Valmieras Ziņas

Diskutē par klimatnoturību Valmieras pilsētā

Lasīšanas laiks: 2 min

Otrdien, 4. jūnijā, Valmierā norisinājās LIFE programmas projekta “LIFE LATESTadapt” partneru tikšanās, kuras mērķis bija pārrunāt aktualitātes projektā, īpašu uzsvaru liekot uz kartēšanu un zaļināšanas plāna izstrādi. Kartēšana sniegs precīzākus datus par vides problēmvietām Valmierā, kas savukārt palīdzēs zaļināšanas plānā ietvert pēc iespējas piemērotākus un konkrētākus risinājumus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Jurijs Kondratenko, Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks, prezentēja Valmieras karti, modelējot applūšanu ekstrēmajās lietusgāzēs. Dainis Jakovels no nodibinājuma “Vides risinājumu institūts” pastāstīja vairāk par siltumsalu (siltumsala ir vieta, kurā ir augstāka temperatūra nekā apkārtējā vidē) kartēšanu un novērtēšanas rezultātiem Valmieras pilsētā. Jāizceļ, ka vislielākās siltumsalas ir industriālajās zonās un blīvi apdzīvotās teritorijās. Dr.geogr. Ivo Vinogradovs prezentēja zaļās infrastruktūras novērtējuma un problēmvietu prioritizācijas rezultātus. Jāpiemin, ka situāciju modelēšana un kartēšana turpinās.

Darba sesijas otrajā daļā Anda Ruskule no biedrības “Baltijas Vides Forums” iepazīstināja ar zaļināšanas plāna izstrādi, tajā iekļaujamajiem uzdevumiem un elementiem. Plāna izstrāde ir viena no paredzētajām aktivitātēm arī Valmieras novada pašvaldības projektā “LIFE LATESTadapt”. Izstrādājot zaļināšanas plānu, ir svarīgi noteikt prioritātes, definēt mērķus un plāna īstenošanas mehānismus.

Sesija noslēdzās ar diskusiju grupās. Viena grupa definēja atbildes jautājumiem par konceptuālajiem aspektiem Valmieras zaļināšanas plānā, savukārt otra grupa risināja praktiskos aspektus – izmantojot problēmvietu kartējumu, apzināja prioritārās vietas, kurās būtu nepieciešama dabā balstītu risinājumu ieviešana, un piemērotākos risinājumus.

Projektā “LIFE LATESTadapt” Valmieras pilsētai tiks izstrādāts zaļināšanas plāns ar mērķi pielāgoties klimata pārmaiņam, tiks izveidota demo vieta Valmieras Olimpiskā centra stāvlaukumā, tiks izmantoti dažādi viedie risinājumi, kā arī organizēti izglītojoši pasākumi.

LIFE LATESTadapt projektu (nr. 101074438 – LIFE21-CCA-EE-LIFE LATESTadapt) finansē Eiropas Savienības LIFE programma, Latvijas Reģionālās attīstības aģentūra un Igaunijas Republikas Klimata ministrija. Tomēr publicētie viedokļi un viedokļi ir tikai autora(-u) viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras uzskatus. Ne Eiropas Savienība, ne aģentūra, kas sniedz palīdzību, nevar tikt saukta pie atbildības.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri