Valmieras Ziņas

Dienesta viesnīca “Auseklis” atvērta skolēniem

Lasīšanas laiks: 4 min

2023./2024. mācību gadā dienesta viesnīcā “Auseklis” dzīvi uzsāk gan Valmieras novada, gan citu apkārtējo novadu skolēni, kuri mācās kādā no Valmieras skolām, bet attāluma dēļ pēc mācībām nevar mērot ceļu mājup, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Vēl pirms jaunā mācību gada, kad dienesta viesnīcu “Auseklis” piepildīja skolēni no visa Valmieras novada teritorijām un arī apkārtējiem novadiem, 8. augustā norisinājās atvērto durvju diena, kad interesenti tika iepazīstināti ar nesen pārbūvētajām telpām.

Uz atvērto durvju dienu bija ieradušies skolēnu vecāki, kuru bērni plānoja mācību gada laikā dzīvot dienesta viesnīcā, vecāko klašu skolēni, kurus interesēja redzēt dzīves apstākļus dienesta viesnīcā un noskaidrot dažādus praktiskus ar sadzīvi saistītus jautājumus, bijušās darbinieces, kuras ēkā strādājušas pirms 2015. gada, kad tolaik vēl Valmieras pilsētas pašvaldība ēkas saņēma no Izglītības un zinātnes ministrijas, ieradās arī tuvumā esošo māju aktīvie iedzīvotāji, kuri bijuši liecinieki pārbūves procesam dienu no dienas, vēloties apskatīt gala rezultātu arī no iekšpuses.

Savukārt 31. augustā dienesta viesnīcā “Auseklis” dzīvojošo skolēnu vecākus pašvaldības darbinieki sapulcē informēja par iekšējās kārtības noteikumiem, kā arī iepazīstināja par pilotprojektu, kad dienesta viesnīcas skolēni būs pirmie Latvijā, kuri sāks šķirot arī bioloģiskos atkritumus, un tas būs obligāti veicams pienākums dienesta viesnīcā mītošajiem. Atkritumu šķirošana tiek īstenota Vācijas vides fonda finansētā projekta nr.35601/42 “Vides ilgtspējīga attīstība 2030: mācīšanās noturīgās un ilgtspējīgās pašvaldībās” ietvaros.

Kadrija Vadmaliņa ir 11. klases skolniece, kura mācās Valmieras 2. vidusskolā sporta un veselības virzienā: “Es dzīvoju nedaudz ārpus Bērzkroga Cēsu novadā, lai nokļūtu uz skolu Valmierā man būtu jāizmanto vairāki sabiedriskie transporti. Ļoti novērtēju iespēju dzīvot Valmierā. Izvēloties skolu Valmierā man bija svarīgi, ka varēšu dzīvot izremontētās, jaunās telpās. Novērtēju, ka labierīcības un dušas telpu varam dalīt tikai savas istabiņas ietvaros, istabā ir ērta gulta, paredzēta vieta mācībām. Uz skolu un pilsētas centru nokļūstu, izmantojot pilsētas satiksmes autobusu bez maksas. Tā pietura ir blakus dienesta viesnīcai, vai izsaucu taksometru. Pozitīvi vērtēju dienesta viesnīcas dalību projektā par atkritumu šķirošanu, virtuvē tam ir ierīkoti īpaši ērti konteineri.”

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēni Paula Stāvause – Bērtiņa no Smiltenes un Nils Krumholcs no Naukšēniem dienesta viesnīcā jūtas mājīgi: “Šeit ir tīri un sakopti, mums ir jaukas un draudzīgas dienesta viesnīcas skolotājas. Esam izmantojuši arī atpūtas zonu ar televizoru, lai skatītos seriālus, un spēlētu galda spēles. Lokācija ir laba, tuvumā veikali, lai iegādātos pārtiku vai citas sadzīves preces.” Nils agrāk pārvietojās ar velosipēdu un izmantoja dienesta viesnīcas pagrabstāvā izbūvēto velonovietni, tomēr šobrīd dod priekšroku pilsētas sabiedriskajam transportam vai dodas uz skolu kājām.

Valmieras Valsts ģimnāzijas 9. klases skolēni Aleksis Romanovs un Kristians Kovačs ir no Salacgrīvas: “Valmieru izvēlējāmies, jo šeit ir labas skolas, gribējām mācīties ģimnāzijā, kas mums ir svarīgi, lai pēc tam dzīvē būtu labāk. Šobrīd sanāk, tā, ka dienesta viesnīcā dzīvojam 12 mēnešus gadā, jo Valmierā ne vien mācamies, bet arī trenējamies futbolā. Ar sadzīvi dienesta viesnīcā esam apmierināti”. 

Dienesta viesnīcā, noslēdzoties pārbūves 2. kārtai, ir iegūtas 310 vietas. Tās vadītājs Mārcis Čākurs stāsta, ka pieprasījums ir augsts, bet vēl dažas brīvas vietas ir atlikušas, un joprojām Valmieras izglītības iestāžu skolēniem ir iespējams izglītības iestādē pieteikties dzīvošanai dienesta viesnīcā “Auseklis”.

Dienesta viesnīcā no otrā līdz piektajam stāvam ir izbūvēti četrvietīgie un  divvietīgie numuriņi ar tualeti, duškabīni un nelielu virtuves zonu ar izlietni, ledusskapi un plauktiem. Katrā numuriņā ir kopēji skapji virsdrēbēm, kā arī skapji un plaukti individuālai lietošanai, gultas un darba virsma mācību materiāliem un datoram ar nodrošinātu bezmaksas interneta pieslēgumu.

Dienesta viesnīcā katrā stāvā ir arī koplietojamās telpas – virtuves ar plītīm, mikroviļņu krāsnīm un citām sadzīves iekārtām, atpūtas zonas ar televizoriem un mācību telpas ar datoru, kur gatavoties nodarbībām, ja skolēnam nav pieejams pašam savs privātais portatīvais dators.

Saskaņā ar šobrīd spēkā esošo pašvaldības maksas pakalpojumu cenrādi, maksa vienam skolēnam mēnesī par gultas vietu dienesta viesnīcā ir 30 EUR (pašvaldība šobrīd līdzfinansē 70 EUR). No 2024.gada 1.janvāra gaidāmas izmaiņas pakalpojuma cenrādī.

Dienesta viesnīcas pārbūves darbus veica SIA “WOLTEC” saskaņā ar Valmieras novada pašvaldību noslēgto līgumu par kopējo summu 3 806 731,14 EUR bez PVN. Būvdarbu būvuzraudzību veica SIA “Būvēlogs projekti”, bet autoruzraudzību – pilnsabiedrības “ARH Studija” biedrs SIA “OZOLA & BULA, arhitektu birojs”.

Ēkas pārbūves darbi veikti projekta “Valmieras Valsts ģimnāzijas mācību vides uzlabošana un dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūve” ietvaros  Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2 759 787,85 EUR, ERAF finansējums 1 701 409,02 EUR, valsts finansējums 264 594,66 EUR, bet pašvaldības līdzfinansējums 793 784,17 EUR. Savukārt ēkas energoefektivitātes pasākumi veikti projekta “Dienesta viesnīcas Ausekļa ielā energoefektivitātes paaugstināšana un pārbūve”, vienošanās Nr. 4.2.2.0/19/I/003. Kopējās projekta izmaksas ir 1 001 278,88 EUR, ERAF finansējums 381 066,00 EUR, valsts budžeta finansējums 155 048,03 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 465 164,85 EUR.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri