) Kompetences: augsta atbildības sajūta, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra Tālrunis informācijai: direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 2919134 CV, pieteikuma vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Pieteikumu sūtīt uz e-pastu ar norādi “PIRC vadītājs” līdz 2023.gada 9.oktobrim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: Pamatdarbības struktūrvienības VADĪTĀJA VIETNIEKS/ DIREKTORA VIETNIEKS/ KOMANDIERA VIETNIEKS (izglītības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Alejas ielā 7A,Kocēnos. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 870-920 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs KOCĒNOS, vai pieteikties personīgi,vai WhatsApp pa mob.tel.nr. +371 26628461. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7A, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-13 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu WhatsApp +371 26628461 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri