Valmieras Ziņas

Devītais gads – devītais festivāls “Rodam Raunas novadā”

Pirms deviņiem gadiem Raunas novadā radās skaista un ilgstoša tradīcija, kura rada ne tikai Raunas novada, bet arī visas Latvijas iedzīvotājiem kvalitatīvu atpūtas iespēju, kas no vienas puses ir izzinoša un izglītojoša, bet no otras – izklaidējoša brīvā laika pavadīšana. Apvienojot lietderīgo ar interesanto, radās festivāls “Rodam Raunas novadā”, kura būtība deviņu gadu laikā nav mainījusies – kultūras un uzņēmējdarbības sintēze.

Katru gadu festivālā tiek izvēlēts un izcelts viens “produkts”, veltot tam visu uzmanību pasākumā un pieskaņojot tam pasākuma programmu. Tā kā festivāla viens no galvenajiem mērķiem ir izcelt un sekmēt vietējo uzņēmēju atpazīstamību, tad produktu izvēle šim gadam ir veidota, pamatojoties uz Raunas novadā esošo uzņēmēju nodarbošanos. Šo gadu laikā ir izcelti tādi produkti kā piens, medus, zemene, zivs, alus, maize, puķes un ķiploks. 2019. gads veltīts kokam, viss par un ap to. Festivāla moto – “Cilvēks kokam rada!”. Raunas novads var lepoties ar lielu skaitu kokapstrādes uzņēmumu, tāpēc pienācis laiks tos īpaši izcelt šī gada festivālā.

Festivālā, kā ierasts, divas daļas – Klusā un Skaļā diena. Viena diena norit Raunas pagastā, otra – Drustu. Šogad festivāls sāksies 21. jūnijā ar Kluso dienu Drustu pagastā, kur vienā no maģiskākajām vietām novadā – Piltiņkalnā, sāksies vasaras saulgriežu sagaidīšanas mistērija. Vakars kopā ar rituālo kopu “Trīs gaisi” un latviešu pasaules mūzikas grupu “Pērkonvīri”. Saules pavadīšanas rituāli, pusnakts uguns rituāli, nakts pelde un danči līdz pat rīta gaismai. 

Turpinājumā 22. jūnijs Raunas pagastā, Skaļā diena. Dienas atklāšana un gadatirgus kopā ar LNT laika ziņu moderatoru, TV zvaigzni Māri Grigali. Paralēli daudz dažādas tematiskās aktivitātes un paraugdemonstrējumi. Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt veidot dziju no koka, zāļu deķi, darināt koka rotaļlietas, kā arī iespēja uzzināt par koka spēku pirtī. Paraugdemonstrējumi – motorzāģu ķēžu maiņa un kombinētā koka sagarumošana. ISC (Instrumentu servisa centrs) no Rīgas piedāvās profesionālu elektroinstrumentu izrādīšanu un demonstrāciju, SIA ,,Laukuma” Husqvarna meža un dārza tehnikas izstāde, SIA ,,Mežu eksperti” demonstrācija – Kā top šķelda. Uzzini un esi informēts Raunā!

Kā arī festivālā padomāts par izklaidējošo daļu, kur īpašais notikums ir teātra pirmizrāde ”ČIKĀGAS PIECĪŠI – LEĢENDU ATGRIEŠANĀS”. Izrādes režisors Valdis Lūriņš. Uz skatuves kāps aktieris no Dailes teātra Dainis Gaidelis, mūziklu dziedātāja Ieva Sutugova, aktrise no Dailes teātra Inita Sondore, dziedātājs Ainars Bumbieris, vadošais aktieris no Liepājas teātra Rolands Beķeris.

Papildus Raunā ciemosies Rīgas Jauniešu leļļu teātris “I-ā” ar izrādi “Vinnijs Pūks”, burbuļu darbnīca un sejas apgleznošanas meistari. Dienas noslēgumā – īpašais Raunas novada tūrisma informācijas centra maņu baudījums Cimzas galdniecībā. Pilns serviss dzirdei, redzei, garšai un sajūtām. Muzikālā gaisotnē tiks servēti Raunas novadā dzīvojošu šefpavāru gatavoti ēdieni no Raunā ražotiem produktiem, ēdienus pavadīs koka galvenās īpašības – dzīvs, dabīgs un iesakņojies, to papildinās redzes, taustes un dzirdes maņu baudījumi visa vakara garumā. Par muzikālo noformējumu rūpēsies – koklētājs Namejs Kalniņš, dziesminieks Gvido Zālītis un džeza performances apvienība Paugurs.

Skaļās dienas turpinājums arī 23. jūnijā, kas nozīmē – divu dienu svētki Raunas pagastā. Vakara koncertu pilsdrupu estrādē sniegs popmūzikas, roka grupa “CREDO”, kas turpināsies ar nakts balli kopā ar grupu “Zelta kniede”. 

Raunas novads – vieta, kur būt!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.Nr.4418000073) aicina pastāvīgā darbā internāta skolotāju. Pretendentiem izvirzītās prasības: Augstākā izglītība pedagoģijā vai augstākā izglītība citā nozarē un gatavība apgūt B programmu pedagoģijā 72 stundu apjomā; Komunikācijas un sadarbības prasmes, pozitīva attieksme; Spēja pieņemt lēmumus, risināt konfliktus un prasme rīkoties nestandarta situācijās. Galvenie amata pienākumi: Izglītojamo audzināšanas darba plānošana un īstenošana atbilstoši normatīvo aktu prasībām; Nodrošināt iekšējo kārtības noteikumu, dienas režīma ievērošanu un uzdoto pienākumu izpildes kvalitāti izglītojamajiem. Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads. Mēnešalga 975,00 EUR. Darbs maiņās. Stundu apmaksa. Pieteikumu un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”. Telefons papildus informācijai 292936360 (direktors). Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630

Darbs Valmierā, Voldemāra Baloža ielā 11 - elektroinstrumentu tirdzniecība Makita. Ja jums patīk pārdot, meklējat jaunus izaicinājumus, klienti ir svarīgi jums, un, ja jums ir izpalīdzoša un profesionāla attieksme pret klientiem - šis darbs ir domāts jums. Kā elektroinstrumentu Makita Tirdzniecības aģents būsiet atbildīgs par: - apgrozījuma mērķa sasniegšanu; - darbu ar jau esošajiem un jaunajiem klientiem. Prasības kandidātiem: - interese par elektroinstrumentiem; - dinamiska un izlēmīga lēmumu pieņemšana;  - fokuss uz mērķa sasniegšanu; - komunikācijas un organizatoriskas iemaņas; - datorprasme. Uzņēmums piedāvā:  - strādāt jaunā un dinamiskā komandā; - stabilu ilgtermiņa darbu; - labus darba apstākļus; - konkurētspējīgu atalgojumu; - sociālās garantijas. Jūs varat būt daļa no mūsu komandas un palīdzēt mums attīstīties. Izaugsmes iespējas. Gaidīsim Jūsu motivācijas vēstuli ar CV uz e-pastu info@tespars.lv ! Tālrunis informācijai: 29147247. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kas tiks izvirzīti uz nākamo kārtu - interviju. Profesija: TIRDZNIECĪBAS AĢENTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Voldemāra Baloža iela 11, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-25 Darba sākšanas datums: 2019-08-16 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri