Valmieras Ziņas

Devītais gads – devītais festivāls “Rodam Raunas novadā”

Pirms deviņiem gadiem Raunas novadā radās skaista un ilgstoša tradīcija, kura rada ne tikai Raunas novada, bet arī visas Latvijas iedzīvotājiem kvalitatīvu atpūtas iespēju, kas no vienas puses ir izzinoša un izglītojoša, bet no otras – izklaidējoša brīvā laika pavadīšana. Apvienojot lietderīgo ar interesanto, radās festivāls “Rodam Raunas novadā”, kura būtība deviņu gadu laikā nav mainījusies – kultūras un uzņēmējdarbības sintēze.

Katru gadu festivālā tiek izvēlēts un izcelts viens “produkts”, veltot tam visu uzmanību pasākumā un pieskaņojot tam pasākuma programmu. Tā kā festivāla viens no galvenajiem mērķiem ir izcelt un sekmēt vietējo uzņēmēju atpazīstamību, tad produktu izvēle šim gadam ir veidota, pamatojoties uz Raunas novadā esošo uzņēmēju nodarbošanos. Šo gadu laikā ir izcelti tādi produkti kā piens, medus, zemene, zivs, alus, maize, puķes un ķiploks. 2019. gads veltīts kokam, viss par un ap to. Festivāla moto – “Cilvēks kokam rada!”. Raunas novads var lepoties ar lielu skaitu kokapstrādes uzņēmumu, tāpēc pienācis laiks tos īpaši izcelt šī gada festivālā.

Festivālā, kā ierasts, divas daļas – Klusā un Skaļā diena. Viena diena norit Raunas pagastā, otra – Drustu. Šogad festivāls sāksies 21. jūnijā ar Kluso dienu Drustu pagastā, kur vienā no maģiskākajām vietām novadā – Piltiņkalnā, sāksies vasaras saulgriežu sagaidīšanas mistērija. Vakars kopā ar rituālo kopu “Trīs gaisi” un latviešu pasaules mūzikas grupu “Pērkonvīri”. Saules pavadīšanas rituāli, pusnakts uguns rituāli, nakts pelde un danči līdz pat rīta gaismai. 

Turpinājumā 22. jūnijs Raunas pagastā, Skaļā diena. Dienas atklāšana un gadatirgus kopā ar LNT laika ziņu moderatoru, TV zvaigzni Māri Grigali. Paralēli daudz dažādas tematiskās aktivitātes un paraugdemonstrējumi. Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt veidot dziju no koka, zāļu deķi, darināt koka rotaļlietas, kā arī iespēja uzzināt par koka spēku pirtī. Paraugdemonstrējumi – motorzāģu ķēžu maiņa un kombinētā koka sagarumošana. ISC (Instrumentu servisa centrs) no Rīgas piedāvās profesionālu elektroinstrumentu izrādīšanu un demonstrāciju, SIA ,,Laukuma” Husqvarna meža un dārza tehnikas izstāde, SIA ,,Mežu eksperti” demonstrācija – Kā top šķelda. Uzzini un esi informēts Raunā!

Kā arī festivālā padomāts par izklaidējošo daļu, kur īpašais notikums ir teātra pirmizrāde ”ČIKĀGAS PIECĪŠI – LEĢENDU ATGRIEŠANĀS”. Izrādes režisors Valdis Lūriņš. Uz skatuves kāps aktieris no Dailes teātra Dainis Gaidelis, mūziklu dziedātāja Ieva Sutugova, aktrise no Dailes teātra Inita Sondore, dziedātājs Ainars Bumbieris, vadošais aktieris no Liepājas teātra Rolands Beķeris.

Papildus Raunā ciemosies Rīgas Jauniešu leļļu teātris “I-ā” ar izrādi “Vinnijs Pūks”, burbuļu darbnīca un sejas apgleznošanas meistari. Dienas noslēgumā – īpašais Raunas novada tūrisma informācijas centra maņu baudījums Cimzas galdniecībā. Pilns serviss dzirdei, redzei, garšai un sajūtām. Muzikālā gaisotnē tiks servēti Raunas novadā dzīvojošu šefpavāru gatavoti ēdieni no Raunā ražotiem produktiem, ēdienus pavadīs koka galvenās īpašības – dzīvs, dabīgs un iesakņojies, to papildinās redzes, taustes un dzirdes maņu baudījumi visa vakara garumā. Par muzikālo noformējumu rūpēsies – koklētājs Namejs Kalniņš, dziesminieks Gvido Zālītis un džeza performances apvienība Paugurs.

Skaļās dienas turpinājums arī 23. jūnijā, kas nozīmē – divu dienu svētki Raunas pagastā. Vakara koncertu pilsdrupu estrādē sniegs popmūzikas, roka grupa “CREDO”, kas turpināsies ar nakts balli kopā ar grupu “Zelta kniede”. 

Raunas novads – vieta, kur būt!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri