Valmieras Ziņas

Diskutē par Skaņākalna dabas parka attīstību

Lasīšanas laiks: 3 min

Otrdien, 19. martā, Mazsalacas Kultūras centrā notika tikšanās ar iedzīvotājiem par Skaņākalna dabas parka attīstību. Sarunu mērķis bija diskutēt par to, kā visas iesaistītās puses kopā saredz dabas parka attīstību, saglabājot tā dabas vērtības. Diskusijā piedalījās iedzīvotāji, Valmieras novada pašvaldības pārstāvji un uzņēmuma SIA “ALPS ainavu darbnīca” pārstāves un koncepta izstrādātājas Ilze Rukšāne, Santa Krēsliņa un Egita Fabiane, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Teritorijas attīstības telpiskās struktūras konceptuālo plānu prezentēja SIA “ALPS ainavu darbnīca”. Tās pārstāves uzsvēra, ka Skaņākalna dabas parks ir vieta, kur baudīt dabu nesteidzoties, kur ieklausīties putnu skaņās. Izstrādātāji nākotnē dabas parku redz kā vietu, kurā ir trīs pamata vērtības – daba, skaņas un putni. Šīs pamata vērtības aicinātu apmeklētājus piebremzēt ikdienas steigu, baudīt dabu, pavadot ilgāku laiku dabas parkā.

Piedāvātais risinājums ir sadalīt parku piecās tematiskajās telpās:

  • Ieejas telpa (Bezdelīgu klintis);
  • Izziņas takas telpa;
  • Piedzīvojumu takas telpa;
  • Sajūtu takas telpa;
  • Pulcēšanās telpa (Skaņaiskalns).

Teritorijas izmantošanas mērķi ir pilnveidot atpūtas un tūrisma infrastruktūru, organizēt apmeklētāju plūsmu, nodrošinot dabas un ainavisko vērtību – biotopu un sugu daudzveidību – saglabāšanu, respektējot vietējo iedzīvotāju vajadzības, veicināt sabiedrības izglītošanu, iepazīstinot ar teritorijas dabas, ainaviskajām un kultūrvēsturiskajām vērtībām.

Attīstot parku, mērķis ir izmantot jau esošo infrastruktūru, kā arī papildināt ar jauniem elementiem, lai veidotu kopēju tēlu un stāstu. Iedzīvotāji deva atgriezenisko saiti, saredzot iespējas, kur paši varētu piedalīties atsevišķu dabas parka elementu izstrādē.

Jāuzsver, ka tikšanās laikā rādītā prezentācija nav projekts, bet gan tikai vīzija par to, kā parku nākotnē attīstīt. Arī pašvaldības pārstāvji uzsvēra, ka vīzija derēs kā pamats tam, kā lēnām, soli pa solim pilnveidot infrastruktūru parkā, iesaistoties dažādos projektos un piesaistot finansējumu. Mērķis ir, lai katra turpmākā darbība, kas notiek parka teritorijā, ir ar vienotu skatu nākotnē par to, kā dažādi elementi mijiedarbosies un veidos kopējo tēlu, balstītu uz vienotām vērtībām. Projekta “LIFE IS SALACA” ietvaros Latvijas Valsts mežzinātnes institūts «Silava», Dabas aizsardzības pārvalde un citi partneri izstrādās Natura2000 teritorijas “Salacas ielejas” dabas aizsardzības plānu, kas arī noteiks, ko un kā nākotnē varēs attīstīt Skaņākalna dabas parkā. Plāna izstrādes laikā pašvaldība informēs projekta īstenotājus un saskaņos dabas parkā iespējamos attīstības plānus, lai arī tos iespēju robežās iekļautu dabas aizsardzības plānā.

Vides pieejamība ir svarīgs aspekts dabas parka nākotnes attīstībā, un arī tā tiks pakāpeniski ieviesta jau esošajos objektos, kā arī iekļauta potenciālo nākotnes objektu izstrādē. Tāpat klātesošie sniedza priekšlikumu, ka, viņuprāt, apmeklētāju kustībai būtu jābūt apļveida – izstrādātajā konceptā tā tas arī tiek plānots, veidojot apmeklētāju plūsmu gan gar upi, gan pa jau esošo asfaltēto ceļu.

Klātesošie vērsa uzmanību par līdz šim esošo tūristu plūsmu, kad lielākoties tūristi velta vienu līdz divām stundām parkā, norādot, ka arī nākotnes perspektīvā ir svarīgi pieļaut, ka autobusi ar tūristiem varēs aizbraukt līdz dabas objektam “Skaņaiskalns”.

Kā vienus no pirmajiem veicamajiem darbiem iedzīvotāji minēja karšu izvietošanu uz takām, esošās infrastruktūras sakārtošanu (nomainīt margas, veikt uzlabojumus bīstamās vietās) un tualešu pieejamības risināšanu.

Skaņākalna dabas parkā ir aptuveni 3 km gara taka, tā aptver Salacas senlejas krāšņāko posmu ar ainaviskiem sarkanā vidusdevona smilšakmens atsegumiem, alām, avotiem, varenu priežu mežaudzi un teikām apvītiem dabas veidojumiem. Papildus dabas objektiem gar taku ir izliktas īpaši veidotas koka skulptūras un interaktīvi koka objekti. Skaņākalna dabas parku apsaimnieko Valmieras novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”. Plašāk par dabas parku lasi, apmeklējot tīmekļvietni skanaiskalns.eu.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri