Valmieras Ziņas

Dienesta viesnīca “Auseklis” atvērta skolēniem

Lasīšanas laiks: 4 min

2023./2024. mācību gadā dienesta viesnīcā “Auseklis” dzīvi uzsāk gan Valmieras novada, gan citu apkārtējo novadu skolēni, kuri mācās kādā no Valmieras skolām, bet attāluma dēļ pēc mācībām nevar mērot ceļu mājup, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Vēl pirms jaunā mācību gada, kad dienesta viesnīcu “Auseklis” piepildīja skolēni no visa Valmieras novada teritorijām un arī apkārtējiem novadiem, 8. augustā norisinājās atvērto durvju diena, kad interesenti tika iepazīstināti ar nesen pārbūvētajām telpām.

Uz atvērto durvju dienu bija ieradušies skolēnu vecāki, kuru bērni plānoja mācību gada laikā dzīvot dienesta viesnīcā, vecāko klašu skolēni, kurus interesēja redzēt dzīves apstākļus dienesta viesnīcā un noskaidrot dažādus praktiskus ar sadzīvi saistītus jautājumus, bijušās darbinieces, kuras ēkā strādājušas pirms 2015. gada, kad tolaik vēl Valmieras pilsētas pašvaldība ēkas saņēma no Izglītības un zinātnes ministrijas, ieradās arī tuvumā esošo māju aktīvie iedzīvotāji, kuri bijuši liecinieki pārbūves procesam dienu no dienas, vēloties apskatīt gala rezultātu arī no iekšpuses.

Savukārt 31. augustā dienesta viesnīcā “Auseklis” dzīvojošo skolēnu vecākus pašvaldības darbinieki sapulcē informēja par iekšējās kārtības noteikumiem, kā arī iepazīstināja par pilotprojektu, kad dienesta viesnīcas skolēni būs pirmie Latvijā, kuri sāks šķirot arī bioloģiskos atkritumus, un tas būs obligāti veicams pienākums dienesta viesnīcā mītošajiem. Atkritumu šķirošana tiek īstenota Vācijas vides fonda finansētā projekta nr.35601/42 “Vides ilgtspējīga attīstība 2030: mācīšanās noturīgās un ilgtspējīgās pašvaldībās” ietvaros.

Kadrija Vadmaliņa ir 11. klases skolniece, kura mācās Valmieras 2. vidusskolā sporta un veselības virzienā: “Es dzīvoju nedaudz ārpus Bērzkroga Cēsu novadā, lai nokļūtu uz skolu Valmierā man būtu jāizmanto vairāki sabiedriskie transporti. Ļoti novērtēju iespēju dzīvot Valmierā. Izvēloties skolu Valmierā man bija svarīgi, ka varēšu dzīvot izremontētās, jaunās telpās. Novērtēju, ka labierīcības un dušas telpu varam dalīt tikai savas istabiņas ietvaros, istabā ir ērta gulta, paredzēta vieta mācībām. Uz skolu un pilsētas centru nokļūstu, izmantojot pilsētas satiksmes autobusu bez maksas. Tā pietura ir blakus dienesta viesnīcai, vai izsaucu taksometru. Pozitīvi vērtēju dienesta viesnīcas dalību projektā par atkritumu šķirošanu, virtuvē tam ir ierīkoti īpaši ērti konteineri.”

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēni Paula Stāvause – Bērtiņa no Smiltenes un Nils Krumholcs no Naukšēniem dienesta viesnīcā jūtas mājīgi: “Šeit ir tīri un sakopti, mums ir jaukas un draudzīgas dienesta viesnīcas skolotājas. Esam izmantojuši arī atpūtas zonu ar televizoru, lai skatītos seriālus, un spēlētu galda spēles. Lokācija ir laba, tuvumā veikali, lai iegādātos pārtiku vai citas sadzīves preces.” Nils agrāk pārvietojās ar velosipēdu un izmantoja dienesta viesnīcas pagrabstāvā izbūvēto velonovietni, tomēr šobrīd dod priekšroku pilsētas sabiedriskajam transportam vai dodas uz skolu kājām.

Valmieras Valsts ģimnāzijas 9. klases skolēni Aleksis Romanovs un Kristians Kovačs ir no Salacgrīvas: “Valmieru izvēlējāmies, jo šeit ir labas skolas, gribējām mācīties ģimnāzijā, kas mums ir svarīgi, lai pēc tam dzīvē būtu labāk. Šobrīd sanāk, tā, ka dienesta viesnīcā dzīvojam 12 mēnešus gadā, jo Valmierā ne vien mācamies, bet arī trenējamies futbolā. Ar sadzīvi dienesta viesnīcā esam apmierināti”. 

Dienesta viesnīcā, noslēdzoties pārbūves 2. kārtai, ir iegūtas 310 vietas. Tās vadītājs Mārcis Čākurs stāsta, ka pieprasījums ir augsts, bet vēl dažas brīvas vietas ir atlikušas, un joprojām Valmieras izglītības iestāžu skolēniem ir iespējams izglītības iestādē pieteikties dzīvošanai dienesta viesnīcā “Auseklis”.

Dienesta viesnīcā no otrā līdz piektajam stāvam ir izbūvēti četrvietīgie un  divvietīgie numuriņi ar tualeti, duškabīni un nelielu virtuves zonu ar izlietni, ledusskapi un plauktiem. Katrā numuriņā ir kopēji skapji virsdrēbēm, kā arī skapji un plaukti individuālai lietošanai, gultas un darba virsma mācību materiāliem un datoram ar nodrošinātu bezmaksas interneta pieslēgumu.

Dienesta viesnīcā katrā stāvā ir arī koplietojamās telpas – virtuves ar plītīm, mikroviļņu krāsnīm un citām sadzīves iekārtām, atpūtas zonas ar televizoriem un mācību telpas ar datoru, kur gatavoties nodarbībām, ja skolēnam nav pieejams pašam savs privātais portatīvais dators.

Saskaņā ar šobrīd spēkā esošo pašvaldības maksas pakalpojumu cenrādi, maksa vienam skolēnam mēnesī par gultas vietu dienesta viesnīcā ir 30 EUR (pašvaldība šobrīd līdzfinansē 70 EUR). No 2024.gada 1.janvāra gaidāmas izmaiņas pakalpojuma cenrādī.

Dienesta viesnīcas pārbūves darbus veica SIA “WOLTEC” saskaņā ar Valmieras novada pašvaldību noslēgto līgumu par kopējo summu 3 806 731,14 EUR bez PVN. Būvdarbu būvuzraudzību veica SIA “Būvēlogs projekti”, bet autoruzraudzību – pilnsabiedrības “ARH Studija” biedrs SIA “OZOLA & BULA, arhitektu birojs”.

Ēkas pārbūves darbi veikti projekta “Valmieras Valsts ģimnāzijas mācību vides uzlabošana un dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūve” ietvaros  Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2 759 787,85 EUR, ERAF finansējums 1 701 409,02 EUR, valsts finansējums 264 594,66 EUR, bet pašvaldības līdzfinansējums 793 784,17 EUR. Savukārt ēkas energoefektivitātes pasākumi veikti projekta “Dienesta viesnīcas Ausekļa ielā energoefektivitātes paaugstināšana un pārbūve”, vienošanās Nr. 4.2.2.0/19/I/003. Kopējās projekta izmaksas ir 1 001 278,88 EUR, ERAF finansējums 381 066,00 EUR, valsts budžeta finansējums 155 048,03 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 465 164,85 EUR.

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri