Valmieras Ziņas

Devītais gads – devītais festivāls “Rodam Raunas novadā”

Pirms deviņiem gadiem Raunas novadā radās skaista un ilgstoša tradīcija, kura rada ne tikai Raunas novada, bet arī visas Latvijas iedzīvotājiem kvalitatīvu atpūtas iespēju, kas no vienas puses ir izzinoša un izglītojoša, bet no otras – izklaidējoša brīvā laika pavadīšana. Apvienojot lietderīgo ar interesanto, radās festivāls “Rodam Raunas novadā”, kura būtība deviņu gadu laikā nav mainījusies – kultūras un uzņēmējdarbības sintēze.

Katru gadu festivālā tiek izvēlēts un izcelts viens “produkts”, veltot tam visu uzmanību pasākumā un pieskaņojot tam pasākuma programmu. Tā kā festivāla viens no galvenajiem mērķiem ir izcelt un sekmēt vietējo uzņēmēju atpazīstamību, tad produktu izvēle šim gadam ir veidota, pamatojoties uz Raunas novadā esošo uzņēmēju nodarbošanos. Šo gadu laikā ir izcelti tādi produkti kā piens, medus, zemene, zivs, alus, maize, puķes un ķiploks. 2019. gads veltīts kokam, viss par un ap to. Festivāla moto – “Cilvēks kokam rada!”. Raunas novads var lepoties ar lielu skaitu kokapstrādes uzņēmumu, tāpēc pienācis laiks tos īpaši izcelt šī gada festivālā.

Festivālā, kā ierasts, divas daļas – Klusā un Skaļā diena. Viena diena norit Raunas pagastā, otra – Drustu. Šogad festivāls sāksies 21. jūnijā ar Kluso dienu Drustu pagastā, kur vienā no maģiskākajām vietām novadā – Piltiņkalnā, sāksies vasaras saulgriežu sagaidīšanas mistērija. Vakars kopā ar rituālo kopu “Trīs gaisi” un latviešu pasaules mūzikas grupu “Pērkonvīri”. Saules pavadīšanas rituāli, pusnakts uguns rituāli, nakts pelde un danči līdz pat rīta gaismai. 

Turpinājumā 22. jūnijs Raunas pagastā, Skaļā diena. Dienas atklāšana un gadatirgus kopā ar LNT laika ziņu moderatoru, TV zvaigzni Māri Grigali. Paralēli daudz dažādas tematiskās aktivitātes un paraugdemonstrējumi. Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt veidot dziju no koka, zāļu deķi, darināt koka rotaļlietas, kā arī iespēja uzzināt par koka spēku pirtī. Paraugdemonstrējumi – motorzāģu ķēžu maiņa un kombinētā koka sagarumošana. ISC (Instrumentu servisa centrs) no Rīgas piedāvās profesionālu elektroinstrumentu izrādīšanu un demonstrāciju, SIA ,,Laukuma” Husqvarna meža un dārza tehnikas izstāde, SIA ,,Mežu eksperti” demonstrācija – Kā top šķelda. Uzzini un esi informēts Raunā!

Kā arī festivālā padomāts par izklaidējošo daļu, kur īpašais notikums ir teātra pirmizrāde ”ČIKĀGAS PIECĪŠI – LEĢENDU ATGRIEŠANĀS”. Izrādes režisors Valdis Lūriņš. Uz skatuves kāps aktieris no Dailes teātra Dainis Gaidelis, mūziklu dziedātāja Ieva Sutugova, aktrise no Dailes teātra Inita Sondore, dziedātājs Ainars Bumbieris, vadošais aktieris no Liepājas teātra Rolands Beķeris.

Papildus Raunā ciemosies Rīgas Jauniešu leļļu teātris “I-ā” ar izrādi “Vinnijs Pūks”, burbuļu darbnīca un sejas apgleznošanas meistari. Dienas noslēgumā – īpašais Raunas novada tūrisma informācijas centra maņu baudījums Cimzas galdniecībā. Pilns serviss dzirdei, redzei, garšai un sajūtām. Muzikālā gaisotnē tiks servēti Raunas novadā dzīvojošu šefpavāru gatavoti ēdieni no Raunā ražotiem produktiem, ēdienus pavadīs koka galvenās īpašības – dzīvs, dabīgs un iesakņojies, to papildinās redzes, taustes un dzirdes maņu baudījumi visa vakara garumā. Par muzikālo noformējumu rūpēsies – koklētājs Namejs Kalniņš, dziesminieks Gvido Zālītis un džeza performances apvienība Paugurs.

Skaļās dienas turpinājums arī 23. jūnijā, kas nozīmē – divu dienu svētki Raunas pagastā. Vakara koncertu pilsdrupu estrādē sniegs popmūzikas, roka grupa “CREDO”, kas turpināsies ar nakts balli kopā ar grupu “Zelta kniede”. 

Raunas novads – vieta, kur būt!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri