Valmieras Ziņas

Divas studentes no Valmieras saņēmušas Latvijas Universitātes fonda stipendiju

Ik gadu ar Latvijas Universitātes (LU) fonda atbalstu ap 100 talantīgāko studentu saņem stipendijas, kas palīdz jauniešiem doties pretim jauniem panākumiem.  Šajā akadēmiskajā gadā atbalstu saņēmuši arī divas LU studentes no Valmieras – Laura Ansone un Annemarija Bērziņa.

LU fonda administrētās stipendijas ikvienam studentam kalpo kā pamatīgs atspēriena punkts vēl sekmīgākam studiju sākumam un to turpinājumam.

Tiekšanās pēc izcilības

Valmieriete Laura Ansone savu karjeru saista ar zinātni, precīzāk, molekulāro bioloģiju. Viņu var dēvēt par praktisku maksimālisti – Laura ir aizrautīga gan strādājot laboratorijā, gan turpinot studijas LU Bioloģijas fakultātes maģistrantūrā, gan atpūšoties brīvajā laikā. 1. kursa studente Laura Ansone ir viena no diviem LU studentiem, kuri ieguvuši Mundheim ģimenes Izcilības stipendiju. Amerikas latviete Guna Mundheim ar dzīvesbiedru Robertu vēlas sekmēt maģistrantūras studentu izaugsmi un attīstīt talantu.

Man personīgi stipendijas iegūšana ir pierādījums tam, ka jāseko sirdsbalsij,” atzīst molekulārbioloģe Laura un piebilst, ka tā viņai ir “iespēja vairāk fokusēties uz Maslova piramīdas spicītes tēmām”. Laura Ansone turpina skaidrot savu aizraušanos: “Man tas nozīmē ienirt dziļāk molekulārās bioloģijas pasaulē un pilnvērtīgāk nodoties zinātnes jautājumiem, mazāk uztraucoties par manām fiziskās pasaules vajadzībām.”

Pretim jauniem apvāršņiem

Topošā redzes speciāliste Annemarija Bērziņa ir ceļā uz dabaszinātņu bakalaura grādu optometrijā. Kā atzīst pati LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes studente, viņa ir vienkārša, jauna meitene ar lielām ambīcijām, turklāt pati sev spēj būt par iedvesmas avotu. Šajā gadā Annemarija ir ieguvusi optometrijas un redzes zinātnes studentiem radīto OC Vision Izcilības stipendiju. Komunikablā stipendiāte stāsta, ka atbalsta iegūšana viņai ir jauns izaicinājums, kas sniedz vēl nebijušu pieredzi. “Es guvu arī milzīgu atbildību, kura man ir devusi vēl lielāku motivāciju. Es esmu droša, ka ar šī finanšu instrumenta palīdzību es sasniegšu jaunus apvāršņus jau iesāktajā jomā, caur kuru nākotnē palīdzēšu daudziem cilvēkiem,” paskaidro Annemarija Bērziņa.

Ar lepnumu par izcilību!

Arī 2020./2021. akadēmiskajā gadā gan LU pirmā kursa studenti, gan arī visi pārējie studējošie visos studiju līmeņos un visās zinātņu jomās varēs pretendēt uz LU fonda administrētajām stipendijām. Vidusskolēniem centralizēta tiešsaistes pieteikšanās notiks LU fonda tīmekļa vietnē www.fonds.lv līdz septembra sākumam. Pretendenti aicināti laikus izpētīt stipendiju noteikumus un neatlikt pieteikšanos uz pēdējo brīdi.

Par Latvijas Universitātes fondu

Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri