Valmieras Ziņas

Divpadsmitajā Rozes dienā tiek sveikta Antra Lāce

Sestdien, 17.martā, kad spoži saulstari mijās ar pelēkiem mākoņiem un reizēm pat sniegpārslu vērpetēm, Valmieras Integrētajā bibliotēkā divpadsmito reizi tika atzīmēta Rozes diena, kuru organizē Europe Direct informācijas centrs un Valmieras Zonta klubs. Tradicionāli šī diena tiek saistīta ar 8.martu – Starptautisko sieviešu solidaritātes dienu un veltīta tam, lai atzīmētu un godinātu izcilu sieviešu sasniegumus.  Šajā dienā tiek pasniegts atzinības raksts un metālmākslinieka Andra Dukura darināts rozes formas svečturis.

Rozes diena sākās ar literatūrzinātnieces Evas Eglājas-Kristsones priekšlasījumu „19.un 20.gadsimta mijas sievietes mainīgā loma un tēls sabiedrībā un kultūrā”. Ar interesantiem piemēriem un citātiem no tā laika publikācijām lektore klātesošos iepazīstināja ar vīriešu stereotipiem, sieviešu lomu ģimenē un sabiedrībā un pretrunām pilno ceļu, kas sievietēm ir bijis jānoiet, lai no beztiesiskas būtnes kļūtu par harizmātisku, gudru un vīrietim līdzvērtīgu cilvēku. 19.un 20.gadsimta mijā sieviešu galvenais uzdevums bija būt labām sievām un mātēm, viņu lasāmviela – Bībele un dziesmu grāmata,   bet sabiedrības izbrīnu un nosodījumu izraisīja sievietes biksēs un uz velosipēda. Lai vai kā, bet sievietes beidzot bija pamanītas un parādījās arī vēlēšanās viņas izprast. Kā tas ir vai nav izdevies, liecina pagātnes domātāji un viņu darbi.

Savu uzstāšanos lektore noslēdza ar nenopietnu tā laika „Vecmeitu termometru jeb gadu rādītāju”, kurā raksturotas sievietes no 16 līdz 50 gadu vecumam:

16 gadu veca

Gan kaunas vēl no vīriešiem,

Bet tomēr patīk būt pie tiem.

36 gadus veca

Sāk lasīt stipri romānus,

Dot jaunām meitām padomus.

Pēc šī „termometra” sievietes 50 gadu vecumā jau domā par nāvi un šķiršanos no šīs pasaules, bet labi, ka 21.gadsimtā termometra līkne nebeidzas pie 50.  Mūsdienās daudzas sievietes šajā vecumā jūtas vislabāk, jo bērni jau izaudzināti, darbā šis tas sasniegts, var veltīt sevi pašizglītībai un pilnveidei, kā arī palīdzēt attīstīties citiem.

Laikam ar tieši tādu mērķi jau 1919.gadā ASV pilsētā Bufalo tika nodibināta starptautiska nevalstiska labdarības organizācija Zonta International, kas tagad 66 valstīs 1200 klubos apvieno ap 30 000 sieviešu. Latvijā šī organizācija sāka darboties krietni vēlāk – 1993.gadā, kad tika nodibināts Rīgas Zonta klubs, savukārt Valmierā Zonta klubs sāka darboties 2002.gadā, bet pašlaik Latvijā ir pieci Zonta klubi.

Starptautiskās Zonta organizācijas dalībnieces ir dažādu arodu augstas profesionāles, vadošas darbinieces un uzņēmējas, kas strādā, lai ar dažādu projektu palīdzību celtu meiteņu un sieviešu izglītības līmeni, novērstu tiesisko nevienlīdzību, uzlabotu veselības aprūpi utt.

Pēc literatūrzinātnieces lekcijas sekoja Zonta kluba balvas pasniegšana.

Valmieras Zonta kluba pašreizējā prezidente Regīna Šalte svečturi rozes formā un atzinības rakstu šogad dāvāja Antrai Lācei par nozīmīgu ieguldījumu vietējās sabiedrības attīstībā, veidojot Vidzemes reģiona informācijas telpu.  Jau ilgus gadus valmierieši, apkārtējo novadu un pagastu iedzīvotāji Antras Lāces vārdu saista kopā ar laikrakstu „Liesma”. Viņa ir bijusi avīzes žurnāliste, bet kopš 1991.gada – laikraksta galvenā redaktore. Kā tika minēts pasākumā, tikai kopš 2000.gada vien Antrai Lācei publicēti 800 raksti par dažādiem kultūras un sabiedriskās dzīves notikumiem, intervijas ar populāriem un mazāk zināmiem cilvēkiem. Viņa vienmēr intervējusi un cēlusi saulītē citus, pati paliekot aiz kadra. Antra nekad nav vēlējusies būt uzmanības centrā, bet šī bija viņas diena, kad daudzi teica paldies vārdus par kopā pavadīto laiku, darbu, sadarbību. Antru sveica gan Zonta kluba dalībnieces, kolēģi no „Liesmas”, Valmieras bibliotēkas un Valmieras Novada fonda, gan viņas spalvas māsas no Kuldīgas, Balviem, Cēsīm un Rīgas.

Antra Lāce nav aprobežojusies tikai ar darbu laikrakstā, viņa bijusi klāt arī pie Valmieras Novada fonda dibināšanas, strādājusi pasaules latviešu ģimeņu nometnēs „3 x 3”. Antra ir draugos ar mūziku un teātri, laikabiedri viņu raksturo kā inteliģentu, jauneklīgu, emocionālu un sievišķīgu personību. Varbūt daudziem klātesošajiem pārsteigumu sagādāja ziņa, ka Antra piedalās medībās. Antra arī turpmāk nedomā mest plinti krūmos un strādās „Liesmā” kā ārštata reportiere. Avīzes lasītāji joprojām varēs baudīt Antras rakstus, bet šajā sestdienā Antra uzstājās ar lasījumu „Ko es domāju par labu esam” trīs cēlienos: „Sieviete”, „Grāmata” un „Laiks”.

Ja gribi ilgu un laimīgu mūžu, dari darbu, kas nes svētību citu cilvēku dzīvēs – tā Antra Lāce. Dažas viņas atziņas saskanēja ar pasākuma turpinājumu, kad ar koncertu uzstājās mūziķis un Rīga TV24 raidījuma „Rampas ugunis” vadītājs Andris Kivičs. Ilgu laiku viņš ir bijis dzeltenās preses zvaigzne ar ne to labāko slavu, bet Rozes dienas koncertā atklājās gan viņa humora izjūta, gan izskanēja smeldzīgas dziesmas ar dziļiem un patiesiem vārdiem – īstā pasaule ir tur, kur tevi  mīl, gaida un iedvesmo.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mazsalacas novada pašvaldība, reģistrācijas Nr.90009114167, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov., aicina pieteikties Dzimtsarakstu nodaļas un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāju (pilns darba laiks – 1 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības pretendentam: 1) augstākā juridiskā izglītība; 2) valsts un pašvaldības normatīvo aktu pārzināšana; 3) labas komunikācijas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; 4) labas datora lietošanas iemaņas. Galvenie darba pienākumi: 1) reģistrēt dzimšanas, miršanas faktus un laulības; 2) izsniegt civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecības, izziņas un izrakstus no reģistru ierakstiem; 3) atjaunot, anulēt, papildināt un labot civilstāvokļa aktu reģistru ierakstus; 4) sagatavot dokumentus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai un iesniegt tos Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam; 5) sagatavot un sniegt pārskatus par nodaļas darbību, normatīvajos aktos noteiktajos termiņos; 6) kārtot nodaļas lietvedību atbilstoši normatīvajiem aktiem; 7) veidot reģistru arhīva fondu un nodrošināt arhīva fonda dokumentu glabāšanu, uzskaiti un izmantošanu; 8) sniegt noteiktus Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu; 9) sniegt informāciju un atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem; 10) sniegt informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. 11) veidot un uzturēt kārtībā pašvaldības pastāvīgi un ilgtermiņa glabājamo dokumentu uzskaiti, sastādot pašvaldības arhīva fonda lietas; 12) sastādīt lietu nomenklatūras. Atalgojums: no 736,65 euro – 802,95 euro  Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot šādus dokumentus: CV un motivācijas vēstuli. Dokumentus iesniegt līdz 2020. gada 11. decembrim, nosūtot to uz e-pastu: mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv vai pasta adresi Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas novads LV-4215, vai iesniedzot personīgi Mazsalacas novada pašvaldības Kancelejā darba laikā no plkst.8.00 līdz 16.00. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-11 Kontaktpersona: Dokumentus, norādot amatu, iesniegt, nosūtot uz mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri